Page Index Toggle Pages: 1 [2]  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Nowy PC do biura xD (Read 6918 times)
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Nowy PC do biura xD
Reply #15 - 05. Dec 2019 at 15:06
Print Post  
Taka sytuacja
  
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Nowy PC do biura xD
Reply #16 - 05. Dec 2019 at 15:15
Print Post  
MarianX wrote on 05. Dec 2019 at 15:06:
Taka sytuacja



Wygląda na niewykorzystaną, ale... lepiej byłoby się upewnić i podejrzeć zawartość jakimś programem do partycji np. Minitool Partition Wizard.
Chodzi o to, że ktoś kto stawiał tam system to podzielił dysk na dwie partycje, na pierwszej zainstalował system, a o drugiej zapomniał i nawet nie sformatował.
Jednakże, może też być tak, że ta druga partycja może być uszkodzona i jakieś dane tam są.


Tu z grubsza masz opis odnośnie RAW:

(You need to Login or Register to view media files and links)

Natomiast do samego sklonowania to w programie Acronics True Image lub innym nie dajesz klonowania dysku tylko poszczególne partycje. Zaznaczasz tylko te trzy pierwsze partycje, a skoro nie zajmują wiele to styknie na styk dysk 256GB, ale lepiej sobie kupić 480 czy 512GB.
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Nowy PC do biura xD
Reply #17 - 06. Dec 2019 at 12:14
Print Post  
Dzięki Panowie za pomoc Smiley Mam tylko ostatnie pytanie. Który dysk SSD zamówić? AdataSU900, cruciala MX500 czy może coś innego. Pojemność pewnie 500-1000GB Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Nowy PC do biura xD
Reply #18 - 06. Dec 2019 at 12:22
Print Post  
MarianX wrote on 06. Dec 2019 at 12:14:
Dzięki Panowie za pomoc Smiley Mam tylko ostatnie pytanie. Który dysk SSD zamówić? AdataSU900, cruciala MX500 czy może coś innego. Pojemność pewnie 500-1000GB Smiley


Jak ma to być maszyna do pracy to bierz Samsunga 860 EVO. Żadne Adaty, Cruciale czy inne wynalazki (nie mówię, przy tym, że nie działają, ale różnice w cenie nie są dramatyczne - a we wsparciu czy gwarancji i owszem).
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Nowy PC do biura xD
Reply #19 - 06. Dec 2019 at 13:24
Print Post  
O jakim wsparciu mówisz? Sprawdziłem na szybkości oferty i wygląda na to że wszystkie wymienione dyski SSD mają 5-letnia gwarancję producenta. Co przemawia na korzyść Samsunga?
  
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Nowy PC do biura xD
Reply #20 - 06. Dec 2019 at 14:03
Print Post  
No cóż, akurat Samsung kilka lat temu miał wpadkę z serią Evo. Miałem taki dysk i po niedługim czasie użytkowania dramatycznie spadała wydajność. I nawet poprawiony firmaware nie poprawiał sytuacji. No, ale to było w Evo 840:
(You need to Login or Register to view media files and links)

Mój poszedł do serwisu, został wymieniony na nowy, ale ten też był wadliwy (mimo nowego rzekomo poprawinego firmaware)> więc też poszedł do reklamacji. Po drugiej wymianie na nowy, sprzedałem, dołożyłem kasiury i kupiłem Samsunga Pro 850 z 10 letnią gwarancją. Działa do tej pory.

Każdy Ci poleci to co ma swojego i działa, ale to żaden wyznacznik jakości. Jako, że jeszcze siedzę w sklepie komputerowym to trochę tych dysków SSD sprzedałem i niewiele trafiło na reklamację. Przynajmniej na razie Smiley

Osobiście mam wspomnianego Samsunga Pro 850, niedawno dokupiłem ADATA SU900 i jako systemowy ADATA SX8200 Pro 512GB.
W laptopie conqbiny 3 lata temu zamontowałem Cruciala MX500 i też działa dobrze.
Na codzień sprzedają się najczęściej najtańsze SSDki Patriota, Goodrama, Sandiska i większych problemów nie było.
  
Back to top
 
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: Nowy PC do biura xD
Reply #21 - 06. Dec 2019 at 15:29
Print Post  
Ja od 4 lat mam goodram cx100 240gb i nie mogę nic złego powiedzieć, ale to były czasy, gdzie ssd nie były jeszcze standardem i ceny były kosmiczne w porównaniu do obecnych. A tak przy okazji, co sądzicie o micronach i crucialach, które często są w ofertach typu używane kilka godzin z modernizacji laptopów?

  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Nowy PC do biura xD
Reply #22 - 06. Dec 2019 at 15:54
Print Post  
Crucial to podmarka Microna na rynek konsumencki. Nigdy nie miałem żadnych problemów z tymi dyskami, a przeszło ich przez moje ręce bardzo wiele.

Ja osobiście mam Samsung SM961 256GB + 2x Crucial MX100 RAID0. Do tego w innych zastosowaniach mam Intela 540, Samsunga 850 Pro, Cruciala MX500. Mam złe doświadczenia z pewnymi markami SSD (Kingston, GoodRAM, Team Group, PNY, Apacer). Są serie dysków które padają niespodziewanie i poza kosztownym odzyskiem w specjalistycznym zakładzie nie pozostaje nic innego. Crucialowi taka wpadka nie zdarzyła się od czasów felernego firmware w M4 (czyli 2012 rok), więc zostaje u mnie na szczycie w kontekście cena/jakość.

Wiadomo, każdemu można polecać Samsungi z serii Pro, ale jest jeszcze aspekt finansowy.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1706
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Nowy PC do biura xD
Reply #23 - 06. Dec 2019 at 19:20
Print Post  
Do komputera biurowego nie ma nic szybszego niż Samsung 860 Evo - różnica w wydajności do 860 Pro przy zastosowaniach biurowych jest wg mnie pomijalna. Tylko Samsung będzie zauważalnie droższy niż np bardzo udany Crucial MX 500, a w praktyce nie zauważysz jakiejś wielkiej różnicy w działaniu.

Jak nie masz obsadzonej dedykowanej VGA - a w BIOSie jest wsparcie do obsługi NVMe to możesz się pokusić o dysk M.2 NVMe na PCI-E, wpiąć go w adapter do PCI-E a ten znów wpiąć w slot PCI-E 16x na płycie.

Jak BIOS nie ma wsparcia NVMe to możesz go dodać modyfikując BIOS. Do zrobienia - procedury są opisane w necie. Zrobiłem taki mod dla płyty z tego okresu - ASUS Z87M-Plus i dysk NVMe śmigał aż miło. Niestety te płyty PCI-E 3.0 najczęściej mają tylko dla jednego slotu PCI-E 16x, najczęściej dedykowanego VGA. Więc jak VGA go okupuje, to w pozostałych najczęściej jest tylko PCI-E 2.0 a co za tym idzie niższe transfery.

  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Nowy PC do biura xD
Reply #24 - 06. Dec 2019 at 21:16
Print Post  
Komp śmiga na zintegrowanej grafice więc pci-e jest wolne ale nie zaryzykuję modyfikacji biosu na tym kompie. Im krócej potrwa akcja z modernizacją tym lepiej bo bez tego kompa kilka innych staje z praca. Obstawiam że wystarczyłby byle jaki SSD ale atutem jest niezawodność i dluga gwarancja.

Przy okazji zapytam tu. Miałem dziś chwilę by pośmigać na kompie szefowej Smiley Coś czuję że dodanie pamięci i SSD może nie wystarczyć. Sprzęt jest bardziej zamulony niż PC z AMD K5 Cheesy Jest jakiś soft do czyszczenia systemu że śmieci?
  
Back to top
 
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: Nowy PC do biura xD
Reply #25 - 06. Dec 2019 at 22:18
Print Post  
Na temat czyszczenia śmieci się nie wypowiem, obecnie używam do pracy osxa, od 3 lat nie miał żadnych problemów, żeby coś w nim grzebać. Co do windowsa, jak jeszcze na nim jechałem to nigdy mi się nie chciało bawić w jakieś tam cleanery i zrobiłem sobie ghosta - obraz partycji systemowej, jak po miesiącu, dwóch coś przymulało to miałem świeży i śmigający system w 3 minuty zamiast siedzieć pół dnia skanować i rozkminiać.
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Nowy PC do biura xD
Reply #26 - 06. Dec 2019 at 22:18
Print Post  
MarianX wrote on 06. Dec 2019 at 13:24:
O jakim wsparciu mówisz? Sprawdziłem na szybkości oferty i wygląda na to że wszystkie wymienione dyski SSD mają 5-letnia gwarancję producenta. Co przemawia na korzyść Samsunga?


Chociażby regularne aktualizacje oprogramowania.

Jakiś czas temu klientowi sprzedałem dysk Corsaira bo taki chciał. Dysk po pół roku padł (opisywałem to na forum tutaj - nikt z Was nic nie doradził, dysk ostatecznie dystrybutor wymienił na nówkę) - ale w międzyczasie popatrzyłem jak to wygląda jeśli chodzi o aktualizacje czy software diagnostyczny u innych producentów i niestety (niestety bo Samsungiem gardzę jako marką ;] ) u Samsunga wygląda to najlepiej (choć to może być subiektywna opinia). Osobiście mam w maszynach Kingstony i Samsungi. Jeden Kingston po pewnym czasie dziwnie zaczął zwalniać ale diagnostyki "zużycie" dysku pokazują na poziomie 15%...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1706
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Nowy PC do biura xD
Reply #27 - 07. Dec 2019 at 00:17
Print Post  
MarianX wrote on 06. Dec 2019 at 21:16:
Jest jakiś soft do czyszczenia systemu że śmieci?


Tego typu softy działają tak jak autor sobie wymyślił i co wg niego wydaje się zbędne. W praktyce mogą często zaszkodzić bardziej niż pomóc. Dochodzi też kwestia, że w PL używamy w większości wersji PL, a autorzy najczęściej piszą pod EN. Widziałem już kwiatki jak wywalanie komponentów językowych itp.

Osobiście polecam system na SSD postawić od zera. Odmulisz manualnie, trochę więcej pracy, ale się opłaci.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Nowy PC do biura xD
Reply #28 - 07. Dec 2019 at 01:37
Print Post  
Ja do czyszczenia w Win10 używam metody ręcznej - tzn uninstall tego co niepotrzebne, potem przebieżka po folderach instalacyjnych i kasowanie pozostałości. Na koniec CCleaner do wyczyszczenia wiadomych spraw (jakieś tempy, cache-e) tylko po to żeby oszczędzić sobie trochę czasu, na koniec windowsowe Oczyszczanie dysku (opcja "Oczyść pliki systemowe). Rejestru itd już nie ruszam - to nigdy nie dawało istotnego przyspieszenia, no a poza tym Windows 10 jak wiadomo przy każdej grubszej aktualizacji de facto sam z siebie się reinstaluje i czyści.
Jak wspominałem wcześniej od czasu instalacji Windows 7 w 2010 roku nie reinstalowałem ani razu systemu. Wszystko śmiga jak powinno.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top