Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic OfficeJet 6830 - nie drukuje jednego koloru (Read 667 times)
Bullfrog
YaBB Newbies
*
Offline



Posts: 11
Location: Czeladź
Joined: 09. Aug 2019
Gender: Male
OfficeJet 6830 - nie drukuje jednego koloru
14. Aug 2019 at 09:57
Print Post  
Wczoraj w pracy drukarka częściowo odmówiła posłuszeństwa, mianowicie przestała używać niebieskiego pojemnika z tuszem. Podejrzewam że coś się stało z głowicą aczkolwiek drukarka twierdzi że głowica jest w stanie dobrym. Wyjąłem tusz i wsadziłem go do drugiej identycznej drukarki. Okazało się że z tuszem jest wszystko w porządku.

Poczytałem trochę w sieci i sugerując się różnymi opiniami postanowiłem przeczyścić karetkę spirytusem. czyściłem dwa razy nawet zostawiłem ją na chwilę zalaną po czym dokładnie wyczyściłem. Efekt taki sam jak przed czyszczeniem czyli wszystkie tusze drukują a niebieskiego jak nie było tak nie ma.

Drukarka jest już po gwarancji więc na darmową naprawę nie ma co liczyć. Pytanie brzmi następująco: co jeszcze mogę zrobić domowym sposobem żeby sprawdzić przyczynę tego "uszkodzenia?" a może to jednak głowica? Serwis dopiero w poniedziałek przyjedzie bo mają długi weekend a drukarka jest potrzebna pracownikom (na razie drukują używając czarnego pojemnika i wszystko działa).

Jeżeli ktoś miał podobny przypadek to z góry dzięki za odpowiedź.

Ps. Z poziomu oprogramowania już wszystko robiłem czyszczenia etc i dalej nic. Raz tylko pojawił się fragment niebieskiego koloru na kartce. Drukarka jest w ciągłej eksploatacji więc nic tam nie pozasychało.
  

Spis: (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top