Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Corsair 650W (Read 988 times)
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Corsair 650W
29. Nov 2019 at 17:51
Print Post  
Witam,

Mam pytanie odnośnie bardziej współczesnego zasilacza, z mocnym sprzętem o poborze powiedzmy 250-300W, żadnych problemów. Jednak ostatnio z lenistwa nie chciało mi się szukać i wyciągać z szaf starszego zasilacza i podłączyłem corsarza po sprzęt, który pobiera 20-40W max i co parę minut restart. Podłączyłem chiefteca 300W i chodzi dobrze, corsarza pod nowym sprzętem obciążyłem kilka godzin i zero problemów.

Czy mocne zasilacze mają jakiś dolny próg startu czy coś się dzieje z zasilaczem? W kompach siedzę już ze 20 lat, ale z czymś takim się jeszcze nie spotkałem.
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Corsair 650W
Reply #1 - 29. Nov 2019 at 18:01
Print Post  
pawelemtica wrote on 29. Nov 2019 at 17:51:
Czy mocne zasilacze mają jakiś dolny próg startu czy coś się dzieje z zasilaczem? W kompach siedzę już ze 20 lat, ale z czymś takim się jeszcze nie spotkałem.
                   

Witaj w klubie, też pierwsze słyszę o czymś takim.
Na co dzień w robocie mam do testów zasilacz 1000W i nie ważne co podepnę do niego, czy najnowszy wypasiony sprzęt, czy samą płytę główną co pobiera 10W prądu, chodzi bez żadnych wyłączeń.
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: Corsair 650W
Reply #2 - 01. Dec 2019 at 22:14
Print Post  
No dobra, to nie zasilacz, druciarsko montowałem chłodzenie am2 na am1 i chyba za mocno dokręciłem bo na boksowym zero problemów na dowolnym zasilaczu. Ale efekt jest ciekawy - w spoczynku 7 stopni i do 16 w obciążeniu po zamontowaniu 80mm be quiet na 5v.
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top