Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Przemysłowy PC - brak klawy PS/2 (Read 1190 times)
mt777
Full Member
***
Offline


Pegasus

Posts: 293
Location: Poznań
Joined: 29. Nov 2018
Gender: Male
Przemysłowy PC - brak klawy PS/2
06. Dec 2019 at 00:07
Print Post  
Znajomy podrzucił mi do przejrzenia nietypowy przemysłowy komp z kartą procesorową Asem CPU702.
Po złączu PS/2 klawa nie reaguje (napięcie idzie). Bios też nie wywala w stylu `keyboard error` i normalnie się ładuje dalej.
Na karcie procesorowej także klawa nie działa. Z płyty głównej idzie tasiemka (mouse/keyboard) którą potem też odpiąłem z karty procesorowej.

Gniazdo chyba nie jest wyrobione i elementy w stylu bezpiecznika przewodzą sygnał (które idą ścieżkami z gniazda).
Czy są jakieś pomysły? Nie chciało mi się tego rozbierać ustrojstwa, w ostateczności chyba jeszcze zostaje wylut biosu klawiatury.

  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1705
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Przemysłowy PC - brak klawy PS/2
Reply #1 - 06. Dec 2019 at 09:28
Print Post  
Szukałeś czy nie ma opisanej na PCB/Obudowie jakiejś procedury resetu BIOS do ustawień domyślnych? Jak to komputer przemysłowy, to mogą być ustawienia włączające/wyłączające np klawiaturę. Ewentualnie komp ma jakieś porty USB? Mój TX97-XE spokojnie popyla z klawiaturą na USB w BIOSie. Podobnie było w desktopach compaqa gdzie blokowało się klawiaturę na hasło, ale jak się okazywało dotyczyło to tylko urządzeń na PS/2 bo te na USB działały.  Shocked
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
mt777
Full Member
***
Offline


Pegasus

Posts: 293
Location: Poznań
Joined: 29. Nov 2018
Gender: Male
Re: Przemysłowy PC - brak klawy PS/2
Reply #2 - 06. Dec 2019 at 10:53
Print Post  
wcześniej klawa działała i po prostu przestała. Myszka na porcie PS/2 z karty procesorowej działa. Co do biosu to jest Dallas na karcie procesorowej, ale jest wlutowany a instrukcji nie znalazłem tej karty...  Docelowo dallasa trzeba by rozlutować i tak, ale na razie zbieram pomysły
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3601
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: Przemysłowy PC - brak klawy PS/2
Reply #3 - 06. Dec 2019 at 11:16
Print Post  
Ja mam inny problem też z płytą przemyslową, klawa działa w Dos i Windows, natomiast myszka ps/2 tylko w Windowsie, w dosie już nie
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1705
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Przemysłowy PC - brak klawy PS/2
Reply #4 - 06. Dec 2019 at 19:38
Print Post  
mt777 wrote on 06. Dec 2019 at 10:53:
wcześniej klawa działała i po prostu przestała. Myszka na porcie PS/2 z karty procesorowej działa. Co do biosu to jest Dallas na karcie procesorowej, ale jest wlutowany a instrukcji nie znalazłem tej karty...  Docelowo dallasa trzeba by rozlutować i tak, ale na razie zbieram pomysły


Dallas to RTC - sama kość BIOSu (Flash) wygląda że jest poniżej - ta kość z białą naklejką z napisami zaczynającymi się od 921932A...

A jakieś google? Jakieś zworki? Jak Dallas wlutowany na stałe, to powinna być jakaś zworka do resetu cmosu.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top