Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Commodore C64 (Read 13720 times)
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Commodore C64
Reply #15 - 13. Jan 2020 at 12:30
Print Post  
leosh wrote on 13. Jan 2020 at 07:24:
konku wrote on 13. Jan 2020 at 00:12:
Wrzucam swojego carta do EF3 z autorską kolekcją gierek  Wink :


Dzięki, obadam co tam wybrałeś Smiley
A nie masz carta z Prince of Persia ?


Mam. Też wersja Easy Flash.   Smiley
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
8art33z
Full Member
***
Offline


Retro since 1979

Posts: 793
Location: Zjednoczony Poznań
Joined: 20. Mar 2018
Gender: Male
Re: Commodore C64
Reply #16 - 13. Jan 2020 at 13:44
Print Post  
konku wrote on 13. Jan 2020 at 12:30:
leosh wrote on 13. Jan 2020 at 07:24:
konku wrote on 13. Jan 2020 at 00:12:
Wrzucam swojego carta do EF3 z autorską kolekcją gierek  Wink :


Dzięki, obadam co tam wybrałeś Smiley
A nie masz carta z Prince of Persia ?


Mam. Też wersja Easy Flash.   Smiley


Masz jeszcze gdzieś tego carta ? Chyba zaginął załącznik nie mogę ściągnąć, a chętnie bym zobaczył co tam wgrałeś.

BTW. Ma ktoś działającą wersję GEOS na Easy Flash ? Nie potrafię tego uruchomić. Niby wgrywałem ale mi nie odpala.
  

486SX-33MHz / BEK-P405 / 64MB / Sound Blaster 16 (CT2290) / S3 Trio64V+
Pentium MMX 200@250MHz / PcPartner 35-8333 / 128MB / Sound Blaster AWE64 (CT4520) / Matrox Millenium II + 3Dfx Voodoo 4MB
Back to top
WWW  
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Commodore C64
Reply #17 - 13. Jan 2020 at 17:46
Print Post  
8art33z wrote on 13. Jan 2020 at 13:44:
Masz jeszcze gdzieś tego carta ? Chyba zaginął załącznik nie mogę ściągnąć, a chętnie bym zobaczył co tam wgrałeś.

S'il vous plaît

Z tym, że to nie moja kompilacja tylko pozycja w mojej "kopii zapasowej internetu"  Wink
  
(You need to Login or Register to view media files and links) ( 513 KB | 2 Downloads )

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Commodore C64
Reply #18 - 13. Jan 2020 at 17:50
Print Post  
8art33z wrote on 13. Jan 2020 at 13:44:
BTW. Ma ktoś działającą wersję GEOS na Easy Flash ? Nie potrafię tego uruchomić. Niby wgrywałem ale mi nie odpala.
                   

Nie testowałem, ale wiem że działa. karta flaszujesz plikiem crt w zależności od numeru i typu stacji. Wszystko opisane w instrukcjach.
  
(You need to Login or Register to view media files and links) ( 362 KB | 2 Downloads )

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Commodore C64
Reply #19 - 14. Jan 2020 at 08:01
Print Post  
Coś chciałbym zrozumieć. Easy Flash to programowany cart ? Jak to działa ? Podłączone do kompa przez USB, a potem wsad do dowolnego carta sprzętowego ?
Sorry, za lamerskie pytanka, ale nie miałem z tym do czynienia.
  
Back to top
 
IP Logged
 
8art33z
Full Member
***
Offline


Retro since 1979

Posts: 793
Location: Zjednoczony Poznań
Joined: 20. Mar 2018
Gender: Male
Re: Commodore C64
Reply #20 - 14. Jan 2020 at 09:02
Print Post  
Tak podłączasz to poprzez USB do PCta i wgrywasz oprogramowaniem własne karty (.crt) na to, możesz ich mieć łącznie 7 różnych.

Później uruchamiasz Commodore z włożonym Easy Flash i z menu wybierasz, który kart chcesz uruchomić.
  

486SX-33MHz / BEK-P405 / 64MB / Sound Blaster 16 (CT2290) / S3 Trio64V+
Pentium MMX 200@250MHz / PcPartner 35-8333 / 128MB / Sound Blaster AWE64 (CT4520) / Matrox Millenium II + 3Dfx Voodoo 4MB
Back to top
WWW  
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Commodore C64
Reply #21 - 14. Jan 2020 at 10:41
Print Post  
8art33z wrote on 14. Jan 2020 at 09:02:
Tak podłączasz to poprzez USB do PCta i wgrywasz oprogramowaniem własne karty (.crt) na to, możesz ich mieć łącznie 7 różnych.

Później uruchamiasz Commodore z włożonym Easy Flash i z menu wybierasz, który kart chcesz uruchomić.


Spoko sprawa. Składankę sprawdzałem pod emulatorem i wszystko działa.
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Commodore C64
Reply #22 - 14. Jan 2020 at 21:04
Print Post  
Nie nie, to nie do końca tak... Easy Flasha wkładamy do C64 i łączymy z PC. Odpalamy C64 a w PC uruchamiamy program Easy Transfer. Za jego pomocą (opcja Write CRT)programujemy w odpowiednich slotach odpowiednie wsady (w tym czasie na C64 uruchamia się automatycznie EasyProg) lub uruchamiamy programy na komodorku (Write PRG) bezpośrednio z PC. Można też zapisywać dane na stacji C64 za pomocą opcji Write Disk.

W załączeniu jak oflaszowany jest mój EF3
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Commodore C64
Reply #23 - 14. Jan 2020 at 22:50
Print Post  
konku wrote on 14. Jan 2020 at 21:04:
Nie nie, to nie do końca tak... Easy Flasha wkładamy do C64 i łączymy z PC. Odpalamy C64 a w PC uruchamiamy program Easy Transfer. Za jego pomocą (opcja Write CRT)programujemy w odpowiednich slotach odpowiednie wsady (w tym czasie na C64 uruchamia się automatycznie EasyProg) lub uruchamiamy programy na komodorku (Write PRG) bezpośrednio z PC. Można też zapisywać dane na stacji C64 za pomocą opcji Write Disk.

W załączeniu jak oflaszowany jest mój EF3



Fajnie byłoby jakbyś nagrał film poglądowy i wrzucił na jutuba.
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Commodore C64
Reply #24 - 15. Jan 2020 at 00:16
Print Post  
Mój EF3 jedzie właśnie do brata do Lublina. Pewnie będę robił dla niego instrukcję to wtedy wrzucę to tez tutaj.
Zapewne będziecie mieć problemy ze sterownikami USB do EF3 np. pod Windows 10 ale i na to jest rada. Jak tylko znajdę chwile czasu rozpiszę co i jak.
Na razie mam tak napięty plan, że mój udział np. w zimowej edycji zlotu raczej się oddala...
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Commodore C64
Reply #25 - 15. Jan 2020 at 19:47
Print Post  
Krótka instrukcja jak obsługiwać  Easy Flash 3:

1.      Zworki na EF3 ustawiamy w pozycji DATA
2.      Wkładamy EF3 do Expansion  Portu i włączamy C64, uruchamiamy menu EF3.
3.      Podłączamy EF3 kablem USB do PC instalując sterowniki USB  (w przypadku problemów posługujemy się narzędziem Zadig ( (You need to Login or Register to view media files and links))
4.      Uruchamiamy na PC program Easy Transfer i wybieramy odpowiednią zakładkę:
- Start PRG gdy chcemy uruchomić program na C64
- Write CRT gdy chcemy zapisać na EF3 obraz kartridża
- Write Disk gdy chcemy zapisać coś na stacji podłączonej do C64
5.      Wskazujemy odpowiedni plik z dysku naszego PC
6.      Gdy chcemy zapisać obraz kartridża (.bin, .crt) lub kernala (.bin) na C64 uruchomi się program Easy Prog
7.      W programie Easy Prog (na C64) wskazujemy co i gdzie chcemy wgrać. Istotne jest by wgrać  karty z funkcją frezowania za pomocą odpowiednich opcji:
- pliki cartów (np.crt, .bin) z grami i programami – wybieramy „Write CRT to flash”
- pliki bin kernali – wybieramy z menu „Write KERNAL to flash”
- pliki .bin Action Replay, Retro Replay, Nordic Power, Super Snapshot, a dla najnowszej aktualizacji softu również Final III+ - wybieramy „Write AR/RR/NP (itd…) to flash”
8.      Resetujemy C64 i sprawdzamy czy nasz obraz działa – jeżeli działa, fajnie, jeżeli nie, szukamy kompatybilnej wersji obrazu.


W załączeniu działające na EF freezery
  
(You need to Login or Register to view media files and links) ( 299 KB | 7 Downloads )

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
RaNGuN
Full Member
***
Offline



Posts: 846
Location: Wroclaw
Joined: 09. Dec 2014
Gender: Male
Re: Commodore C64
Reply #26 - 16. Jan 2020 at 15:43
Print Post  
Z mojego (bardzo skromengo) doświadczenia wynika, że Write Disk nie jest zawsze od razu w 100% pewny, pamiętam, że czasem musiałem 2-3 razy nagrywać jakąś dyskietkę bo soft z niej po prostu nie działał. Pewnie nie jest to wina EF3, a raczej wieku dyskietek i stacji, natomiast jak pierwszy raz używałem EF3 to byłem wkurzony, że to po prostu nie działa, ale w końcu trafiłem na dyskietkę która się nagrała, potem poprawiłem wcześniejsze dyskietki i było ok.

Tak tylko piszę, żeby się za łatwo nie poddawaćWink Jeśli ktoś w ogóle by chciał EF3 wykorzystywać to przeniesienia danych z PC na C64 (w EF3 jest to raczej funkcja dodatkowa, wiadomo, że lepiej użyć np SD2IEC - jak się ma)Wink
  

Fajne są te retro kompy, takie nie za szybkie, takie nie za stabilne;-)
Back to top
 
IP Logged
 
Vato
YaBB Newbies
*
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 3
Joined: 21. Jan 2020
Re: Commodore C64
Reply #27 - 23. Jan 2020 at 11:32
Print Post  
Jenot Smiley Ty to machnąłeś na farcie raz 2:30 i teraz już nie masz po co grać Wink
Ja to stopniowo rekordy sobie podbijam hueheh! Np. teraz na imprezie w Piasecznie zrobiłem 2:09 a mój poprzedni rekord wynosił 2:06 Cheesy
Aaaa i moje rekordy są na bieda LCD Cheesy więc 2:30 pewnie nigdy nie zrobię heheh!
Poniżej fotka z imprezki Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Jenot
Senior Member
****
Offline


Jenot

Posts: 1775
Location: Chełm
Joined: 15. Jan 2015
Gender: Male
Re: Commodore C64
Reply #28 - 23. Jan 2020 at 12:17
Print Post  
O, Vaciak na pecetowym forum... Armagedon. Wink
Kilka razy mi się udało walnąć w okolicach 2:30, rok temu na Amiparty i wcze#niej na Falconie. Ale 2.09 na tym Twoim biedaLCD z lagiem 200ms co miałeś na AP to jak 3.30 na CRT. Szacun.
  

ATC-5220, K6-III 400, 512MB RAM, Voodoo3 3000 AGP, GUS MAX 1MB, Terratec EWS64 XL, AWE32 CT2760, 3x40GB HDD, DVD TSSTcorp, FreeDOS, OS/2 Warp 4, Win95 OSR2
Back to top
GTalk  
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Commodore C64
Reply #29 - 23. Jan 2020 at 13:01
Print Post  
Ja w tej grze nie czuję tak mocno input laga, a mam U2713H który ma 50ms.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top