Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 ... 11 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) RetroSchmerz - ból istnienia, płacz, łzy, tęsk (Read 39515 times)
kacper987204
YaBB Newbies
*
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 9
Joined: 21. Nov 2019
RetroSchmerz - ból istnienia, płacz, łzy, tęsk
22. Nov 2019 at 03:52
Print Post  
Dzień dobry! Witam użytkowników tego forum. Jestem tu nowy. Mam na imię Kacper i interesuję się retro tak samo jak wy. Nie miałem co prawda w całej historii posiadania komputera w domu (od 2002) jakiegokolwiek 3DFX-a, choć słysząc, czytając podobno było to marzeniem każdego człowieka w wieku dziecięcym/nastoletnim. Ja urodziłem się w 1999 roku, więc wtedy Voodoo 3 debiutowało. Mi akurat przypadło posiadanie GeForce 2 w pierwszym komputerze, a więc karta graficzna już z 2000 czy 2001 roku, o ile się nie mylę. Możecie mnie poprawić. W każdym razie pierwszy GeForce to rocznik 1999 lub 2000. Wraz z GeForce 2 miałem AMD Athlon 2000XP+ i 64 MB RAM, a na nim Windows 95, z czego później 98 SE. Gry? Około 5, 6 w kolekcji:
Nascar Racing 2 z 1996
Need For Speed III z 1998
SODA Off-road Racing z 1997
Medal Of Honor Allied Assault z 2002
Colin 3 z 2002
Pomimo tego, iż dostałem sprzęt we wakacje 2002, to się strasznie cieszyłem, że mam swój pierwszy komputer. Był on używany. Zestaw komputerowy Digital z 17 calowym monitorem i obudową leżącą z marca 1998. Niestety, był sprzedany komputer w kwietniu 2004 sąsiadowi. Ale zapewniono mi, że będę mieć nowy, również w kwietniu. Przyszedł nowy komputer dla mnie, ale i tak był używany. Specyfikacja datowana na rok 2002. Już z Windowsem 2000, potem XP od 2005 roku.  Pentium 4 + 512 MB RAM i GeForce 4 Ti. Wytrzymał do 3 listopada 2008. Zasilacz, karta graficzna, jak i dysk spotkała śmierć. Nie było sensu go nawet naprawiać, gdyż na kolejny dzień już miałem następny, już tym razem nowy, o którego starałem się od maja 2008. Cóż...ten już trzeci z kolei komputer zakończył pewną epokę w moim życiu. Rok 2008 ostatni rok Windowsa XP. Od 2009 Windows 7. Windows 7 - rok 2009 i coś pęka w moim sercu, w mojej duszy. Kończy się to retro. Już nie mam jak uruchamiać starych gier. Komputer był oparty na Core 2 Duo + 4 GB RAM + GeForce 9600. Komputer miałem do 2 kwietnia 2016.
Mając ten komputer jeszcze, a był to rok 2009-2012 jakoś w tym okresie, zobaczyłem na korytarzu w swoim bloku...aż się popłakałem ze szczęścia gdy go zobaczyłem....pierwszy swój komputer. Tak, tak ten komputer co miał GeForce 2 i Windows 95, ale...jak dobrze się przyjrzałem to po nim została tylko obudowa. Szczęście z automatu przeszło w wielki smutek i płacz w domu. Cały dzień byłem w takiej jakby żałobie. Bo myślałem że ten komputer gdzieś u kogoś żyje, nawet u tego sąsiada, a okazało się, że poszedł na części. Jedynie zachowałem monitor dla siebie.
W całej tej historii posiadania sprzętów, głównie systemy były bardzo szybko wymieniane, i nie zdążyłem się w pełni z nimi zapoznać. A teraz bardzo mi tego wszystkiego brak.
Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami. Ten cały wylew emocji. Patrzenia ze łzami w oczach w stare czasopisma Secret Service czy pierwsze CD-Action. Wiadomo wspomnienia wracają, ale ja bym bardzo chciał wrócić w pełni do tamtych czasów, jak i też poznać inne gry, też takie co może wy graliście, albo youtuberzy, albo inne po prostu poznać gry, które do tej pory nie miałem okazji poznać. Oprócz gier, też chciałbym poznać ogólnie retroinformatykę. Jak to było za czasów DOS/3.x/95/98/ME/2000/XP czy też posiadania voodoo lub innego akceleratora graficznego.
Wiem tak jak hasło forum, jak i strony brzmi w wersji polskiej: "3DFX odszedł, ale nigdy nie zostanie zapomniany". Wszystko się zgadza, rozumiem was, wasze wspomnienia itd. Ale mi...nie było dane tego poznać. I nie wiem dokładnie jak to było. Mogę jedynie na waszych wspomnieniach bazować, fotkach czy filmach na Youtube. Strasznie...mi brak tamtych czasów
Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

Cóż...będę kończyć ten wątek. Przybliżyłem wam moją historię posiadania komputerów. Mam nadzieję, że zostanę ciepło przyjęty do tego grona osób: ulubieńców 3DFX jak i retro.
W następnym poście przybliżę wam swój problem odnośnie retro PC, gdyż strasznie mi brakuje tamtych czasów, gier, retroinformatyki.
Mam wielką nadzieję, że uszanujecie całą moją historię, ciepło przyjmiecie nowego użytkownika forum, czyli mnie, oraz mam też nadzieję, że mój problem z retro PC w następnym wątku zostanie zauważony i ktoś się nim zaopiekuje, bo chciałbym na dalsze lata spędzić czas przy retro, a nie mam niestety jak. Szczegóły oczywiście w następnym wątku.

I mam też nadzieję, że forum będzie się rozwijać, forum, też będzie jak najdłużej w internecie, bo innego forum o 3DFX to będzie ciężko szukać. A tutaj idealnie trafiłem w punkt, będą nowi użytkownicy przybywać, w tym ja 21 listopada, ale w nocy piszę post witający, gdyż wcześniej czasu nie miałem. I mam nadzieję, że na zawsze pozostanie w pamięci: wspomnienia, retro jak i najważniejsze 3DFX.
Od teraz jestem już z wami.

"3dfx is gone but never forgotten"   
Widzimy się w następnym wątku/poście, jak i też w innych.

Pozdrawiam
Kacper Biernacki.
  
Back to top
 
IP Logged
 
8art33z
Full Member
***
Offline


Retro since 1979

Posts: 793
Location: Zjednoczony Poznań
Joined: 20. Mar 2018
Gender: Male
RetroSchmerz - ból istnienia, płacz, łzy, tęsk
Reply #1 - 22. Nov 2019 at 08:46
Print Post  
Niezła historia kolego Smiley Nie spodziewałbym się, że taki młodzian jak ty będzie miał taki pociąg do retro. Ale to dobrze, witaj na forum Smiley
  

486SX-33MHz / BEK-P405 / 64MB / Sound Blaster 16 (CT2290) / S3 Trio64V+
Pentium MMX 200@250MHz / PcPartner 35-8333 / 128MB / Sound Blaster AWE64 (CT4520) / Matrox Millenium II + 3Dfx Voodoo 4MB
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4203
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Dzień dobry!
Reply #2 - 22. Nov 2019 at 08:57
Print Post  
Witamy serdecznie! Nikt nie jest za młody na bakcyla retro, tutaj zapoznajemy nasze dzieci z DOSem Grin
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
8art33z
Full Member
***
Offline


Retro since 1979

Posts: 793
Location: Zjednoczony Poznań
Joined: 20. Mar 2018
Gender: Male
Re: Dzień dobry!
Reply #3 - 22. Nov 2019 at 09:31
Print Post  
Neo wrote on 22. Nov 2019 at 08:57:
Witamy serdecznie! Nikt nie jest za młody na bakcyla retro, tutaj zapoznajemy nasze dzieci z DOSem Grin


Dzieci "neo" Smiley bez urazy Wink
  

486SX-33MHz / BEK-P405 / 64MB / Sound Blaster 16 (CT2290) / S3 Trio64V+
Pentium MMX 200@250MHz / PcPartner 35-8333 / 128MB / Sound Blaster AWE64 (CT4520) / Matrox Millenium II + 3Dfx Voodoo 4MB
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4203
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Dzień dobry!
Reply #4 - 22. Nov 2019 at 10:55
Print Post  
Hahaha dobre Grin Ale postaram się, żeby trolle nie wyrosły Wink
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Dzień dobry!
Reply #5 - 22. Nov 2019 at 12:02
Print Post  
Witaj.
Się Kacper rozpisałeś... Retro tu polega głównie na zbieraniu, a potem na zabieraniu  się żeby w ogóle złożyć i działało, a następnie na zabraniu tego na zlot...gdzie znowu nie działa Wink
W98 to nie 7 gdzie wpinasz i działa. Masę tu znajdziesz wątków o tym jak to nie działa albo działało i dzisiaj nie działa sprzęt retro.
Głównie z tym się chyba borykamy poza brakiem $ na kolejne zabawki  Grin
A, i pamiętaj: P4 to nie retro-chyba, że ma ISA  Grin ale lga775 i wyżej to youngtimery, a tych to w innych forach pełno.

A co do 3dfx-ów to tak. To miejsce dla nich, każdy nasz sprzęt retro powinien mieć 3DFXa. Jak taki złożysz i zainstalujesz system gwarantuję: wrócisz tu zaraz z setką pytań i poczujesz TO retro Cool

Chłopaki, na co stawiacie, z czym wróci: nie znaleziono Glide2xx.dll ? Grin
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Dzień dobry!
Reply #6 - 22. Nov 2019 at 12:54
Print Post  
Jak ktoś kto nie zaczynał od 8 bit od jakiegoś komodorka czy atarynki, amstrada czy innej spectrumny, to nie patrzy dziś na gry czy w ogóle kompy jak ci co mogli przeżyć ten niesamowity postęp.
Mnie się zdaje, że jak Voodoo nie miał to nie zrozumie fenomenu 3dfxa, który był rewolucją.
Jednak ma swoje wspomnienia o których napisał, związane z innym hardwarem, więc co innego będzie go bawić.
  
Back to top
 
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: Dzień dobry!
Reply #7 - 22. Nov 2019 at 14:40
Print Post  
Witam! Powiem, krótko młody... dawaj na zlot! Lepiej tego klimatu nie poczujesz jak na zlocie Tongue
  

"...ale najpierw zrozumcie mój ból"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Dzień dobry!
Reply #8 - 22. Nov 2019 at 15:46
Print Post  
Witaj Kacper,
Zapraszamy na zlot, gwarantuje, że poczujesz 3dfx pełną piersią  Cheesy
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Lou Fontaine
Full Member
***
Offline



Posts: 285
Joined: 07. Nov 2019
Gender: Female
Re: Dzień dobry!
Reply #9 - 22. Nov 2019 at 17:20
Print Post  
Cześć Kacper Smiley
Fajna historia. Moja niestety jest bardzo podobna. Wprawdzie jestem rocznik 1986, ale w dzieciństwie nigdy nie miałam ani komputera, ani żadnej konsoli... no ok, miałam Brick Game. Cheesy Tyle dobrego, że w podstawówce przyjaźniłam się z koleżką, który miał w domu wszystkie ówczesne elektroniczne gadżety, więc graliśmy na Pegasusie, N_64, GameBoyu, a potem PSX. Ale potem się przeprowadziłam i tyle było tego dobrego. Także, chociaż żyłam w tamtych czasach, to jednak również i mnie ominęło mnóstwo rzeczy...

Pierwszy komputer pojawił się w moim domu dopiero w 2001 roku, kiedy miałam 15 lat. Używany składak, już wtedy przestarzały, na którego byłam wściekła, bo nie działało mi GTA3. Cheesy Obecnie ów przestarzały składak jest moją ukochaną, wypieszczoną retro maszyną. Działa, jest w pełni sprawny i mam z niego masę radości. Dokupiłam mu tylko nową kartę graficzną, która kosztowała mnie 9 zł. Wink

Później, w pierwszej klasie liceum dostałam inny sprzęt, może nie jakiś bardzo wypasiony, ale i tak lepszy o całą epokę. Nie dotrwał do obecnych czasów - zdechła mu płyta główna, a resztę części opchnęłam tu i tam.
W 2007 kolejny zakup, tym razem już niemalże potwór, jak na tamte czasy. Służył mi całe 8 lat, aż w 2015, po pół roku odejmowania sobie od ust, kupiłam obecnie używany sprzęt. W kompie z 2007 również zdechła płyta główna, ale zupełnie przypadkiem zdobyłam kilka nowych części i dało się z tego trupka poskładać maszynę do gier na XP. Smiley

Obecny komputer przeszedł tylko jedną modyfikację - kupiłam mu porządną kartę graficzną, a teraz myślę także o dźwiękowej, bo zintegrowana trochę foszy. Ma już te swoje cztery latka, ale wciąż sprawuje się znakomicie (nie licząc fochów karty dźwiękowej), więc póki co nie myślę o wymianie. Do rysowania i starszych gier jest jak najbardziej ok.

Dodatkowo w retro kolekcji mam też 386 (odkupiony jako "maszyna do pisania" w 2003 roku za 100 zł  Cheesy, przeleżał -naście lat na szafie) oraz PlayStation 2.

Ale też mi przykro, że tyle fajności mnie ominęło za młodu...
  
Back to top
 
IP Logged
 
kacper987204
YaBB Newbies
*
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 9
Joined: 21. Nov 2019
Re: Dzień dobry!
Reply #10 - 24. Nov 2019 at 04:20
Print Post  
Ja co do konsol, też mam historię, co prawda krótką, bo żadnej porządnej konsoli takiej jak PSX nie miałem.
W 1992 roku, parę lat przed moimi narodzinami tata kupił Atari 2600 podróbkę, konsola wytrwała do dobrego 1998 roku. Tej konsoli w ogóle nie pamiętam, żeby była w domu, czy to z fotek, czy opowieści.
Na koniec 1998 roku przyszedł pegasus to była podróbka Terminator. Grać grałem chodź zanim się nauczyłem grać w pełni, żeby móc przyciski ogarniać to konsolę śmierć wzięła w lutym 2002.
W marcu 2002 doszedł nowy pegasus klawiaturka GLK-2002.
Wytrzymał do 2007 roku. W międzyczasie już komputer wchodził do mojego życia (wakacje 2002) więc tu zaczęło się dzielenie czasu i na komputer i na pegasusa.
Coraz częściej zacząłem pegasusa porzucać na rzecz komputera w 2004 roku. Dopiero start 2006 roku przyczynił się do całkowitego porzucenia pegasusa. Bo jeszcze w 2004-2005 dałem sobie takie powolne odchodzenie od tego. Raz miałem dni częstszego grania, raz mniejszego.
Na jesień 2007 roku konsola zaczęła umierać. A że komputer miałem, to po co pegasusa kolejnego kupować. Kabelki w miejscu wpinania kartridży nie stykały ze sobą (czarny i żółty z czerwonym, nawet izolacja z czerwonego schodziła).

Jeszcze w 2010 roku zagrałem na pegasusie brata ciotecznego, którego dostał w 2003, ale on natomiast był sprawny, tylko, że kable od padów były zniszczone. Jeden ruch i TV tracił obraz, jak i stabilność obrazu. Ciągle trzeba było grać nieruchomo, by obraz był ok.

W międzyczasie przewinęły się jeszcze inne konsole.
PSX w 2003 roku zauważyłem u koleżanki pod postacią PSOne. To była oczywiście konsola przerobiona. Ja ulubieniec gier wyścigowych chciałem zagrać w jakiegoś NFS czy coś. Cóż innej gry nie było prócz Crasha Bandicoota, albo Test Drive 6 na PC.
Test Drive'a pożyczyłem, a u koleżanki zagrałem w Crasha 3.
Myślałem, że to gra wyścigowa, okazało się czym innym. Ale wyszukałem w pierwszym świecie poziom 5 z motorówką i Coco.
Gra mi się spodobała, jak i to czym pierwsze PlayStation sobą zaprezentowało.
Zacząłem prosić rodziców o kupno konsoli. Nie, nie i NIE! Nie...po co jak masz komputer. I zawsze miałem to odradzane. Nie kupować bo po co.
Oczywiście na zaprzestałem proszenia...prosiłem ich, a oni co innego jeszcze mi mówili
Po co ci konsola, jak komputer wszystko uciągnie.
Wiecie co zrobiłem?
Z ciekawości w 2012 roku pożyczyłem grę na Xboxa 360 od kolegi z myślą czy na pewno tak jest. Płytę wsadzam do napędu, czekam na autorun i nic, wchodzę w zawartość płyty a tam pliki ślepe.
Ikonka białej kartki. Tymczasem, gdy czekam na reakcję komputera, to napęd CD/DVD wszedł tak mocno w obroty, że hałas napędu był taki jakby komputer rozsadzało. Wiecie...jakby to był zawał zaraz.
I udowodniłem, że komputer nie ruszy tego bez emulatora, i nie ruszy tego bezpośrednio.
Zrozumieli co prawda, ale dalej mi odmawiali kupna konsoli.
PlayStation 1 znów się pojawiło, tym razem w szkole. W latach 2009-2012 w bibliotece szkolnej graliśmy w Crasha 3, Radikal Bikers, czy fifę 2004 (w tą grę najczęściej).
Znowu prośby, ale nic z tego.
PlayStation 2 też się pokazywało, też prosiłem o kupno. Ale nic z tego, jedynie u kolegi grałem, albo kolega przynosił, w zależności od tego, jak się umówiliśmy.
PlayStation 3 u kolegi. Uncharted i Fifki i tyle.
Raz czy dwa poprosiłem o konsolę. Też nic z tego.
Ale i dobrze, że nie męczyłem się z prośbami o PS3 bo biblioteka gier w większości prócz tytułów exclusive była też na PC.
I od epoki PS3 nie zauważam wielkiego skoku w grafice. Taka trylogia Tomb Raidera z lat 2006-2009 dla mnie wielkiego szoku nie robi, tak samo jak i inne tytuły dalej idąc rocznikami.
Jedynie Wolfenstein, który ciągnie linię fabularną, czy takie Call Of Duty WWII bo klimat II WŚ i tych starych CoD.
Nowe NFS'y już nie ciągną. Ja się jedynie trzymam tylko gier rajdowych z gier nowych.
A wiecie dlaczego? Bo czuję to retro, i chcę wrócić do tego, a nie mam sprzętów odpowiednich. Sprzętów marzeń, sprzętów, które wam opiszę w następnym poście, czyli wspomnianym bolesnym problemie, bo piszę do ludzi przez grupy, wydzwaniam do znajomych, już nawet sklepy komputerowe nic nie dały, a teraz przesiadam się na fora, mając nadzieję, że ktoś się mną i moim problemem zainteresuje.
Na grupach FB i też znajomi bali się podchodzić do tej sprawy/tematu, jak i też mi odmawiali.
Na forum Gry-OnLine już mnie obśmiali, i że jestem trollem.
A ja trollem nie jestem, tylko wyrażam swoje emocje, płaczę, jestem szczery, piszę swe wspomnienia, co bym chciał itd. A nie tylko zrobić show i tyle.
Jestem uczciwy i szczery.

Proszę państwa w 2017 kupiłem w październiku sobie PS2 używane, które wchodzi w status śmierci model z okresu produkcji 2005-2007 SCPH-70004. Mam plan by kupić 90004 z lat 2008-2013.
W grudniu kupiłem PSX SCPH-9002 tylko że też konsola na wymarciu. Ciężko jej czytać gry, na dodatek nieoryginalna karta pamięci, bez dualshocków.
W planach mam jeszcze kupno Segi Saturn i Dreamcasta, może jeszcze N64 i tyle.
Kupiłem też konsolę z powodu też gier jakie wychodziły. Lata 90. i te 2000 miały w sobie to coś, że albo tytuł na PC i konsole, albo tylko PC albo tylko konsola.
I to też ma swój klimat.

Ja widzę ogromny potencjał w retro.
Mam nadzieję, że w następnym poście, który opiszę ten swój problem odnośnie retro PC, ktoś się nim zainteresuje i weźmie go pod opiekę, bo sporo czasu poświęciłem na obmyślanie tego, i za nic w świecie nie uzyskałem pomocy.
Postaram się opisać jeszcze dziś swój problem (jak oczywiście będę miał dużo wolnego czasu).

  
Back to top
 
IP Logged
 
win98user
Full Member
***
Offline


Zawsze coś kręcę!

Posts: 370
Location: Wielkopolska
Joined: 15. Mar 2018
Gender: Male
Re: Dzień dobry!
Reply #11 - 24. Nov 2019 at 08:53
Print Post  
kacper987204 wrote on 24. Nov 2019 at 04:20:
Ja widzę ogromny potencjał w retro.
Mam nadzieję, że w następnym poście, który opiszę ten swój problem odnośnie retro PC, ktoś się nim zainteresuje i weźmie go pod opiekę, bo sporo czasu poświęciłem na obmyślanie tego, i za nic w świecie nie uzyskałem pomocy.
Postaram się opisać jeszcze dziś swój problem (jak oczywiście będę miał dużo wolnego czasu).

WOW! Świetna historyja, aż doczekać się nie mogę ciągu dalszego.
  

Hyundai Super286 E + i287, HerculesGC + Hyundai HMM 1401 bursztynowy
MSI BX-Master, Celeron300a(@450), 256Mb SDRam ECC, Matrox G550 + Voodoo2 8Mb, AVE64 CT-4500
M575 S7@SS7, AMD k6-2-500(6*83), 128Mb, Voodoo Rush 6Mb, CT2960
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Dzień dobry!
Reply #12 - 24. Nov 2019 at 10:49
Print Post  
kacper987204 wrote on 24. Nov 2019 at 04:20:
był sprawny, tylko, że kable od padów były zniszczone. Jeden ruch i TV tracił obraz, jak i stabilność obrazu. Ciągle trzeba było grać nieruchomo, by obraz był ok.

To mnie poruszyło... pamiętam takie akcje...


@ kacper987204

Kolega tak dużo pisze, że tracę wątki-nie zwyczajne tyle czytać w jednym poście-ale nie przejmuj się- tylko załóż jakieś wątki tematyczne w kategoriach.
Do marketu i ofert nie masz dostępu jeszcze, ale w sumie nic tam szczególnie porywającego nie ma.

Czego kolega potrzebuje?

Bo jeśli dobrze doczytuję pierwszego posta to:
"...GeForce 2 miałem AMD Athlon 2000XP+ i 64 MB RAM, a na nim Windows 95, z czego później 98 SE...."

Takiego czegoś szukasz?
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4203
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Dzień dobry!
Reply #13 - 24. Nov 2019 at 12:02
Print Post  
Takich Socket A i Gf2 to mamy na pęczki, sam mogę Ci płytę mATX z procem sprezentować.
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Re: Dzień dobry!
Reply #14 - 24. Nov 2019 at 14:48
Print Post  
Wlaśnie, myślę że na tym etapie dla Ciebie liczy sie sprzęt który poprostu bedzie z epoki i kompatybilny z tym co chcesz na nim odpalić. Nie muszą to być kolekcjonerskie  rzadkie karty. Geforcami MX,jaies S3 Trio,  Athlonami xp czy celeronami a nawet PIII na PGA370 możemy sie rzucać bo z natury takiego hobby to samo się odklada a jesli jest ktoś kto o tym marzy to nie widze nic lepszego co można by z tym zrobić jak oddać w dobre ręce Smiley Czekamy na posta z problemem z Twoim retro PC:)
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 ... 11
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top