Page Index Toggle Pages: [1] 2 3  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Grupa RETRO AAA (Read 9997 times)
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Grupa RETRO AAA
30. May 2019 at 16:06
Print Post  
Witam,

Z retro styknąłem się tak poważniej jakieś półtora roku temu, a zaczęło się od tego, że w okolicy były zbiórki elektrośmieci i to mnie sprowokowało do robienia porządków w szafach bo zawsze coś tam rzucę w kont jak nie można do kosza na śmieci, w założeniach wyniosę później, ale to później jest jak już brakuje miejsca. Znalazłem pozostałości po starych kompach, ale mam tak, że nawet jak przygotowuję do wyrzucenia to jeszcze raz dla pewności się zastanowię czy na pewno. Zacząłem oglądać stare procesory typu P3, poparzyłem czy może ma jakąś wartość czy kosz, ale jakieś zainteresowanie na alle było, popatrzyłe, na yt na filmy no graty zostały.

Od tamtego czasu nie ma miesiąca, żebym kilku rzeczy nie dokupił, czasem jest tak, że to co kupiłem w zestawie przegrzebie i powyprzedaje to co mi jest niepotrzebne, czasem po prostu kupuję, często zdarza się tak, że po przegrzebaniu i odsprzedaży niepotrzebnego wychodzę na zero albo jakiś drobny procent na plus lub minus, czasem po prostu kupię za 100% i niczego nie rozkompletuję.

Ale ogólnie wychodzi to tak, że staram się to wszystko tak zorganizować, żeby mocno nie dokładać do "nowego" hobby, bo mam wrażenie, że już teraz nad tym czasami nie mam kontroli, a jakbym się nie pilnował to mam wrażenie, że było by jeszcze gorzej Cheesy

Nie zagłębiam się w jakieś ścisłe rachunki, ale na oko wychodzi, że miesięcznie przychodzi do mnie sprzęt za średnio 500, po przegrzebaniu czasem mam z tego 10zł zarobku i graty, czasem -200.

Plus jest taki, że jak mnie naszło na papierosy to dzięki retro (prawie) rzuciłem bo zdarza mi się jeszcze raz na jakiś czas zakurzyć, ale nie co dziennie, ale z drugiej strony wyrobiłem sobie nawyk - a to może zamiast petów to zobaczę co jest dziś do kupienia w retro, z jednego nałogu w drugi Cheesy

A z retro jest o tyle gorzej, że poszukiwania wymagają regularnego monitorowania co jest wkręcające, a jak już coś się znajdzie to nie ma czasu na namyślanie, bo później już nie będzie.

A jak to  u Was wygląda?
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Grupa RETRO AAA
Reply #1 - 30. May 2019 at 16:40
Print Post  
u mnie mniej wiecej to wyglada ze z papierosem w pysku zastanawiam sie czemu to nie dziala albo co by tu jeszcze wykombinowac (albo jak zmusic danego sprzeta do dzialania:P)

bankrutowac tez nie zamierzam, szukam gratow po taniosci zeby uzupelnic to co mi zostalo z kiedys
kolekcjonerskich zapedow brak, starsze kompy zostaly na zasadzie 'no przeca nie wywale jak dziala, kiedys sie naprawi/uzupelni Grin
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Grupa RETRO AAA
Reply #2 - 30. May 2019 at 16:48
Print Post  
U mnie poważne uzależnienie... aż czasem sam się pukam w czoło. Grubo przeginam i zawsze jak sobie obiecuję skończyć to pojawia się jakaś super rzadka karta... Ciutkę mnie to martwi  Sad szczególnie jak patrzę na listę comiesięcznych nowości...

(You need to Login or Register to view media files and links)

Mówiłem już że passata sumsiada chciałem w lobardzie zastawić  Tongue

Pocieszam się, że w dużej mierze to jakaś inwestycja / lokata. A nie kasa która bezpowrotnie przepadła.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1707
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Grupa RETRO AAA
Reply #3 - 30. May 2019 at 17:21
Print Post  
A miałem tylko "zredukować" przydasie. W piwnicy siedzi mój stary P200MMX w obudowie Big Tower AT - chciałem go zostawić, ale że zajmuje kupę miejsca to szukałem płyty ATX, wstawić w nową obudowę, zabrać bebechy a reszty się pozbyć... thia... aha... jasne...

Zamiast 1 starego kompa w Big Tower AT, mam już dodatkowo 4-ry następne...  Grin Oraz coś czego totalnie się nie spodziewałem, a mianowicie całkiem pokaźną kolekcję Matroxów i szukam innych. Co najciekawsze w życiu NIE miałem ani jednego Matroxa a teraz mam już ich chyba z 10 różnych modeli i wersji i wciąż rozglądam się za innymi.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: Grupa RETRO AAA
Reply #4 - 30. May 2019 at 17:35
Print Post  
Batyra wrote on 30. May 2019 at 16:48:
U mnie poważne uzależnienie... aż czasem sam się pukam w czoło. Grubo przeginam i zawsze jak sobie obiecuję skończyć to pojawia się jakaś super rzadka karta... Ciutkę mnie to martwi  Sad szczególnie jak patrzę na listę comiesięcznych nowości...

(You need to Login or Register to view media files and links)

Mówiłem już że passata sumsiada chciałem w lobardzie zastawić  Tongue

Pocieszam się, że w dużej mierze to jakaś inwestycja / lokata. A nie kasa która bezpowrotnie przepadła.


Z pewnością lokata, ale człowiek się przywiązuje i ja już widzę jak będziesz odsprzedawał kolekcje z uśmiechem na twarzy nawet za grubą kapuchę Cheesy

Bardziej się zastanawiając nad swoimi zachowaniami przyłapałem się też na tym, że rano zamiast po papierosa to sięgam po telefon i odpalam olx.
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1750
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Grupa RETRO AAA
Reply #5 - 30. May 2019 at 17:54
Print Post  
Niedawno na allegro był fajny IBM na Pentium Pro 200. Dałem więcej niż nakazywał mi zdrowy rozsądek i...przegrałem o 10zł...
Wcześniej polowałem na NexGen 5x86, też cały komputer i dawałem za niego więcej niż zapłaciłem za nowy dysk 8TB i... znów znalazł się jakiś większy wariat.
Kiedyś zbierałem masowo co wpadło w ręce. Teraz z braku miejsca zbieram tylko rzeczy które są subiektywnie dla mnie ciekawe i takie do których czuję sentyment.
  
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Grupa RETRO AAA
Reply #6 - 30. May 2019 at 17:58
Print Post  
masz linka do archiwalnej aukcji tego nexgena?
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1750
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Grupa RETRO AAA
Reply #7 - 30. May 2019 at 18:07
Print Post  
(You need to Login or Register to view media files and links)
93533.html

a wcześniej chciałem upolować płytę z procem NexGen i też nic z tego. Koleś wycofał aukcję:

(You need to Login or Register to view media files and links)
rare-i6930010016.html
  
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Grupa RETRO AAA
Reply #8 - 30. May 2019 at 18:52
Print Post  
dzieki
szukanie plyty do nexgena (procesor akurat mam..) w jakiejs normalnej cenie to bedzie masakra..
za 5 minut ba ebay sie aukcja proca konczy - jak na razie 75 $ Angry
za 99,95 zszedl
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1750
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Grupa RETRO AAA
Reply #9 - 30. May 2019 at 19:13
Print Post  
NexGena to tylko raz na oczy widziałem i bardzo chciałem mieć.
A tu był cały komputer w pierwszym linku... Ech...

Widzę, że w podpisie masz Dell 420. Czy to model Workstation 420 ?
Miałem kiedyś takiego, ale niestety spłonął w pożarze. Bardzo mi go żal, bo kupiłem go za 50zł, a potem systematycznie ulepszalem. Ram, drugi proc PIII 1Ghz, Radeon 9800 PRo, kontroler SATA itd...
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Grupa RETRO AAA
Reply #10 - 30. May 2019 at 19:25
Print Post  
Początki (przed 2012):
Chciałem mieć tylko płyte s370 pod tuala i jakiegoś 3dfxa Smiley

Po rejestracji na forum:
Odkryłem że jest pełno innych kart graficznych, karty dzwiękowe na ISA są najlepsze a retro to nie tylko s370. Musiałem mieć wszystko we wszystkich wersjach, najlepiej z kopią zapasową i kopią kopii w razie "W". Na moje szczęście załapałem się na promocję na retro. W tym czasie kupowałem wszystko jak leciało, wszelkie możliwe bzdety i pierdoły Smiley Zawsze zgodnie z zasadą "lepiej mieć niż nie mieć" Grin

Dziś:
Mam już prawie wszystko co chciałem Cool Brak tylko perełek i bzdetów których nikt nie sprzedaje Tongue Uzależnienie minęło, kupuję tylko savage Grin Grin i klony klonów, czasem też zestawy by był większy wybór do testuufff Wink

Co do przywiązania, jest tak jak pisze @pawelemtica Smiley Procesory i mobo to luzik ale grafiki i dzwiękówki to półka wyżej. Czasem ciężko jest się rozstać
  
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Grupa RETRO AAA
Reply #11 - 30. May 2019 at 20:20
Print Post  
leosh wrote on 30. May 2019 at 19:13:
Widzę, że w podpisie masz Dell 420. Czy to model Workstation 420 ?


ta, ta dwuprockowa workstacja della kiedys tower (tyle ze obudowa mi sie kiedys po prostu rozsypala (btw wywietrzniki na oknie ulegly dokladnie tego samego rodzaju uszkodzeniu - plastik sie rozsypal)

kiedys ich bylo sporo na allegro za 5dych, ale kadlubkow (1 proc terminator i  128 ram + 2 termy
no tez rozbudowywalem na raty bo procki i czesci kiedys byly drogie (kilka razy cena tego kompa)

na kontroler sata poluje, (dyski na przejsciowkach cisna 33MB/s Angry na jakas tania grafe tez (docelowo bym chcial v2 sli wcisnac.. ale cena odrzuca  Lips Sealed no i kiedys jakas obudowe urzezbic a nie szafke typu ikea Roll Eyes

przywiazanie? z braku laku (i pomyslow) uzywam se tego della na codzien Wink

  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1750
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Grupa RETRO AAA
Reply #12 - 30. May 2019 at 21:07
Print Post  
Z ciekawostek próbowałem wcisnąć w tego Della, 2x Tualatin 1,4Ghz. Stosowałem dwa adaptery jeśli dobrze pamiętam: slot 1 - fcpga, fpcga - tualatin. Nie pykło Smiley Wiedziałem, że w specyfikacji Della nie było obsługi Tualatina, ale miałem nadzieję, że się uda Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: Grupa RETRO AAA
Reply #13 - 30. May 2019 at 21:16
Print Post  
Jakiś czas temu wpadł mi abit 2x socket 370, procesory muszą być takie same, nawet w oznaczeniach, mało tego nawet kolejność robi różnicę.
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1750
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Grupa RETRO AAA
Reply #14 - 30. May 2019 at 21:38
Print Post  
Aktualnie mam chyba cztery różne płyty dwuprocesorowe. 2x pod socket 370, jedna z 2x athlon mp i jedna siemens-nixdord D823:

(You need to Login or Register to view media files and links)

Nie wiem czy jest sprawna, mam w niej 2 x Pentium 150Mhz, jeszcze nie uruchamiałem jej. Taki leżak z dwien dawna.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top