Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Trochę o przesiadce na Ryzena i W10 (Read 9326 times)
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1026
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Trochę o przesiadce na Ryzena i W10
Reply #15 - 08. Sep 2019 at 11:44
Print Post  
forteller wrote on 08. Sep 2019 at 10:57:
Może jeżdżę Wieśwagenami, ale przynajmniej używam prawdziwych procesorów

ktore to prawdziwe, te z prawdziwymi lukami bezpieczenstwa przez ktore byle gimbusowy haker wlamie ci sie na kompa  Grin

forteller wrote on 08. Sep 2019 at 10:57:
Wróćcie w ogóle najlepiej do Windows XP. Taki dobry był

siedzialem do czerwca na winXP i nie bylo zle  Wink
  
Back to top
 
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4203
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Trochę o przesiadce na Ryzena i W10
Reply #16 - 08. Sep 2019 at 12:58
Print Post  
Już skończcie z tą jałową dyskusją, jaki procesor kto preferuje to jego sprawa. Jeden woli Intelowski czołg z marżą 200% kosztów produkcji, a drugi AMDowskiego odrzutowca o połowę taniej i każdy będzie obstawał przy swoim. To jak z opcjami politycznymi, nie ma sensu się o to kłłócić.

A co do systemów, to osobiście najniesławniejsze Windowsy zawsze były moimi ulubionymi. Millenium, Vista chodziły jak złoto i nigdy nie miałem z nimi problemów. No dobra, 8 nie trawię jak większość ze względu na konserwatywne przyzwyczajenia, ale prawie tak samo nie lubię 7 Tongue W systemach zawsze od razu wyłączam zbędne śmieci i tak problem z wysokim użyciem CPU w spoczynku na 10 mnie nie dotknął. Jedyne drobne problemy znajduję z najnowszymi sterami do grafiki zwłaszcza od AMD. Rozsądnie jest instalować stabilne, sprawdzone WHQL z przed kilku miesięcy.
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Trochę o przesiadce na Ryzena i W10
Reply #17 - 08. Sep 2019 at 15:56
Print Post  
Haha, jałową dyskusję odpuśćcie, ale swoje dwa grosze trzeba dorzucić Wink

Kogoś bardzo bolą dziury w przewidywaniu rozgałęzień kodu u Intela, które niezwykle trudno wykorzystać, lecz siedzi na Windowsie XP do 2019 Wink

Lubię czasem wsadzić kij w mrowisko, czułem że kogoś bardzo zaboli mój komentarz o AMD*. Zanim jednak zaczniecie polecać przesiadkę na Windows 7, poczytajcie jak działa PBO i inne mechanizmy AMD, których działanie opiera się na zachowaniu scheldulera systemu operacyjnego. Ryzeny i wszystkie nowe procesory optymalnie działają tylko pod W10. Nie mówię że to system bez wad, ale polecanie systemu który będzie eol za mniej niż pół roku to trochę słaby pomysł.

*kurde, żeby chociaż ktoś zadał sobie trud, żeby poczytać trochę moich postów albo publikacji z mojego podpisu, to by wiedział jakie mam naprawdę stanowisko w tym temacie.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1026
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Trochę o przesiadce na Ryzena i W10
Reply #18 - 09. Sep 2019 at 23:23
Print Post  
forteller wrote on 08. Sep 2019 at 15:56:
ogoś bardzo bolą dziury w przewidywaniu rozgałęzień kodu u Intela, które niezwykle trudno wykorzystać, lecz siedzi na Windowsie XP do 2019

co w tym dziwnego, przeciez winXP jest najbezpieczniejszy, bo juz wszyscy zapomnieli jak sie na niego wlamac  Tongue

forteller wrote on 08. Sep 2019 at 15:56:
Zanim jednak zaczniecie polecać przesiadkę na Windows 7, poczytajcie jak działa PBO i inne mechanizmy AMD, których działanie opiera się na zachowaniu scheldulera systemu operacyjnego. Ryzeny i wszystkie nowe procesory optymalnie działają tylko pod W10. Nie mówię że to system bez wad, ale polecanie systemu który będzie eol za mniej niż pół roku to trochę słaby pomysł.

win7 dostal jakas poprawke do rozdzielania zadan na fizyczne rdzenie Ryzena, a win10 mial miec ten mechanizm sprawny od poczatku,
tak samo z zarzadzaniem boosta taktowania i co z tego wyszlo ?
testy pokazaly takie same wyniki wydajnosci na obu systemach, wiec albo win7 zostal swietnie polatany, albo z win10 cos jest nie tak,
win7, jako produkt kompletny, jest dobrym punktem odniesienia
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Trochę o przesiadce na Ryzena i W10
Reply #19 - 10. Sep 2019 at 01:10
Print Post  
Nie mam AMD więc nie potwierdzę, ale znane mi materiały mówią, że jednak pod W10 Ryzeny zachowują się lepiej, a najlepiej pod Linuxem (tu mowa o Threadripperach i pamięci NUMA).
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Trochę o przesiadce na Ryzena i W10
Reply #20 - 10. Sep 2019 at 16:50
Print Post  
forteller wrote on 10. Sep 2019 at 01:10:
Nie mam AMD więc nie potwierdzę, ale znane mi materiały mówią, że jednak pod W10 Ryzeny zachowują się lepiej, a najlepiej pod Linuxem (tu mowa o Threadripperach i pamięci NUMA).



Nic w tym dziwnego, ale skoro producent zaleca pod Ryzeny Win10, ale... przecież to nadal architektura x86, więc czemu ma nie wykonywać kodu innego systemu operacyjnego ?
To przecież jest kwestia sterowników. Nawet takowe powstały i  zrobiłem kilka benchmarków i nie ma różnic w wydajności na korzyść W10 i Win7. Są za to drobiazgi zależne od programu/gry. Jak wspomniałem BF1/BFV jest praktycznie niegrywalny na DX12. Na DX11 nieco lepiej, ale nadal występują mikroprzycięcia. Natomiast ta sama gra, na tym samym sprzęcie, na tej samej wersji sterowników oraz te same ustawienia, ale pod Win7 to działa idealnie.
Mam znajomka z którym grałem grubo ponad kilkaset godzin w kolejne BFy, od BC2, poprzez BF3/4/1 i BFV z tą różnicą, że on grał na prawie takim samym sprzęcie jak mój czyli 2600k, 16GB RAM, SSD, u niego GTX1060, u mnie GTX970 i... ciągle narzekał na spadki FPS i mikroprzycięcia pod swoim ulubionym W10. Ja grałem pod Win7 i żadnych tego typu problemów nie miałem. Tyle z autopsji.
W moim odczuciu Win7 jest lżejszy, ma mniej procesów i jakoś lepiej działa. Dla mnie jest responsywniejszy. Może dlatego, że w win7 jest większa kontrola nad tym co w tle działa. 
  
Back to top
 
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1026
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Trochę o przesiadce na Ryzena i W10
Reply #21 - 11. Sep 2019 at 01:42
Print Post  
forteller wrote on 10. Sep 2019 at 01:10:
Nie mam AMD więc nie potwierdzę, ale znane mi materiały mówią, że jednak pod W10 Ryzeny zachowują się lepiej, a najlepiej pod Linuxem (tu mowa o Threadripperach i pamięci NUMA).

tylko,ze Ryzen i TR to dwie rozne platformy,
AMD dalo mozliwosc recznych ustawien NUMA po to, zeby platforma TR4 miala lepsze wyniki w grach, bo ich silniki technicznie sa sto lat za murzynami i nie ogarniaja wielordzeniowosci jak nalezy,
produkty M$ tez jakos tylka nie urywaja pod wzgledem obslugi procesorow serwerowych i stad Linux jest wzorcem,
a sprawa jest dosc banalna i rozbija sie o dostep do pamieci dla poszczegolnych CCX - w TR sa aktywne dwa jadre polaczone ze soba magistrala IF, a kazde z jaderi obsluguje dwa kanaly pamieci,
jezeli jadro 0 musi skorzystac z pamieci, ktora jest podlaczona pod jadro 1 ,to ta komunikacja jest opozniona wzgledem tego, gdyby korzystalo z pamieci podlaczonej pod siebie (swoj kontroler),
dlatego sprzetowo trzeba oszukac program i zmusic go, by przy wykorzystaniu malej liczby watkow jes wychodzil poza jedno jadro i dane lokowal w jego pamieci,
w TR 3000 juz nie bedzie tego problemu, bo wszystkie jadra sa podlaczone pod wspolny kontroler pamieci,

te problemy nie wystepuja w AM4, bo Ryzeny albo skladaja sie z jednego jadra (1k i 2k) ,albo maja jadra podlaczone pod wspolny kontroler (3k) - w kazdym razie wszystkie modele maja jeden kontroler pamieci,
w 1k i 2k jest tylko mini wersja tego problemu, bo system moze rozrzucac watki po rdzeniach w dwoch CCX zamiast konsolidowac je w jednym CCX, gdy procesow jest mniej niz 5, bo CCX tez musza sie ze  soba komunikowac poprzez pamiec L3 - znacznie szybciej niz w TR, ale skoro da sie to zoptymalizowac programowo, to przynajmniej OS powinien to ogarniac
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Trochę o przesiadce na Ryzena i W10
Reply #22 - 11. Sep 2019 at 08:49
Print Post  
Jest tak jak piszesz. Teoretycznie schelduler powinien działać najlepiej na W10, no ale nie będę się sprzeczał bo nie mam jak tego potwierdzić.

Już schodząc z samego AMD, to nie próbuję na siłę bronić Windows 10. Jest cięższy i wydaje mi się, że z kolejnymi aktualizacjami zrobił się jeszcze bardziej ociężały. Rozbijanie procesów na mniejsze poskutkowało większym zużyciem pamięci, a do tego dochodzą losowe problemy wieku dziecięcego każdej aktualizacji z osobna. Te większe łatane są dość szybko, no ale powtarza się to co pół roku.

Dla mnie najlepszym systemem z ostatnich Windowsów był... Windows 8.1 Smiley Nakładka ClassicShell (jedynie na Menu Start) powodowała, że interfejs był jak w W7, nowych ustawień prawie się nie otwierało bo prawie wszystko wciąż było w Panelu Sterowania (poza ustawieniami konta użytkownika), a do tego dochodziły usprawnienia względem W7 takie jak szybki start (hibernacja kernela systemu), ładna integracja z UEFI, poprawiony mechanizm kopiowania plików z wykresem, czy nowy Menedżer Zadań. Gdy używałem go parę lat temu, mechanizm aktualizacji systemowych działał też duuużo sprawniej niż na Windows 7 z łatkami poprawiającymi wupdate.

Jak tak lubicie W7 to może sprawdźcie W8.1 z Classic Shell? Wiem że to zewnętrzna nakładka, ale gdy używałem jej w latach 2013-2015, nie miałem choćby jednego problemu z nią.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
8art33z
Full Member
***
Offline


Retro since 1979

Posts: 793
Location: Zjednoczony Poznań
Joined: 20. Mar 2018
Gender: Male
Re: Trochę o przesiadce na Ryzena i W10
Reply #23 - 11. Sep 2019 at 10:11
Print Post  
Tylko Windows 10 ! Cheesy Żartuje trochę, ale używam od początku jak wyszedł i jest dobrze. Podoba mi się wygląd okienek, ale prawda aktualizację potrafią go załatwić.

Jak to mówią dziwne u mnie działa Wink
  

486SX-33MHz / BEK-P405 / 64MB / Sound Blaster 16 (CT2290) / S3 Trio64V+
Pentium MMX 200@250MHz / PcPartner 35-8333 / 128MB / Sound Blaster AWE64 (CT4520) / Matrox Millenium II + 3Dfx Voodoo 4MB
Back to top
WWW  
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1705
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Trochę o przesiadce na Ryzena i W10
Reply #24 - 11. Sep 2019 at 10:38
Print Post  
Z Windowsami nie jest problem techniczny, jak np obecność rozwiązań jak biblioteki DirectX, obsługa hibernacji, ssd na MVMe, szybkiego startu, etc tylko beznadziejnie przemyślany interface użytkownika.

Obecny interface od Win7 jest coraz bardziej przeładowany, nieczytelny, ustawienia są wycinane z klasycznego panelu sterownia i wrzucane na siłę w nieczytelny kafelkowy. Ostatnim "w miarę" poukładanym i względnie logicznym, aczkolwiek już przeładowanym w niepotrzebne opcje, był Windows XP. Potem była tylko komplikatoryka. Więcej ustawień, więcej ikonek, więcej opcji... a gdzie miejsce aby ten system był przejrzysty, logiczny i łatwy w obsłudze.

Prosty przykład poniżej - okienko Exploratora W10 vs odpowiednika Findera z macOS 10.13.6. Oba okienka z mojego macbooka (tak ja używam też W10 na macbooku i to mam nawet 2 instalacje w zależności od potrzebnego softu). macOS też jest bardzo skomplikowany, ale zarazem "poukładany". Pod spodem ma się rasowego Unixa, który został opakowany przyjaznym dla użytkownika interfacem zgodnie za zasadami (You need to Login or Register to view media files and links). Wszystko co jest niepotrzebne i absolutnie nie niezbędne jest wywalone. O tym aspekcie projektowania frontendu programiści Micorsoftu najwyraźniej nie mają bladego pojęcia.

  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Trochę o przesiadce na Ryzena i W10
Reply #25 - 11. Sep 2019 at 10:53
Print Post  
Na Windowsie 10 w okienku eksploratora:
Karta Widok -> Opcje -> Otwórz eksplorator plików w: (wybieramy Ten Komputer).
Do tego plik .reg z załącznika oraz włączenie wyświetlania Eksploratora Plików w Menu Start i w efekcie mamy łatwo dostępny i przejrzysty eksplorator, który działa podobnie do tego co było w Windows XP/Windows 7 (przynajminej jeśli chodzi o sekwencje kliknięć do wykonania i uzyskiwanych efektów w tym konkretnym przykładzie). Dla kompletnych tradycjonalistów, można sobie wyświetlić skrót do Tego Komputera na pulpicie.

Jest sporo dostosowywania na czystym W10, ale jak najbardziej możliwe jest oczyszczenie interfejsu i korzystanie tak jak dawniej. Podawanie MacOS jako wzór jakiejś logiczności i przejrzystości według mnie jest bez sensu, ale to znów - kwestia osobistych preferencji. Dla mnie widoki Findera są zupełnie nieintuicyjne, poruszanie się po systemie plików to koszmar (nigdy do końca nie wiem gdzie jestem w Finderze) a im dalej w jakieś specyficzne rzeczy, tym gorzej. Mistrzostwo świata to ustawienie jakiejś empetrójki jako dzwonek na iPhone. Raz mi się ta sztuka udała, za drugim razem nie udało mi się tego powtórzyć. Cały proces woła o pomstę do nieba. Z macOS korzysta mi się dobrze dopóki siedzę w terminalu Tongue

Jak dla mnie to albo Gnome alb Windows. Tyle Tongue
  
(You need to Login or Register to view media files and links) ( 7 KB | 5 Downloads )

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1705
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Trochę o przesiadce na Ryzena i W10
Reply #26 - 11. Sep 2019 at 12:24
Print Post  
forteller wrote on 11. Sep 2019 at 10:53:
Mistrzostwo świata to ustawienie jakiejś empetrójki jako dzwonek na iPhone.


@forteller - A teraz uzasadnij racjonalnymi argumentami jaki to ma związek z tematem przejrzystości lub brak interface'u Windows?*

Ja nie bronię macOS, ma swoje wady, tak samo każdy system w tym Windowsy i Linuxy. Ostatnio zwracam uwagę, że większość jeśli nie wszyscy zacietrzewieni fanatycy danego systemu czy modelu telefonu nie tyle bronią jego podając racjonalne argumenty dlaczego jest lepszy, co bronią swojej decyzji, bo skoro wybrali, to wybrali dobrze. Takie podejście jest nawet ładnie opisane i znane w psychologii. Dotyczy nie tylko komputerów ale ogólnie podejmowania decyzji i ich konsekwencji z tym związanymi. Ważne aby umieć się zatrzymać, otworzyć oczy, cofnąć się dwa kroki, włączyć umysł analityczny i spojrzeć obiektywnie na temat, a nie przez pryzmat uprzedzeń, czy naleciałości jakie się nabyło w życiu. To, że ktoś wyrobił sobie pamięć mięśniową i umie dotrzeć gdzie chce, nie oznacza to że nie może być prościej, szybciej.

Informatyka w dzisiejszych czasach jest już bardzo skomplikowana, systemy zajmują nie jedną dyskietkę 1,44MB a Gigabajty... Niestety większość projektantów aplikacji i systemów zapomina o przeciętnym użytkowniku. Aplikacje dziś są bardzo skomplikowane, okna programów nieprzejrzyste, czas jaki trzeba poświęcić aby "nauczyć" się interface'u jest już tak duży, że ludzie po prostu mają dość ciągłych zmian. 

@forteller - może Ci się nie podoba ten przykład z Exploratorem/Finderem - tylko nie o to chodzi aby "cofać" modyfikacje, aby dało się go używać. Przykład z Finderem jest jednym z lepszych, bo o ile interface Windows co wydane ciągle się zmienia i staje się coraz bardziej skomplikowany, to w przykładowym macOS przez wszystkie wersje Mac OS X począwszy od 10.0 do najnowszej 10.15 (to już 16-sta wersja) wygląda spójnie. To co było kilkanaście lat temu w danym miejscu jest tam wciąż. Owszem są dodawane nowe opcje, niektóre są zmieniane, usuwane, ale wszystko to dzieje się na zasadzie ewolucji i to ewolucji intuicyjnej, a nie wywalenia wszystkiego do góry nogami, jak np zrobił Windows 8.x z kafelkami.

Ja pracuję na co dzień pracuję w 3 systemach - podstawowym macOS, potem Windows i zdalnie w Linuxach. Do codziennej pracy wybrałem macOS, bo zwyczajnie te same czynności zajmują mi mniej czasu względem innych systemów. Zamiast 5 kliknięć to samo robię w 2 - 3, lub dostępne są takie skróty klawiszowe czy możliwości manipulowania plikami jakich do dziś nie ma w pozostałych systemach. Do tego dorzuć bazę i stabilność Unixa, szybkość i łatwość instalowania aktualizacji i co najważniejsze brak wywalania się ich to sobie odpowiesz. Ja osobiście nie lubię obecnych komputerów Apple, uważam że są przewalone masakrycznie cenowo, ale nie mogę zbyt wiele złego powiedzieć o systemie, po prostu działa i nie wadzi na każdym kroku przeładowanym interfacem, czy wywalającym się sterownikiem dźwięku, tu dzież jakiejś aktualizacji która bruździ mi w systemie przez miesiąc czy dwa zanim łaskawie MS ją wycofa.

*W iPhonie nigdy nie można było ustawić dzwonka z mp3 i do dziś się nie da. Tak to sobie wymyślili dla jednych wada, dla innych zaleta. Ogranicza to ilość zajmowanej pamięci, zmienjasza zapotrzebowanie na moc CPU (nie trzeba za każdym telefonem obrabiać i dekompresować) a co za tym idzie oszczędza baterię. Wada, bo musisz taki dzwonek samemu zrobić lub kupić. Masz darmowe programy w których możesz sobie taki dzwonek zrobić.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Trochę o przesiadce na Ryzena i W10
Reply #27 - 12. Sep 2019 at 07:31
Print Post  
Poświęciłem przedwczorajszy wieczór na nową instalację win10 ale w starszej wersji 1803 (od tej wersji jest wsparcie dla RTXów). Reszta dokładnie ta sama, czyli te same sterowniki do grafiki, płyty i niespodzianka - Forza 7 w końcu działa jak talalala. Jak na razie działa bez spadków FPS ani mikroprzycięć. Był co prawda problem z samym ściągnięciem gry - coś z tym MS Storem się pieprzyło, ale ostatecznie działa. Nie wiem jak długo, ale wyłączyłem aktualizacje. BF1 również na plus, zniknęły mikroprzycięcia. Wstrzymałem aktualizacje (bo coś nie działa ich całkowite wyłączenie). Jeszcze będę testował.
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Trochę o przesiadce na Ryzena i W10
Reply #28 - 12. Sep 2019 at 14:14
Print Post  
314TeR wrote on 11. Sep 2019 at 12:24:
forteller wrote on 11. Sep 2019 at 10:53:
Mistrzostwo świata to ustawienie jakiejś empetrójki jako dzwonek na iPhone.


@forteller - A teraz uzasadnij racjonalnymi argumentami jaki to ma związek z tematem przejrzystości lub brak interface'u Windows?*

[...]

Tak jak napisałem - kwestia preferencji. Do Findera również się odniosłem. macOS i całe środowisko Apple dla mnie jest nieprzystępne.

Jakieś konkretne argumenty? Szczerze przyznam że nie ma ich wiele. Nie podoba mi się wymuszony, niesprzyjający polskim użytkownikom układ klawiatury (wiem, że obchodzi się programowym remapowaniem klawiszy). Nie podoba mi się, że przeglądarka nie potrafi otworzyć sąsiadujących plików/zdjęć jeśli wprost jej się tego nie poda. Do Findera już się odniosłem - nigdy nie wiem co jest gdzie. Do tego pochowane opcje do kopiowania. Ja mam wrażenie, że przy każdej czynności jaką próbuję wykonać na macOS, jest to w jakiś sposób utrudnione, schowane pod klawiszem Alt. Nie korzystam z macOS na codzień, więc więcej nie pamiętam.

Wiem, że konkretów mało, ale znów - piszę cały czas o swoich odczuciach. Po prostu nie lubię interfejsu graficznego macOS Smiley
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Trochę o przesiadce na Ryzena i W10
Reply #29 - 23. Sep 2019 at 13:09
Print Post  
Tak tylko dla podsumowania przesiadki to odkąd zainstalowałem Win10 w wersji 1803 nadal wszystko zasuwa i dopiero teraz mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Jeszcze zainstalowałem Win7 na starym dysku SSD i ten też ładnie działa, choć nie do wszystkiego są stery, ale to co najważniejsze działa prawidłowo.
Zegar Ryzena co prawda nadal nie dobija do 4200Mhz mimo, że po drodze pojawił się nowszy bios do posiadanej płyty, ale to już szczegół. Grunt, że wszystko działa bez przycinek, a ta problematyczna Forza 7, to zasuwa w 60FPS nawet w 4K.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top