Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic GreenBastard - LP - P3 933 MHz / D815BN / 256 MB (Read 1877 times)
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
GreenBastard - LP - P3 933 MHz / D815BN / 256 MB
24. Jul 2019 at 19:57
Print Post  
Dlaczego GreenBastard?
(You need to Login or Register to view media files and links)

Obudowa: IN-WIN   

Płyta główna: Intel Desktop Board D815BN

Procesor: Pentium 3 933 MHz

RAM: 256 MB RAM, 2x128 MB RAM 133 MHz

Dysk: Seagate 80 GB PATA

Grafika: Quadro4 580XGL 64 MB RAM, czyli GeForce 4 MX z szyną 128Bit

USB 2.0: NEC D720101

Dzwięk: Creative CT5807, OEM Della, z wyjściem na front panel

Sieć: Intel Desktop 1000

ODD: LG cośtam.

FDD: O nie, brak!

OS: Windows ME

Planuje wymienić procesor na - może Coppermine-T - 1 GHz, bo płyta nie łyka Tualkinga, a Intel trochę zbyt dziwne BIOSy miał na modyfikacje. Jeszcze ten napęd DVD na jakiś biały. Do tego jeszcze pozbędę się kabelka z tyłu, "rozdwajacz-hub usb" już leci z Chin, mam nadzieję, że zadziała bez problemów...

Build powstał przypadkiem, szykowałem się na zlot i akurat nie szło mi ukręcenie zlotowego buildu, zawsze coś było nie tak: A to płyty nie obsługiwały Tualkinga, a to miały popuchnięte kondensatory, a to same mi jakoś nie podpasiły. Chyba mam z pierwszej połowy tego roku z 10 płyt mATX Slot 1/Socket 370, zgarniałem z Allegro wszystko co mi wpadnie w łapy i nie kosztowało jak w Żorach czy Żórawinie Smiley Ta jakoś podpadła mi do gustu, może dlatego, że to stabilny Intel, a nie kolejny nafochowany ECS czy Chaintech? No i sam fakt, że można zrobić kolorystyczny build (ha!) jakoś przeważył jednak nad zrobieniem tego...

(tak, wiem, kabelek od FP jest poluzowany)
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1707
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: GreenBastad- LP - P3 933 MHz / D815BN / 256 MB
Reply #1 - 24. Jul 2019 at 20:25
Print Post  
Do czego Ci z ciekawości tyle USB?

PS - Nie masz literówki w nazwie tematu? "GreenBastad".
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: GreenBastard - LP - P3 933 MHz / D815BN / 256 MB
Reply #2 - 24. Jul 2019 at 21:01
Print Post  
(You need to Login or Register to view media files and links) a tak na seri:

NEC - 2.0 do transferu ISO i dużych plików, a te na froncie są gęsto upakowane, więc własciwie to są maks dwa używalne porty, bo ciężko w takie pary wpiąć np. pendrive (do transferfu małych plików) i gamepad równocześnie. No i na zlocie widziałem, że przydałyby się jakieś głośniki, a takie małe popierdułki zasilane z USB (creative pebble czy tam jbl pebbles na bogato) i z dzwiękiem po jacku będą OK, na co zwolnione tylnie 1.x będą sie nadawać...

I dzięki, zawsze to jest ten problem z literkami Smiley
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1750
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: GreenBastard - LP - P3 933 MHz / D815BN / 256 MB
Reply #3 - 24. Jul 2019 at 21:47
Print Post  
Napęd CD kolorem nie pasi, reszta nawet nawet.
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: GreenBastard - LP - P3 933 MHz / D815BN / 256 MB
Reply #4 - 24. Jul 2019 at 22:08
Print Post  
Nie gotuje Ci się wnętrze przy długotrwałym męczeniu grami? Ten Intel 1000GT swoje potrafi wessać, a następna jest pasywna karta graficzna. Ja mam obawy o temperatury Wink

Poza tym ten napęd oraz brak flopa. Trzeba naprawić Tongue

Poza tym nie mam uwag. Obudowa NOS wraz z dobrymi zdjęciami robią robotę i wiem ile satysfakcji daje poskładanie ciasnego zestawu (oczywiście już post-factum, w trakcie pewnie trochę włosów z głowy poszło Tongue).
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: GreenBastard - LP - P3 933 MHz / D815BN / 256 MB
Reply #5 - 24. Jul 2019 at 22:53
Print Post  
Sieciówki w domu nie używam, na zlocie nie udało się tego ugotować - ale w sumie przesunę ją obok zasilacza, niech od niego trochę się chłodzi. Może grzeje się strasznie tylko przy przewalaniu duzej ilosci gruzu i to po gigabicie?
Mam też wrażenie, że ta karta graficzna się bardziej nudzi niż tamten MX4000, którego miałem na zlocie...

I nie myślę wstawić napędu dyskietek; płyta bootuję ze srebrnego krązka bez problemu. Na Goteka szkoda mi miejsca, a jego zastosowanie do systemu prawie-nie-dosowego byłoby znikome, właściwie tylko dowód na uszczuplenie portfela. Jak ogarne kiedyś do końca 486, to tam będą "emulatory czytników ikonek zapisu" Grin

Dalej chyba nawet wywale w ogóle napęd i zamiast niego wstawie coś w stylu (You need to Login or Register to view media files and links), żeby dmuchał do środka, jeszcze ten HDD zamienić na SSD 120 GB (You need to Login or Register to view media files and links)...
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: GreenBastard - LP - P3 933 MHz / D815BN / 256 MB
Reply #6 - 28. Jul 2019 at 16:33
Print Post  
Ot, przypadkiem znalazłem P3 1Ghz Coppermine, wsadziłem, a jak już był otwarty - po przestawieniu zworki bios z pozycji 1-2 na 2-3 włacza się configuration mode, gdzie oprócz restartu haseł można zbić timingi sdram, więc oto 3dmark. Wcześniej było (You need to Login or Register to view media files and links)...
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top