Page Index Toggle Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 18 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) YT Filmy (Read 54991 times)
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: YT Filmy
Reply #30 - 30. Nov 2019 at 02:22
Print Post  
GAMEBOY MEGAMACHINE

(You need to Login or Register to view media files and links)

So this is where im at with the #gameboy megamachine! a synthesiser made from 48 original #nintendo gameboy DMG's

Zobaczcie na innych filmach czym on się zajmuje, jaka masakra.
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: YT Filmy
Reply #31 - 01. Dec 2019 at 12:44
Print Post  
Nowy film od Retro Hardware od składaniu 286:

(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: YT Filmy
Reply #32 - 01. Dec 2019 at 19:47
Print Post  
Oglądałem to dzisiaj. Obudowa fajna... Reszta częsci wg mnie trochę z przypadku dobrana... :/
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: YT Filmy
Reply #33 - 01. Dec 2019 at 20:25
Print Post  
Co miał do dał Smiley Na 286 to się nie znam zbytnio, ale co tam można wymyślić ? 286 byle miał 16Mhz, koprocesor 287 to chyba zbędny.
Mam jednego tylko 286 w mojej ulubionej obudowie i tak raz na rok go uruchamiam. Nawet nie wiem jaki tam dysk jest Smiley

I coś nowego od Phils Computer Lab
(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
 
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: YT Filmy
Reply #34 - 01. Dec 2019 at 22:16
Print Post  
Ta buda kojarzy mi się ze sprzętem laboratoryjnym.
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
8art33z
Full Member
***
Offline


Retro since 1979

Posts: 793
Location: Zjednoczony Poznań
Joined: 20. Mar 2018
Gender: Male
Re: YT Filmy
Reply #35 - 02. Dec 2019 at 13:31
Print Post  
HanJammer wrote on 01. Dec 2019 at 19:47:
Oglądałem to dzisiaj. Obudowa fajna... Reszta częsci wg mnie trochę z przypadku dobrana... :/


Właśnie oglądam, obudowa mi się podoba. Swoją drogą nawet nie wiedziałem, można łączyć szybsze CPU z wolniejszym FPU ? Tak jak na filmie 12 i 10Mhz ? Tutaj różnica jest niewielka.

Czym "grozi" włożenie np do 386SX-40Mhz FPU - 20MHz ?
  

486SX-33MHz / BEK-P405 / 64MB / Sound Blaster 16 (CT2290) / S3 Trio64V+
Pentium MMX 200@250MHz / PcPartner 35-8333 / 128MB / Sound Blaster AWE64 (CT4520) / Matrox Millenium II + 3Dfx Voodoo 4MB
Back to top
WWW  
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: YT Filmy
Reply #36 - 02. Dec 2019 at 14:45
Print Post  
8art33z wrote on 02. Dec 2019 at 13:31:
HanJammer wrote on 01. Dec 2019 at 19:47:
Oglądałem to dzisiaj. Obudowa fajna... Reszta częsci wg mnie trochę z przypadku dobrana... :/


Właśnie oglądam, obudowa mi się podoba. Swoją drogą nawet nie wiedziałem, można łączyć szybsze CPU z wolniejszym FPU ? Tak jak na filmie 12 i 10Mhz ? Tutaj różnica jest niewielka.

Czym "grozi" włożenie np do 386SX-40Mhz FPU - 20MHz ?


Tak w praktyce to te połączenia 8086/8+8087, 286+287, 386+387 to była architektura wieloprocesorowa, gdzie jednostki obliczeniowe pracowały asynchronicznie - CPU był inaczej taktowany niż NPU.

Zazwyczaj był osobny oscylator dla CPU i osobny dla NPU, lub były zworki ustawiające prędkość NPU na 1/2 CPU lub 2/3 CPU. Ja w moim 20MHz 286 mam NPU chyba 12MHz.

Co więcej NPU 287 można było stosować w płytach 386, a NPU 287XL oparty był de facto o architekturę 387.

Czym groziło "przeginanie" - generalnie zawieszanie się systemu w programach korzystających z NPU i w zasadzie to tyle...
Generalnie nie widziałem płyty głównej dla 386 która by pozwalała zejść z taktowaniem 387 aż o połowę, a konfiguracja inaczej niż w tych 286 ogranicza się do zworek NPU SYNC/ASYNC (gdzie SYNC znaczy tyle, że NPU pracuje z prędkością CPU).
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: YT Filmy
Reply #37 - 02. Dec 2019 at 14:55
Print Post  
leosh wrote on 01. Dec 2019 at 20:25:
Co miał do dał Smiley Na 286 to się nie znam zbytnio, ale co tam można wymyślić ? 286 byle miał 16Mhz, koprocesor 287 to chyba zbędny.
Mam jednego tylko 286 w mojej ulubionej obudowie i tak raz na rok go uruchamiam. Nawet nie wiem jaki tam dysk jest Smiley

I coś nowego od Phils Computer Lab
(You need to Login or Register to view media files and links)


No wiesz... choćby jakaś ciekawa dźwiękówka (tam u niego wypatrzyłem jakieś późne Opti na stole że niby do tego buildu, ale potem w kompie już nie wsadził - jakoś się nie dziwię, bo pewnie nie zadziałała na tej płycie), karta graficzna (znowu wsadził najgorszą najbardziej pospolitą Paradise/WDC - najwolniejszą - to nawet Trident 8900 byłby lepszy ;d ), jakieś rozszerzenia typu XT-IDE które po taniości można wrzucić do dowolnej sieciówki itd itd... spore pole do popisu :]
Generalnie ten gość z tego co zauważyłem po innych jego materiałach to jakiś obsesyjny zbieracz - od towaru aż się półki uginają, ale jak pokazuje to takie średnio ciekawe rzeczy ma ;]
Swoją drogą to mi cały czas po głowie chodzi zrobienie kanału na YT (tzn kanał mam ale nie wrzucam tam nic ciekawego i bardziej profesjonalnie zrobionego). Tylko żeby to miało oglądalność to musiałbym zrobić po angielsku, ale z drugiej strony w Polsce takich sensownych kanałów o vintage PC nie ma (jest retro.exe ale tam to raczej amiga/commodore64/atari i gość raczej chwali się co kupił niż pokazuje jakieś konkrety).
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: YT Filmy
Reply #38 - 02. Dec 2019 at 17:07
Print Post  
No i jeszcze paczki od widzów dochodzą Wink Raz audio isa, raz worek cementu Wink
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
8art33z
Full Member
***
Offline


Retro since 1979

Posts: 793
Location: Zjednoczony Poznań
Joined: 20. Mar 2018
Gender: Male
Re: YT Filmy
Reply #39 - 02. Dec 2019 at 21:07
Print Post  
HanJammer wrote on 02. Dec 2019 at 14:55:
leosh wrote on 01. Dec 2019 at 20:25:
Co miał do dał Smiley Na 286 to się nie znam zbytnio, ale co tam można wymyślić ? 286 byle miał 16Mhz, koprocesor 287 to chyba zbędny.
Mam jednego tylko 286 w mojej ulubionej obudowie i tak raz na rok go uruchamiam. Nawet nie wiem jaki tam dysk jest Smiley

I coś nowego od Phils Computer Lab
(You need to Login or Register to view media files and links)


No wiesz... choćby jakaś ciekawa dźwiękówka (tam u niego wypatrzyłem jakieś późne Opti na stole że niby do tego buildu, ale potem w kompie już nie wsadził - jakoś się nie dziwię, bo pewnie nie zadziałała na tej płycie), karta graficzna (znowu wsadził najgorszą najbardziej pospolitą Paradise/WDC - najwolniejszą - to nawet Trident 8900 byłby lepszy ;d ), jakieś rozszerzenia typu XT-IDE które po taniości można wrzucić do dowolnej sieciówki itd itd... spore pole do popisu :]
Generalnie ten gość z tego co zauważyłem po innych jego materiałach to jakiś obsesyjny zbieracz - od towaru aż się półki uginają, ale jak pokazuje to takie średnio ciekawe rzeczy ma ;]
Swoją drogą to mi cały czas po głowie chodzi zrobienie kanału na YT (tzn kanał mam ale nie wrzucam tam nic ciekawego i bardziej profesjonalnie zrobionego). Tylko żeby to miało oglądalność to musiałbym zrobić po angielsku, ale z drugiej strony w Polsce takich sensownych kanałów o vintage PC nie ma (jest retro.exe ale tam to raczej amiga/commodore64/atari i gość raczej chwali się co kupił niż pokazuje jakieś konkrety).


Rozumiem, że chodzi o kanał Retro Hardware ?? On rzeczywiście ma tego tony, nie wiem skąd na to hajsy bo widzę, że ma dużo przedmiotów wyglądających jak wyjęte z pudełka - głównie mam tu na myśli obudowy i nie tylko Smiley Ma jakiś magazyn z tego co widać na filmach Smiley Biedy tam raczej nie ma Smiley
  

486SX-33MHz / BEK-P405 / 64MB / Sound Blaster 16 (CT2290) / S3 Trio64V+
Pentium MMX 200@250MHz / PcPartner 35-8333 / 128MB / Sound Blaster AWE64 (CT4520) / Matrox Millenium II + 3Dfx Voodoo 4MB
Back to top
WWW  
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: YT Filmy
Reply #40 - 03. Dec 2019 at 15:14
Print Post  
Building a Brass and Leather PC

(You need to Login or Register to view media files and links)
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: YT Filmy
Reply #41 - 03. Dec 2019 at 16:20
Print Post  
8art33z wrote on 02. Dec 2019 at 21:07:
Rozumiem, że chodzi o kanał Retro Hardware ?? On rzeczywiście ma tego tony, nie wiem skąd na to hajsy bo widzę, że ma dużo przedmiotów wyglądających jak wyjęte z pudełka - głównie mam tu na myśli obudowy i nie tylko Smiley Ma jakiś magazyn z tego co widać na filmach Smiley Biedy tam raczej nie ma Smiley


Tak. Ja mam znajomego Holendra, który też trafia na bardzo ciekawe okazy obudów NOS u siebie na miejscu - może to coś na tej zasadzie... Ja jakiś czas temu (z rok temu) kupiłem w PL obudowę bigtower z końcówki lat 80. i też nówka (tylko trochę rozkompletowana). Co do magazynu, to z miesiąc temu miał filmik i o tym opowiadał (chyba tu: (You need to Login or Register to view media files and links) - on to ma w mieszkaniu tylko... Bidy może nie ma, ale jakichś rarytasów też tam nie dojrzałem...
Co do tego skąd bierze - poza tym, że kupuje: (You need to Login or Register to view media files and links), to podejrzewam, że znaczną część musiał z jakichś wyprzedaży/likwidacji sklepów komputerowych wyrwać i to pewnie nie jakoś ostatnio... a jeśli nie to ma wejścia w recyclingu...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: YT Filmy
Reply #42 - 05. Dec 2019 at 02:02
Print Post  
Z tymi nówkamo to jest różnie, dużo ludzi kupuje coś bo im się wydaje, ze będzie potrzebne, a później stoi niepotrzebne i spakowane albo raz użyte. Jedni kupują sprzęt dopasowany do potrzeb, innym wcisną wszystko bo bo ma być naj, mija kilka lat i sprzedają za grosze bo nawet nie wiedzą co maja. Za to kocham olxy Cheesy

Ostatnio potrzebowałem pamięci to pojechałem na szybko na Wawer i sprzedają cy powiedział mi to samo co napisałem - że czesto największa frajda jest ze znaleziska, że można zobaczyć na żywo sprzęt, ktory x lat temu to ja se mogłem co najwyżej w gazecie na zdjeciach pooglądać.

W 2012 u teściów stał taki wypas, tylko wtedy nie byłem zajarany hardware wstecznie, mody u nas na to teze nie było, a mieli 2x3dfx w skrzynce i po co? Do excela ueuchamiania raz w miesiącu?

Niewiedza przeciętnych kowalskich jest na miarę zlota, najpierw zarabia sier na sprzedaży nówexa, później się zyskuje na odkupie Wink

TAKA SYTUACJA.
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: YT Filmy
Reply #43 - 05. Dec 2019 at 02:34
Print Post  
pawelemtica wrote on 05. Dec 2019 at 02:02:
W 2012 u teściów stał taki wypas, tylko wtedy nie byłem zajarany hardware wstecznie, mody u nas na to teze nie było, a mieli 2x3dfx w skrzynce i po co? Do excela ueuchamiania raz w miesiącu?


Dzięki temu ten koleś się nie przycinał :]

(You need to Login or Register to view media files and links)
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: YT Filmy
Reply #44 - 05. Dec 2019 at 20:22
Print Post  
JAK ZOSTAŁEM GANGSTEREM. HISTORIA PRAWDZIWA

(You need to Login or Register to view media files and links)
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 18
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top