Page Index Toggle Pages: [1] 2  Send TopicPrint
Hot Topic (More than 10 Replies) Retro-skrzywienia? ;] (Read 3966 times)
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Retro-skrzywienia? ;]
02. Dec 2018 at 21:02
Print Post  
Obiecuję, że to ostatni wątek jaki zakładam dzisiaj...

Wyspowiadajcie się - jakie dziwne nawyki związane z tym, że jesteśmy (jak sądzę w większości) starymi dziadami computingu macie? ;]

U mnie to np.:
Bez dwupanelowego menedżera plików jestem chory i nie potrafię się odnaleźć. Więc w Windows korzystam oczywiście z Total albo Free Commandera, a pod Linuxem z Midnight Commandera… co więcej:

Kolorystyka menedżera MUSI być legacy ;] czyli panele ciemnoniebieskie, nazwy plików i katalogów cyan, zaznaczenie żółty, kursor zielononiebieski, tekst na kursorze czarny. Żadnego kolorowania plików wykonywalnych, żadnych wierszy w dwóch odcieniach na przemian. Norton Commander 4.0 FTW! (tak, 4.0. 5.0 gardzę. Bardziej od Nortona 5.0 gardzę tylko Dos Navigatorem. Acha - Volkov Commander może być ;] ).

Dalej... nazwy plików. Tylko ciągi znaków bez polskich znaków i bez spacji. Jak widzę spacje i polskie znaki w nazwach plików i katalogów to dostaję szału. Długie nazwy plików (nie 8.3) jakoś przełknąłem... Z trudem. Tak wiem. Przy nowoczesnych systemach plików nie ma to znaczenia, ale i tak wali mnie centralnie Grin

Dalej... nazwy hostów i otoczenia sieciowego w Windows tylko wielkimi literami. Dokładnie tak. W tej chwili nie ma to już takiego znaczenia, ale w pierwszych implementacjach NetBIOS i SMB w Windows bywały problemy przy stosowaniu mieszanych nazw. Ponadto jak to idiotycznie wyglądało w otoczeniu sieciowym...

Dalej... jak mało co wkurzają mnie te 'full screen logo' podczas POST nowych płyt głównych. Zawsze wyłączam. Jak mało co wkurzają mnie też te graficzne BIOSy UEFI :/
Doceniam jednak w nich obsłudzę stosu TCP/IP i chociażby NTFS...

Maile...  korci mnie zawsze żeby odpowiadać POD cytowaną treścią i zwykle to robię wcinając cytowany tekst za pomocą ">" doskonale rozjeżdża się wszystko potem jak mi na takiego maila odpowiada jakiś noob :/ (jak np. mój dyrektor ;d ).

W prywatnej poczcie sygnaturę od treści maila mam oddzieloną za pomocą "-- "  Roll Eyes w służbowej nie, bo sam wszystkim ustawiłem sygnatury w html aby zachować spójną identyfikację wizualną...

Jak coś sobie jeszcze przypomnę, to dopiszę...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Retro-skrzywienia? ;]
Reply #1 - 03. Dec 2018 at 08:50
Print Post  
HanJammer wrote on 02. Dec 2018 at 21:02:
Dalej... nazwy plików. Tylko ciągi znaków bez polskich znaków i bez spacji. Jak widzę spacje i polskie znaki w nazwach plików i katalogów to dostaję szału. Długie nazwy plików (nie 8.3) jakoś przełknąłem... Z trudem. Tak wiem. Przy nowoczesnych systemach plików nie ma to znaczenia, ale i tak wali mnie centralnie Grin

W nowych systemach operacyjnych nie ma żadnych problemów ze spacjami. Jasne, gdzieniegdzie trzymam się konwencji bez spacji (np w Dropboxie do którego często dostaję się poprzez wiersz poleceń i skrypty), niemniej przy katalogowaniu zdjęć na przykład, spacje i znaki diakrytyczne poprawiają zarówno czytelność jak i estetykę.
HanJammer wrote on 02. Dec 2018 at 21:02:
Dalej... jak mało co wkurzają mnie te 'full screen logo' podczas POST nowych płyt głównych. Zawsze wyłączam. Jak mało co wkurzają mnie też te graficzne BIOSy UEFI :/
Doceniam jednak w nich obsłudzę stosu TCP/IP i chociażby NTFS...

Można się niemiło zaskoczyć brakiem obsługi NTFS jeszcze w nowych płytach głównych Wink Co do full-screen logo, to te starsze również mnie wkurzają, niemniej w płytach głównych "Windows 8 Compatible" po pierwsze logo to zazwyczaj centralnie umieszczone logo producenta płyty głównej / komputera, które jest schludne, a po drugie zazwyczaj jego aktywacja wiąże się ze znacznym skróceniem startu komputera, a także z jego "ujednoliceniem". Po prostu pojawia się logo producenta, po chwili pod spodem "kręcioł" Windowsa. System wstaje szybciej i bardziej "spójnie". Win-win.

HanJammer wrote on 02. Dec 2018 at 21:02:
Maile...  korci mnie zawsze żeby odpowiadać POD cytowaną treścią i zwykle to robię wcinając cytowany tekst za pomocą ">" doskonale rozjeżdża się wszystko potem jak mi na takiego maila odpowiada jakiś noob :/ (jak np. mój dyrektor ;d ).

Szlag by trafił tych ludzi, którzy rozpirzają dyskusję pisząc pod mailem Tongue Zdecydowana większość ludzi odpowiada nad (tak sugerują również popularne klienty pocztowe), więc po co brnąć pod prąd?

Jak widać co kraj to obyczaj Wink Ja również mam wiele rzeczy które mnie drażnią i nie potrafię się z nimi obyć, ale staram się jednak iść z duchem czasu i przyzwyczajać do nowych rozwiązań, które zazwyczaj są jednak bardziej praktyczne. W Windows 8 jednak "Classic Shell" instalowałem każdorazowo Wink
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Retro-skrzywienia? ;]
Reply #2 - 03. Dec 2018 at 10:19
Print Post  
mam podobnie, wciąż pliki nazywam bez polskich znaków i zamiast spacji daję _... haha
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
8art33z
Full Member
***
Offline


Retro since 1979

Posts: 793
Location: Zjednoczony Poznań
Joined: 20. Mar 2018
Gender: Male
Re: Retro-skrzywienia? ;]
Reply #3 - 03. Dec 2018 at 11:33
Print Post  
HanJammer wrote on 02. Dec 2018 at 21:02:
Obiecuję, że to ostatni wątek jaki zakładam dzisiaj...

Wyspowiadajcie się - jakie dziwne nawyki związane z tym, że jesteśmy (jak sądzę w większości) starymi dziadami computingu macie? ;]

U mnie to np.:
Bez dwupanelowego menedżera plików jestem chory i nie potrafię się odnaleźć. Więc w Windows korzystam oczywiście z Total albo Free Commandera, a pod Linuxem z Midnight Commandera… co więcej:

Kolorystyka menedżera MUSI być legacy ;] czyli panele ciemnoniebieskie, nazwy plików i katalogów cyan, zaznaczenie żółty, kursor zielononiebieski, tekst na kursorze czarny. Żadnego kolorowania plików wykonywalnych, żadnych wierszy w dwóch odcieniach na przemian. Norton Commander 4.0 FTW! (tak, 4.0. 5.0 gardzę. Bardziej od Nortona 5.0 gardzę tylko Dos Navigatorem. Acha - Volkov Commander może być ;] ).

Dalej... nazwy plików. Tylko ciągi znaków bez polskich znaków i bez spacji. Jak widzę spacje i polskie znaki w nazwach plików i katalogów to dostaję szału. Długie nazwy plików (nie 8.3) jakoś przełknąłem... Z trudem. Tak wiem. Przy nowoczesnych systemach plików nie ma to znaczenia, ale i tak wali mnie centralnie Grin

Dalej... nazwy hostów i otoczenia sieciowego w Windows tylko wielkimi literami. Dokładnie tak. W tej chwili nie ma to już takiego znaczenia, ale w pierwszych implementacjach NetBIOS i SMB w Windows bywały problemy przy stosowaniu mieszanych nazw. Ponadto jak to idiotycznie wyglądało w otoczeniu sieciowym...

Dalej... jak mało co wkurzają mnie te 'full screen logo' podczas POST nowych płyt głównych. Zawsze wyłączam. Jak mało co wkurzają mnie też te graficzne BIOSy UEFI :/
Doceniam jednak w nich obsłudzę stosu TCP/IP i chociażby NTFS...

Maile...  korci mnie zawsze żeby odpowiadać POD cytowaną treścią i zwykle to robię wcinając cytowany tekst za pomocą ">" doskonale rozjeżdża się wszystko potem jak mi na takiego maila odpowiada jakiś noob :/ (jak np. mój dyrektor ;d ).

W prywatnej poczcie sygnaturę od treści maila mam oddzieloną za pomocą "-- "  Roll Eyes w służbowej nie, bo sam wszystkim ustawiłem sygnatury w html aby zachować spójną identyfikację wizualną...

Jak coś sobie jeszcze przypomnę, to dopiszę...


Coś w tym jest Smiley szczególnie cytowanie pod treścią. Doszło do tego, że w pracy zakazali mi takich praktyk kilka lat temu Smiley Zawsze wycinałem "zbędne" akapity, cytowałem pod treścią i odpowiadałem na to co było powyżej, reszta ucięta.

Spacje pomiędzy plikami. To już bardziej dla własnej dzikiej satysfakcji zamiast spacji _

Full screen logo też mnie drażni, lubię widzieć "mięcho". Tj. wykryty procesor, ram i dyski.

Też używam TC, ale to głównie dlatego, że ma dodatkowe rozbudowane opcje np. wyszukiwania Smiley

Poza tym, długo tworzyłem maile tylko w plain text, drażni mnie jak ktoś piszę CAPS LOCKIEM i pewnie coś tam jeszcze ale nie pamiętam. Mimo wszystko staram się być elastyczny Smiley Mam swoje wixy, ale na co dzień "wśród" ludzi stosuję się do ogólnie przyjętych zasad.
  

486SX-33MHz / BEK-P405 / 64MB / Sound Blaster 16 (CT2290) / S3 Trio64V+
Pentium MMX 200@250MHz / PcPartner 35-8333 / 128MB / Sound Blaster AWE64 (CT4520) / Matrox Millenium II + 3Dfx Voodoo 4MB
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4203
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Retro-skrzywienia? ;]
Reply #4 - 03. Dec 2018 at 12:09
Print Post  
Z wymienionych to tylko full screen logo mnie denerwują.

Z własnych, to ikonki w trayu muszą być zawsze widoczne oraz podstawowe elementy pulpitu, czyli mój komputer, sieć, dokumenty, klasyczny panel sterowania Roll Eyes
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Retro-skrzywienia? ;]
Reply #5 - 03. Dec 2018 at 12:33
Print Post  
8art33z wrote on 03. Dec 2018 at 11:33:
Coś w tym jest Smiley szczególnie cytowanie pod treścią. Doszło do tego, że w pracy zakazali mi takich praktyk kilka lat temu Smiley Zawsze wycinałem "zbędne" akapity, cytowałem pod treścią i odpowiadałem na to co było powyżej, reszta ucięta.


Tak!!! W końcu maile może ściągać osoba na modemie 14400bps, i co wtedy? :]

8art33z wrote on 03. Dec 2018 at 11:33:
Spacje pomiędzy plikami. To już bardziej dla własnej dzikiej satysfakcji zamiast spacji _


Dokładnie tak _ zamiast spacji i nie trzeba ubierać nazw plików w "" jak ciśniemy z wiersza poleceń :]

Neo wrote on 03. Dec 2018 at 12:09:
Z wymienionych to tylko full screen logo mnie denerwują.

Z własnych, to ikonki w trayu muszą być zawsze widoczne oraz podstawowe elementy pulpitu, czyli mój komputer, sieć, dokumenty, klasyczny panel sterowania Roll Eyes


O to to!
Dokładnie tak samo mam.
I w quick lanunch kolejność ikonek musi być:
pokaż pulpit (w nowych Windowsach brak - trzeba sobie ręcznie dorobić)
internet explorer
firefox
thunderbird
Outlook
command line
Putty
WinAMP
notepad++
Total Commander
;]

@Forteller - ja nie pisałem, że te przyzwyczajenia mają sens i są logiczne, tylko, że są ;]

  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
zyga64
Full Member
***
Offline



Posts: 457
Location: Sulęcin, lubuskie
Joined: 29. Dec 2017
Gender: Male
Re: Retro-skrzywienia? ;]
Reply #6 - 03. Dec 2018 at 13:42
Print Post  
Odnośnie dwupanelowców:

Ja przesiadłem się z Total Commandera na Double Commandera. Jest free i ma kompilację na wszystkie systemy. Moim głównym systemem w domu jest Linux, więc nie muszę się uczyć nowych skrótów klawiszowych.
Nortona od dawna nie używam, jeszcze w latach 90 przesiadłem się na Dos Navigatora (mniej zajmował i był szybszy). Co prawda ma szarą kolorystykę paneli, ale wtedy miałem VGA mono Wink

Aha odnośnie niebieskiej nortonowej kolorystyki. Próbowałeś (You need to Login or Register to view media files and links) ? Działa w trybie tekstowym we współczesnych systemach Windows x64. Używałem swego czasu w połączeniu z (You need to Login or Register to view media files and links). Całkiem sprawny. Do tej pory mam na serwerach gdzie muszę czasem porobić coś przez RDP na słabym łączu.

A w Double Commanderze mam taką kolorystykę:
(You need to Login or Register to view media files and links)
  


- C64 /1541 II /Pi1541 /SD2IEC /EasyFlash3 /WiC64
- SCAMP /286@20 /4MB /CL-GD5422 /CMI8330
- i420EX /486DX33 /16MB /TGUI9440 /GUS+ALS100+MT32Pi
- i430FX /K6-2@400 /64MB /Rage Pro PCI /ES1370+YMF718
- i440BX /P!!!750 /256MB /MX440 /SBLive!+Vibra16s
- iB75 / i5 3470s /4GB /HD7750 /ALC662
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Retro-skrzywienia? ;]
Reply #7 - 03. Dec 2018 at 13:52
Print Post  
zyga64 wrote on 03. Dec 2018 at 13:42:
Odnośnie dwupanelowców:

Ja przesiadłem się z Total Commandera na Double Commandera. Jest free i ma kompilację na wszystkie systemy.


Znam, nie lubię. Strasznie się muli ten program i składa się z jakichś milionów pliczków o ile pamiętam.

zyga64 wrote on 03. Dec 2018 at 13:42:
Aha odnośnie niebieskiej nortonowej kolorystyki. Próbowałeś (You need to Login or Register to view media files and links) ? Działa w trybie tekstowym we współczesnych systemach Windows x64. Używałem swego czasu w połączeniu z (You need to Login or Register to view media files and links). Całkiem sprawny. Do tej pory mam na serwerach gdzie muszę czasem porobić coś przez RDP na słabym łączu.


Też znam i też nie lubię. Cośtam mi w nim nie odpowiadało - tzn. mimo wizualnego podobieństwa był zbyt mało nortonowy Grin
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
zyga64
Full Member
***
Offline



Posts: 457
Location: Sulęcin, lubuskie
Joined: 29. Dec 2017
Gender: Male
Re: Retro-skrzywienia? ;]
Reply #8 - 03. Dec 2018 at 14:44
Print Post  
Ok. De gustibus non est disputandumCool

Tak z ciekawości, w którym momencie Double Commander muli ?
Fakt, nie używam na retro komputerach. Pod Windows 98 mam starego Windows Commandera a w dos Dos Navigatora.
  


- C64 /1541 II /Pi1541 /SD2IEC /EasyFlash3 /WiC64
- SCAMP /286@20 /4MB /CL-GD5422 /CMI8330
- i420EX /486DX33 /16MB /TGUI9440 /GUS+ALS100+MT32Pi
- i430FX /K6-2@400 /64MB /Rage Pro PCI /ES1370+YMF718
- i440BX /P!!!750 /256MB /MX440 /SBLive!+Vibra16s
- iB75 / i5 3470s /4GB /HD7750 /ALC662
Back to top
 
IP Logged
 
Jenot
Senior Member
****
Offline


Jenot

Posts: 1775
Location: Chełm
Joined: 15. Jan 2015
Gender: Male
Re: Retro-skrzywienia? ;]
Reply #9 - 03. Dec 2018 at 19:01
Print Post  
Ja z Norton Commandera, czy Volkov Commandera korzystam tylko pod DOSem, pod linuksem sporadycznie z mc, bo bash to potęga Wink Wychowałem się na książce "Petera Nortona przewodnik po UNIXie" i najbardziej lubię konsolę tekstową. Dlatego chyba takim sentymentem darzę DOSa czy CP/M, a jakiekolwiek graficzno/myszowe GUI uważam za przerost formy. Terminal pod linuksem, terminal pod uniksem, terminal pod MacOS, a Windows to bootstrap do gier więc jakoś sobie kliknę w ikonę quake'a (ale pod linuksem uruchamiam go "z palca").
Co do nazw plików to unix i linux zawsze mnie rozpieszczał, nie muszę tam używać cudzysłowów (znaki specjalne, w tym spację zastępuje backslash+znak, działa też bez problemu uzupełnianie Tabem).
Co do cytowania to nienawidzę odpowiadania nad cytatem - to nielogiczne. Ale dostosowuję się do konwencji i nie walczę z wiatrakami. Sygnatury mam wyłącznie tekstowe, oddzielone prawilnym "-- ", z wyjątkiem służbowego exchange'a, który dodaje zunifikowaną sygnaturę. Na szczęście zdecydowana większość współczesnych klientów poczty rozpoznaje oznaczoną w ten sposób sygnaturę. Niestety większość używa proporcjonalnej czcionki i moje stare sigi z ascii-artami się rozjeżdżają.
  

ATC-5220, K6-III 400, 512MB RAM, Voodoo3 3000 AGP, GUS MAX 1MB, Terratec EWS64 XL, AWE32 CT2760, 3x40GB HDD, DVD TSSTcorp, FreeDOS, OS/2 Warp 4, Win95 OSR2
Back to top
GTalk  
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Retro-skrzywienia? ;]
Reply #10 - 03. Dec 2018 at 20:43
Print Post  
Mnie razi jedynie nadużywanie angielskiego w sytuacjach gdy można spokojnie wypowiedzieć się po polsku Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
8art33z
Full Member
***
Offline


Retro since 1979

Posts: 793
Location: Zjednoczony Poznań
Joined: 20. Mar 2018
Gender: Male
Re: Retro-skrzywienia? ;]
Reply #11 - 04. Dec 2018 at 08:16
Print Post  
HanJammer wrote on 03. Dec 2018 at 12:33:
8art33z wrote on 03. Dec 2018 at 11:33:
Coś w tym jest Smiley szczególnie cytowanie pod treścią. Doszło do tego, że w pracy zakazali mi takich praktyk kilka lat temu Smiley Zawsze wycinałem "zbędne" akapity, cytowałem pod treścią i odpowiadałem na to co było powyżej, reszta ucięta.


Tak!!! W końcu maile może ściągać osoba na modemie 14400bps, i co wtedy? :]

8art33z wrote on 03. Dec 2018 at 11:33:
Spacje pomiędzy plikami. To już bardziej dla własnej dzikiej satysfakcji zamiast spacji _


Dokładnie tak _ zamiast spacji i nie trzeba ubierać nazw plików w "" jak ciśniemy z wiersza poleceń :]

Neo wrote on 03. Dec 2018 at 12:09:
Z wymienionych to tylko full screen logo mnie denerwują.

Z własnych, to ikonki w trayu muszą być zawsze widoczne oraz podstawowe elementy pulpitu, czyli mój komputer, sieć, dokumenty, klasyczny panel sterowania Roll Eyes


O to to!
Dokładnie tak samo mam.
I w quick lanunch kolejność ikonek musi być:
pokaż pulpit (w nowych Windowsach brak - trzeba sobie ręcznie dorobić)
internet explorer
firefox
thunderbird
Outlook
command line
Putty
WinAMP
notepad++
Total Commander
;]

@Forteller - ja nie pisałem, że te przyzwyczajenia mają sens i są logiczne, tylko, że są ;]



Odnośnie cytowania, to mi się wydaje bardziej logiczne, że odpowiadasz pod tekstem, którego dotyczy odpowiedź. Nie powoduje to zbędnego zamieszania i wiadomo o co chodzi. A tak jak odpisze na całego maila powyżej, to często najpierw w mailu szukasz czego dotyczy odpowiedz, a dopiero później szukasz odpowiedzi.

No ale spoko, skoro teraz tak już ma być że odpowiedzi nad to "pies ich drapał" Smiley
  

486SX-33MHz / BEK-P405 / 64MB / Sound Blaster 16 (CT2290) / S3 Trio64V+
Pentium MMX 200@250MHz / PcPartner 35-8333 / 128MB / Sound Blaster AWE64 (CT4520) / Matrox Millenium II + 3Dfx Voodoo 4MB
Back to top
WWW  
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Retro-skrzywienia? ;]
Reply #12 - 04. Dec 2018 at 11:51
Print Post  
MarianX wrote on 03. Dec 2018 at 20:43:
Mnie razi jedynie nadużywanie angielskiego w sytuacjach gdy można spokojnie wypowiedzieć się po polsku Smiley


You talking to me my friend? Chill ziomuś! :]
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Retro-skrzywienia? ;]
Reply #13 - 04. Dec 2018 at 15:09
Print Post  
Heheh nie, akurat tutaj to jest OK. Ale naczytałem się tego na innych forach i stąd obrzydzenie do barbarzyńskich języków Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Retro-skrzywienia? ;]
Reply #14 - 04. Dec 2018 at 17:02
Print Post  
MarianX wrote on 04. Dec 2018 at 15:09:
Heheh nie, akurat tutaj to jest OK. Ale naczytałem się tego na innych forach i stąd obrzydzenie do barbarzyńskich języków Smiley


LOL, LMAO, ROTFL! No problem! No hard feelings! Grin

Swoją drogą mnie też drażni chociaż to nie jest związane w zasadzie z tematem nawyków wywodzących się z czasów retro komputerów...

Niemniej jednak małego szału dostaję jak piszecie o "buildach" Grin a jak widzę w powszechnym użyciu te debilne kalki z j. angielskiego:
- dedykowane (rozwiązanie) (dedykować to można wiersz albo piosenkę kochance)
- funkcjonalności (systemu) (funkcje!!! funkcje!!! funkcjonalność nie ma liczby mnogiej!!!)
- (ciekawe) lokacje (lokalizacje! lokacja to nadanie praw miejskich albo wykrywanie czegoś w czymś - np. echolokacja obiektu w przestrzeni)
…i szereg innych, to robię się niegrzeczny. Co gorzej nawet humaniści bezmyślnie łykają tę nowomowę marketingowców. Ostatnio zrugałem za to panią handlowiec z jednej firmy informatycznej i wytknąłem im że nawet na stronie kaleczą język... no i jestem w szoku, bo poprawili tę stronę!
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top