Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Konwerter VGA-DVI lub VGA-HDMI (Read 1411 times)
Jenot
Senior Member
****
Offline


Jenot

Posts: 1778
Location: Chełm
Joined: 15. Jan 2015
Gender: Male
Konwerter VGA-DVI lub VGA-HDMI
21. Oct 2018 at 18:13
Print Post  
Chciałem trochę ponagrywać dosowych dem, może gier. Zestaw mam w zasadzie przygotowany - Framemeister (normalizacja sygnału wideo dla grabbera, PC potrafi wypluć różne g... z którym grabber czasem sobie nie radzi), splitter HDMI (żeby można było sygnał wysłać na monitor i do grabbera), Blackmagic Ultrastudio Mini Recorder (grabber), Focusrite Scarlett 2i2 (żeby dźwięk ładnie się nagrywał), OBS (software). Z sygnałem DVI wszystko działa idealnie - obraz żyleta. Niestety żadne VooDoo nie ma cyfrowego wyjścia DVI (pomijam wersję V5 5500 dla Maca, którą można przeflaszować na PC, ale też nie ma pewności że pojawi się sygnał DVI-D, poza tym cena pewnie sięga ISS). Kupiłem jakiś konwerter VGA->HDMI (coś takiego: (You need to Login or Register to view media files and links)) ale za cholerę nie chce działać. Czy podłączam bezpośrednio do monitora, czy przez Framemeistera to mignie mi bios karty graficznej a potem ciemność. Ja wiem, że ten konwerter to nie jest jakiś high end, i to może być przyczyną. Może macie jakieś sprawdzone rozwiązania, bo chciałbym (dla potomności) nagrać te kilka demek dosowych na 3dfx. Niby moje V3 3000 ma wyjście SVideo, z którego mógłbym skorzystać, ale jakość jest podła.
  

ATC-5220, K6-III 400, 512MB RAM, Voodoo3 3000 AGP, GUS MAX 1MB, Terratec EWS64 XL, AWE32 CT2760, 3x40GB HDD, DVD TSSTcorp, FreeDOS, OS/2 Warp 4, Win95 OSR2
Back to top
GTalk  
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


ā€œHere Be Dragonsā€

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: Konwerter VGA-DVI lub VGA-HDMI
Reply #1 - 21. Oct 2018 at 20:04
Print Post  
A pod Windows sprawdzałeś, czy ten zestaw działa podpięty do wyjścia Voodoo3? Z mojego doświadczenia wiem, że dużo trudniej jest tryby dosowe zgrywać z VGA, ponieważ mają one rozdzielczości typu 720x400, które często nie są wspierane przez współczesne framegrabbery. Miałem podobne objawy jak Ty z framegrabberem XCAPTURE-1 USB, obraz pojawiał mi się dopiero po załadowaniu Windowsa a screen biosu też tylko migał i do momentu odpalenia normalniejszej rozdziałki z Windowsa była ciemność.
  

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Jenot
Senior Member
****
Offline


Jenot

Posts: 1778
Location: Chełm
Joined: 15. Jan 2015
Gender: Male
Re: Konwerter VGA-DVI lub VGA-HDMI
Reply #2 - 21. Oct 2018 at 20:09
Print Post  
@udam_u Ja to wiem, dlatego mam Framemeistera, który łyka wszystko jak pelikan i zmienia na rozdzielczość akceptowaną przez grabber (a Blackmagic jest cholernie wybredny- jak jest np. 720p to ma być dokładnie tyle, jak ustawię framemeistera na "Sync Lock" czyli żeby VSYNC na wyjściu było takie jak na wejściu, to już albo brak obrazu zupełnie, albo rozjeżdża się z dźwiękiem). Przez DVI problemów nie ma, przez VGA i konwerter do HDMI ani framemeister, ani nawet monitor podłączony do konwertera nie widzi sygnału.
  

ATC-5220, K6-III 400, 512MB RAM, Voodoo3 3000 AGP, GUS MAX 1MB, Terratec EWS64 XL, AWE32 CT2760, 3x40GB HDD, DVD TSSTcorp, FreeDOS, OS/2 Warp 4, Win95 OSR2
Back to top
GTalk  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top