Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Allegro lokalnie? (Read 1246 times)
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Allegro lokalnie?
14. Aug 2019 at 10:48
Print Post  
Co o tym sądzicie?
Drugi OLX będzie...

"Już niedługo na Allegro pojawi się specjalne miejsce dla kupujących, którzy szukają przedmiotów wystawianych przez osoby prywatne oraz dla prywatnych sprzedających - Allegro Lokalnie! Zapowiedzieliśmy to na stronie Aktualności.

Osoby prywatne, które mają zwykłe konto na Allegro i nie prowadzą profesjonalnej sprzedaży, będą mogły sprzedawać tylko na Allegro Lokalnie. Allegro.pl przeznaczone będzie dla sprzedawców z kontami firmowymi.

Co start Allegro Lokalnie oznacza dla Ciebie?

Zauważyliśmy, że wielkość Twojej sprzedaży jest porównywalna do profesjonalnych sprzedawców na Allegro (lub po prostu masz aktywny abonament sklepowy). Aby dalej korzystać z pełni możliwości jakie daje nasza platforma, już dziś przekształć swoje konto w konto firmowe. To bardzo proste. Sprawdź, jak to zrobić.

Zależy nam na ciągłości Twojej sprzedaży. Jeżeli nie przekształcisz swojego konta w konto firmowe, będziesz mógł prowadzić sprzedaż na dotychczasowych warunkach do 31 października 2019 r. Od 1 listopada nie będziesz mieć już możliwości ubiegania się o zwrot prowizji, a po 1 lutego 2020 r. będziesz miał możliwość sprzedawania tylko na Allegro Lokalnie - podobnie jak reszta osób prywatnych.

Czym różni się Allegro Lokalnie od Twojej dotychczasowej działalności na Allegro?

    Na Allegro Lokalnie sprzedający nie muszą przyjmować zwrotów, ponieważ sprzedają jako osoby prywatne.
    Sprzedawcy mogą dodawać bezpłatne ogłoszenia lub ogłoszenia płatne (stała opłata to 10% wartości przedmiotu, maksymalnie 50 zł). Opłaty nie podlegają zwrotowi.
    W momencie startu na Allegro Lokalnie nie będą dostępne komentarze i oceny sprzedaży (uproszczony system, dopasowany do specyfiki serwisu, zostanie udostępniony w ciągu najbliższych miesięcy).
    Nie będzie możliwości skorzystania z API do integracji z narzędziami do zarządzania sprzedażą.

Ty zdecyduj, które rozwiązanie jest dla Ciebie bardziej korzystne.

Pozdrawiamy
Zespół Allegro"
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8091
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Allegro lokalnie?
Reply #1 - 14. Aug 2019 at 12:22
Print Post  
Nihil novi dla mnie
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
GL1zdA
Senior Member
****
Offline


Alpha Powered

Posts: 1049
Location: Warszawa
Joined: 14. Apr 2017
Gender: Female
Re: Allegro lokalnie?
Reply #2 - 14. Aug 2019 at 12:27
Print Post  
A Allegro nie było przez jakiś czas właścicielem OLX? Mi jest to obojętne, i tak sprzedaje tam coś raz na 3 lata. Przerzuciłem się OLX + grupy tematyczne na Facebooku, ewentualnie fora, takie jak to. Nie to, żeby było to wygodniejsze, ale po prostu tam są ludzie. Może coś się zmieni z perspektywy kupującego i łatwiej będzie sensownie zasubskrybować kategorie bez otrzymywania codziennie setki ofert ze sklepu, który w każdym ogłoszeniu wymianie 5000 firm i łapie się na wszystkie wyszukiwania.
  
Back to top
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Allegro lokalnie?
Reply #3 - 14. Aug 2019 at 12:49
Print Post  
Mało co mnie irytuje tak jak OLX - całkowity brak transparentności, idiotyczne zasady wystawiania ogłoszeń, przerzucanie odpowiedzialności na kupującego. To że system od strony implementacji UX i usability też jest skopany już nawet przemyślę.

Ja siłą rzeczy cośtam na Allegro wrzucam - wiadomo, jak kupuję komputer dla jednej karty to resztę chcę potem upłynnić... i tak już nie mam gdzie tych gratów trzymać :/
Może pora przerzucić się na eBay jednak...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Allegro lokalnie?
Reply #4 - 20. Jan 2022 at 12:33
Print Post  
This Topic was moved here from Aukcje [move by] Varus.
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top