Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 ... 20 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Współczesny dream build (Read 56568 times)
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #15 - 10. Jun 2019 at 16:36
Print Post  
Batyra wrote on 10. Jun 2019 at 15:02:
choć do ryzena raczej mnie nie przekonasz

Poczekaj chociaż na premierę Wink Jest jeszcze Sunny Cove na horyzoncie. Jeśli nie Ryzen, to celowałbym właśnie w niego. Intel w końcu wypuści nową architekturę i w końcu nowy proces technologiczny (w jednym produkcie na raz, po raz pierwszy od kiedy? Zrobili kiedyś w ogóle taki manewr? Widać jak ich AMD przycisnęło).
Batyra wrote on 10. Jun 2019 at 15:02:
W ogóle fajnie chłopaki że mi podpowiadacie i że nikt na razie mnie nie strofuje, że po co mi to itp. bla bla bla

Ale czego się spodziewałeś? Że na forum gdzie kupuje się 3dfxy za setki i tysiące złotych ktoś Ci powie, że kupno nowego kompa za kilkadziesiąt tysięcy złotych jest bez sensu? Jasne że bez sensu, ale nikt się nad tym nie zastanowi ani przez chwilę Cheesy
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3610
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #16 - 10. Jun 2019 at 17:24
Print Post  
To bede pierwszy . Skąd wziołeś na to pieniądze Grin . Po co ci to Wink. A tak na poważnie ,poczekaj jeszcze na ryzena . Przecierz nie brałeś ślubu z intelem
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #17 - 10. Jun 2019 at 17:31
Print Post  
zapomniałeś mema z januszem nosaczem wrzucić...
mówiłem że passata sumsiada zastawiłem w lombard... sumsiad jeszcze nie wie hahaha
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3610
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #18 - 10. Jun 2019 at 17:35
Print Post  
Haha    Grin
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #19 - 10. Jun 2019 at 17:37
Print Post  
Ja to jestem chyba leniwy juz; bo po prostu kupilbym sobie HP Z8 G4 zamiast grzebać w rurkach i kabelkach Smiley
sajmon wrote on 10. Jun 2019 at 17:24:
To bede pierwszy . Skąd wziołeś na to pieniądze Grin . P

jak to skond, dziecium ukrad! zodziej jeden, prywaciarz jeb*ny, niech pan premier podatka mu dowali Cheesy
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1707
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #20 - 10. Jun 2019 at 17:49
Print Post  
Selekcjonowane CPU od der8auer możesz kupić na Caseking: (You need to Login or Register to view media files and links)
Wgryź się w opisy, są różne poziomy selekcjonowania włącznie z skalpowaniem. Przy czym i tak najnowsze i9-9xxx mają już lutowany IHS (zamiast gluta), więc skalpowanie jest i trudniejsze (trzeba odlutować) i nie przynosi już takich spektakularnych efektów. Chyba zamiast selekta der8auer po prostu lepiej będzie kupić i9-9900KS a zaoszczędzony $$$ włożyć w lepszy system LC, albo coś innego.

Złączki Barrow z Aliexpress, ja brałem od tego jegomościa: (You need to Login or Register to view media files and links) - ale uwaga, koleś jest trochę nieogarnięty i jak zamówiłem komplet, to wrzucił wszystko do jednej koperty bąbelkowej i tak wysłał do PL, efekt wpadło na cło i musiałem VAT dopłacić. Rozważ kupno w mniejszych "pakietach" albo ustal przed zakupem aby Ci wysłał porządnie spakowane, coby się nie przyczepili na cle. Ostatnio też nieźle przychodzą do mnie przesyłki zamawiane opcją "Aliexpress shipping" wtedy zbiorczo do EU leci np do Holandii, Portugalii i dopiero tam przyklejają etykietki i wysyłają "jakby z eu". Efekt taki, że się nie czepiają w PL (omijasz chyba nasz urząd celny) a do domu przywozi kurier pocztexu a nie listonosz co mu jak się chce to przyniesie... awizo... Ostatnio dostawałem przesyłki w czasie nawet 9-dni od zakupu.

Wbrew pozorom nie kupuj wszystkiego od jednej firmy... zaleta customa jest taka, że możesz sobie go uszyć tak jak chcesz. Wbrew pozorom EKWB wcale nie ma rewelacyjnych chłodnic, bloki ma OK i dość dobre cenowo (jeśli w ogóle można mówić o LC "dobre cenowo" Wink ).

Węże jedne z najlepszych to np Tygon 10/16 - mają bardzo ładne czarne - wtedy możesz zrobić takiego sleepera.

Chłodnice bardzo dobre robi (You need to Login or Register to view media files and links) - generalnie zasada im większą możesz włożyć, tym lepiej. Im grubsza tym lepiej. Tylko pamiętaj, jak masz do wyboru czy Push/Pull + chłodnica slimm 25mm czy np tylko Push a chłodnica 50mm - to bierz grubszą chłodnicę.

Pozostaje Ci pompa, rezerwuar, jakiś komputer do zarządzania, wentylatory - ja bym Ci rekomendował Noctua Redux, jakieś czujniki, pierdoły... Pooglądaj sobie bajery jakie robi Aquacomputer, można grubo popłynąć... Ale w końcu taki LC potem zostawiasz i zmieniasz sobie później same VGA, Mobo... a reszta zostaje na lata.

A wracając do AMD i Ryzena. Jako osoba, która w życiu miała mnóstwo CPU różnych firm w różnych komputerach i platformach, Intela, AMD, IDT, VIA, Power PC, poczekaj do premiery Ryzenów Zen2 - zobacz co się stanie... To tylko miesiąc niecały. Nie namawiam do kupna, a do sprawdzenia jak się zachowa rynek, może intel "zmięknie" i zareaguje obniżeniem cen, a może nowy Ryzen np 12/24 lub topowy 16/32 faktycznie zje tego i9-9900KS i Ci namiesza pod czapką? W końcu AMD łoiło już kiedyś intela jak ten się wbił w ślepą uliczkę P4. Teraz trochę jest podobna sytuacja z Core od intela jak wtedy z P4.

No i kupowanie gotowca, to jak odbieranie najprzyjemniejszej części - czyli samodzielnego składania.

W załączniku parę złączek Barrow.  Wink
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #21 - 10. Jun 2019 at 18:21
Print Post  
kazeobi wrote on 10. Jun 2019 at 17:37:
bo po prostu kupilbym sobie HP Z8 G4

No ale to typowa stacja robocza np. jak ktoś siedzi w Adobe Premiere czy After effects albo jakiś Cadach czy Maya'ch… miałem już stację graficzną na xeonach dwóch i po przejściu na komputer "normalny" poczułem w moim sofcie (Adobe Illustrator i Photoshop) wielki przypływ mocy. Soft po prostu nie korzystał z dobrodziejstw 2 cpu.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Współczesny dream build
Reply #22 - 10. Jun 2019 at 18:31
Print Post  
kazeobi wrote on 10. Jun 2019 at 17:37:
HP Z8 G4

410 W ciepla z samych prockow Shocked jakby do tego wc zamontowac to ogrzewanie zima pociagnie Cheesy
ps i lightrumy na 2 cpu dostawaly kopa i to dosc mocnego (przynajmniej kiedys)
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #23 - 10. Jun 2019 at 18:41
Print Post  
@314TeR - wielkie dzięki!!
314TeR wrote on 10. Jun 2019 at 17:49:
lepiej będzie kupić i9-9900KS

tylko w PL nigdzie nie widzę... kurcze tak szukam KS'ów i w ogóle nigdzie ich nie widzę... gdzie to kupić? 

314TeR wrote on 10. Jun 2019 at 17:49:
Wbrew pozorom EKWB wcale nie ma rewelacyjnych chłodnic
tak. to masz racje chłodnice i rezerwuary chciałem innych producentów.

Wielkie dzięki co do rady z chłodnicami... W tą obudowę zakładam że wejdą najgrubsze i do tego jeszcze push-pull więc nie będzie problem tak czy inaczej będę szukał najgrubsiejszej jaka tylko jest. Tylko na tej stronie jest straszne, że jest pincet rodzajów i nie jest napisane które są naljepsze itp... Która 480 jest "naj" (sorry, że tak głupio pytam).
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #24 - 10. Jun 2019 at 18:44
Print Post  
m4us wrote on 10. Jun 2019 at 18:31:
kazeobi wrote on 10. Jun 2019 at 17:37:
HP Z8 G4

410 W ciepla z samych prockow Shocked jakby do tego wc zamontowac to ogrzewanie zima pociagnie Cheesy
ps i lightrumy na 2 cpu dostawaly kopa i to dosc mocnego (przynajmniej kiedys)

Do dziś tak jest - 2x CPU to często 2x wydajności, ale kolejne CPU/rdzenie w wielu zastosowaniach nic nie dają Wink Content-Aware fill w PS albo export wielu zdjęć w LT korzystają z wielu rdzeni, ale wiele narzędzi to max 1/2CPU obciążają. Ogólnie pakiet Adobe to straszny sajgon jest jeśli o optymalizację chodzi.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #25 - 10. Jun 2019 at 19:02
Print Post  
forteller wrote on 10. Jun 2019 at 18:44:
pakiet Adobe to straszny sajgon jest jeśli o optymalizację chodzi.

jest z tym strasznie... ale to wychodzi brak konkretnej konkurencji. Mase rzeczy w nosie maja. A zmiany są tak robione jakby zupełnie inne firmy pacowały nad poszczególnymi programami.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1707
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #26 - 10. Jun 2019 at 19:15
Print Post  
Nie wiem czy tej i9-9900KS już wyszedł. Parę dni temu czytałem w prasie internetowej jego zapowiedź.

Chłodnica - to ciężki temat - ja się posiłkowałem testami jakie znalazłem w necie. Można dotrzeć jak wystarczająco dobrze poszukasz. Chłodnica to wg mnie temat nr1 jeśli chodzi o skuteczność chłodzenia.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #27 - 10. Jun 2019 at 19:51
Print Post  
z tego co patrzę po forach itp to wstępnie wszystko wskazuje na te dwa jako "najlepsze"
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)

Przy czym sr2 z teog co widzę jest do niskich obrotów a gtr do wysokich...

Zastanawiam się czy przy dwóch chłodnicach 480mm w systemie push-pull (albo samo push) wystarczą niskie obroty <1000? czy powinienem jechać po bandzie i brać najmocniejsze co wlezie hahah…

Co do samych wiatraków zastanawiałem się nad (wydaje mi się że PWM żebym miał większa kontrolę):
- Be Quiet SILENT WINGS 3 PWM
- Noctua NF-P12 1300 PWM
- Corsair ML120 PRO 120mm PWM Premium Magnetic Levitation Fan



  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


“Here Be Dragons”

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #28 - 10. Jun 2019 at 22:40
Print Post  
Pierwsze co mi przychodzi na myśl to: "Let's the hottest 2019 topic begin."
Dosłownie i w przenośni. (:Zawsze mnie jarały takie zestawy z wysokimi limitami kapusty. Po wyborze grafik widzę, że jest to na pewno kompik z naciskiem na ultimate gaming. Na ten moment I9-9900k najlepsiejszy wybór ale...tak jak chłopaki wspomniały warto zachować zimną krew i zaczekać do premiery Ryzen 3000. Śledzę nowinki na bieżąco i zgadzam się z Tobą, że o ile do tej pory za każdym razem Ryzen miał składać Intela pod każdym względem no to summa summarum okazywał się tylko dobrym CPU a nie szybszym (jeżeli chodzi o gry), choć pod względem ekonomii trudno odmówić mu korony. No ale wiadomo, że Ty nie na ekonomie się patrzysz składając dream build. W każdym razie na serie 3000 zaczekałbym ten miesiąc, ponieważ mam poważne przeczucie, że tym razem nie będzie to kolejny procesor dobry ale może być równy a nawet szybszy... Do tej pory jeżeli chodzi o Ryzeny AMD wywiązywało się z naddatkiem z obietnic jeżeli chodzi o zapowiadane wzrosty a tutaj pojawiła się cyfra 15%, która jest bardzo duża jak na standardy CPU w ostatnich latach. Poza tym po raz pierwszy AMD wyprzedziło Intela wprowadzając nowy interfejs PCI-E 4.0 a po konstrukcjach przedstawionych przez producentów płyt widać, że to coś więcej niż konejna iteracja dobrego CPU (nie macie wrażenia, że do tej pory te najlepsze extremalne płytki były tylko pod Intela a nawet te modele OC pod AMD były jakby z trochę niższej ligi?).
Nawet jeżeli jesteś nastawiony na Intelka to zaczekać warto bo cena na pewno spadnie a wspomniany przez @314TeR CPU i9-9900KS pojawi się prawdopodobnie jako kontra na Ryzeny 3000. Szkoda nie mieć najlepszego CPU z powodu braku cierpliwości (to tylko 1 miesiąc, ja na Cyberpunk 2077 muszę 10 miesięcy czekać xD).
  

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #29 - 10. Jun 2019 at 22:54
Print Post  
udam_u wrote on 10. Jun 2019 at 22:40:
eważ mam poważne przeczucie, że tym razem nie będzie to kolejny procesor dobry ale może być równy a nawet szybszy... Do tej pory jeżeli chodzi o Ryzeny AMD wywiązywało się z naddatkiem z obietnic jeżeli chodzi o zapowiadane wzrosty a tutaj pojawiła się cyfra 15%, która jest bardzo duża jak na standardy CPU w ostatnich latach. Poza tym po raz pierwszy AMD wyprzedziło Intela wprowadzając nowy interfejs PCI-E 4.0 a po konstrukcjach przedstawionych przez


Procesor i tak będę kupować pewnie za miesiąc-dwa... więc akurat.
Ahhh… nie mów... ten nowy trailer jest niesamowity. A ostatnia scena... no nie - tego się nie spodziewałem... obejrzałem już ze trzy razy... na pewno będzie to chrzest bojowy dla tego zestawu. Co da się wycisnąć w 4K  Grin
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 ... 20
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top