Page Index Toggle Pages: [1] 2  Send Topic
Hot Topic (More than 10 Replies) Rozbiórki - trzymać / pozbyć się (Read 3842 times)
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Rozbiórki - trzymać / pozbyć się
28. May 2019 at 15:51
 
Witam,

Zdarza mi się, że czasem kupuję coś - cały zestaw, cały komputer jeśli cena zestawu/komputera jest niższa niż pojedynczej części. Z tego powodu czasami graciarnia rozrasta się w tempie wykładniczym. Myślę, że każdy ma jakiś karton niepotrzebnych gratów, z którymi nie wiadomo co zrobić, trzymać czy się pozbyć.

Co jakiś czas robię segregację i wystawiam to co mi nie jest potrzebne lub nie wiążę z tym jakiegokolwiek sentymentu.

Tak jest m in w przypadku Radeona 8500 64/DDR i to mnie zastanawia, ponieważ jak żadne inne retro nagle w ciągu doby mam 20 obserwujących - może ja o czymś nie wiem o tej karcie? Oprócz tego, że cybertycz zawsze starocie wystawia za garnek złota Smiley
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
3dfx Friends
*****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Rozbiórki - trzymać / pozbyć się
Reply #1 - 28. May 2019 at 15:57
 
Radeon 8500 nie-LE jest całkiem fajną, kolekcjonerską kartą.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Rozbiórki - trzymać / pozbyć się
Reply #2 - 28. May 2019 at 16:00
 
Tylko ten radek obsługiwał sprzętowo TruForm?
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Rozbiórki - trzymać / pozbyć się
Reply #3 - 28. May 2019 at 16:21
 
pawelemtica wrote on 28. May 2019 at 15:51:
Witam,

Zdarza mi się, że czasem kupuję coś - cały zestaw, cały komputer jeśli cena zestawu/komputera jest niższa niż pojedynczej części. Z tego powodu czasami graciarnia rozrasta się w tempie wykładniczym. Myślę, że każdy ma jakiś karton niepotrzebnych gratów, z którymi nie wiadomo co zrobić, trzymać czy się pozbyć.

Co jakiś czas robię segregację i wystawiam to co mi nie jest potrzebne lub nie wiążę z tym jakiegokolwiek sentymentu.

Tak jest m in w przypadku Radeona 8500 64/DDR i to mnie zastanawia, ponieważ jak żadne inne retro nagle w ciągu doby mam 20 obserwujących - może ja o czymś nie wiem o tej karcie? Oprócz tego, że cybertycz zawsze starocie wystawia za garnek złota Smiley


Zdecydowanie pozbyć się jeśli nie ma to być część jakiejś kolekcji... tylko nie wszystkiego da się pozbyć (przykłady poniżej).

Ja często kupuję zestawy dla pojedynczego podzespołu i to wcale nie w cenie niższej niż pojedynczej części...
- Obudowy AT schodzą jak świeże bułki - obudowa w dobrym stanie ze sprawnym zasilaczem i magicznym wyświetlaczem (odwieczna beka z tego jak całkowicie nieprzydatny i zbędny wyświetlacz segmentowy wpływa na popyt Grin ) spokojnie sprzeda się za 70-120 zł.
- Obudowy ATX... cóż nie kupuję takich, ale parę zestawów miałem za free i graty z nich albo sprzedałem w dobrej cenie jeśli były sprawne, albo wystawiłem za free na OLX i poszły następnego dnia (wolę komuś oddać obudowę niż wystawiać na elektrozłom).
- Karty graficzne, płyty główne wystawiam od złotówki jeśli nie są interesujące - zwykle coś się sprzedaje w cenie kup teraz...
- Flopy 5,25" jeśli sprawne schodzą w bardzo dobrych cenach (kilkadziesiąt złotych) niemal od ręki.
- Flopy 3,5" - można zapomnieć o sprzedaży.
- Dyski twarde - to zalezy... starsze dyski tak do 4,3GB powiedzmy sprzedają się bez większych problemów...
- Napędy optyczne się sprzedają o ile wyglądają ciekawie lub są chodliwych marek (Teac, Pioneer, Kenwood, Creative).
- Śmieciowe karty sieciowe i inna drobnica tego typu (np. pamięci RAM o ile nie są jakieś wybitni ciekawe - prawie zerowe szanse na sprzedaż osobno w cenie, która by rekompensowała zachód z wystawianiem aukcji, wysyłką etc).

@kazeobi twierdził też ostatnio że warto pokusić się o montaż zestawu i wtedy łatwiej/w lepszej cenie się sprzeda - ale ja nie jestem na ten moment co do tego przekonany... może dlatego, że nie próbowałem Wink
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: Rozbiórki - trzymać / pozbyć się
Reply #4 - 28. May 2019 at 18:04
 
forteller wrote on 28. May 2019 at 15:57:
Radeon 8500 nie-LE jest całkiem fajną, kolekcjonerską kartą.


No to w sumie coś tłumaczy, ale generalnie ani jak była nowością, ani teraz jakoś do mnie nie przemawia, więc dla mnie jest bezwartościowa, ktoś inny będzie się cieszył.
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: Rozbiórki - trzymać / pozbyć się
Reply #5 - 28. May 2019 at 18:26
 
HanJammer wrote on 28. May 2019 at 16:21:
@kazeobi twierdził też ostatnio że warto pokusić się o montaż zestawu i wtedy łatwiej/w lepszej cenie się sprzeda - ale ja nie jestem na ten moment co do tego przekonany... może dlatego, że nie próbowałem Wink


Nie ma zasady, raz lepiej rozłożyć do najdrobniejszej części, innym razem zestaw. Nie prowadzę jakiegoś zawodowego handlu, ale patrząc na konta innych są to czasem "ponad naturalne" ilości i wychodzi na to, że lepiej puszczać w częściach, ewentualnie to co nie ma zainteresowania jako "gratis". Bo też tak jak pisałeś wcześniej - jak ma iść w zgniatarkę to niech idzie nawet za 1zł.
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
3dfx Friends
*****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Rozbiórki - trzymać / pozbyć się
Reply #6 - 28. May 2019 at 18:27
 
MarianX wrote on 28. May 2019 at 16:00:
Tylko ten radek obsługiwał sprzętowo TruForm?

Tak
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Bosman
Junior Member
**
Offline


3Dfx Voodoo

Posts: 196
Location: Mazowsze
Joined: 25. Jun 2015
Gender: Male
Re: Rozbiórki - trzymać / pozbyć się
Reply #7 - 28. May 2019 at 18:53
 
Radeon 8500 był bardzo dobrą kartą.
Pamiętam jak chciałem sobie kupić takiego pełnego radka 8500 64mb, ale wtedy stać mnie było tylko na 7500LE  Tongue
Twoja karta jest rejerencyjną prosto od ATI ale z 64mb. Były wersje referencyjne ze 128mb na pokładzie i one są bardziej poszukiwane przez kolekcjonerów.
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Rozbiórki - trzymać / pozbyć się
Reply #8 - 28. May 2019 at 19:21
 
forteller wrote on 28. May 2019 at 18:27:
MarianX wrote on 28. May 2019 at 16:00:
Tylko ten radek obsługiwał sprzętowo TruForm?

Tak

Szybkie pytanie offtopowe Smiley Jeśli Radek 8500 pracuje na chipie R200 to w takim wypadku model 9100 również powinien obsługiwać TruForm. Idę dobrym tropem? Inne radki również robią to sprzętowo?

Przepraszam za offtopa Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Campaniero
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 116
Joined: 27. Apr 2013
Gender: Male
Re: Rozbiórki - trzymać / pozbyć się
Reply #9 - 28. May 2019 at 19:35
 
HanJammer wrote on 28. May 2019 at 16:21:
@kazeobi twierdził też ostatnio że warto pokusić się o montaż zestawu i wtedy łatwiej/w lepszej cenie się sprzeda - ale ja nie jestem na ten moment co do tego przekonany... może dlatego, że nie próbowałem Wink

.

Myślę że na takie zestawy przetestowane było by zapotrzebowanie. Dużo zestawów jakie widuje to uszkodzone/niesprawdzone. A są pewnie osoby myślę że nawet sporo które chciały by wejść w retro ale zupełnie nie wiedziały by co zrobić z takim uszkodzonym sprzętem. Najgorsza w tym to wysyłka zawsze istnieje ryzyko że poczta/kurier zrobią nawet z najlepiej zapakowanej paczki puzzle Smiley.
  
Back to top
 
IP Logged
 
magiarasta
Junior Member
**
Offline


TriOptimum Corporation

Posts: 142
Location: Bielsko-Biała
Joined: 18. May 2019
Re: Rozbiórki - trzymać / pozbyć się
Reply #10 - 28. May 2019 at 21:28
 
Tutaj dobry pomysł ktoś Ci podsuną.Spróbuj montować gotowe zestawy i sprzedawać na Allegro.Na pewno ktoś chętny się znajdzie na kupno gotowego i sprawnego zestawu.Ja masz problem z zagraceniem się to pozbywaj się  najpierw niedziałających części i tych których nie warto trzymać np katy sieciowe.Z kart które mają jakieś ciekawe chipy możesz porobić breloczki do kluczy.
  
Back to top
 
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: Rozbiórki - trzymać / pozbyć się
Reply #11 - 28. May 2019 at 22:16
 
Na Alle mam włączane powiadomienia nowych ofert na wybrane frazy i obserwując zachowania kupujących to z gotowych zestawów to głównie markowe dobrze się sprzedają, Dell, Optimus, compaq, a te mniej markowe, ale nie składaki to potrafią zejść poniżej wartości płyty głównej, ostatnio widziałem lifetec na socket 370 co poszdel za 27zl.
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: Rozbiórki - trzymać / pozbyć się
Reply #12 - 29. May 2019 at 01:00
 
Mam jeszcze jedną płytę nad którą się zastanawiam co z nią zrobić, bo jakiś cudak jest. Naklejek nie ma więc po wyglądzie można domniemywać co to jest.

W biosie jest tylko informacja bios for Clayton.

Z kolei na tej stronie znalazłem po zdjęciu, że jest to jeszcze MANLI M-i815/X/370, M-i815E/X/370, M-i815EP/X/370, M-i815P/X/370

(You need to Login or Register to view media files and links)

(You need to Login or Register to view media files and links)

I wizualnie to samo - PCpartner

(You need to Login or Register to view media files and links)

Trzymać/pozbyć się?
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Rozbiórki - trzymać / pozbyć się
Reply #13 - 29. May 2019 at 01:09
 
pawelemtica wrote on 28. May 2019 at 22:16:
Na Alle mam włączane powiadomienia nowych ofert na wybrane frazy i obserwując zachowania kupujących to z gotowych zestawów to głównie markowe dobrze się sprzedają, Dell, Optimus, compaq, a te mniej markowe, ale nie składaki to potrafią zejść poniżej wartości płyty głównej, ostatnio widziałem lifetec na socket 370 co poszdel za 27zl.


Haha zależy od wieku... niemarkowe w ciekawych obudowach ale STARSZE (486DX2 i starsze!) sprzedają się w bardzo dobrych cenach (często lepszych niż markowe, chyba że markowe znaczy w tym wypadku IBM, Amstrad lub Commodore, to ceny takich pecetów też lecą ostro do góry). Tylko właśnie - obudowa musi być ciekawa - nietypowa albo bardzo ładnie zachowana... a jak jeszcze gdzieśtam można dopatrzeć się kawałka SB2.0, SB Pro, Tsenga albo pełnowymiarowej płyty AT czy jakichś ciekawych długich kart ogólnie to cenę winduje to koszmarnie...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
3dfx Friends
*****
Offline



Posts: 3329
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Rozbiórki - trzymać / pozbyć się
Reply #14 - 29. May 2019 at 06:16
 
pawelemtica wrote on 28. May 2019 at 22:16:
ostatnio widziałem lifetec na socket 370 co poszdel za 27zl.

Kupiłem to, ale skończyłem bez tych 27 zł i towaru Sad
pawelemtica wrote on 29. May 2019 at 01:00:
Trzymać/pozbyć się?

Gdyby ta Manli była matx...
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 
Send Topic