Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 ... 9 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) ECS P6S5AT unleashed / SiS 635T @ 166 MHz (Read 32568 times)
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
ECS P6S5AT unleashed / SiS 635T @ 166 MHz
06. Sep 2018 at 15:53
Print Post  
Cześć,
Udało mi się uruchomić na tej płycie procesor ze stabilną częstotliwością szyny 166MHz i przejść 3DMark2001SE. Jest to wiedza zebrana z różnych zakątków internetu.

Potrzebny jest program CMOS Tool który umożliwia modyfikowanie zawartości pamięci CMOS. Interesuje nas komórka 6F w której musimy ustawić wartość 3A dla 166MHz bądź 39 dla 150MHz.

Potrzebny program znajduje się w załączniku do tego posta. Jest to DOSowa aplikacja, która poprawnie działa w okienku Win9x. Procedura:
1. Odpalamy program
2. Wybieramy pozycję "5" ponieważ chcemy zmienić zawartość pamięci
3. Jako adres podajemy 0x006F natomiast jako wartość 0x0039 bądź 0x003A (w załączniku widać co trzeba wpisać)
4. Restartujemy komputer

Wartości trzymane są w pamięci CMOS, więc działa to tak jakbyśmy ustawili te wartości w BIOSie - dopóki nie zresetujemy zawartości CMOS, bądź nie zmienimy tej wartości ponownie - zostaje ona zachowana.

W BIOSie ustawione częstotliwości widoczne są jako "Reserved" ale zaraz pod nimi widać wybrane częstotliwości.

Mi udało się poprawnie uruchomić PIII 866 z częstotliwością 1083MHz na szynie 166MHz, lecz wszystkie moje Tualatiny odmówiły współpracy nawet na szynie 150MHz - zawieszały się podczas odpalania komputera. Może to wynikać z faktu, że wszystkie mają zaaplikowany "BX-mod", więc sprawdźcie u siebie.

Jakiekolwiek próby z CPUFSB zakończyły się fiaskiem pomimo tego, iż generator PLL mojego PC-Chipsa jest możliwy do wybrania i podawane są sensowne wartości. Jakakolwiek zmiana powoduje momentalny zwis.

W załączniku przesyłam również BIOS mojej płyty głównej. W internecie brak jakichkolwiek informacji nt. PC-Chips M700, więc pomyślałem że warto opublikować jej BIOS.

Miłego kręcenia Smiley
  
(You need to Login or Register to view media files and links) ( 19 KB | 18 Downloads )
(You need to Login or Register to view media files and links) ( 190 KB | 11 Downloads )

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4208
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: ECS P6S5AT unleashed
Reply #1 - 06. Sep 2018 at 16:21
Print Post  
Uuu, ładnie! Grin Pokazuje pazurki, już zaledwie kilkaset punktw poniżej Tuala 1.4 Wink
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: ECS P6S5AT unleashed
Reply #2 - 06. Sep 2018 at 16:31
Print Post  
No i pozamiatane Grin Cheesy

Mgłbyś zrobić testy dla porwnania FSB 133 oraz 150 i sprawdzić czy jest dzielnik dla PCI przy 166 MHz? Pliss Smiley

Jak myślisz, generator zegara może mieć znaczenie przy OC jak niby jest wg stronki wrzuconej przez VooDooMana? Jaki jest u Ciebie?
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: ECS P6S5AT unleashed
Reply #3 - 06. Sep 2018 at 22:19
Print Post  
Generator zegara jest kiepski, nie ma możliwości płynnej regulacji, są do ustawienia tylko częstotliwości w stylu 133/138/150 i parę innych. Dlatego wyniki OC "chińczyka" to albo fake, albo grubsze mody.

Na temat częstotliwości PCI mam sprzeczne informacje. "3" w "39" oznacza dzielnik dla fsb133. Z drugiej stony, z tego co czytałem o bliźniaczej K7S5A, dla fsb 150 I 166 wybierany jest dzielnik PCI 1/5. Jest jakaś metoda by to potwierdzić?

U mnie wszystko działało w 100% stabilnie, ale zarwno GF4 jak i sieciwka Intela nie mają problemu z podniesionymi częstotliwościami.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: ECS P6S5AT unleashed
Reply #4 - 04. Dec 2018 at 10:25
Print Post  
@Forteller, wielkie dzięki za ten krótki ale jakże przydatny zestaw instrukcji Wink))

Po dłuższej przerwie zabrałem się w końcu za ta platformę, i ona nie przestaje mnie zaskakiwać (w pozytywnym sensie oczywiście)

Z procków które posiadam nie udało mi się wycisnąć na żadnym 166 MHz. a próbowałem na:
- Coppermine 733 - 1,65V
- Coppermine 800 - 1,7vV
- Coppermine 1000 (SL52R) - 1,75V
- Coppermine-T 1000 - 1,75V
- Tualatin 1,4 SL6BY - 1,45V (2 różne sztuki)
- Tualatin 1,4 SL5XL - 1,45V (2 różne sztuki)
Oczywiście wszystkie domyślnie taktowane na 133 Wink

Za to udało mi się odpalić i stabilnie działać na 150 MHz na kilku Smiley
Myślę, że powodem tego że nie odpalają na 166 MHz jest to że mają za mało papu a ja volt-moda sam nie zrobię...

Mimo wszystko na 150MHz (co nie jest żadnym wyczynem) wyniki są dość ładne na Tualatinach Smiley

Przy okazji pochwalę się, że po małych zmianach w biosie, oraz odpowiednich działaniach w windowsie pobiłem kolejny rekord na platformie ECS P6S5AT z DDR na stockowych ustawianiach Cheesy

TERAZ KRÓL DAŁ MI WYNIK: 10121 Punktów Cheesy (było też 10131 ale nie mam screena...) Jestem pewien, że na ŻADNEJ innej platformie się tego nie osiągnie Wink

Po OC procka i ramu na 150MHz, mamy: 10452 (mierzone tylko raz...)

Cele na teraz:
- zdobyć Tuala 512kb 1133 ustawić go na 1411 (166) bez zmian napięcia
- zrobić VoltModa na SL6BY i SPRÓBOWAĆ czy pójdzie na 1743 (166)
- wymienić wszystkie kendziory na firmowe solidne Smiley

Chociaż, już ta pierwsza opcja mnie będzie satysfakcjonować.

Potrzebny mi też lepszy sprawdzony pod OC ram... Po OC ten nie chciał iść niżej jak 2,5-3-3-6...

P.S Temperatury w everescie są błędne... w biosie o połowę mniej pokazuje Wink



  

"...ale najpierw zrozumcie mój ból"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: ECS P6S5AT unleashed
Reply #5 - 04. Dec 2018 at 10:47
Print Post  
Volt-mody na s370 są trywialne - po prostu mostkujesz odpowiednie piny drutem wyjętym z kabla po taśmie od stacji dyskietek.

Proponuję sie spotkać na zlocie i porobić grube overclocki Wink Ja zakupiłem w Chinach SL6BY celem zrobienia 166MHz szyny na 635T, ale może nie dojść do mnie przed zlotem.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: ECS P6S5AT unleashed
Reply #6 - 04. Dec 2018 at 12:16
Print Post  
@forteller, moje ręce mi niestety na to nie pozwolą - o taka sobie genetyczna skaza nazwijmy to Wink Ale baaaardzo bym chciał, dlatego myślałem nawet, żeby poświęcić jednego ze swoich tuali, zanim kupie nowy Tongue Bo ze zlotem u mnie to nie wiem jak w tym styczniu będzie... w wakacje to na 100 % Wink Tak więc, może wyślę Ci w tym tygodniu jakiegoś? Cheesy Ty i tak masz lepsze ramy i większe doświadczenie w tym temacie niż ja Tongue

Jeśli w ogóle Tual SL6BY pójdzie na tej płycie na 166MHz po VoltModzie to ta płyta to będzie abosultyn killer Cheesy
- Najszybsza pltforma pod Tualatiny
- DDRY 333MHz
- FSB 166MHz
- Żadnych problemów z AGP (zakładam, że tam nie ma problemów z dzielnikami???)

Tualatin 1743 MHz to chyba będzie odpowiednik P4 2,8Ghz ? Tongue
  

"...ale najpierw zrozumcie mój ból"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: ECS P6S5AT unleashed
Reply #7 - 04. Dec 2018 at 12:20
Print Post  
Co nagle to po diable Wink Procek przyjdzie, to przetestuję.

Ciężko powiedzieć czego odpowiednikiem byłby Tualatin 1743MHz, ale byłby SZYBKI Wink
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: ECS P6S5AT unleashed
Reply #8 - 04. Dec 2018 at 12:57
Print Post  
pentium-m 1,7 ghz Tongue
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: ECS P6S5AT unleashed
Reply #9 - 04. Dec 2018 at 13:26
Print Post  
kazeobi wrote on 04. Dec 2018 at 12:57:
pentium-m 1,7 ghz Tongue


hehe no tak, nie pomyśłałem Tongue w Takim razie jaki jest odpowiednik Pentium M 1,7GHz w odniesieniu do Pentium 4? Grin

Mi wystarczy w zupełności 1411 ale na szynie 166 MHz (przy założeniu, że z dzielnikami nie ma problemu)

Tutaj widać, że jest to możliwe na procku o którym myślę:
(You need to Login or Register to view media files and links)
  

"...ale najpierw zrozumcie mój ból"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: ECS P6S5AT unleashed
Reply #10 - 04. Dec 2018 at 14:22
Print Post  
Pentium M jest tak inny od Tualatina, ze ciężko wypracować jakieś porównanie... Potrzeba więcej testów Wink

A że Tualatiny podkrecają sie dobrze na odpowiedniej platformie, to nie jest nic nowego. Dziwi mnie trochę, że nie pokusiłeś się o sprawdzenie swojego SL6BY (który będzie podkręcał się lepiej). Mój działał poprawnie przy 1,79GHz na Abit VP6 (w pojedynkę).
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: ECS P6S5AT unleashed
Reply #11 - 04. Dec 2018 at 14:34
Print Post  
forteller wrote on 04. Dec 2018 at 14:22:
Pentium M jest tak inny od Tualatina, ze ciężko wypracować jakieś porównanie... Potrzeba więcej testów Wink


Tutaj, do testów najlepszy byłby Tualatin z odblokowanym mnoznikiem... hmmm marzenie Cheesy Mimo wszystko z tymi testami coś wymyślę, mam już sporo pomysłów na przyszły rok Tongue

forteller wrote on 04. Dec 2018 at 14:22:
A że Tualatiny podkrecają sie dobrze na odpowiedniej platformie, to nie jest nic nowego. Dziwi mnie trochę, że nie pokusiłeś się o sprawdzenie swojego SL6BY (który będzie podkręcał się lepiej). Mój działał poprawnie przy 1,79GHz na Abit VP6 (w pojedynkę).
                   


No jak... przecież pisałem, że sprawdziłem i to aż 4 rózne Tualatiny 1400 MHz - w tym 2 sztuki SL6BY... żadna nie poszła na 166 MHz, za to na 150 hulały aż miło Smiley Ja, mam nadzieje że to nie poszło tylko przez to że one potrzebują trochę wiecej mocy (1,7 - 1,8V?) przy taktowaniu ponad 1700 MHz. Albo mój RAM nie wytrzymał, albo nie jest to po prostu możliwe na tej platformie Tongue Co myślisz? Ty na swoim VP6 rozumiem musiałeś podnieść napięcie?


Dlatego teraz zależy mi na tym 1133, który właśnie mi zaoferował jeden z forumowiczów, bo jestem na 99% przekonany, że on akurat spokojnie pójdzie Smiley będzie fajne porównanie - Tual 1400 MHZ(133) kontra Tual 1411MHz (166) Grin
  

"...ale najpierw zrozumcie mój ból"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: ECS P6S5AT unleashed
Reply #12 - 04. Dec 2018 at 14:52
Print Post  
To było w ramach przymiarki do VP6 + 2x Tual 1,4GHz. Dlatego oba moje SL6BY mam zmodyfikowane, ale niestety nie udało mi się ich uruchomić z tą płytą.

Pisząc z tym że nie pokusiłeś się, miałem na myśli sprawdzenie jakiegoś bardziej "przyjaznego" do podkręcania środowiska w stylu Abit ST6 albo Asus TUSL2.

Tak, napięcie podnosiłem, ale nie pamiętam już szczegółów.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: ECS P6S5AT unleashed
Reply #13 - 04. Dec 2018 at 15:06
Print Post  
forteller wrote on 04. Dec 2018 at 14:52:
Pisząc z tym że nie pokusiłeś się, miałem na myśli sprawdzenie jakiegoś bardziej "przyjaznego" do podkręcania środowiska w stylu Abit ST6 albo Asus TUSL2.

Tak, napięcie podnosiłem, ale nie pamiętam już szczegółów.


aaaa to chyba, że tak Tongue to w tej kwesti odpowiedź jest prosta: NIE MAM DOBRYCH PAMIĘCI SDR Sad Gdybym miał coś dobrego i pewnego że pójdzie to bym na pewno spróbował. Chociaż jak kręcę coś to tylko po to, żeby zobaczyć czy się kręci. Wole jak coś chodzi na domyślnych ustawieniach.

Co innego z pamięciami DDR własnie Wink One obsługują natywnie 166 MHz, ten ECS też wspiera "natywnie" 166 Mz FSB (cały czas zakładam że mnożniki są ok) więc tutaj to tylko procek się kręci, ale nie tak do końca bo 1400 to jest normalny zakres dla Tuala, więc w tym przypadku zrobię wyjątek i jeśli to będzie działać stabilnie to taki zestaw chciałbym zbudować na stałe Smiley

Myślałem też żeby zobaczyć jak się będzie kręcić ten CUV266 (Też jest przecież DDR) ale jakoś czasu zabrakło... moje doświadczenie w tej dziedzinie też jest bardzo słabe, ale od czego mam WAS Cheesy hehe DAWAĆ MI TU JAKIEŚ DOBRE RAMY!!!! Grin
  

"...ale najpierw zrozumcie mój ból"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: ECS P6S5AT unleashed
Reply #14 - 06. Dec 2018 at 00:49
Print Post  
Potrzebny jest jakiś geniusz Tongue

Oto wszystkie możliwości zmiany ustawień RAMU w BIOSie tego ECSa P6S5AT

Trzeba zmienić tRAS z 6T na 5T, ale w biosie tego nie da się zrobić...
Zmienić można tylko CAS latency z 3T na 2T. druga opcja do zmiany to "Timing Setting Mode" i tam jest do wyboru: Safe, Normal, Fast, ULTRA. wieć w sumie daje nam to 8 Możliwośći.

Poniżej jak to wszystko wygląda po zmianie w CMOSie:

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)

KTO POTRAFI DOJŚĆ DO TEGO CO TRZEBA ZMIENIĆ żeby tRAS był 5T Tongue
  

"...ale najpierw zrozumcie mój ból"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 ... 9
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top