Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic LEDy w domu (Read 2016 times)
GL1zdA
Senior Member
****
Offline


Alpha Powered

Posts: 1049
Location: Warszawa
Joined: 14. Apr 2017
Gender: Female
LEDy w domu
25. Feb 2019 at 07:45
Print Post  
Macie może doświadczenie z led stripami w domu? Bo pani architekt elektronikę słabo ogarnia i w jednym miejscu zostałem z zasilaczem led (taki 10x10x5 cm) wystającym ze ściany około 20 cm nad podłogą. Zastanawiam się jak to zabezpieczyć. W przyszłości będzie to zakryte jakimś meblem, ale póki co nie chcę, żeby bebechy zwisały. Szukałem "obudowa do zasilacza led", ale nic mi nie podpowiedziało. Jakieś pomysły? Na bank musi być trochę przewiewne, bo zasilacz się grzeje.
  
Back to top
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: LEDy w domu
Reply #1 - 25. Feb 2019 at 07:52
Print Post  
Ja mam zasilacze albo schowane właśnie na meblu za listwą albo pomiędzy regipsy jak jest ścianka z kartongipsu.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
GL1zdA
Senior Member
****
Offline


Alpha Powered

Posts: 1049
Location: Warszawa
Joined: 14. Apr 2017
Gender: Female
Re: LEDy w domu
Reply #2 - 25. Feb 2019 at 08:52
Print Post  
Batyra wrote on 25. Feb 2019 at 07:52:
Ja mam zasilacze albo schowane właśnie na meblu za listwą albo pomiędzy regipsy jak jest ścianka z kartongipsu.

No u mnie większość jest w meblach, ale ten wyszedł "z d...". Niestety sam się nie wyznaję w temacie, więc nie wyłapałem tego na etapie projektu, bo bym kazał ukryć gdzieś w szafie w korytarzu. Ten niestety do mebla nie może być przytwierdzony, bo to miejsce na niską szafkę RTV - ktoś ją pociągnie i wyrwie zasilacz.
  
Back to top
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: LEDy w domu
Reply #3 - 25. Feb 2019 at 14:48
Print Post  
moze jaka sztywna siatke typu mesh powyginaj,  pomaluj szprejem na kolor sciany i przytwierdz?
(You need to Login or Register to view media files and links)

albo...
ganiaj pania architekt
(You need to Login or Register to view media files and links)

  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: LEDy w domu
Reply #4 - 25. Feb 2019 at 15:54
Print Post  
A jaki konkretnie zasilacz? Impulsowy w plastikowej obudowie, transformator toroidalny? Czy może taki w metalowej perforowanej obudowie z zaciskami na śrubki?

Ja mam zasilacze zabudowane za karton gipsem. Niestety wszystkie wziąłem impulsowe, zamiast zwykłych toroidów... ale odpukać od 2012 jeszcze żaden nie padł.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: LEDy w domu
Reply #5 - 25. Feb 2019 at 16:26
Print Post  
toroidy sa spoko bo dzialaja latami i w zasadzie nie ma sie co zepsuc
jednego zostawilem na polce nad sufitem podwieszanym nascie lat temu i dziala do dzis
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
Jenot
Senior Member
****
Offline


Jenot

Posts: 1778
Location: Chełm
Joined: 15. Jan 2015
Gender: Male
Re: LEDy w domu
Reply #6 - 25. Feb 2019 at 17:06
Print Post  
Może do czasu zasłonięcia tymczasowo wstawić zasilacz impulsowy? Drogie one nie są, a wyglądają trochę, hmmm, mniej saute Wink Co do trwałości też nie mam zastrzeżeń - listwa pod szafkami w kuchni działa na impulsowym już prawie 6 lat.
  

ATC-5220, K6-III 400, 512MB RAM, Voodoo3 3000 AGP, GUS MAX 1MB, Terratec EWS64 XL, AWE32 CT2760, 3x40GB HDD, DVD TSSTcorp, FreeDOS, OS/2 Warp 4, Win95 OSR2
Back to top
GTalk  
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: LEDy w domu
Reply #7 - 25. Feb 2019 at 17:55
Print Post  
Jenot wrote on 25. Feb 2019 at 17:06:
Może do czasu zasłonięcia tymczasowo wstawić zasilacz impulsowy? Drogie one nie są, a wyglądają trochę, hmmm, mniej saute Wink Co do trwałości też nie mam zastrzeżeń - listwa pod szafkami w kuchni działa na impulsowym już prawie 6 lat.


Jak rozumiem tu chodzi nie tylko o wygląd, ale też o bezpieczeństwo... I też wydaje mi się, że impulsowy jest rozwiązaniem, bo te zasilacze są często w zgrzanych plastikowych obudowach, które mają z jednej strony wejście 230V, z drugiej wyjście na LEDy wyprowadzone w postaci kawałków przewodów, a nie zacisków na śrubki (a te lepsze lub mają zaciski sprytnie schowane wewnątrz plastikowej obudowy)- można to ładnie zlutować, zaizolować - nie będzie się rzucało w oczy i będzie bezpiecznie... Dostepne są różne wzory, kolory (białe, szare, czarne a widziałem też inne kolory). Kosztują jakieś grosze. Jedną wadą impulsowych to poza potencjalnie niższą trwałością jest minimalne obciążenie poniżej którego po prostu nie będą pracowały.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top