Page Index Toggle Pages: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 20 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Współczesny dream build (Read 56161 times)
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #210 - 05. Aug 2019 at 23:18
Print Post  
Niezły olbrzym.  Smiley Fajne rozwiązanie, coś podobnego widziałem w pewnej mATXowej "budce" ale obok komory zasilacza mieściła się jeszcze cała płyta i reszta "gratów"  Wink
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #211 - 06. Aug 2019 at 22:27
Print Post  
Malutki update.
Kable dzis nie przyszły... będą jutro i możliwe też, że jutro (ale pewniej po jutrze) przyjdą złączki i rurki...

Tymczasem zainstalowałem "komputer w komputerze" czyli Aquareo 6 XT - ponoć najlepsze rozwiązanie do zarządzania (chyba wszystkim - od wiatraków po pompy, ledy, krzywe, alarmy itp itd...) 

W ruch poszły gumówki wiertarki spraye itp... i z gotowej ramki na dwa napędy zrobiłem jedną bardzo płytką (3,5 cm głębokości) na pojedyncze auareo… do tego wszystko pięknie się udało zamocować...

Aquareo będzie za szybą więc tylko wyświetlacz będzie "prześwitywać" co będzie jeszcze fajniej wyglądało - tym bardziej, że można też na nim wyświetlać np. swoje logo itp...

Dodatkowo zainstalowałem już złączki Thermaltake Pacific RGB... 6 złączek z led'ami... Płyn będzie przezroczysty więc chcę mu nadać taki bardzo lekki, zimny, niebieski odcień... tak jakby to bym jakiś super zimny płyn.... Oczywiście bez podświetlania RGB, choinki itp... bardzo delikatny efekt - ale z tego co widziałęm na prawdę świetnie to wygląda na rurkach...

(You need to Login or Register to view media files and links)

  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #212 - 07. Aug 2019 at 11:10
Print Post  
Masz jakiś czuły mikrofon, żeby zmierzyć poziom db po uruchomieniu?
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #213 - 07. Aug 2019 at 13:47
Print Post  
Nie. Będę robił „na ucho”.
Wg tego co czytałem odnośnie konfiguracji aquacomputer to gdzieś to 27 oC  wogole nie będą chodzić wiatraki. Potem będą chodzić na minimum (chyba 600 lub 500)... a potem zobaczymy. Z tego co wiem to one na minimum są prawie niesłyszalne. Buda jest wyciszona... zobaczymy liczę ze przy takiej powierzchni chłodnic będzie cicho.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #214 - 07. Aug 2019 at 21:33
Print Post  
Batyra wrote on 06. Aug 2019 at 22:27:
Aquareo 6 XT

No paneliki mnie zawsze interesowały i powiem - bardzo dobry, fajnie konfigurowalny, wybór.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Kosiara
Senior Member
****
Online



Posts: 1310
Location: Płońsk
Joined: 17. Jul 2017
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #215 - 08. Aug 2019 at 00:03
Print Post  
Będziesz zadowolony ! Od 4 lat używam Aquastream XT, Aquaero 5 XT black z blokiem wodnym oraz MPS flow od AquaComputer. Wszystko indywidualnie ustawiasz w Aquasuite. Opcji jest mnóstwo, aż głowa boli. Krzywe, parabole, obroty itp... Tylko nie wiem czy aż tyle wentylatorów zasilisz przez Aquaero. Z blokiem wodnym można bardziej obciążyć kontroler.

Edit: W 6 XT nic nie zmienili. Dalej jest 30W na kanał. Noctua NF-A14 industrialPPC-3000 PWM max. 6.66W.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #216 - 08. Aug 2019 at 10:09
Print Post  
@Kosiara - to super słyszeć. Jakby co pomożesz mi w konfiguracji  Grin
Z tego co widzę powinno wytrzymać bo u mnie jest tylko 22 wiatraki...
(You need to Login or Register to view media files and links)

Mały update:
Wczoraj przyszły już customowe kable i już siedzą, ale co najważniejsze przyszła pierwsza partia rurek... Sporo zmarnowałem ale wydaje mi się, że opanowałem już technike i jakoś powoli idzie. Pierwsze rurki wygięte, choć mam problem by je wsadzić na końcówkę. Jakby za ciasne a nie chcę się tak strasznie siłować...

Teraz czekam na złączki, które dziś przyjdą do mnie ze słowenii (ekwb) do tego czekam na wskaźniki przepływu i rurki od angela.pl


Jest (malutka, maluteńka) szansa, że dziś pokończę wszystko od strony sprzętowej i będę mógł zrobić test z płynem.


Pewnie ktoś z Was o to zpyta, więc od razu uprzedzę. W obu obiegach w najniższym ożliwym punkcie są zamontowane trójniki z zaworami a do nich wyjście na miękki przewód - tak bym mógł bezproblemowo spuszczać płyn.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #217 - 09. Aug 2019 at 15:36
Print Post  
Update z telefonu - sorry za rozmiar foto.
Wszystko gotowe trwają testy szczelności. Narazie wszystko ok.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #218 - 09. Aug 2019 at 16:56
Print Post  
Testy trwają. Na razie bez żadnych wycieków. Trochę "pomachałem budą" aby powietrze wyciągnąć z elementów. Robię tak co jakieś 20 minut i teraz jak orbiłem żaden bąbelek już nie wyskoczył...

Póki co (mówię o pompkach) jest bardzo cichutki - już głośniej działają wskaźniki przepływu - ich łożysko delikatnie syczy.

Podświetlane złączki thermaltake to straszne gówno... chodzi o to że mają delikatnie zły wimiar (ludzie się na to też skarżą...) a do tego za luźne gumki - przez to założenie na to rurki i to jeszcze tak, żeby nie było przecieku to prawie niemożliwa sprawa.

Cholera - mam wrażenie, że aqureo nie radzi sobie ze wszystkimi wiatrakami Sad - bedę jeszce testować...
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1705
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #219 - 09. Aug 2019 at 21:38
Print Post  
Jak masz problem z wydajnością prądową, to możesz zastosować poweradjust: (You need to Login or Register to view media files and links). Możesz nim pogonić wentylatory, pompy do 30/36W z pikiem do 54W. Łączysz to np po Aquabus i heja.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #220 - 10. Aug 2019 at 18:39
Print Post  
Narazie mam inny problem. Bloki EKWB pod tą kartę okazały się być trefne... jedna karta poszła (no signal - trup) druga artefakty ale na szczęsice po zmianie spowrotem na stockowe chłodzenie ożyła i działa.

(próbowałem wsztstkiego na tamtej drugiej itp itd... trup na 100% - wyślę ją do jakieś firmy na diagnostykę ew. zadzwonię w PN do MSI dowiedzieć się, czy jest serwis "odpłatny" - bo gwarancji nie ma.

Na razie loop dla CPU i RAM działa super. Loop dla GPU - na razie bez. Wszystko już jest - pokombinuję co z tym zrobić ale nie będzie to rozwiązanie na blokach od EKWB... napiszę też do nich bo to ewidentnie blok (tak dobrze montowałem - 1:1 zgodnie z instrukcją i filmikiem...)
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1705
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #221 - 10. Aug 2019 at 20:16
Print Post  
Karty MSI miały jakąkolwiek gwarancję? Może zwyczajnie złóż je tak aby NIE było widać, że coś kombinowałeś i oddaj na gwarancję grając głupa.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #222 - 10. Aug 2019 at 20:44
Print Post  
314TeR wrote on 10. Aug 2019 at 20:16:
Karty MSI miały jakąkolwiek gwarancję? Może zwyczajnie złóż je tak aby NIE było widać, że coś kombinowałeś i oddaj na gwarancję grając głupa.


Czytasz mi w myślach.... mam jeszcze screena z artefaktami... więc najpierw zaczęła artefakcić a potem od razu padła...  Tongue
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1705
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #223 - 10. Aug 2019 at 21:03
Print Post  
A wracając do powodu awarii - czytałeś czy nie ma jakiegoś info na EKWB, że np nowsza rewizja bloku wodnego nie jest potrzebna, etc? Często widywałem informacje, że jakieś bloki które wcześniej były zgodne, przestały być, bo producent np coś zmienił w projekcie PCB.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #224 - 10. Aug 2019 at 21:30
Print Post  
Możesz sobie darować pisanie/dzwonienie do polskiego serwisu MSI. Na emaile słabo odpisują, a jak już to lakonicznie, ale i tak nie wykonują napraw pogwarancyjnych płyt/kart graficznych. Na przyszłość mały protip dla wszystkich. Przy zakupie karty graficznej wybierajcie Palit/Zotac. Również mają 3 lata gwarancji, ale w razie problemów to nie bawią się w wieczne naprawy jak robi to Asus/Gigabyte/MSI tylko wymieniają wadliwą kartę.
Wracając do MSI to miałem kilka kart GTX 760/770/970 i serwis MSI nie obchodzi czy gwarancja skończyła się dzień temu czy miesiąc. Nie prowadzą bezpośredniego serwisu, tylko poprzez pośrednika, który zakupił karty u producenta. Co innego serwis laptopów MSI. Tam zgłasza się przez stronę i wysyła kurierem.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 20
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top