Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic SB 2.0 clone potrzebny sterownik (Read 2997 times)
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
SB 2.0 clone potrzebny sterownik
29. Dec 2019 at 14:09
Print Post  
Szukam sterowników do Anchor Electronics J98MF-002
Wszystkie linki jakie znajduje sa już wygasłe. Może ma ktoś na dysku Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
GL1zdA
Senior Member
****
Offline


Alpha Powered

Posts: 1049
Location: Warszawa
Joined: 14. Apr 2017
Gender: Female
Re: SB 2.0 clone potrzebny sterownik
Reply #1 - 30. Dec 2019 at 13:04
Print Post  
A to wymaga jakichś sterowników? Nie zgłasza się pod adresami ustawionymi zworkami?
  
Back to top
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: SB 2.0 clone potrzebny sterownik
Reply #2 - 30. Dec 2019 at 14:49
Print Post  
Oooo fajny klon. Ja mam jakiegoś mniejszego Anchora też klon SB2.0.
Raczej na pewno nie musi mieć sterów, widzę, że to dość dokładny klon nawet podstawki na GALa i PAA1099 ma...

Sterowniki do SB2.0 potrzebne są tylko dla specyficznego softu... autorstwa Creative ;]

Dla 99% programów wystarczy
Code
SET BLASTER=A220 I7 D1 T1 

w autoexecu.

Tak czy inaczej sterownik (do tej mojej MF002 pasował - to chyba to samo, tylko, że bez podstawek pod C/MS i bez 74LS631, który został zastąpiony mniejszym układem o równie dziwnym oznaczeniu ST6012M6. Oba to klony OPL2 - u Ciebie skitrany pod takim oznaczeniem żeby wyglądał na logikę TTL Grin ): (You need to Login or Register to view media files and links)
A w zasadzie zobaczysz, że to nie tyle sterownik co kilka przykładowych programików i jakiś setup, który dodaje SET BLASTER-a do autoexec.bat ;]
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Re: SB 2.0 clone potrzebny sterownik
Reply #3 - 30. Dec 2019 at 17:15
Print Post  
Oki sprawdze po pracy  Smiley początkowo karta milczala. Po wgraniu jakiegoś sterownika pojawiła się muzyka w doomie (zaskakująco dobrze brzmiąca i praktycznie bez szumów) pozostałych dźwięków brak. Co do adresów muszę się doedukowac i sprawdzę  Smiley do win 98 też nic nie trzeba?
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: SB 2.0 clone potrzebny sterownik
Reply #4 - 30. Dec 2019 at 18:29
Print Post  
pawlak wrote on 30. Dec 2019 at 17:15:
Oki sprawdze po pracy  Smiley początkowo karta milczala. Po wgraniu jakiegoś sterownika pojawiła się muzyka w doomie (zaskakująco dobrze brzmiąca i praktycznie bez szumów) pozostałych dźwięków brak. Co do adresów muszę się doedukowac i sprawdzę  Smiley do win 98 też nic nie trzeba?


Kartę z epoki MS-DOSa 4/5 chcesz pchać do komputera ciągnącego Windows 98  Shocked Sterowniki powinny być w systemie jakieś standardowe do SB 2.0 powinny zadziałać. Nadal - uważam, że sens tego jest wątpliwy co najmniej. Ta karta jest jak znalazł do XT lub 286... Od 386 to już SB Pro i jego klony lub wczesne SB16.

Standardowe ustawienia dla SB2.0 i klonów to A220 DMA1 i IRQ5 lub 7 przy czym na 7 na ogół działa też port równoległy.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Re: SB 2.0 clone potrzebny sterownik
Reply #5 - 30. Dec 2019 at 19:27
Print Post  
No docelowo trafi do 386 bo Ct1350 strasznie szumi mi tam (może tam też mam coś naczwarzone). Tego anchora upolowalem na zlomie za grosze i stwierdziłem że może nim rozwiąże problem szumów tanim kosztem. 386 na święta zakopalem głęboko wraz z resztą rzeczy by jakoś w domu wygladalo😉a że na biurku mam zestaw z win98 to w nim chciałem sprawdzić te kartę. Sprawdzę na podanych ustawieniach i dam znać o wyszło
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: SB 2.0 clone potrzebny sterownik
Reply #6 - 31. Dec 2019 at 01:22
Print Post  
CT1350 szumi bo ma szumieć. Każdy jeden egzemplarz który miał szumi i szumiała też praktycznie nówka którą miałem "w epoce". Taki jego urok, że ma beznadziejnie odfiltrowaną magistralę od toru analogowego.

Z resztą tu wrzucałem próbki: (You need to Login or Register to view media files and links)

PS: Wszystkie SB szumią - dopiero w późniejszych SB16 ogarnęły się chłopaki. Nie bez przyczyny były nazywane Szum Blasterami.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Re: SB 2.0 clone potrzebny sterownik
Reply #7 - 31. Dec 2019 at 19:33
Print Post  
HanJammer wrote on 30. Dec 2019 at 18:29:
Standardowe ustawienia dla SB2.0 i klonów to A220 DMA1 i IRQ5 lub 7 przy czym na 7 na ogół działa też port równoległy.

Rzeczywiście Cheesy Po ustawieniu w biosie irq7 manual na ISA i w ustawieniach Doom`a takich jak podałeś oprócz muzyki w grze zawitał również dźwięk Smiley Karta super się sprawuje. Co ciekawe przełożyłem na CT1350B i tu znów nic. W słuchawkach słyszałem każdy ruch "igły" na talerzu dysku jak i pracujące wiatraki ale dźwięku brak. Zworki IRQ na SB miałem identycznie jak na Clonie. Wygrzebałem swojego 386 i tam obie karty działają bez zarzutu:) Zachęcony tym postanowiłem sprawdzić jeszcze w pc 386 karty ct2290 oraz Mozart 16. Doom nawet się nie włączył.(nie miałem co prawda wpisu w autoexec)  W Pc z win98 była muzyka ale znów brak dzwięku. Tak czy inaczej na tą chwile główny problem został rozwiązany za co dziękuję Smiley Na dziś wystarczy grzebania Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top