Page Index Toggle Pages: [1] 2  Send TopicPrint
Hot Topic (More than 10 Replies) Brewiarz (Read 6585 times)
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Brewiarz
26. Nov 2019 at 01:33
Print Post  
We wczesnym dzieciństwie mój ulubiony brewiarz z którym się nie rozstawałem to był katalog Matchboxa z 1987 roku - aż okładki odpadły a całość spuchła od zużycia papieru ;] (nadal gdzieś go mam)...

A jak byłem nastolatkiem - ulubiona lektura wertowana od deski do deski (szczególnie na kiblu Grin ) to to (strategiczne miejsca na okładce celowo zasłonięte, aby nie gorszyć młodzieży ;d ):
<tu załączniki>

Kto miał? Kto chciał? Kto czekał na drugi numer, który się chyba nigdy nie ukazał? Grin

Dodam, że kupiłem jedyny numer w kiosku i nigdy tego nigdzie indziej nie widziałem...

A Wy mieliście takie 'modlitewniki'? Przy czym nie mówię tutaj o kolejnych numerach np. Secret Service - raczej o pojedynczej książce/czasopiśmie studiowanym dokładnie przez dłuższy czas mimo, że się je znało na pamięć Wink
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: Brewiarz
Reply #1 - 26. Nov 2019 at 17:11
Print Post  
Secret Service był kultowy, ale jak każde wydawnictwo z wiekiem kończyły się pomysły na prowadzenie. Ja się załapałem na "kult" psx, a wraz z nim psx extreme, pierwszych kilkanaście miało niesamowity klimat undergroundu gazety redagowanej na kiblu, a później weszła komercha...
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Brewiarz
Reply #2 - 26. Nov 2019 at 17:18
Print Post  
pawelemtica wrote on 26. Nov 2019 at 17:11:
Secret Service był kultowy, ale jak każde wydawnictwo z wiekiem kończyły się pomysły na prowadzenie. Ja się załapałem na "kult" psx, a wraz z nim psx extreme, pierwszych kilkanaście miało niesamowity klimat undergroundu gazety redagowanej na kiblu, a później weszła komercha...


Ale jakiś konkretny numer? Bo to że się wertowało nowy numer czasopisma to normalne ;]

Mi chodzi raczej o jakieś ulubione książki czy czasopisma, katalogi które się wertowało od A do Z przez dłuższy czas mimo, że się je znało - tak jak napisałem w pierwszym poście.

  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: Brewiarz
Reply #3 - 26. Nov 2019 at 17:46
Print Post  
Tak jak napisałem pierwszych kilkanaście numerów PE, to były czasy gdzie redaktorzy potrafili przebrać się i pójść w miasto udając jakieś sceny z gier (np w zielonych rajtuzach wisieli na pociągu pkp udając sprintel cella), specjalnie nie przebierali z słownictwie, a dodatkowo były to czasy największego wysypu hitów na psx, które zbudowały markę, gran turismo, tekken 3, final fantasy 7, medi evil, crash itd.

A co do różnych kompediów, które były dodawane do gazet raz na rok czy dwa ... wyrzucałem to :]
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Brewiarz
Reply #4 - 27. Nov 2019 at 12:02
Print Post  
Jeden z numerów Commodore & Amiga (7/1994) z porównaniem Amigi 1200 i 386SX. Zaczytany na śmierć. Mam zeskanowany.  Wink
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Brewiarz
Reply #5 - 27. Nov 2019 at 13:15
Print Post  
konku wrote on 27. Nov 2019 at 12:02:
Jeden z numerów Commodore & Amiga (7/1994) z porównaniem Amigi 1200 i 386SX. Zaczytany na śmierć. Mam zeskanowany.  Wink


Wrzucaj! Ja tę Magię gier też zeskanuję, tylko w pracy muszę się dorwać do skanera dziełowego.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Brewiarz
Reply #6 - 27. Nov 2019 at 14:01
Print Post  
W Commodore&Amiga to zaczytywałem się w KAŻDYM numerze po kilkadziesiąt razy. Jeśli kogoś interesuje to mam dużo zeskanowanych Bajtków, Top Secretów, Gamblerów, ŚGK, SS itd
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Brewiarz
Reply #7 - 27. Nov 2019 at 14:52
Print Post  
HanJammer wrote on 27. Nov 2019 at 13:15:
[quote author=1A3E3F233035510 link=1574728407/4#4 date=1574852548]

Wrzucaj! Ja tę Magię gier też zeskanuję, tylko w pracy muszę się dorwać do skanera dziełowego Tongue.

Nie ma problemu.  Wink
Załaduje na ftp wszystkie roczniki. Ale wieczorkiem jak wrócę do domu.
Edit: no chyba, że zuploaduje cały swój folder "nieistniejące czasopisma"  Wink
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Lou Fontaine
Full Member
***
Offline



Posts: 285
Joined: 07. Nov 2019
Gender: Female
Re: Brewiarz
Reply #8 - 27. Nov 2019 at 15:38
Print Post  
HanJammer wrote on 26. Nov 2019 at 01:33:
A jak byłem nastolatkiem - ulubiona lektura wertowana od deski do deski

Nie wiem czy nie odkryję teraz Ameryki  Grin, ale ta panienka to Holly Would z animacji "Cool World" w reżyserii Ralpha Bakshi'ego. To ten sam od mojego ulubionego "Kota Fritza".

A co do tematu... nie będę oryginalna, babcia i dziadek mieli pełno katalogów z Niemiec i zawsze jako dzieciak wlepiałam w nie gały. Smiley Ale bez jakichś konkretów.
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Brewiarz
Reply #9 - 27. Nov 2019 at 16:53
Print Post  
A to nawet nie wiedziałem, ale tak myślałem, że z grami to ona nie ma nic wspólnego...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Brewiarz
Reply #10 - 27. Nov 2019 at 17:21
Print Post  
Archiwum C&A wylądowało na ftp
w "katalog_testowy_konku"
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Brewiarz
Reply #11 - 29. Nov 2019 at 02:38
Print Post  
O dzięki... szkoda, że te Top Secrety w takiej tragicznej jakości (większość) do tego w moim "ulubionym" DjVu ;/ przez co części artykułów nie idzie w ogóle rozczytać...

Swoją drogą w Bibliotece mamy komplet TSów, Bajtków i innej ciekawej prasy komputerowej... niestety nie udało się ustalić obecnych właścicieli praw autorskich, jednocześnie nie do końca można je uznać za dzieła osierocone... nawet korespondowaliśmy z M. Borkowskim, gadałem z nim też o tym osobiście jakiś czas temu (chyba na koncercie po Giełdzie Pixela w 2017 roku) i nawet on nie jest w stanie rzucić na to światła... więc z profesjonalnej digitalizacji i opublikowania w wolnym dostępie nici na ten moment...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Brewiarz
Reply #12 - 29. Nov 2019 at 09:18
Print Post  
HanJammer wrote on 29. Nov 2019 at 02:38:
O dzięki... szkoda, że te Top Secrety w takiej tragicznej jakości (większość) do tego w moim "ulubionym" DjVu ;/ przez co części artykułów nie idzie w ogóle rozczytać...

Swoją drogą w Bibliotece mamy komplet TSów, Bajtków i innej ciekawej prasy komputerowej... niestety nie udało się ustalić obecnych właścicieli praw autorskich, jednocześnie nie do końca można je uznać za dzieła osierocone... nawet korespondowaliśmy z M. Borkowskim, gadałem z nim też o tym osobiście jakiś czas temu (chyba na koncercie po Giełdzie Pixela w 2017 roku) i nawet on nie jest w stanie rzucić na to światła... więc z profesjonalnej digitalizacji i opublikowania w wolnym dostępie nici na ten moment...



Rano przejrzałem te Top Secrety i nie jest tak źle jak opisujesz. Daleko tym skanom do ideału, ale większość jest czytelna. Też nie przepadam za formatem djvu, bo strasznie muli. Wczytanie kolejnej strony czy w ogóle wertowanie trwa długo i z opóźnieniem, ale jeśli jest coś nieczytelnego to napisz w którym numerze i może da się zrobić poprawkę.
Co do praw autorskich to nie wnikam w to. Te miesięczniki to już prehistoria i traktuję je jako dobro kulturowe. Prawa autorskie oczywiście nie wygasły, ale pod tym względem nijak mnie to nie rusza.
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Brewiarz
Reply #13 - 29. Nov 2019 at 10:46
Print Post  
leosh wrote on 29. Nov 2019 at 09:18:
Rano przejrzałem te Top Secrety i nie jest tak źle jak opisujesz. Daleko tym skanom do ideału, ale większość jest czytelna. Też nie przepadam za formatem djvu, bo strasznie muli. Wczytanie kolejnej strony czy w ogóle wertowanie trwa długo i z opóźnieniem, ale jeśli jest coś nieczytelnego to napisz w którym numerze i może da się zrobić poprawkę.
Co do praw autorskich to nie wnikam w to. Te miesięczniki to już prehistoria i traktuję je jako dobro kulturowe. Prawa autorskie oczywiście nie wygasły, ale pod tym względem nijak mnie to nie rusza.


Co do szybkości działania to akurat bez zastrzeżeń, natomiast może Twój konkretny viewer się myli. Jeśli chodzi o prawa, to nie jest kwestia wygasły/nie wygasły tylko kwestia ustalenia właściciela. Właściciel mógłby wtedy udzielić licencji na digitalizację i publikację.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Brewiarz
Reply #14 - 29. Nov 2019 at 11:00
Print Post  
HanJammer wrote on 29. Nov 2019 at 10:46:
leosh wrote on 29. Nov 2019 at 09:18:
Rano przejrzałem te Top Secrety i nie jest tak źle jak opisujesz. Daleko tym skanom do ideału, ale większość jest czytelna. Też nie przepadam za formatem djvu, bo strasznie muli. Wczytanie kolejnej strony czy w ogóle wertowanie trwa długo i z opóźnieniem, ale jeśli jest coś nieczytelnego to napisz w którym numerze i może da się zrobić poprawkę.
Co do praw autorskich to nie wnikam w to. Te miesięczniki to już prehistoria i traktuję je jako dobro kulturowe. Prawa autorskie oczywiście nie wygasły, ale pod tym względem nijak mnie to nie rusza.


Co do szybkości działania to akurat bez zastrzeżeń, natomiast może Twój konkretny viewer się myli. Jeśli chodzi o prawa, to nie jest kwestia wygasły/nie wygasły tylko kwestia ustalenia właściciela. Właściciel mógłby wtedy udzielić licencji na digitalizację i publikację.



Przeglądam poprzez Irfanview. Może to jest problem powolnego działania. Na górze jest przycisk kolejnej strony i wystarczy kilka razy szybko klikać (jakby wertowanie stron) i z opóźnieniem wyświetla kolejne strony.
Co do ustalenia właściciela to po tylu latach od zamknięcia tych miesięczników, wątpię, żeby udało się ustalić kto nim jest i czy jest to jeden osobnik czy więcej. No, ale jeśli masz czas i chęci to działaj.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top