Page Index Toggle Pages: [1] 2 3  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Sprzęt współczesny (Read 10912 times)
Lou Fontaine
Full Member
***
Offline



Posts: 285
Joined: 07. Nov 2019
Gender: Female
Sprzęt współczesny
27. Nov 2019 at 15:46
Print Post  
Zakładam temat z myślą o moich rozmaitych problemach ze sprzętem takim już mocno współczesnym. Wink

Otóż: zaczęła mi foszyć zintegrowana karta dźwiękowa (płyta główna to Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3), myślę więc nad kupnem jakiejś nowej... Pytałam tu i tam i ktoś polecił mi to: (You need to Login or Register to view media files and links)

Podobno lepsze od Creative, niedrogie i spełnia wszystkie moje wymagania (cena + PCI-E x16 + wejścia na głośniki 5.1). Co myślicie, nada się?
  
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Sprzęt współczesny
Reply #1 - 27. Nov 2019 at 16:20
Print Post  
Lou Fontaine wrote on 27. Nov 2019 at 15:46:
Zakładam temat z myślą o moich rozmaitych problemach ze sprzętem takim już mocno współczesnym. Wink

Otóż: zaczęła mi foszyć zintegrowana karta dźwiękowa (płyta główna to Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3), myślę więc nad kupnem jakiejś nowej... Pytałam tu i tam i ktoś polecił mi to: (You need to Login or Register to view media files and links)

Podobno lepsze od Creative, niedrogie i spełnia wszystkie moje wymagania (cena + PCI-E x16 + wejścia na głośniki 5.1). Co myślicie, nada się?


Pewnie, że się nada. Xonary dobre, choć sam wolę Creativy i od pierwszego PC po aktualny zawsze korzystam z kart dźwiękowych Creative. Obecnie mam Sound Blaster Z i działa jak należy.
  
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1705
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Sprzęt współczesny
Reply #2 - 27. Nov 2019 at 16:52
Print Post  
A nie lepiej zewnętrzny prosty DAC na USB? W większości wypadków nawet prosty FiiO E10k z porządnymi słuchawkami zagra lepiej niż 95% gejmingowych kart muzycznych, ale jak już chcesz koniecznie wbudowaną muzykę, to nie na PCI - te złącze już jest martwe. Xonary też dopiero zaczynają grać od poziomu modelu STX.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Sprzęt współczesny
Reply #3 - 27. Nov 2019 at 16:55
Print Post  
To jest klasyczne PCI.
ASUSy brzmią nieco inaczej niż Creative. Są bardziej neutralne. Creative lubi "poprawić" dźwięk. Czasem do przesady, czasem bardzo fajnie.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Sprzęt współczesny
Reply #4 - 27. Nov 2019 at 17:12
Print Post  
Osobiście uważam, że nie ma sensu nic z takich urządzeń wg mnie. Żadne PCIe...
Kup sobie Behringera U-phoria UMC202HD - widzę obecnie za 291 zł z darmową dostawą tutaj: (You need to Login or Register to view media files and links)

To jest interfejs audio podpinany przez USB, więc wykorzystasz go z dowolnym komputerem w przyszłości to raz. Dwa - ma bardzo fajne preampy Midasa - więc gdyby Ci się zachciało np. pośpiewać kiedyś, albo pograć na gitarze, albo podpiąć gramofon to będzie jak znalazł! Dalej - masz na nim wyciągnięte wszystkie potrzebne gałki do głośności. Nie podepniesz co prawdza jakichś systemów 5.1 itp ale z tego co zauważyłem to takie systemy i tak są obecnie już przeszłością. Obsłuży zarówno odsłuch na kolumnach jak też na słuchawkach. Do tego próbkowanie 24bit przy 192kHz.

Oczywiście to jest sprzęt taki półprofesjonalny ale jeśli wolisz coś bardziej 'gamingowego' z jakimiś efektami itp to też pomyśl o czymś na USB np (You need to Login or Register to view media files and links) czy tam (You need to Login or Register to view media files and links)
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Lou Fontaine
Full Member
***
Offline



Posts: 285
Joined: 07. Nov 2019
Gender: Female
Re: Sprzęt współczesny
Reply #5 - 27. Nov 2019 at 17:16
Print Post  
konku wrote on 27. Nov 2019 at 16:55:
To jest klasyczne PCI.

Ta płyta główna takowe też ma. Wink

Co do ewentualnej jakości - audiofil ze mnie żaden i jeśli coś ewidentnie nie trzeszczy czy pierdzi, nie przeszkadza mi to.  Grin

HanJammer - o, szczerze to widzę taki wynalazek (Behringer) chyba pierwszy raz w życiu.  Cheesy
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Sprzęt współczesny
Reply #6 - 27. Nov 2019 at 17:23
Print Post  
Lou Fontaine wrote on 27. Nov 2019 at 17:16:
konku wrote on 27. Nov 2019 at 16:55:
To jest klasyczne PCI.

Ta płyta główna takowe też ma. Wink

Co do ewentualnej jakości - audiofil ze mnie żaden i jeśli coś ewidentnie nie trzeszczy czy pierdzi, nie przeszkadza mi to.  Grin

HanJammer - o, szczerze to widzę taki wynalazek chyba pierwszy raz w życiu.  Cheesy


Żaden wynalazek, takie interfejsy są powszechne w branży muzycznej i domowych studiach nagraniowych (ale też np. świetnie nadają się dla youtuberów czy streamerów).

Generalnie żadnej nowej płyty z PCI już nie kupisz... wg mnie kasa wydana bez sensu jeśli miałaby to być nowa karta bo to nie będzie zakup przyszłościowy. Jeśli bardzo chcesz z tego PCI korzystać i jako że masz dość okrojony budżet, w obecnej chwili, to kup po prostu jakąś lepszą, używaną kartę na PCI, która ma jeszcze sterowniki do systemu z którego korzystasz - SB Audigy SE 0570 to wydatek rzędu zaledwie 20 zł, ma złącze PCI i sterowniki nawet do Windows 10 o ile wiem... Ma to sens o tyle, że w razie czego wykorzystasz w przyszłości także w jakimś retro zestawie (bo WinXP niedługo też będzie retro ;] ).
(You need to Login or Register to view media files and links) - firma Amso jest pewna i sprawdzona...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Lou Fontaine
Full Member
***
Offline



Posts: 285
Joined: 07. Nov 2019
Gender: Female
Re: Sprzęt współczesny
Reply #7 - 27. Nov 2019 at 17:30
Print Post  
Ta płyta jest z 2015 i to z tych tańszych Tongue i ogólnie mam zagwozdkę, bo zamierzam używać tego komputera póki nie zdechnie... Na pewno nie będę robić żadnych szalonych upgrade'ów, ponieważ za ~rok kupię PS5, a do rysowania i zwykłego użytkowania nie potrzebuję nie wiadomo jakiego sprzętu za 10k. Cheesy Więc myślę, że póki ten komputer działa, to niech sobie działa, a jak zdechnie - to się wtedy pomartwię i poskładam jakiś nowy, niekoniecznie uberprogamingowy. xD

Ale w sumie, taka karta na USB to nie jest zła rzecz. Smiley   
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Sprzęt współczesny
Reply #8 - 27. Nov 2019 at 17:36
Print Post  
Lou Fontaine wrote on 27. Nov 2019 at 17:30:
Ta płyta jest z 2015 i to z tych tańszych Tongue i ogólnie mam zagwozdkę, bo zamierzam używać tego komputera póki nie zdechnie... Na pewno nie będę robić żadnych szalonych upgrade'ów, ponieważ za ~rok kupię PS5, a do rysowania i zwykłego użytkowania nie potrzebuję nie wiadomo jakiego sprzętu za 10k. Cheesy Więc myślę, że póki ten komputer działa, to niech sobie działa, a jak zdechnie - to się wtedy pomartwię i poskładam jakiś nowy, niekoniecznie uberprogamingowy. xD

Ale w sumie, taka karta na USB to nie jest zła rzecz. Smiley   


Nie jest, bo jest uniwersalna. Osobiście sceptycznie podchodziłem do takich rzeczy, a teraz w komputerze mam 4 urządzenia audio, z czego 3 na USB (właśnie ten Behringer, słuchawki Corsair Void Wireless z własnym nadajnikiem/odbiornikiem no i Oculus Rift) i każde z nich oferuje świetną jakość dźwięku i nie sprawia absolutnie żadnych problemów... a czwartym urządzeniem jest audio na płycie podpięte do głośników 5.1 i z tego korzystam raz od wielkiego dzwonu jak sprzątam w pokoju i potrzebuję muzyki z głośników... w praktyce jak dla mnie mogłoby tego dźwięku na płycie w ogóle nie być...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Lou Fontaine
Full Member
***
Offline



Posts: 285
Joined: 07. Nov 2019
Gender: Female
Re: Sprzęt współczesny
Reply #9 - 27. Nov 2019 at 17:40
Print Post  
Nom, coś w tym jest.
A taką kartę można wykorzystać choćby w laptopie i podłączyć do niego lepsze głośniki, o. Właśnie to mi się spodobało - że jest uniwersalna. Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1705
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Sprzęt współczesny
Reply #10 - 27. Nov 2019 at 18:52
Print Post  
Xonara U7 NIE polecam - miałem, szybko sprzedałem. Ogólnie to wciąż plastikowy i słaby dźwięk, a te 300PLN trzeba wywalić.

ASUS wypromował markę Xonar i jedzie na niej jak po łysej kobyle... ma modele niezwykle udane jak np Essence One - DAC który pozamiatał półkę z innymi dacami do kilku tyś PLN, karty PCI/PCI-E ale tylko modele ST/STX, a reszta niestety masówka, nic co się wybija pod względem dźwięku, co najwyżej przeciętniaki grające zaledwie odrobinę lepiej niż wbudowane układy.

Interface'y jak Behringer mogą nie sprawdzić się przy tym czego oczekujesz. To urządzenia bardzo analityczne. Ich zadaniem jest przedstawić jak najbardziej wiernie dźwięk, w teorii zaleta, ale też obnażają niedostatek sprzętu który podłączasz do nich. To tak jak różnica pomiędzy sterylnym idealnie środowiskiem prosto z sali operacyjnej, a wygodnym fotelem z w przytulnym pokoju. Osobiście nie polecał bym nikomu takich interfaców z myślą o używaniu ich np do grania.

Wszystko też rozbija się jaki masz budżet - jak jest to 100-200PLN to szału i tak się z niego nie wytrzaśnie, ale po przekroczeniu 300 już zaczynają pojawiać się ciekawe konstrukcje, często grające zaskakująco dobrze jak na cenę jaką trzeba zapłacić.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Sprzęt współczesny
Reply #11 - 27. Nov 2019 at 21:49
Print Post  
Dorzucę głos za Fiio E10k.

Ponadto SB0570 to karta wyjątkowo budżetowa i jeśli kiedyś miała by być do retro, to zdecydowanie coś na prawdziwym Emu10k, czyli SoundBlaster Audigy1/2, modele SB0090/SB0230/SB0240/SB0350. Cena bardzo podobna (do 50zł) a karta znacznie lepsza.

Ale jeśli budżet Cię trzyma, to może da się jakoś rozwiązać problem z aktualną kartą? Faktyczne uszkodzenie integry to przypadek jeden na milion, zazwyczaj problemy są natury programowej. Co dokładnie się dzieje?
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Sprzęt współczesny
Reply #12 - 27. Nov 2019 at 22:02
Print Post  
Audigy 1/2 ma sterowniki max do Windows 7 zdaje mi się. SE jest jedną z niewielu markowych kart PCI, które mają jeszcze sterowniki do Windows 10.

Co do Behringera - i tak i nie... tak jest jeśli się podepnie go do monitorów. Wystarczy wpiąć w jakiś analogowy wzmacniacz i normalne kolumny lub dobre słuchawki i problemu już nie ma.

Fiio E10k - problem jest taki, że to jest wzmacniacz słuchawkowy. I tyle. O ile się orientuję brak w tym line-in, brak wejścia mikrofonowego (przydatne choćby żeby pogadać na Skype) - oczywiście w tym względzie Behringer optymalny też nie jest (mikrofon musi być wpięty big jackiem więc zabawa z przelotkami)...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Sprzęt współczesny
Reply #13 - 27. Nov 2019 at 22:05
Print Post  
No do line-in wykorzystuje zintegrowana dźwiękówkę. No i to nie tylko wzmacniacz słuchawkowy, bo ma line-out I robi mi za DAC do głośników.

Jeśli chodzi o Audigy1/2 to sterowniki kx obsługują Windows 10 zupełnie sprawnie, aczkolwiek fakt - oficjalnego wsparcia nie ma.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Sprzęt współczesny
Reply #14 - 27. Nov 2019 at 23:41
Print Post  
Hm... tak myślę, że chyba nawet mam jakiegoś mało używanego SB w pełnym BOXie na PCI-E...



Edit:
To jest Audigy Rx
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top