Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Dziwna sprawa... (Read 1773 times)
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Dziwna sprawa...
05. Dec 2019 at 10:16
Print Post  
... ale zastanowiło mnie to. Wczoraj do pracy wpadła znajoma z synem, który sobie siedział i oglądał jakieś filmiki na youtube. Jakieś głupoty, jakie to dziś dzieciaki oglądają. Oglądał na smartfonie i chciał mi pokazać jakiś śmieszny film. Odwrócił smartfona w moją stronę, obejrzałem, a dziś… ten sam film wyświetla mi w wybranych dla mnie  na moim koncie na youtubie ! WTF??? Jak to jest możliwe ? Nigdy tego filmu nie widziałem, jest on sprzed 9 lat, a jednak ni stąd, ni zowąd całkiem “przypadkowo” pojawił się w proponowanych. Może przypadek, ale to dość dziwne.
  
Back to top
 
IP Logged
 
8art33z
Full Member
***
Offline


Retro since 1979

Posts: 793
Location: Zjednoczony Poznań
Joined: 20. Mar 2018
Gender: Male
Re: Dziwna sprawa...
Reply #1 - 05. Dec 2019 at 10:33
Print Post  
Mało możliwe (znaczy przypadek), jeśli oglądał tylko i wyłącznie na swoim smartfonie. Jeśli by oglądał na komputerze Twoim to już tak.

Myślę sobie jeszcze o sieci (wifi). Czy był połączony z "Twoją" czy miał własny internet mobilny ? Jeśli był na "Twojej" sieci to też jest możliwe, widzę to u nas w pracy - dużo ludzi ogląda na tej samej sieci i IP pewne tematy, to później mi i innym też pojawiają się w proponowanych (jako niezalogowani).
  

486SX-33MHz / BEK-P405 / 64MB / Sound Blaster 16 (CT2290) / S3 Trio64V+
Pentium MMX 200@250MHz / PcPartner 35-8333 / 128MB / Sound Blaster AWE64 (CT4520) / Matrox Millenium II + 3Dfx Voodoo 4MB
Back to top
WWW  
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Dziwna sprawa...
Reply #2 - 05. Dec 2019 at 10:40
Print Post  
8art33z wrote on 05. Dec 2019 at 10:33:
Mało możliwe (znaczy przypadek), jeśli oglądał tylko i wyłącznie na swoim smartfonie. Jeśli by oglądał na komputerze Twoim to już tak.

Myślę sobie jeszcze o sieci (wifi). Czy był połączony z "Twoją" czy miał własny internet mobilny ? Jeśli był na "Twojej" sieci to też jest możliwe, widzę to u nas w pracy - dużo ludzi ogląda na tej samej sieci i IP pewne tematy, to później mi i innym też pojawiają się w proponowanych (jako niezalogowani).



Swój własny net miał przez Playa i nie łączył się z firmowym routerem, a do kompa firmowego nie miał dostępu.
  
Back to top
 
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: Dziwna sprawa...
Reply #3 - 05. Dec 2019 at 10:48
Print Post  
Albo kolejny poziom inwigilacji, nie ip czy konto tylko lokalozacja.
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Dziwna sprawa...
Reply #4 - 05. Dec 2019 at 11:00
Print Post  
pawelemtica wrote on 05. Dec 2019 at 10:48:
Albo kolejny poziom inwigilacji, nie ip czy konto tylko lokalozacja.


Eliminując racjonalne wyjaśnienia został mi tylko przypadek. Przyznam jednak, że przeszło mi przez myśl, że przedni aparat tego smartfona mógł moją facjatę zeskanować, ale wtedy by google musiało wiedzieć, że konto na youtube należy do mnie (czyli mojej twarzy). Tylko skąd mogłoby to wiedzieć ?
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Dziwna sprawa...
Reply #5 - 05. Dec 2019 at 11:41
Print Post  
- Filmiki oglądane przez znajomych (masz go w znajomych?) pojawiają się ich znajomym.

- Filmiki 'top trending' generalnie pojawiają się wszystkim - spora szansa, że pojawi się i tobie (czasami film nie ma wyświetleń przez kilka lat, a nagle staje się wiralem - np. ten filmik z Australijczykiem, który złapał gościa co wjechał w sklep ;] ).

- Jeśli gość do Twojej sieci był wpięty to już w ogóle nie trzeba dalej szukać.

Więc żadna inwigilacja, ani żadne skanowanie twarzy.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Dziwna sprawa...
Reply #6 - 05. Dec 2019 at 11:57
Print Post  
HanJammer wrote on 05. Dec 2019 at 11:41:
- Filmiki oglądane przez znajomych (masz go w znajomych?) pojawiają się ich znajomym.

- Filmiki 'top trending' generalnie pojawiają się wszystkim - spora szansa, że pojawi się i tobie (czasami film nie ma wyświetleń przez kilka lat, a nagle staje się wiralem - np. ten filmik z Australijczykiem, który złapał gościa co wjechał w sklep ;] ).

- Jeśli gość do Twojej sieci był wpięty to już w ogóle nie trzeba dalej szukać.

Więc żadna inwigilacja, ani żadne skanowanie twarzy.



Nie mam żadnych znajomych (i wcale nie jest mi smutno z tego powodu)

NIgdy nie był wpięty pod firmowy router. Ma swój net z Playa

Filmik jest sprzed 9 lat więc raczej mało prawdopodobne, żeby nagle miał się mi tu pojawić na moim koncie.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top