Page Index Toggle Pages: [1] 2  Send TopicPrint
Hot Topic (More than 10 Replies) Śledzie (Read 6061 times)
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Śledzie
28. Dec 2018 at 17:48
Print Post  
Czemu ludzie odkręcają śledzie?

Chodzi mi o sprzedawane karty rozszerzeń... często bez śledzika. Zjadają je na święta, używają do namiotu czy jak?
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4208
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Śledzie
Reply #1 - 28. Dec 2018 at 18:18
Print Post  
Pewnie na złom
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Śledzie
Reply #2 - 28. Dec 2018 at 18:40
Print Post  
Jeśli karta nie ma śledzia to znaczy ze jest z elektro złomu. Tam wszystko co się da jest odkręcane od karty i cena jest liczona od elektroniki (czyli pcb ze wszystkimi wypustkami, kondensatorami itp.) śledzie, obudowy dekoderów, telewizorów itp maja być odkręcane.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Śledzie
Reply #3 - 29. Dec 2018 at 11:03
Print Post  
Złom. Panowie, a wiecie ile kosztuje kilo złomu (materiały żelazne) Smiley Jeszcze stare kaloryfery z całego domu przy wymianie to się może opłaca dać na złom, bo i tak trzeba je gdzieś wywieść. Ale śledzie odkręcać?
50gr kilogram złomu żelaznego.
Aby zebrać masę kaloryferów (starych) z domu jednorodzinnego w śledziach, to by trzeba odkręcić śledzie ze wszystkich kart grafiki na Allegro Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Śledzie
Reply #4 - 30. Dec 2018 at 02:06
Print Post  
No i tego nie wykoncypowałem... Czyli generalnie - karta bez śledzika -> lampka alarmowa powinna się zapalać.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8091
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Śledzie
Reply #5 - 01. Jan 2019 at 23:40
Print Post  
Tak, to jest z elektrozłomu.
Sam śledź to już całkiem nic nie wart, dlatego sie to odkręca.
Jak pracowałem za gowniarza na złomowisku aut to trzeba było np wykręcać z aluminiowego bloku silnika szpilki stalowe, bo cenę zaniżały. To samo i tu.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
demonolog
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 123
Location: Bedzin
Joined: 29. Dec 2018
Re: Śledzie
Reply #6 - 02. Jan 2019 at 07:16
Print Post  
Callahan wrote on 01. Jan 2019 at 23:40:
Tak, to jest z elektrozłomu.
Sam śledź to już całkiem nic nie wart, dlatego sie to odkręca.
Jak pracowałem za gowniarza na złomowisku aut to trzeba było np wykręcać z aluminiowego bloku silnika szpilki stalowe, bo cenę zaniżały. To samo i tu.


W przypadku pierwszych 3dfx-ów przynajmniej radiatorów nie było to przynajmniej tego nie urywają - na elektrozłomie nie interesuje ich ani "złom Fe czy Al" - takie treści można znaleźć na niektórych skupach elektrozłomu.
Niestety zdobycie później takiego śledzia graniczy z cudem - pozostaje samemu "rzeźbić" śledzie.
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Śledzie
Reply #7 - 02. Jan 2019 at 12:27
Print Post  
Pytanie jak te sprzęty trafiają do obiegu?
Elektrozłom testuje i wprowadza do 'drugiego obiegu'? Jakiś "elektronik kradnie w Tewie" (czyt. pracownicy wynoszą)?
W obu przypadkach dziwne, że przed odkręceniem śledzia tego nie zrobią...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Śledzie
Reply #8 - 02. Jan 2019 at 12:38
Print Post  
Ludzie mają układ na elektro złomach i jeżdżą sobie do znajomego, który odkłada co ciekawsze "kąski" - oczywiście różne więc czasem gówno a czasem skarb...

Poza tym niektórzy jeżdzą do Niemiec i kupują z wyprzedazy sprzętu na jakiś pocztach czy urzędach gdzie wyprzedają "do utylizacji"
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
demonolog
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 123
Location: Bedzin
Joined: 29. Dec 2018
Re: Śledzie
Reply #9 - 02. Jan 2019 at 18:58
Print Post  
To muszą mieć dobry układ - niedaleko mnie jest złomowisko, gdzie nie raz zauważyłem jeżdząć na rowerze jakiego starego PC czy coś (jak się później okazało nie tak starego bo P4...) ale zajechałem zapytać ile za części nie wiedząc jeszcze dokładnie co to itd no i gość mi pokazał, że mają jeszcze coś tam na zapleczu... niestety co do cen to nie mają pojęcia bo za niesprawdzony złom chcieli dość wysokie ceny - za takiego P4 (płyta + ram + proc) nietestowany chcieli chyba 50zł - trochę dużo zwłaszcza że dzisiaj akurat takiego dostałem za free kompletnego i jeszcze starszego laptopa (P2 lub P3 maksimum) kompletnego do startu niestety bez zasilacza - ale sprawdzę go na uniwersalnym.

No cóż nie wszystkie złomy podchodzą do tego zdroworozsądkowo - tak wiem to było zwykłe złomowisko a nie elektrozłom.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8091
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Śledzie
Reply #10 - 02. Jan 2019 at 19:44
Print Post  
Batyra wrote on 02. Jan 2019 at 12:38:
jeżdzą do Niemiec i kupują z wyprzedazy sprzętu

Chyba żartujesz,że kupują... wystawki były i będą-to sprzęty wzięte prosto z chodnika za bramą, i u nas się to widuje.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Śledzie
Reply #11 - 02. Jan 2019 at 21:38
Print Post  
Shocked

nie wiedziałem... ale numer
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
bobdylan
Junior Member
**
Offline


386 MMX istnieje

Posts: 106
Location: Kraków
Joined: 21. Mar 2018
Gender: Male
Re: Śledzie
Reply #12 - 31. Jan 2019 at 23:36
Print Post  
Ja też nie wiem o co chodzi, udało mi się raz kupić kilka sprawnych kart, w tym riva128, za grosze ale bez śledzi.

Moja teoria była taka, jak miałbym sprzedawać uszkodzone albo niesprawdzone karty jako "nie mam jak sprawdzić, nie przyjmuję negatywów" to odkręciłbym śledzie bo może akurat w przyszłości mi się przydadzą.  Cool
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Śledzie
Reply #13 - 01. Feb 2019 at 08:27
Print Post  
Uwierz mi - naprawdę chodzi o to, że to sprzęty wyciągnięte z elektrośmieci. Sam w ten sposób dorwałem GUSa Classic za naprawdę śmieszny pieniądz, lecz bez śledzia - podobnie jak kilka innych ciekawych kart (Permedia 2, Radeon 9700 Pro).
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
demonolog
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 123
Location: Bedzin
Joined: 29. Dec 2018
Re: Śledzie
Reply #14 - 02. Feb 2019 at 23:07
Print Post  
Wystarczy się jeszcze tym częścim przyjżeć - często chipy mają dziwne rysy itp - jeżeli by to leżało u kolekcjonera (jak to niektórzy na Allegro się reklamują) to byłoby w zdecydowanie lepszym stanie i najczęściej sprawdzone chociaż minimum a nie że nie sprawdzone bo nie mam jak.
To jest sprzęt, który przedstawia swoją większą wartość jak jest sprawny a nie uszkodzony. A jako stan nieznany kasa większa niż za uszkodzony ale mniejsza niż za sprawny.

Oczywiście nie zawsze jest powiedziane, że ten sprzęt z elektrozłomu jest faktycznie złomem, jeżeli nie ma uszkodzeń mechanicznych to raczej będzie działał pod warunkiem, że działał zanim trafił na ten złom.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top