Page Index Toggle Pages: 1 2 [3]  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Potrzebna pomoc z domową siecią. (Read 11037 times)
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Potrzebna pomoc z domową siecią.
Reply #30 - 27. Jun 2019 at 09:59
Print Post  
Podłącze się...
A mnie kurwica trafia jak mam podłączyć laptop z win10 i komputer z win7 w sieci. Oba mają tę samą grupę roboczą, udostępnianie plików włączone, odnajdywanie komputerów w sieci włączone, ale i tak się nie widzą...
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Potrzebna pomoc z domową siecią.
Reply #31 - 27. Jun 2019 at 09:59
Print Post  
Jasne, pomogę Smiley

@leosh
Pingi przechodzą? Próbowałeś po IP się połączyć a nie po nazwie domenowej?

Spróbuj w poleceniu uruchom wpisać:
\\<ip_drugiego_komputera>\
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Potrzebna pomoc z domową siecią.
Reply #32 - 27. Jun 2019 at 10:24
Print Post  
Nie sprawdzałem, ale ustawiałem wszystko tak jak wcześniej na gdy był stary laptop z win7. Tam śmigało. Potem laptop padł i kupiłem nowego z win10 od tego momentu problemy. Początkowo działało, choć wolno, a po ostatniej reinstalce w10 na laptopie to już w ogóle sie nie widzą
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Potrzebna pomoc z domową siecią.
Reply #33 - 27. Jun 2019 at 11:54
Print Post  
Zły dobór aktualizacji?
(You need to Login or Register to view media files and links)

Możesz też właczyć w Win10 obsługę SMBv1 żeby poprawić kompatybilność.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Potrzebna pomoc z domową siecią.
Reply #34 - 27. Jun 2019 at 12:14
Print Post  
Spróbuję, chociaż prościej, ale mniej wygodnie jest mi odpiąć przenośny dysk z laptopa i zsynchronizować dane z moim dyskiem.
  
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1705
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Potrzebna pomoc z domową siecią.
Reply #35 - 28. Jun 2019 at 14:17
Print Post  
Kupiłeś już routery, więc w oparciu o to co masz, to to co zaproponował @forteller wydaje się najprostsze i najrozsądniejsze.

Generalnie to co chciałeś zrobić to by wystarczyły najprostsze 2 switche + 1 jakiś dobry Access Point z wifi, switche na piętra, a AP tam gdzie korzystasz z wifi najczęściej.

Kombinowanie zaczyna się jak chcesz mieć 2 punkty dostępowe WIFI które będą pokrywać Ci np osobno piętro i parter, ale żeby działały niezależnie, na dwóch zakresach (2,4 i 5GHz) na osobnych częstotliwościach (razem 4-ry częstotliwości - 2x2,4GHz i 2x5GHz) i do tego działało przełączanie pomiędzy nimi, to wtedy musisz iść już w sieci zarządzane centralnie, np CAPS od Mikrotika lub jakieś rozwiązanie UBNT. Pierwsze paradoksalnie nawet tańsze niż w/w routery ASUSa, ale bardzo skomplikowane w zaprogramowaniu, a UBNT banalne, masz fajny soft do tego, ale znów kosztuje swoje.

W Twojej sytuacji tylko upewnij się, czy będziesz mógł ustawić te ASUSy tak, aby pracowały na różnych częstotliwościach, najprościej aby był tylko 1 SSID dla 2,4 i 5GHz i aby ruch wifi podpięty do routera "slave" nie leciał przez MESH po wifi a faktycznie po kablu i to właściwie tyle. Na wszystkich routerach wyłącz serwery DHCP, a adresacje routerów ustaw najlepiej na sztywno na IP z zakresu jaki nadaje router światłowodowy, ale z zakresu spoza puli DHCP.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Potrzebna pomoc z domową siecią.
Reply #36 - 28. Jun 2019 at 16:49
Print Post  
@ 314TeR - Cholera... trochę to skomplikowane...

Routery już przyszły. ale w weekend mnie nie ma węc dopiero w przyszłym tygodniu coś zrobię. Może dziś jakieś prostrze rzeczy.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Potrzebna pomoc z domową siecią.
Reply #37 - 28. Jun 2019 at 17:19
Print Post  
@ 314Ter

Zamysł był taki, żeby było dobre pokrycie siecią bezprzewodową na obu piętrach czego nie da się zrealizować jednym access pointem prawie nigdy z mojego doświadczenia w domkach jednorodzinnych, więc rozwiązanie dwa switche + ap sprawdziłoby się średnio.

To o czym piszesz powinien ogarnąć kreator na routerach Asusa.

Ubiquity jest tak proste, że czasami nie potrafię się w ich interfejsie odnaleźć xD nie im odmówić przejrzystości i prostoty interfejsu, ale mimo wszystko panele są inaczej skonstruowane niż to do czego się przyzwyczaiłem u innych producentów, czy w dd-wrt na przykład.

AiMesh sam decyduje o tym czy korzystać z Ethernetu czy WiFi.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Potrzebna pomoc z domową siecią.
Reply #38 - 30. Jun 2019 at 11:07
Print Post  
Okej! Krótki update.
Udało się wszystko skonfigurować - choć zrobiłem to krok po kroku zgodnie z kreatorem czyli;
Router światłowodowy - przez WAN do ASUS (router mesh) - LAN-WAN do węzła mesh. czyli na dole mam 3 wolne wyjścia a na górze 4.

Wszystko działa jak marzenie. jak się loguję na 5g to śmiga jak szalone. Jestem bardzo zadowolony!

Dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli! Szczególnie @forteller!


Prędkość neta zwiększyłem z 150 do 500... śmiga jak szalone.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 2 [3] 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top