Page Index Toggle Pages: 1 ... 6 7 [8] 9  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) 2x Barton 2500+ / K7D Master-L / 4GB / R300 (Read 26963 times)
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: 2x Barton 2500+ / K7D Master-L / 4GB / R300
Reply #105 - 18. Jun 2019 at 22:14
Print Post  
Athlon nie jest zimny nawet w spoczynku Tongue no ale nic nie robi, nie jest dostępny. To maszynka pod Windows Server, a nie w9x Smiley
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: 2x Barton 2500+ / K7D Master-L / 4GB / R300
Reply #106 - 18. Jun 2019 at 23:44
Print Post  
Takie tam, z Athlonami. Zapowiada się grubo. Zdjęcia porobione przy ustawionym 1,375V - przy 1,35V potrafi się zawiesić w BIOSie. Względem domyślnego 1,6V (wybranego przez płytę, ponieważ procesory mają 1,65V domyślnie) z gniazdka wciągane jest 50W mniej w BIOSie - 148W zamiast 198W.

Wiedziałem że ten zielony "AQXEA" podkręca się nieźle, widać drugi nie ustępuje mu kroku :] Na zlot zestaw pojedzie na pewno niepodkręcony, ale być może zrobię drobny undervolting po potwierdzeniu stabilności. Zwracam uwagę, że taktowanie to w tym momencie już 2133MHz (2800+). Płyta pozwala ustawić FSB150MHz (które jest stabilne), co dałoby mi 2400MHz.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3610
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: 2x Barton 2500+ / K7D Master-L / 4GB / R300
Reply #107 - 18. Jun 2019 at 23:50
Print Post  
Zasilacz kuleje czy mi sie zdaje?
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: 2x Barton 2500+ / K7D Master-L / 4GB / R300
Reply #108 - 18. Jun 2019 at 23:56
Print Post  
forteller wrote on 18. Jun 2019 at 16:35:
Ingerencja w przypadku starszych procesorów jest odwracalna. No i jak MP od XP różni się wypaloną jedną ścieżką, to dlaczego mam nie używać procesorów po 10-15zł zamiast takich po USD99?


Z tego samego powodu dla którego inni robią kombinacje alpejskie na tym forum -> dla "koszerności" i prestiżu oczywiście!!!  Cheesy
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: 2x Barton 2500+ / K7D Master-L / 4GB / R300
Reply #109 - 19. Jun 2019 at 00:17
Print Post  
Pomyliłeś mnie z kimś innym, ja zawsze wolę sobie dłubnąć Wink no i jeśli to co robię to nie są kombinacje alpejskie, to nie wiem co jest Smiley

Zasilacz to Enermax 465W. Przeglądnięty od środka, pomierzony multimetrem. To czujki w tych starych płytach podają wartości z księżyca Smiley
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3610
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: 2x Barton 2500+ / K7D Master-L / 4GB / R300
Reply #110 - 19. Jun 2019 at 00:22
Print Post  
Jak enermax to nie bylo tematu Smiley
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: 2x Barton 2500+ / K7D Master-L / 4GB / R300
Reply #111 - 19. Jun 2019 at 01:16
Print Post  
sajmon wrote on 19. Jun 2019 at 00:22:
Jak enermax to nie bylo tematu Smiley


Potwierdzam. Świetna marka. Jeśli chodzi o wentylatory to cenię ją bardziej niż Noctua. Co do zasilaczy - jedyny Enermax z jakim się zetknąłem to 200W zasilacz AT Smiley działa doskonale do dzisiaj.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1750
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: 2x Barton 2500+ / K7D Master-L / 4GB / R300
Reply #112 - 19. Jun 2019 at 08:29
Print Post  
Co do Enermaxa to mam ich już drugie wodne chłodzenie i jest niezłe jak na gotowca. Zasilacze też mają bardzo dobre.
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: 2x Barton 2500+ / K7D Master-L / 4GB / R300
Reply #113 - 19. Jun 2019 at 13:10
Print Post  
Pro-forma potwierdziłem jeszcze prędkości. Odczyt zasadniczo "maxuje" gigabit ethernet, zapis do serwera jest nieco wolniejszy. Gdy w tle nie chodzi VNC, jest około 40Mbps / 5MB/s szybciej.

Jeśli chodzi o stabilność, to przy 1,45V (1,5V ustawione w BIOSie) wygląda na to, że działa poprawnie przy 2133MHz. Temperatura otoczenia 28*C więc trochę chłodniej niż było ostatnio na zlocie.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1707
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: 2x Barton 2500+ / K7D Master-L / 4GB / R300
Reply #114 - 19. Jun 2019 at 13:25
Print Post  
forteller wrote on 19. Jun 2019 at 13:10:
zapis do serwera jest nieco wolniejszy

Na jakim ostatecznie kontrolerze dyskach i jakim typie RAID stanęło?
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: 2x Barton 2500+ / K7D Master-L / 4GB / R300
Reply #115 - 19. Jun 2019 at 13:35
Print Post  
LSI SAS3041X-R w trybie RAID0 na dwóch WD1600HLFS
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1707
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: 2x Barton 2500+ / K7D Master-L / 4GB / R300
Reply #116 - 19. Jun 2019 at 13:56
Print Post  
W teorii dyski nie powinny zamulać.
(You need to Login or Register to view media files and links)

Może akurat trafiłeś przy teście zapisu na jakieś sfragmentowane części dysków?

Lokalnie sprawdzałeś zapis/odczyt macierzy?

W dawnych czasach u jednego z klientów miałem serwer na 3Ware 9550 - zacny sprzętowy kontroler SATA RAID. Działał z wszystkimi systemami, miał świetny soft do zarządzania, miał nawet własny serwer www który monitorował dyski i wysyłał sam maile jak cokolwiek się stało.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: 2x Barton 2500+ / K7D Master-L / 4GB / R300
Reply #117 - 19. Jun 2019 at 14:15
Print Post  
Ten kontroler który mam jest raczej szybszy od tego 3Ware, a na pewno nowszy. Obsluguje SATAII/SAS. Przetestowałem dużo kontrolerów zanim dotarłem do zestawu który mam obecnie. Lokalnie prędkość zapisu jest podobna do odczytu i wynosi około 240MB/s na początku dysków.

To raczej nie to o czym mówisz, ponieważ przestrzeń dyskowa jest prawie pusta więc nie ma mowy o fragmentacji. Coś po prostu nie daje rady przy ruchu do serwera, gdy podkręciłem FSB do 150MHz, prędkość transferu wzrosła do około 77-80MB/s. Tyle tylko, że podkręcone zostały jednocześnie procesory, RAM i szyny PCI, więc ciężko powiedzieć co ogranicza.

Nie żeby na zlocie jakoś to przeszkadzało. Choć chciałbym odkryć co jest wąskim gardłem. Podejrzewam, że z jakiegoś powodu dużo danych przechodzi przez wolną szynę systemową, bo jak zaczynam cokolwiek robić na serwerze lokalnie to widać spadki prędkości.

Wcześniej miałem problem z tego tytułu, że sieciówkę miałem na PCI 32-bit 66MHz. Po wymianie na długą 64-bitową, jakby cała szyna została odetkana.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1707
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: 2x Barton 2500+ / K7D Master-L / 4GB / R300
Reply #118 - 19. Jun 2019 at 16:05
Print Post  
O 3ware 9550 (to też jest SATAII) wspomniałem tylko dla tego, że używałem go w serwerze plików na linuxie dla studia DTP, które przewalało ogromne ilości danych. Siedział w jakimś serwerze HP na nie retro P4 ~2GHz z 4-roma dyskami 1TB WD RE spiętymi w RAID5. I nic nie zamulało przy gigabicie.

Tak samo nielogiczne wydaje mi się przycinanie zapisu, kiedy odczyt nie jest limitowany. A z ciekawości sprawdź inny protokół, albo nawet na szybko dopal jakiegoś linuxa Live i sprawdź jak lata np NFS oczywiście jak możesz. Może to nie wina sprzętu a zwyczajnie kolejny krytyczny wyjątek w logice systemów Microsoftu. Zwróć uwagę na obciążenie CPU przy odczycie i zapisie. Przy odczycie masz 29% a przy zapisie 50% - czyli jakby zabijało jednego procka na 100%. Może tu gdzieś robi się wąskie gardło.

Tak szukam opisu tego LSI SAS3041X-R - i wydaje mi się, że to prosty HBA, a nie pełny sprzętowy z własnym CPU? RAID budujesz w BIOSie kontrolera czy jakimś dedykowanym softem pod windows, czy bądź w samym windows?.

Jeszcze jedno mi przyszło do głowy - przerwania. LAN i LSI siedzą na osobnych przerwaniach. Może dzielą je z czymś innym w komputerze?
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: 2x Barton 2500+ / K7D Master-L / 4GB / R300
Reply #119 - 19. Jun 2019 at 16:39
Print Post  
LAN i LSI siedzą na osobnej szynie PCI względem pozostałych urządzeń. Nie dzielą z niczym przerwań. Wszystkie ustawienia dotyczące wydajności na karcie sieciowej są ustawione optymalnie. Dodatkowo zaaplikowałem zmiany w rejestrze mające wpływ na wydajność SMB.

Kontroler ma swój procesor, 64MB pamięci RAM i własny BIOS. Obciążenie procesora głównego jest bliskie zeru podczas operacji na dysku.

Ja zakładam kulawą wydajność SMB1.0 pod Server 2003 + za niską wydajność. I tak startuję z pułapu około 25MB/s przy pierwotnych ustawieniach, więc postęp jest naprawdę duży. A naprawdę dużo rzeczy przepatrzyłem dotychczas...

Testy przy pomocy iperf dają pełen gigabit w obie strony.

Testy na innym systemie rozważę. Pamietam że Server 2008 dawał mi znacznie wyższą wydajność przy ówczesnej konfiguracji niż Server 2003, ale on obsługuje SMB2.0.

Z lepszych rzeczy, przetestowałem z pozytywnym skutkiem Windows 95. Tam gdzie trzeba uprawnienia są jedynie do odczytu, w drugim folderze da się również zapisywać. Internet i DHCP też działają. Poustawiałem dziś też autologowanie do systemu z wyświetlaniem panelu logowania od razu. Efekt jest taki, że użytkownik jest automatycznie logowany do systemu przy włączeniu komputera, docelowo w tle mają wystartować dedykowane serwery gier w które będziemy grać na zlocie, ale wyświetlany jest ekran logowania mimo to. Powoli zestaw staje się gotowy do zabrania na zlot, ale muszę jeszcze postawić oskryptowane serwery gier w autostarcie. Gdy to będzie gotowe, podam wszystkie ustawienia które będą używane, ale tak naprawdę nie będzie to potrzebne - wszystko będzie dostępne od razu po podpięciu kabelka dzięki DHCP i WINS, w W98 wzwyż nie trzeba będzie nawet ustawiać grupy roboczej żeby serwer był widoczny. Na W95 z jakiegoś powodu to nie działa (w sensie - z inną grupą roboczą), ale jak się wpisze z palca adres albo ip serwera w poleceniu uruchom, to otwierają się katalogi współdzielone jak trzeba.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 ... 6 7 [8] 9 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top