Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic ATX2AT Smart Converter (Read 811 times)
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
ATX2AT Smart Converter
26. Nov 2019 at 01:54
Print Post  
Widzieli?
(You need to Login or Register to view media files and links)

Ja nadal jestem zwolennikiem używania zasilaczy AT w sprzęcie do nich dostosowanym, ale do celów testowych może być to bardzo przydatny util...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1750
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: ATX2AT Smart Converter
Reply #1 - 26. Nov 2019 at 08:21
Print Post  
Mam zwykły adapter AT - ATX i na jednej płycie nie zadziałał. Napięcie podawał, ale płyta nie ruszała na ATXowym, a na zwykłym AT działała. Oczywiście zworki przestawiałem między trybem ATX/AT.
A to urządzenie to ciekawe rozwiązanie.
  
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1707
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: ATX2AT Smart Converter
Reply #2 - 26. Nov 2019 at 15:36
Print Post  
Ma to sens przy diagnostyce. Jak się sprawdza np płytę z lub inny komponent o niewiadomym stanie, to dzięki temu urządzonku są większe szanse ochronić resztę podzespołów. Ma sporo zabezpieczeń OC, czasy działania bezpieczników etc. Następny plus to wbudowany konwerter do -5V.

Tu filmik autora adaptera: (You need to Login or Register to view media files and links)

Ja się chyba skuszę na to urządzenie, chociaż mam tylko 1 płytę 486, reszta już ATX. Chętnie bym też takie coś zobaczył w większej formie dostosowanej do nowszych płyt ATX.

EDIT - dobrze, że się skusiłem, bo znikają jak ciepłe bułeczki - zostały już tylko najdroższa wersja i dwupak najdroższej wersji, a i tak pewnie za chwilę znikną.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top