Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic 386DX włącza się po naciśnięciu RESET (Read 1721 times)
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1750
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
386DX włącza się po naciśnięciu RESET
07. Nov 2019 at 09:30
Print Post  
Wróciłem do tematu 386DX. Trochę wyczyściłem przedni panel, dorzuciłem koprocesor, ale zastanawia mnie dlaczego jest tak, że jak go włączę to dopiero jak nacisnę przycisk reset na obudowie to na ekranie pojawia się sekwencja startowa. W tym przednim panelu jest też gniazdo kluczyka, ale jest tylko jeden kabelek podpięty do płyty. Nie wiem czy tak ma być i czy to robi jakąś różnicę, ale gdzie zagubiłem kluczyki.
Chyba lepiej jak nagram krótki film i pokażę jak to wygląda.
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: 386DX włącza się po naciśnięciu RESET
Reply #1 - 07. Nov 2019 at 12:32
Print Post  
Kilka razy trafiła mi się płyta, która tak miała (nie tylko 386, ale też nowsze - chyba nawet jedną taką SS7 Jenot ode mnie kiedyś kupił). Być może do czasu wciśnięcia Reset jest w stanie permanentnego resetu (na pocztówce to wyjdzie). Keylock może być odłączony i nie ma z tym problemem nic wspólnego (ale tutaj też trafiają się sporadycznie płyty, które header muszą mieć zwarty i dopiero wtedy traktują to jako odblokowanie - np. Mój Octek Fox III tak ma - nadal jednak to nie ma nic do rzeczy z opisanym problemem).
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8092
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: 386DX włącza się po naciśnięciu RESET
Reply #2 - 08. Nov 2019 at 22:30
Print Post  
Wg mnie jest coś nie tak z biosem albo samą kostką albo połączeniem mechanicznym samej kostki.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1750
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: 386DX włącza się po naciśnięciu RESET
Reply #3 - 09. Nov 2019 at 07:50
Print Post  
Spróbuję podociskać cipsety i sprawdzę raz jeszcze. W sumie to przypomniało mi się, że wcześniej czyli zanim zdemontowałem przedni panel w celu umycia, to normalnie się włączał. Mam gdzieś nawet filmik nagrany z pierwszego uruchomienia oraz po dołożeniu koprocesora.
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: 386DX włącza się po naciśnięciu RESET
Reply #4 - 09. Nov 2019 at 15:52
Print Post  
leosh wrote on 09. Nov 2019 at 07:50:
Spróbuję podociskać cipsety i sprawdzę raz jeszcze. W sumie to przypomniało mi się, że wcześniej czyli zanim zdemontowałem przedni panel w celu umycia, to normalnie się włączał. Mam gdzieś nawet filmik nagrany z pierwszego uruchomienia oraz po dołożeniu koprocesora.


Demontowałeś przyciski do mycia? Jeśli nie to sprawdź multimetrem mikroprzełącznik od resetu... może jest w nim wilgoć i to wystarczy do tego, żeby płyta była w stanie permanentnego resetu... możesz też go odłączyć po prostu od płyty do testów...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1750
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: 386DX włącza się po naciśnięciu RESET
Reply #5 - 09. Nov 2019 at 22:19
Print Post  
HanJammer wrote on 09. Nov 2019 at 15:52:
leosh wrote on 09. Nov 2019 at 07:50:
Spróbuję podociskać cipsety i sprawdzę raz jeszcze. W sumie to przypomniało mi się, że wcześniej czyli zanim zdemontowałem przedni panel w celu umycia, to normalnie się włączał. Mam gdzieś nawet filmik nagrany z pierwszego uruchomienia oraz po dołożeniu koprocesora.


Demontowałeś przyciski do mycia? Jeśli nie to sprawdź multimetrem mikroprzełącznik od resetu... może jest w nim wilgoć i to wystarczy do tego, żeby płyta była w stanie permanentnego resetu... możesz też go odłączyć po prostu od płyty do testów...


Przyciski zostały w obudowie z płytką elektroniczną i nawet ich nie odłączałem.
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: 386DX włącza się po naciśnięciu RESET
Reply #6 - 09. Nov 2019 at 23:05
Print Post  
leosh wrote on 09. Nov 2019 at 22:19:
Przyciski zostały w obudowie z płytką elektroniczną i nawet ich nie odłączałem. 


No paaaaanie...

Ja tych obudów myję i wybielam na pęczki, ale zawsze z panelu demontuję mikroprzełączniki i inną elektronikę (poza ledami często wklejanymi).

To zacznij od odpięcia przycisku reset i zobacz czy coś się zmieni...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top