Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Czytnik ebooków dla ubogich (Read 2111 times)
Lou Fontaine
Full Member
***
Offline



Posts: 285
Joined: 07. Nov 2019
Gender: Female
Czytnik ebooków dla ubogich
02. Dec 2019 at 21:57
Print Post  
Istnieje coś takiego jak dobry czytnik ebooków za 200 zł?  Cheesy
Może być chińska chińszczyzna, byle tylko czytnik miał w miarę duży wyświetlacz.
Kompletnie się nie znam na takich urządzeniach, nigdy nie używałam ani nawet nie miałam żadnej styczności, więc nawet nie wiem na co powinno się zwrócić uwagę przy zakupie.  Lips Sealed
  
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Czytnik ebooków dla ubogich
Reply #1 - 02. Dec 2019 at 22:09
Print Post  
Generalnie im nowsza generacja epapieru, tym lepszy czytnik. I zobacz, co chcesz czytać - jak legimi, to czytnik powinien mieć androida, jak mobi z amazona, to raczej kindle, a jeśli epuby kupowane u nas, to może być każdy.

Xiaomi coś szykuje w czytnikach, więc być może niedługo wejdzie z całkiem opłacalną ofertą.

(Sam od 2013 mam Kobo Glo i - jak padnie - kupię flagowca Kobo.)
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Czytnik ebooków dla ubogich
Reply #2 - 02. Dec 2019 at 22:09
Print Post  
Obawiam się, że nie. U mnie poszło trochę Kindlów Amazona, ale wrażenia na mnie nie zrobiły i kosztują powyżej 500zł. Uważane są za naj do ebooków, a nawet nie ma w nich obsługi w języku polskim. I te tańsze są z...reklamami.  Także osobiście jestem na nie. Możesz spróbować jakiś tani  tablet, ale szkoda oczu.
Jak dla mnie zwykła książka wystarcza. Biblioteki świecą pustkami, a argument posiadania przy sobie tysięcy książek to kant wiadomo czego można potłuc. Ile naraz można czytać książek ? 2-3 to max, a większość raczej na jednej się skupia.
  
Back to top
 
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: Czytnik ebooków dla ubogich
Reply #3 - 02. Dec 2019 at 22:24
Print Post  
Ja przez kilka miesięcy siedzialem na 3 budzetowych tabletach, 7 cali alcatel, w miarę rzwawy, ale kiepski wyswietlacz, później archos 97b tytanium 10 cal i1600x1200, mega wyswietlac, ale kobyla straszna. Ostatnialcatel pixi 8, calkiem szybki, dobry ips, bateria minimum 10h. Do czytania i ogladania kursów idealny, do 200zl coś znajdzie.

Ja swojego miałem za 60zl bo android sie wywalił i tablet nie wstawal. Takiego też możesz rozważyć, bedzie taniej jeśli sobie poradzisz z recovery. Przed zakupem warto na szybko poszukać po forach czy da się coś zrobić z danym modelem.
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Czytnik ebooków dla ubogich
Reply #4 - 02. Dec 2019 at 22:49
Print Post  
Ja oprócz książek uwielbiam komiksy stąd dla mnie dobry tablet jest "must have". Używam zwykle czegoś od samsunga ostatnio Tab S5.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Czytnik ebooków dla ubogich
Reply #5 - 02. Dec 2019 at 23:48
Print Post  
Niestety tablety w porównaniu z czytnikami ebooków bardzo męczą wzrok - wiadomo - żarówa! Do komiksów i owszem. Do czytania? Nope.

Do 200 zł będzie trudno. 2 czy 3 lata temu na gwiazdkę Ewie chciałem kupić czytnik i skończyło się po długim porównywaniu na Pocketbooku. Potem podobny model dostała w prezencie koleżanka w pracy na 40 urodziny. Obie Panie zadowolone tylko, że to 150-200 zł większy wydatek, ale warto dołożyć i się potem nie denerwować...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: Czytnik ebooków dla ubogich
Reply #6 - 03. Dec 2019 at 02:18
Print Post  
W moim przypadku jak wyżej wybrałem tablet, wiecej zastosowań, głównie ze wzgledu na odtwarzanie wideo, moglem sobie narzucać na droge kursów i oglądać po drodze, czasem jakiś film na droge do Gdańska. Monochromatyczny wyswietlacz może i jest mnie męczący, ale np ja często robiłem krótkie przerwy na przetrawienie tego co aktualnie przeczytalem, u mnie to natualny odruch jak wywoła na mnie wrażenie, że muszę chwilę podumać.
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Czytnik ebooków dla ubogich
Reply #7 - 17. Dec 2019 at 17:40
Print Post  
Lou Fontaine wrote on 02. Dec 2019 at 21:57:
Istnieje coś takiego jak dobry czytnik ebooków za 200 zł?  Cheesy

uzywany kundel (znaczy sie kindle.. byle sprawny) + calibre na kompie do konwersji czegokolwiek na pozadany format
jesli chodzi o sprzet stricte do czytania
stare modele nie mialy wbudowanego podswietlania jakby co

patrzec czy dziala , nie zamula i czy bateria trzyma.. no i jak lezy w dloni i czy nie meczy oczu
z uszkodzonym ekranem nie brac

w porownaniu z monitorem czy tam ekranem smartfona komfort czytania nieporownywalnie lepszy na czytniku  Tongue
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top