Page Index Toggle Pages: [1] 2  Send TopicPrint
Hot Topic (More than 10 Replies) Chamstwo i drobnomieszczaństwo ;) (Read 5232 times)
Lou Fontaine
Full Member
***
Offline



Posts: 285
Joined: 07. Nov 2019
Gender: Female
Chamstwo i drobnomieszczaństwo ;)
28. Nov 2019 at 05:34
Print Post  
Temat zdaje się być trochę z pupy, ale cóż, jestem ciekawa waszych spostrzeżeń i odpowiedzi. Smiley

Myślę, że większość z nas na co dzień spotyka się z "życzliwymi" uwagami rodziny czy znajomych, typu:

- ale tu masz zagracone
- po co ci tyle tego?
- weź to wywal, przecież to jakiś złom
- aaaa, RETRO, pfffffffffff
...i tak dalej.

Jestem naprawdę miłym i spokojnym człowiekiem, ale następnym razem już nie wytrzymam i powiem, bardzo grzecznie i spokojnie, coś w stylu, że siłą nikogo w moim mieszkaniu nie przetrzymuję i jak się nie podoba, to chyba wiadomo gdzie są drzwi. XD Będzie to równie kulturalne, co wchodzenie komuś z buciorami do mieszkania.
No bo serio, ile można. 

A wy jak reagujecie na tego typu gadanie?
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Chamstwo i drobnomieszczaństwo ;)
Reply #1 - 28. Nov 2019 at 09:41
Print Post  
U mnie jest luzik Smiley Większość ludzi nie rozumie o co chodzi w "retro kompach" więc można fajnie komuś wytłumaczyć że to jest stare i fajne. Zazwyczaj pytają po co mi to i co z tym robię. Mam jednego kumpla który czasem mnie odwiedza, wyciągam wtedy wszystkie ostatnie zakupy i opowiadam co jest co Grin
  
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Chamstwo i drobnomieszczaństwo ;)
Reply #2 - 28. Nov 2019 at 09:46
Print Post  
Moja Pani jest wyrozumiała mimo, że często jakieś graty walają się po biurku czy podłodze Smiley Rozumie pasję, a sama wychowała się na klonie NESa, więc nie truje mi po co to i na co.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Chamstwo i drobnomieszczaństwo ;)
Reply #3 - 28. Nov 2019 at 10:15
Print Post  
Wyciągam dwa overdrive'y i płyte do tego i mówię: 2000zł   Grin
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
8art33z
Full Member
***
Offline


Retro since 1979

Posts: 793
Location: Zjednoczony Poznań
Joined: 20. Mar 2018
Gender: Male
Re: Chamstwo i drobnomieszczaństwo ;)
Reply #4 - 28. Nov 2019 at 15:18
Print Post  
U mnie już ciężka sprawa się robi, miejsca brak, półki pełne, obiecałem, że wincy nie będzie, a cały czas nowe gadżety dochodzą Wink
  

486SX-33MHz / BEK-P405 / 64MB / Sound Blaster 16 (CT2290) / S3 Trio64V+
Pentium MMX 200@250MHz / PcPartner 35-8333 / 128MB / Sound Blaster AWE64 (CT4520) / Matrox Millenium II + 3Dfx Voodoo 4MB
Back to top
WWW  
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Chamstwo i drobnomieszczaństwo ;)
Reply #5 - 28. Nov 2019 at 15:27
Print Post  
8art33z wrote on 28. Nov 2019 at 15:18:
U mnie już ciężka sprawa się robi, miejsca brak, półki pełne, obiecałem, że wincy nie będzie, a cały czas nowe gadżety dochodzą Wink


Kilka lat temu spotkałem się z moim kumplem z podstawówki. Gadka szmatka i zaczęliśmy gadać o retro, o mojej kolekcji i...gość złapał bakcyla.
Tyle, że stracił w tym umiar... W ciągu kilku miesięcy wydał kilkadziesiąt tysięcy złotych na wszelkiego rodzaju sprzęty. Raz się do niego wprosiłem, przy okazji krakowskiego DKiG, chyba w 2014, albo 2015 roku i jak wszedłem do jego mieszkania to masakra. Wszędzie Amigi, Commodore, Atari, Amstardy, Spectrumy, stare konsole, podzespoły, stacje dysków itd. Wszystko poupychane po szafach, na szafach pod stołami, w łazience, WSZĘDZIE Smiley
Jego żona niby nic nie mówiła, ale na zadane półżartem, półserio pytaniem czy jej to nie przeszkadza to zrobiła minę typu "kill me" Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Chamstwo i drobnomieszczaństwo ;)
Reply #6 - 28. Nov 2019 at 16:13
Print Post  
A ja dla odmiany dziś gadałem z klasą ósmą. Pytanie - ulubione miejsce zakupów? Castorama. A który dział? Bo u mnie to ... np. kosz z elektrośmieciami. Okazało się, że jest paru majsterkowiczów co też wyciągają to i owo stamtąd i budują ciekawe konstrukcje. Jeden gość handluje dyskami z demontażu. Wspólny język normalnie.  Wink I pomysł na pewien projekt edukacyjny.  Roll Eyes
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Chamstwo i drobnomieszczaństwo ;)
Reply #7 - 28. Nov 2019 at 16:36
Print Post  
leosh wrote on 28. Nov 2019 at 09:46:
Moja Pani jest wyrozumiała mimo, że często jakieś graty walają się po biurku czy podłodze Smiley Rozumie pasję, a sama wychowała się na klonie NESa, więc nie truje mi po co to i na co.


Jeśli o mnie chodzi, to partnerka "toleruje" moje hobby, chociaż nie rozumie ;] jako, że czasem jej się chwalę, że coś w dobrej cenie kupiłem to tylko czasem nieśmiało pyta jak szybko sprzedam i ile na tym zarobię Grin
No i ma lekkiego focha jak odpowiadam, że na razie nie zamierzam, bo muszę przetestować, pobawić się itd Grin

leosh wrote on 28. Nov 2019 at 15:27:
Kilka lat temu spotkałem się z moim kumplem z podstawówki. Gadka szmatka i zaczęliśmy gadać o retro, o mojej kolekcji i...gość złapał bakcyla.
Tyle, że stracił w tym umiar... W ciągu kilku miesięcy wydał kilkadziesiąt tysięcy złotych na wszelkiego rodzaju sprzęty. Raz się do niego wprosiłem, przy okazji krakowskiego DKiG, chyba w 2014, albo 2015 roku i jak wszedłem do jego mieszkania to masakra. Wszędzie Amigi, Commodore, Atari, Amstardy, Spectrumy, stare konsole, podzespoły, stacje dysków itd. Wszystko poupychane po szafach, na szafach pod stołami, w łazience, WSZĘDZIE Smiley
Jego żona niby nic nie mówiła, ale na zadane półżartem, półserio pytaniem czy jej to nie przeszkadza to zrobiła minę typu "kill me" Smiley


"Mój stary to fanatyk retrokomputerów. Pół mieszkania zajebane sprzętem najgorsze. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżący na ziemi procesor..." itd Grin

A tak poważnie, to ja ograniczam to hobby, bo też zauważyłem, że trochę za daleko od barierki już odleciałem (bo że się jej puściłem to było jasne w momencie kiedy wylicytowałem pierwszą starą rzecz na Allegro - wcześniej oczywiście jakieś retrograty miałem i jak wpadały mi w ręce to brałem, ale nie kupowałem niczego... Skończyłem robić listę tego co kupiłem na Allegro itd od lipca 2018 (jak aktywnie się za kupowanie zabrałem) i nawet po odjęciu rzeczy, które sprzedałem wyszła kwota, która pozwoliła by na zakup nowego sprzętu (współczesnego). I mówię tu o nowym sprzęcie kalibru Ryzena 9 3950X z dwoma RTXami 2080Ti i 64GB RAM :/
A w końcu to na na współczesnym kompie pracuję cały czas i zabawy też mam znacznie więcej... więc muszę to ograniczyć i pozbyć się tego co zgromadziłem zostawiając sobie tylko wybrane perełki...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Chamstwo i drobnomieszczaństwo ;)
Reply #8 - 28. Nov 2019 at 16:58
Print Post  
"to tylko czasem nieśmiało pyta jak szybko sprzedam i ile na tym zarobię" - hehehe

To też usłyszałem nie raz Smiley Niby żartem, ale wiesz jak to z babami jest Smiley Pinionszki lubio Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Chamstwo i drobnomieszczaństwo ;)
Reply #9 - 28. Nov 2019 at 17:52
Print Post  
Lou Fontaine wrote on 28. Nov 2019 at 05:34:
A wy jak reagujecie na tego typu gadanie?

Jednym uchem wchodzi, drugim wychodzi. Ogólnie nie zwracam uwagi  Cool
Ale nie ukrywam, że czasem cisną się na usta różne słowa, których potem mógłbym żałować  Grin
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
8art33z
Full Member
***
Offline


Retro since 1979

Posts: 793
Location: Zjednoczony Poznań
Joined: 20. Mar 2018
Gender: Male
Re: Chamstwo i drobnomieszczaństwo ;)
Reply #10 - 28. Nov 2019 at 20:54
Print Post  
HanJammer wrote on 28. Nov 2019 at 16:36:
leosh wrote on 28. Nov 2019 at 09:46:
Moja Pani jest wyrozumiała mimo, że często jakieś graty walają się po biurku czy podłodze Smiley Rozumie pasję, a sama wychowała się na klonie NESa, więc nie truje mi po co to i na co.


Jeśli o mnie chodzi, to partnerka "toleruje" moje hobby, chociaż nie rozumie ;] jako, że czasem jej się chwalę, że coś w dobrej cenie kupiłem to tylko czasem nieśmiało pyta jak szybko sprzedam i ile na tym zarobię Grin
No i ma lekkiego focha jak odpowiadam, że na razie nie zamierzam, bo muszę przetestować, pobawić się itd Grin

leosh wrote on 28. Nov 2019 at 15:27:
Kilka lat temu spotkałem się z moim kumplem z podstawówki. Gadka szmatka i zaczęliśmy gadać o retro, o mojej kolekcji i...gość złapał bakcyla.
Tyle, że stracił w tym umiar... W ciągu kilku miesięcy wydał kilkadziesiąt tysięcy złotych na wszelkiego rodzaju sprzęty. Raz się do niego wprosiłem, przy okazji krakowskiego DKiG, chyba w 2014, albo 2015 roku i jak wszedłem do jego mieszkania to masakra. Wszędzie Amigi, Commodore, Atari, Amstardy, Spectrumy, stare konsole, podzespoły, stacje dysków itd. Wszystko poupychane po szafach, na szafach pod stołami, w łazience, WSZĘDZIE Smiley
Jego żona niby nic nie mówiła, ale na zadane półżartem, półserio pytaniem czy jej to nie przeszkadza to zrobiła minę typu "kill me" Smiley


"Mój stary to fanatyk retrokomputerów. Pół mieszkania zajebane sprzętem najgorsze. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżący na ziemi procesor..." itd Grin

A tak poważnie, to ja ograniczam to hobby, bo też zauważyłem, że trochę za daleko od barierki już odleciałem (bo że się jej puściłem to było jasne w momencie kiedy wylicytowałem pierwszą starą rzecz na Allegro - wcześniej oczywiście jakieś retrograty miałem i jak wpadały mi w ręce to brałem, ale nie kupowałem niczego... Skończyłem robić listę tego co kupiłem na Allegro itd od lipca 2018 (jak aktywnie się za kupowanie zabrałem) i nawet po odjęciu rzeczy, które sprzedałem wyszła kwota, która pozwoliła by na zakup nowego sprzętu (współczesnego). I mówię tu o nowym sprzęcie kalibru Ryzena 9 3950X z dwoma RTXami 2080Ti i 64GB RAM :/
A w końcu to na na współczesnym kompie pracuję cały czas i zabawy też mam znacznie więcej... więc muszę to ograniczyć i pozbyć się tego co zgromadziłem zostawiając sobie tylko wybrane perełki...


Ok, ja już wydałem tyle co średniej klasy samochód. Ograniczam obecnie do "niezbędnego" minimim Smiley
  

486SX-33MHz / BEK-P405 / 64MB / Sound Blaster 16 (CT2290) / S3 Trio64V+
Pentium MMX 200@250MHz / PcPartner 35-8333 / 128MB / Sound Blaster AWE64 (CT4520) / Matrox Millenium II + 3Dfx Voodoo 4MB
Back to top
WWW  
IP Logged
 
retro77
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 168
Location: Chorzów
Joined: 26. Jun 2020
Gender: Male
Re: Chamstwo i drobnomieszczaństwo ;)
Reply #11 - 18. Aug 2020 at 09:42
Print Post  
Moja Pani nie toleruje retro sprzętów, gier.
  
Back to top
 
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: Chamstwo i drobnomieszczaństwo ;)
Reply #12 - 18. Aug 2020 at 11:30
Print Post  
retro77 wrote on 18. Aug 2020 at 09:42:
Moja Pani nie toleruje retro sprzętów, gier.


Trzeba zmienić panią...
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
WhitemanFX
Senior Member
****
Offline


3DFX maniac

Posts: 1839
Location: Toruń
Joined: 14. Dec 2013
Gender: Male
Re: Chamstwo i drobnomieszczaństwo ;)
Reply #13 - 18. Aug 2020 at 11:49
Print Post  
hehe dobre Cheesy u mnie jest neutralność - pewnie dlatego ,ze zachowuję umiar i piwnica jeszcze przyjmuje hehe towar. tak czy siak do listopada musze zwonic mój gabinet na poczet nowego osobnika w rodzinie Cheesy no cos za cos he he .
  

Whiteman
(You need to Login or Register to view media files and links)

AMD K6 III 450 MHZ Socket7 Voodoo 2 creative 8MB
Back to top
IP Logged
 
retro77
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 168
Location: Chorzów
Joined: 26. Jun 2020
Gender: Male
Re: Chamstwo i drobnomieszczaństwo ;)
Reply #14 - 18. Aug 2020 at 14:02
Print Post  
Pawelemtica prędzej Ciebie wyśle w kosmos z biletem w jedną stronę niż wymienię moją Panią.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top