Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic California Computer? (Read 2143 times)
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
California Computer?
24. Feb 2019 at 03:20
Print Post  
Pamiętacie tego dystrybutora?

Ktoś kojarzy co się z nimi stało?

Któryś z innych dystrybutorów go wchłonął, czy jak? Zniknęli zanim wszedłem do interesu jako reseller...

Obecnie jeśli chodzi o sprzęt konsumencki zostały w zasadzie ABC Data (największy dystrybutor mający w ofercie Szwarc, mydło i powidło - od serwerów della po plastikowe psie kupy - no prawie dosłownie), Incom, Action i TechData…

Trochę lipa... z ABC Data się współpracuje dość x*jowo powiedziałbym (ktoś z Was może handluje też sprzętem, żeby wymienić spostrzeżenia?) ale to takie zło konieczne, Incom natomiast jakby mógł, to codziennie by mnie budził lodzikiem... co z tego skoro, ich katalog jest szczupły jak tyłek Kate Moss… Techdatę przemilczę, a z Action nigdy umowy nie podpisałem bo jakieś idiotyczne wymagania mają...

Ciekaw natomiast jestem jak było kiedy na rynku dystrybutorów było jeszcze nieco więcej graczy...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: California Computer?
Reply #1 - 24. Feb 2019 at 07:34
Print Post  
Action ich przejal.
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
Jenot
Senior Member
****
Offline


Jenot

Posts: 1775
Location: Chełm
Joined: 15. Jan 2015
Gender: Male
Re: California Computer?
Reply #2 - 24. Feb 2019 at 07:39
Print Post  
Kiedyś, jak pracowałem w sklepie komputerowym to dystrybutorów było w ryj. Najlepiej wspominam współpracę z TCh. Logo mieli jak General Electric, nigdy nie było kłopotów z serwisem czy wymianą części. Byli wtedy chyba jedynym autoryzowanym dystrybutorem Kingstona (1997-1998). Mam w pudełkach trochę gratów z ich naklejkami. Teraz to chyba faktycznie wszyscy kupują w ABC Data.
  

ATC-5220, K6-III 400, 512MB RAM, Voodoo3 3000 AGP, GUS MAX 1MB, Terratec EWS64 XL, AWE32 CT2760, 3x40GB HDD, DVD TSSTcorp, FreeDOS, OS/2 Warp 4, Win95 OSR2
Back to top
GTalk  
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: California Computer?
Reply #3 - 24. Feb 2019 at 09:33
Print Post  
Efekt Lehman Bros dobił sporo dobrych hurtowni.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: California Computer?
Reply #4 - 24. Feb 2019 at 13:45
Print Post  
Jenot wrote on 24. Feb 2019 at 07:39:
Kiedyś, jak pracowałem w sklepie komputerowym to dystrybutorów było w ryj. Najlepiej wspominam współpracę z TCh. Logo mieli jak General Electric, nigdy nie było kłopotów z serwisem czy wymianą części. Byli wtedy chyba jedynym autoryzowanym dystrybutorem Kingstona (1997-1998). Mam w pudełkach trochę gratów z ich naklejkami. Teraz to chyba faktycznie wszyscy kupują w ABC Data.


Fakt TCh… od TCh kupowaliśmy m.in. system biblioteczny w latach 90.

Był też Comp który był dystrybutorem m.in. sprzętu Suna - firma nadal chyba obecnie istnieje, ale ostatnia z nimi styczność jaką miałem to było wsparcie przy instalacji infrastruktury Della (storage obiektowy).

Pamiętam też, że był Mint, który sporo chińskiego sprzętu oklejał swoim logo... Mieli siedzibę przy Jana Kazimierza w Warszawie, a więc moje okolice...

Callahan wrote on 24. Feb 2019 at 09:33:
Efekt Lehman Bros dobił sporo dobrych hurtowni.


No właśnie... to jest spory problem bo konkurencja jest mizerna i sobie np. ABC Data na zbyt wiele pozwala - m.in. za transport nawet przy sporych zamówieniach trzeba u nich płacić 15-30 zł (Incom zwykle od 100 zł daje transport za free - i to z Wrocławia, podczas gdy ABC mam na miejscu). Incom ma bardzo mizerny katalog, ale za to bardzo ciekawe oferty związane np. ze szkoleniami...
Z kolei ABC zachowuje się bezczelnie - zgubili np. ostatnio elementy do serwera za około 120 tys zł, który sprzedawałem klientowi, przez co protokół odbioru miałem podpisany ponad miesiąc po terminie. Dobrze, że klient nie był narwany, bo mógł wg umowy odstąpić od sprzedaży (lub naliczyć karę umowną) i wtedy zostałbym ze sprzętem, którego nikt by nie odkupił a zwrot do dystrybutora wiąże się z prowizją naliczaną w procentach...

Do tego problemem jest to, że w magazynach czy nawet w ogóle w katalogu mają tylko wybrane popularne produkty - np. ciekawszych płyt Asusa, ciekawszych high endowych notebooków w ogóle nie uświadczysz - mimo, że potencjalnie w jakimś komputroniku czy X-Komie kupić się je da (nie wiem skąd je biorą - może import bezpośrednio od producenta?)...

No i ostatnia kwestia - komputronik, x-kom - strasznie psują rynek małym przedsiębiorcom... po prostu zejście z ceną do ich poziomu oznacza dokładanie do biznesu (bo w hurtowni jest często drożej!). Oczywiście cenę u dystrybutora można negocjować indywidualnie, ale dotyczy to większych zamówień lub jeśli robi się spory obrót i ma odpowiednią pozycję... i kółko się zamyka...

Ogólnie handel nowym sprzętem komputerowym to słaby interes... chyba że łapie się zamówienia publiczne na większe dostawy np. serwerów... tyle że tutaj znowu - zwykle dany projekt z góry ktoś już ma jeszcze przed ogłoszeniem zamówienia zaklepany u producenta, a dystrybutor w takim wypadku cenę ma podyktowaną przez producenta pod konkretne zamówienie dla konkretnego klienta.

Sorry, że tak się żalę, ale naszło mnie po ostatnich doświadczeniach ze sprzedażą gratów "retro" na Allegro co okazuje się dużo lepszą metodą zarobku...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Forsaken
Full Member
***
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 225
Joined: 06. Jul 2013
Gender: Male
Re: California Computer?
Reply #5 - 24. Feb 2019 at 20:33
Print Post  
Kolega korzysta głównie z AB (You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: California Computer?
Reply #6 - 24. Feb 2019 at 20:44
Print Post  
Forsaken wrote on 24. Feb 2019 at 20:33:
Kolega korzysta głównie z AB (You need to Login or Register to view media files and links)


Dzięki. Sprawdzę ich.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: California Computer?
Reply #7 - 25. Feb 2019 at 09:02
Print Post  
AB nie znasz?....


X-kom i komputronik mogą mieć takie ceny, bo import prosto od generalnego dystrybutora niesie za sobą nie tylko niższą cenę, ale i dopłaty proszę pana.
Jak mieliśmy taki import od acera i msi to pomimo  najniższych cen dopłacono nam za każdą sprzedaną sztukę. I tym sposobem na marży 2% zarabiało sie łącznie  250-200zl na lapku za 1500zl. A szło tego 100-200szt na miesiąc....
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: California Computer?
Reply #8 - 25. Feb 2019 at 10:54
Print Post  
Callahan wrote on 25. Feb 2019 at 09:02:
AB nie znasz?....


Oczywiście, że znam po prostu nie miałem jak dotąd podpisanej z nimi umowy.

Callahan wrote on 25. Feb 2019 at 09:02:
X-kom i komputronik mogą mieć takie ceny, bo import prosto od generalnego dystrybutora niesie za sobą nie tylko niższą cenę, ale i dopłaty proszę pana.
Jak mieliśmy taki import od acera i msi to pomimo  najniższych cen dopłacono nam za każdą sprzedaną sztukę. I tym sposobem na marży 2% zarabiało sie łącznie  250-200zl na lapku za 1500zl. A szło tego 100-200szt na miesiąc....


Dopłaty w takiej lub innej postaci są nawet przy zakupie sprzętu na sztuki za pośrednictwem dystrybutora takiego jak ABC Data, przy czym dotyczy to raczej takich marek jak Microsoft lub Dell...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top