Page Index Toggle Pages: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 20 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Współczesny dream build (Read 56129 times)
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #225 - 10. Aug 2019 at 23:20
Print Post  
Jak by serwis MSI zawiódł i został byś z martwą kartą to może ten człowiek (You need to Login or Register to view media files and links) by poradzi a przy okazji kolejny ciekawy materiał  z naprawy by byłCheesy
  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #226 - 12. Aug 2019 at 12:12
Print Post  
Dzięki!!!
na pewno się przyda. Już do niego piszę.! Jedno co mnie martwi, że nie widziałem na jego kanale filmików że karty działają hahha…

A znasz gościa?
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1705
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #227 - 12. Aug 2019 at 13:17
Print Post  
Moim zdaniem próbuj wpierw reklamować oficjalnym kanałem zakupu i grać głupa. Aby w oficjalnym kanale odrzucili reklamacje to musza dać do tego podstawę. Tacy naprawiacze jak wyżej to ostatnia deska ratunku jak zawiedzie np gwarancja.

Pytanie zasadnicze czy masz jakiś pomysł co jest nie tak z blokiem, że uwalił aż dwie karty. Może warto też napisać do EKWB, co oni na to, że jedna karta kaput, a druga omal tez nie.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #228 - 12. Aug 2019 at 13:47
Print Post  
druga też... nie wazne szkoda gadać masakra i załamka.

Oryginalny backplate jest od środka cały pokryty folią... oprócz miejsc gdzie jest termo pad. Backplate od EKWB nie jest i w mojej ocenie styka się z pcb... Ten sam scenariusz dla obu kart...
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4203
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #229 - 12. Aug 2019 at 13:54
Print Post  
Przykra sprawa Undecided

A sprzęt wygląda mocarnie! Ale czy tyle chłodnic to nie overkill? Nie będzie to głośniejsze od dwóch poczwórnych i mniejszej ilości wentylatorów z podobną wydajnością?
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1705
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #230 - 12. Aug 2019 at 14:03
Print Post  
Batyra wrote on 12. Aug 2019 at 13:47:
druga też... nie wazne szkoda gadać masakra i załamka.

Oryginalny backplate jest od środka cały pokryty folią... oprócz miejsc gdzie jest termo pad. Backplate od EKWB nie jest i w mojej ocenie styka się z pcb... Ten sam scenariusz dla obu kart...



Możesz je poskładać tak aby wyglądały z zewnątrz jakby nikt w nich nie grzebał? Jak były plomby na śrubowych to je ładnie usuń, pozostałości po kleju wyczyść np alkoholem izopropylowym i oddaj do serwisu. Najpierw jedna a jak wróci pierwsza to oddaj drugą.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #231 - 12. Aug 2019 at 14:09
Print Post  
Batyra ma chyba dwóch różnych producentów, więc może odesłać obie na raz.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #232 - 12. Aug 2019 at 14:14
Print Post  
nie... dwa razy msi gaming X trio... dlatego był taki problem z blokiem wodnym bo tylko EKWB produkowało pod to. Karta ma niereferencyjne pcb.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #233 - 12. Aug 2019 at 14:15
Print Post  
W takim razie pomyliłem z GTX 1080 Ti. Sorki
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #234 - 12. Aug 2019 at 15:20
Print Post  
O ile wiem to karty graficzne z GPU Nvidia od serii GTX7xx mają fabryczną plombę gwarancyjną. Demontaż chłodzenia jest jednoznaczny z utratą gwarancji producenta. Niedawno miałem taki przypadek, że koleś pod koniec gwarancji GTX970 od MSI (dosłownie kilka dni przed końcem 3 letniego okresu gwarancyjnego) przyszedł złożyć reklamację, że karta martwa. Wstępne oględziny i od razu widać brak plomby producenta na jednej ze śrubek mocujących chłodzenie. Dopiero wtedy koleś przyznał się, że sobie czyścił kartę, zdjął chłodzenie i po złożeniu przestała działać...
Skoro się przyznał to zaproponowałem, że mogę wysłać kartę do serwisu MSI poprzez dystrybutora, gdzie karta była kupiona (w tym wypadku był to Kompuszrot) i niech się do tego ustosunkują. No i owszem po 1,5 tygodnia karta wróciła z opisem, że odmowa świadczeń gwarancyjnych - zerwana plomba producenta.
Może ktoś tam sprzedaje gotowe karty z zamontowanym blokiem, ale na pewno ciężar świadczeń gwarancyjnych bierze na siebie.
  
Back to top
 
IP Logged
 
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #235 - 12. Aug 2019 at 15:27
Print Post  
Batyra wrote on 12. Aug 2019 at 12:12:
Dzięki!!!
na pewno się przyda. Już do niego piszę.! Jedno co mnie martwi, że nie widziałem na jego kanale filmików że karty działają hahha…

A znasz gościa?

Nie znam ale śledzę kanały wielu takich co zajmują się naprawami kart i ten jako jedyny wzbudza niemal że pełne zaufanie o ile można o takowym mówić nie znając kogoś. Co do filmików z działającymi kartami to jedyne których nie naprawił to te z uszkodzonym pcb najczęściej rozwarstwionym bo ktoś wcześniej czarowal. Reszte ma pokazane jak wstają i testy. Może niedopatrzyles wszystkich części bo zazwyczaj naprawy dzieli na kilka odcinków.
Tak czy inaczej gdybyś miał zostać z dwoma jak teraz niestety widzę kartami to jest to realna deska ratunku.
  
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1705
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #236 - 12. Aug 2019 at 16:20
Print Post  
leosh wrote on 12. Aug 2019 at 15:20:
O ile wiem to karty graficzne z GPU Nvidia od serii GTX7xx mają fabryczną plombę gwarancyjną.


Zależy od wersji, producenta i jego stosunku do tego. Np EVGA, nawet jak mają plomby gwarancyjne, to nie robią problemów.

Nadal twierdzę, że oddanie na gwarancję/rękojmię producenta to pierwszy krok jaki powinieneś wykonać. Jeśli karta miała plomby, to je usuń tak aby wyglądało jakby nigdy ich tam nie było. TY nie musisz się znać czy producent dawał czy nie... "Panie, dobrze żarło i przestało..." a że 2080 Ti były znane z padania i sypania artefaktami, to zasugeruj tę ścieżkę awarii:
(You need to Login or Register to view media files and links)
A jak będą sugerować, że grzebana bo plomb nie ma, to idź w zaparte, jakie plomby, nikt nic nie rozkręcał...
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #237 - 13. Aug 2019 at 18:24
Print Post  
Umarł król... niech żyje król... co prawda narazie jeden...
a propos króli to nawet nie pytajcie ilu jagiełłów musiał się poświęcić dla sprawy Wink
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Jenot
Senior Member
****
Offline


Jenot

Posts: 1775
Location: Chełm
Joined: 15. Jan 2015
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #238 - 14. Aug 2019 at 10:47
Print Post  
A Burek głodny w drzwiach stoi bo na karmę nie wystarczyło Wink
  

ATC-5220, K6-III 400, 512MB RAM, Voodoo3 3000 AGP, GUS MAX 1MB, Terratec EWS64 XL, AWE32 CT2760, 3x40GB HDD, DVD TSSTcorp, FreeDOS, OS/2 Warp 4, Win95 OSR2
Back to top
GTalk  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #239 - 14. Aug 2019 at 16:01
Print Post  
Daj Pan spokój... burek rocznie zżera taką kartę Sad hahaha no nie... przesadzam trochę ale je duuużo.

Zaraz siadam do dalszej pracy. Robota skończona, długi weekend się zaczyna. Przyszły mi czujniki temperatury typu "inline" takie w złączkach od aquacomputer pasujące do aquareo - chcę aby sterowanie w aquareo miało punkt odniesienia w temeraturze płynu w układzie. Mam też zasilane rozgałęźniki do wiatraków - więc aquareo nie powinno mieć już problemu z zasileniem całości.

Dodatkowo dłuuuugo myślałem i planuję zmienić rozłożenie rurek Smiley

  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 20
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top