Page Index Toggle Pages: 1 [2]  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Yeah?Not! 286 (Read 5980 times)
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Yeah?Not! 286
Reply #15 - 31. Jan 2019 at 21:53
Print Post  
Większość opinii jakich zasięgnąłem wskazuje faktycznie na problem z kondensatorami (ponoć w PS/2 padają flopy przez kondensatory i tak to właśnie też wygląda). W takim razie:

(You need to Login or Register to view media files and links)

Tymczasem w ten weekend na pokład YeahNota trafi trochę galanterii - m.in. bardzo tam potrzebne kabelki AT-kowe (obudowa była przez Jenota lub kogoś przed nim przystosowana pod zasilacz ATX najwyraźniej i turbo działa inaczej niż byśmy się tego spodziewali)...

  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Jenot
Senior Member
****
Offline


Jenot

Posts: 1775
Location: Chełm
Joined: 15. Jan 2015
Gender: Male
Re: Yeah?Not! 286
Reply #16 - 01. Feb 2019 at 09:28
Print Post  
Ja nic nie modyfikowałem w tej budzie. Dostałeś ją dokładnie w takim stanie jak ja ją przejąłem.
  

ATC-5220, K6-III 400, 512MB RAM, Voodoo3 3000 AGP, GUS MAX 1MB, Terratec EWS64 XL, AWE32 CT2760, 3x40GB HDD, DVD TSSTcorp, FreeDOS, OS/2 Warp 4, Win95 OSR2
Back to top
GTalk  
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Yeah?Not! 286
Reply #17 - 01. Feb 2019 at 10:06
Print Post  
Skąd dorwałeś takie ładne, błyszczące śledzie? Smiley
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Yeah?Not! 286
Reply #18 - 01. Feb 2019 at 11:09
Print Post  
forteller wrote on 01. Feb 2019 at 10:06:
Skąd dorwałeś takie ładne, błyszczące śledzie? Smiley


To zapas z lat 90. jeszcze - wtedy je można było po prostu kupić na sztuki...

W moich obudowach ich brakuje zawsze, ale przypomniałem sobie, że gdzieś powinienem je mieć tylko nie pamiętałem gdzie, ale znalazłem...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Yeah?Not! 286
Reply #19 - 03. Feb 2019 at 22:56
Print Post  
Do kompletu z FDD dzisiaj padł jeszcze HDD ST-157A 43 MB :/

Dysk nie hałasuje, ale słychać, że ma problem z odczytem.

Poprzednio jak go wyłączyłem było wszystko OK.
Dzisiaj włączam i ten problem - komputerem nie rzucałem ani nic w tym stylu...

Generalnie problem z odczytem sektora 0. Po zbootowaniu z dyskietki zawartość dysku widać, ale nic nie da się odczytać, uruchomić... ani sformatować.

W tej chwili wykonuję Hard Disk Surface Analysis z biosu AMI i wygląda to tak, że nie czyta najpierw sektorów pod 4 głowicą, potem pod 0, potem pod 5 itd...
Mogę mu niby spróbować zrobić LLF (chociaż Seagate nawet naklejkę umieścił aby tego nie robić) ale jak sądzę na wiele się to nie zda...

Ktoś stwierdził, że stary sprzęt może się popsuć tylko od patrzenia na niego... no i ma rację...

Za to zainstalowałem wiązkę wyjętą z obudowy "Janusza" wraz z wyświetlaczem...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Yeah?Not! 286
Reply #20 - 04. Feb 2019 at 00:21
Print Post  
No i dostałem kociej mordy od tego interesowania się przyczyną padu dysku bo...

Ustawiłem mu ręcznie w setupie natywne parametry zgodne ze specyfikacją (wcześniej miał ustawiony typ 21 z parametrami translation), zrobiłem mu oldschoolowy LLF z auto interleave (czego na dysku nie MFM nie należy robić). Po tej operacji dysk ożył - utworzyłem partycję, przeszedł formatowanie, scandisk nie wykrył błędów, w tej chwili instaluję DOSa…

Nie mam pojęcia co jest grane. A pamiętam, że z moim AT-kiem 20-parę lat temu też miałem podobne przejścia...

Nie wróżę mu długiego życia w każdym razie i nie zdziwię się jak po ponownym włączeniu będę miał te same problemy...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Yeah?Not! 286
Reply #21 - 08. Feb 2019 at 01:03
Print Post  
Żeby @Batyra nie marudził - mam już klona SB2.0 (Aztech Sound Galaxy BX II) od kosiary - w sobotę testy więc SB16 CQM robi wyjazd ;].

PS: A wczoraj na Allegro udało mi się wyrwać w przyzwoitej kasie oryginalnego SB2.0 - ładnie był zakamuflowany w jakimś nieciekawym zestawie, chociaż chyba też go ktoś zauważył, bo ogólnie jak na nieciekawość tego zestawu to cena poszła dość wysoko... czekam na przesyłkę.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Yeah?Not! 286
Reply #22 - 08. Feb 2019 at 09:09
Print Post  
No! I tak ma być!  Grin
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Yeah?Not! 286
Reply #23 - 17. Feb 2019 at 02:33
Print Post  
Dziś na pokład trafił CT1350B wyciągnięty z 'germańskiego śmietnika'. Już zapomniałem jak to fajnie gra, mimo że mono... na późniejszych kartach dźwięk jest dość 'analityczny', tutaj gładki, aksamitny i taki odfiltrowany, mimo, że zdarzają się jakieś kliki czasem...

Swoją drogą testowałem też te klony AdLiba/SB2.0 od kosiary i brzmi to całkiem nieźle. Szczególnie Aztech, który ma prawdziwe OPL2 gra miło i całkiem niezłe oprogramowanie ma w zestawie. No ale co oryginał to oryginał...

ST157A już zdecydowanie padł - nie jest się w stanie rozkręcić... tzn po paru próbach w końcu zaczął kręcić, wg mnie łożyska napędu talerzy zwyczajnie mają już dość... ten dysk ma prostą konstrukcję więc podejrzewam, że możliwe byłoby ich nasmarowanie jakimś olejem maszynowym... widziałem filmiki na YT jak goście naprawiali w ten sposób HDD z tej epoki tyle że tam był problem z serwomechanizmami głowic (w tym dysku głowice też napędza silnik krokowy). Na ten moment korzystam z adaptera CF i karty 512MB.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Yeah?Not! 286
Reply #24 - 22. Jun 2019 at 02:17
Print Post  
Na pokład robi wjazd IIT 28C7-20. Jest to odpowiednik intelowskiego 287XL - tak samo jak tamten posiada zestaw instrukcji koprocesora 387.

To najszybsza odmiana (no prawie, jest jeszcze ultra-rare IIT 28C7-25 - w zasadzie ma sens tylko z Harrisem 25MHz). Ten będzie idealny do mojego Harrisa 20MHz.

No i co istotne - nie yntel! Bo jak wiadomo wszystko co yntel to wymysł k**wy i Szatana :]

W międzyczasie na pokład wjechała też karta sieciowa 3com 3C509 z XT-IDE, adapter Compact Flash (mam tych ST157A w tej chwili kilka, ich dźwięk i wydajność są bezbłędne, ale to moja podstawowa maszyna do testów starszego sprzętu i często muszę coś dogrywać tak jest po prostu bardziej praktycznie...).

Musiałem też zmienić obudowę na taką, z podnoszonym wiekiem, ta od Jenota po odświeżeniu, uzupełnieniu o sprawny zasilacz itd trafiła w dobre ręce.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4203
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Yeah?Not! 286
Reply #25 - 22. Jun 2019 at 08:36
Print Post  
Ładny i złowieszczy Grin To teraz możesz zacząć opanowywać świat Cheesy
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top