Page Index Toggle Pages: 1 [2]  Send TopicPrint
Hot Topic (More than 10 Replies) Papryczki Hot (Read 4327 times)
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Papryczki Hot
Reply #15 - 22. Jul 2019 at 14:48
Print Post  
Nie wiem czy nie jest za późno na hartowanie ale mozna spróbować chociaż z drugiej strony to dwie ostatnie roślinki Undecided Niemniej jednak ja bym mimo to spróbował, jakoś wydaje mi się że wrzesień jest ostatnim miesiącem gdy ostre papryki są w stanie wykorzystać słońce a zostało mało czasu by roślina zdążyła zakwitnąć i zawiązać owoce.

Swoje papryczki hartowałem na dwa sposoby:
1. rośliny cały czas były na słońcu ale przenosiłem je do półcienia gdy słońce grzało najmocniej
2.wybierałem najbardziej nasłonecznione miejsce, paprykom robiłem "namiot" z czterech słupków na które kładłem firankę z dużymi oczkami

Parę dni hartowania powinno wystarczyć. Niekiedy, gdy planeta dawała ponad 30 stopni w cieniu (papryki były w pełnym słońcu bez osłony) pod koniec dnia liście były "sflaczałe" ale rośllinki trzymały się dzielnie. Lałem je wtedy po liściach letnią wodą która cały dzień stała w konewce, liście szybko odzyskiwały sprężystość Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Papryczki Hot
Reply #16 - 22. Jul 2019 at 21:36
Print Post  
MarianX wrote on 22. Jul 2019 at 09:24:
@konku
Co to za musztarda? Chodzi mi o producenta
                   

W Tesco jest Coleman's, ale ja zakupiłem mały słoiczek marki Roleski. Lubię od nich Miodową, Jerozolimską i Kozaka. No to postanowiłem spróbować kolejnej.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Papryczki Hot
Reply #17 - 29. Aug 2019 at 20:12
Print Post  
Są ostre co najwyżej jak pieczarka, ale łady kolor mają... na ogródku działkowym rodziców urosły.
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top