Page Index Toggle Pages: 1 [2]  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Problem z Kyro II - problem z migającym ekranem.. (Read 5149 times)
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Problem z Kyro II - problem z migającym ekranem..
Reply #15 - 12. Aug 2019 at 00:10
Print Post  
MarianX wrote on 11. Aug 2019 at 21:10:
Chodzi o to by odpalić dosową gierkę spod windy czy z czystego dosa? Jeśli to drugie to nie umiem, z DOS to znam tylko "format c" Roll Eyes Mogę jeszcze zobaczyć czy to samo będzie w trybie awaryjnym lub zrobić filmik jak to wygląda


No z czystego DOSa - aby wykluczyć problem ze sterownikami czy Windowsem mieszającym z monitorem - to raz, i problem z RAMDAC-iem karty to dwa... zostaje jeszcze kabel VGA (o ile monitor nie ma go na stałe) i sam monitor oczywiście - no ale tych jak rozumiem brak na podmianę więc test który sugeruję jest na razie jedynym, który możesz jeszcze zrobić, skoro inne nic nie dały...

F8 przy bootowaniu (zakładam, że Win9x, bo pozostałe to nie retro Grin ) i 'uruchom w trybie MS-DOS' - nie musi być gra, jakiś PC Player Benchmark w odpowiednim trybie w zupełności wystarczy... ew. po prostu odpal DOSa z dyskietki - tu wrzuciłem Ci obraz, od razu z PC Player Benchmark - nagraj na dyskietkę winimage-em i odpal z niej komputer, program powinien wystartować automatycznie w domyślnym trybie (zdaje się, że 640x480)...
(You need to Login or Register to view media files and links)
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4208
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Problem z Kyro II - problem z migającym ekranem..
Reply #16 - 12. Aug 2019 at 09:01
Print Post  
To nic nie da. Przerabiałem to z S3, WSZYSTKIE tryby się sypią na SyncMasterze (nie taki master after all...). A tekstowy w czystym DOSie to najgorzej. A na mniejszym PackardBellu zero problemów.
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Problem z Kyro II - problem z migającym ekranem..
Reply #17 - 12. Aug 2019 at 09:42
Print Post  
Callahan wrote on 11. Aug 2019 at 22:45:
Zmień monitor  Cool

Może być jakiś inny LCD? Zwracać uwagę na jakiś konkretny parametr?

kazeobi wrote on 11. Aug 2019 at 23:42:
A zobacz też inny kabel VGA, tak dla pewności.

Oooo, tak zrobię. Już wcześniej zdawało mi się że ten obecny jest gorszy od poprzedniego który przepadł w dziwnych okolicznościach przy porządkach Smiley

@HanJammer
DOSa odpalę ale nie znam komend by coś uruchomić Tongue Czy ten sam efekt osiągnę odpalając np. jakąś botowalną płytę typu Ultimate BootCD, Hiren's coś tam lub płytę z benchmarkami Phila?
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Problem z Kyro II - problem z migającym ekranem..
Reply #18 - 12. Aug 2019 at 09:57
Print Post  
MarianX wrote on 12. Aug 2019 at 09:42:
@HanJammer
DOSa odpalę ale nie znam komend by coś uruchomić Tongue Czy ten sam efekt osiągnę odpalając np. jakąś botowalną płytę typu Ultimate BootCD, Hiren's coś tam lub płytę z benchmarkami Phila?


Tak...

PS: Podstaw DOSa to jednak 'trochę' warto się pouczyć ;] tym bardziej, że składnia znacznej części poleceń jest taka sama jak w PowerShellu chociażby...  Tongue
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4208
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Problem z Kyro II - problem z migającym ekranem..
Reply #19 - 12. Aug 2019 at 11:42
Print Post  
MarianX wrote on 12. Aug 2019 at 09:42:
Może być jakiś inny LCD? Zwracać uwagę na jakiś konkretny parametr?

Może być, ja CRT nie mam żadnego. inny LCDek lata elegancko. Bierz co masz pod ręką, nawet TV z wejściem VGA da radę Smiley
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
Jenot
Senior Member
****
Offline


Jenot

Posts: 1778
Location: Chełm
Joined: 15. Jan 2015
Gender: Male
Re: Problem z Kyro II - problem z migającym ekranem..
Reply #20 - 12. Aug 2019 at 14:42
Print Post  
Jeśli w trybie awaryjnym zdycha to coś nie halo. A w BIOSie też mruga? Ja stawiam na jakąś niekompatybilność z monitorem.
  

ATC-5220, K6-III 400, 512MB RAM, Voodoo3 3000 AGP, GUS MAX 1MB, Terratec EWS64 XL, AWE32 CT2760, 3x40GB HDD, DVD TSSTcorp, FreeDOS, OS/2 Warp 4, Win95 OSR2
Back to top
GTalk  
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Problem z Kyro II - problem z migającym ekranem..
Reply #21 - 12. Aug 2019 at 14:51
Print Post  
Generalnie ja z takimi problemami 'zgodności' spotykałem się przy połączeniach cyfrowych (czasem winny był kiepski link), ale nie analogowych... tzn inaczej - w analogowych też się spotykałem, że co i raz wypluwało frequency out of range, ale wtedy był to uwalony RAMDAC na karcie tyle. Oczywiście mogą być monitory bardziej podatne na jakieś 'śmieci' w sygnale i takie mniej, na których nie będą widoczne objawy.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Problem z Kyro II - problem z migającym ekranem..
Reply #22 - 12. Aug 2019 at 15:25
Print Post  
HanJammer wrote on 12. Aug 2019 at 09:57:
Podstaw DOSa to jednak 'trochę' warto się pouczyć ;]

Ech wiem, łapię kompleksy gdy widzę jak na zlocie latacie w DOS Tongue Może przy następnym spotkaniu coś się poduczę zamiast spać Roll Eyes

Jenot wrote on 12. Aug 2019 at 14:42:
Jeśli w trybie awaryjnym zdycha to coś nie halo. A w BIOSie też mruga? Ja stawiam na jakąś niekompatybilność z monitorem.

W BIOSie jest OK. Ale sprawdzałem po starcie systemu. Teraz odpalę kartę pośmigam trochę i jeszcze raz wbiję do biosu by wykluczyć przegrzewanie. Po pracy kupię sprężone powietrze, poszukam pasty i ognia z testami.

Jaka jest opcja naprawy jeśli to RAMDAC?
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Problem z Kyro II - problem z migającym ekranem..
Reply #23 - 12. Aug 2019 at 15:31
Print Post  
MarianX wrote on 12. Aug 2019 at 15:25:
HanJammer wrote on 12. Aug 2019 at 09:57:
Podstaw DOSa to jednak 'trochę' warto się pouczyć ;]

Ech wiem, łapię kompleksy gdy widzę jak na zlocie latacie w DOS Tongue Może przy następnym spotkaniu coś się poduczę zamiast spać Roll Eyes

Jenot wrote on 12. Aug 2019 at 14:42:
Jeśli w trybie awaryjnym zdycha to coś nie halo. A w BIOSie też mruga? Ja stawiam na jakąś niekompatybilność z monitorem.

W BIOSie jest OK. Ale sprawdzałem po starcie systemu. Teraz odpalę kartę pośmigam trochę i jeszcze raz wbiję do biosu by wykluczyć przegrzewanie. Po pracy kupię sprężone powietrze, poszukam pasty i ognia z testami.

Jaka jest opcja naprawy jeśli to RAMDAC?


RAMDAC jest zintegrowany w chipsecie karty więc wymiana chipsetu. Ale najpierw porób testy na innym monitorze. To nie może przecież być aż takim problemem Smiley
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Problem z Kyro II - problem z migającym ekranem..
Reply #24 - 12. Aug 2019 at 21:22
Print Post  
Łoooookej lecim Smiley

Po pracy zawinąłem pastę oraz inny kabel VGA (grubszy, krótszy ale bez jednego pina w środkowym rzędzie w obu końcówkach). Chip nasmarowany, kabel w monitor i ognia Cheesy Na dzień dobry ten sam monitorowy komunikat co zawsze, podczas ładowania windy logo raz mrugnęło ale już sam nie wiem czy to normalne. Odpalam 3Dm99 i jest niesamowita kicha jak zawsze Undecided Odpalam Q3 - Malina, UT - cudo, nic nie mruga, D3D i OGL można rypać do bólu. Podjarany zainstalowałem parę gierek i zero problemów, nic nie mruga. Pobawiłem się pulpitem, rozwijanymi menu i innymi takimi aero - super Grin Gdzieś tam w międzyczasie może raz mrugnęło Tongue Zmieniałem także monitory jak radził wcześniej Callahan i w każdej opcji było OK

Karta gryzie się z 3Dmark99 i tylko z tym, nie wiem o co chodzi ale w razie W wypadałoby skołować zapasowy monitor. Zastanawiam się co pomogło, kabel czy nowy smalec pod radiatorem ale to sprawdzę jakoś w przyszłości Wink Jakieś screeny i testy wrzucę do benchmarków retro grafik 3D

Wielkie dzięki za super zainteresowanie moim problemem, pewnie uznałbym ją za padakę. Karta bardzo mi się podoba i przy wolnej chwili ma już zapewnione kolejne benczyki Smiley Pozdro
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Problem z Kyro II - problem z migającym ekranem..
Reply #25 - 12. Aug 2019 at 22:42
Print Post  
Zaraz robić słupki - lepiej pouczyłbyś się DOSa Cheesy
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Problem z Kyro II - problem z migającym ekranem..
Reply #26 - 12. Aug 2019 at 22:54
Print Post  
Heheheh trafiony zatopiony Grin Grin
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top