Page Index Toggle Pages: 1 2 3 [4]  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Karty graficzne w przyszłości pożądane (Read 13204 times)
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: Karty graficzne w przyszłości pożądane
Reply #45 - 03. Jan 2020 at 11:53
Print Post  
konku wrote on 03. Jan 2020 at 11:41:
Jakiś czas temu to pisałem. W dodatku są całkiem ryzykowną "lokatą".
                   



Ryzykowną tylko jeśli zaczynasz TERAZ, jeśli zaczynałeś 10 lat temu to nie Smiley

Przykład: Swoją kolekcje zbierałam najaktywniej w latach 2009-2014, wydałem 20 tysięcy złotych (szacuję....) dzisiaj warta jest 60 tysięcy złotych według obecnych cen (co najmniej...) niech połowa z tego nie działa (bardzo wątpliwe...) to mamy 40 tysięcy Smiley  20 tysięcy czystego zysku to chyba ładna lokata? Tongue (pomijając fakt, że sprzedawał bym to rok...)



konku wrote on 03. Jan 2020 at 11:41:
W obu przypadkach szczerze ci mówię nie masz czego żałować. Odpaliłbyś, chwilę byłoby "no dobra tu działa, a tu nie działa" i goodbye na półkę. Ja miałem króciutką chwilę zwątpienia jakiś czas temu i nawet zastanawiałem się nad poszperaniem w ich poszukiwaniu ale mi przeszło. Nawet nie dopuszczam do siebie myśli by kupić coś "do kolekcji" albo "na wypadek gdyby jeden egzemplarz padł to kupię drugi". Nowości pojawiające się co chwila oferują tyle, że coraz mniej czasu mam by się zajmować zabytkami.


Pewnie masz rację, ale tutaj chodzi o fakt DOPEŁNIENIA KOLEKCJI Cheesy czułbym się wtedy kompletny Tongue
  

"...ale najpierw zrozumcie mój ból"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: Karty graficzne w przyszłości pożądane
Reply #46 - 03. Jan 2020 at 12:02
Print Post  
A wziąłeś pod uwagę utratę wartości pieniądza? W moim mniemaniu zatrzymaleś moc nabywczą.
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3597
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: Karty graficzne w przyszłości pożądane
Reply #47 - 03. Jan 2020 at 12:17
Print Post  
dał by do banku to miałby z tego może 3 kpln po 10 latach (z 20.000)
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Karty graficzne w przyszłości pożądane
Reply #48 - 03. Jan 2020 at 12:43
Print Post  
a tak nie stracil, nawet zarobil i jeszcze sie pobawil... czego chciec wiecej?
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Karty graficzne w przyszłości pożądane
Reply #49 - 03. Jan 2020 at 12:50
Print Post  
VooDooMan wrote on 03. Jan 2020 at 11:53:
Ryzykowną tylko jeśli zaczynasz TERAZ

Trafna uwaga.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: Karty graficzne w przyszłości pożądane
Reply #50 - 03. Jan 2020 at 12:52
Print Post  
pawelemtica wrote on 03. Jan 2020 at 12:02:
A wziąłeś pod uwagę utratę wartości pieniądza? W moim mniemaniu zatrzymaleś moc nabywczą.
                   


sorry... jedynie czego nie wziąłem pod uwagę to fakt, że w 2017 kiedy miałem poważny kryzys sprzedałem wszystko co się mi powtarza i zgarnąłem prawie 15 tysi Tongue Biorac to pod uwagę, jak i fakt że wcześniej i później coś sprzedawałem to CAŁKĄ KOLEKCJE mam dzisiaj za darmo Wink nigdy tego dokładnie nie monitorowałem, więc może wyjść, że nawet zarobiłem...

Prawda jest taka że do 2017 roku NAWET NIE POMYŚLAŁEM o retro jako czymś na czym można zarabiać... i w sumie uważam, że to jest beee nawet dzisiaj ;P

Czaszy trochę inne były... Takie karty miałem miedzy innymi na wymianę przez ponad 2 lata:
(You need to Login or Register to view media files and links)

wymieniłem może ze dwie... dzisiaj wiele z nich jest dość mocno pożądanych i o wiele bardziej cenionych - na tej sprzedaży też mocno "straciłem" ( teoretycznie nawet jakieś 6 tysięcy w stosunku do cen dzisiejszych)....
(You need to Login or Register to view media files and links)
  

"...ale najpierw zrozumcie mój ból"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Re: Karty graficzne w przyszłości pożądane
Reply #51 - 03. Jan 2020 at 13:24
Print Post  
Mam wrażenie że na siłe prubujecie łaczyć ze sobą tzry rzeczy naraz : KOLECJONERSTWO, UZYTKOWANIE I LOKATA. Zazwyczaj kazdego z nas cechuje w tym co robimy kombinacja dwuch z tych rzeczy przy czym tzreciej nie rozumiemy i rodzą się przez to tu niepotrzebne posty. Na przyklad kotś z kombicnacja KOLEKCJIONERSTWO + LOKATA nie rozumie UZYTKOWANIA i musi odpierać uwagi że po co mu niesprawnelub takowy model za x pieniedzy a nie inny i po co komu geforcy MX. Ktoś kto UZYTKOWANIE + KOLEKCONERSTWO musi się borykać z uwagami że poco wywala pieniądze, przcież mu sie niegdy nei zwrócą. Ktoś kto LOKATA + UZYTKOWANIE nie rozumie po co komu  geforcy MX.. No i są tacy co cechują sie tylko jedną z tych rzeczy i ci już maja calkiem przesrane szukająć rówieśników Smiley

Ktoś kto kolekconuje np motyle nie potzrebuje ich żywych. Ktoś kto zbiera sarkofagi nie znaczy że chce się w nich pochować lub kogos w nich;p itp
Podejrzewam że kolekcjoner znaczków też nigdy ich nie wyśle. Można tak wymieniać i wymieniać. Ważne by sie zrozumieć i swoja miarą nie mierzyć.
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Karty graficzne w przyszłości pożądane
Reply #52 - 03. Jan 2020 at 13:41
Print Post  
Wątek ma tytuł "Karty graficzne w przyszłości pożądane" - co implikuje, że dotyczy kupowania obecnych albo nieco starszych i na razie tanich kart graficznych jako lokaty kapitału ;]
I to by było chyba tyle w temacie ;]

Tylko po pierwsze - w tej chwili mamy do czynienia z banieczką na starszy sprzęt, po drugie - w tej chwili chipy graficzne de facto produkują dwie firmy - nie jest to tak ciekawe jak było dwie dekady temu. Po trzecie - karty na nich oparte za bardzo się nie różnią - większość oparta jest na referencyjnych kartach, to że jedna ma taki a inna inny wygląd chłodzenia albo większą ilość ledów RGB... heh. No i ostatnia sprawa - od dłuższego czasu sprzęt taki produkowany jest w wielkich seriach (większych niż w latach 90.). To nigdy już nie będą żadne rarytasy.
Ponadto zmierzch typowych akceleratorów 3D jest rychły - w pojedynczej karcie da się upakować tylko tyle ile się da - a content będzie coraz bardziej wymagający (możliwości oferowane przez silniki graficzne wyprzedzają to co ma do zaoferowania sprzęt, który w dodatku jest zdecydowanie zbyt kosztowny) i tu faktycznie wejdą i pozamiatają platformy do gamingu w chmurze oparte o wyspecjalizowane rozwiązania, a takie akceleratory jakie znamy pozostaną do zastosowań profesjonalnych. Pozostaną rozwiązania efektywnie wypluwające obraz na wyświetlacze i wspierające w odpowiedni sposób GUI i tyle. To nieuniknione, a producenci straty na sprzedaży chipów i kart na rynek konsumencki odrobią sobie abonamentami na dostęp do ich platform.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Karty graficzne w przyszłości pożądane
Reply #53 - 03. Jan 2020 at 14:00
Print Post  
no to teraz zeszlo na "czarne wizje przyszlosci".. obys nie wykrakal swoja droga

a pomijajac
"Wszystko co topowe, nietypowe, drogie za nowości."
to co na teraz jest tanie i dobre? czego sie ludzie pozbywaja w ramach zmiany sprzetu (pomijajac uszkodzenia ofc)?
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Karty graficzne w przyszłości pożądane
Reply #54 - 03. Jan 2020 at 18:07
Print Post  
Sory panowie, ale pier....cie takie frazesy i farmazony....
Jak Sajmon pisnął: jeden znaczki inny kapsle, czyje lepsze? Kapslownik nie zrozumie znacznika.

Pozbądźcie się tych wszystkich nieznaczących retro-uber-rare śmieci... otrzymacie za to uwolnienie, odkupienie czy co tam. Podam Wam wszystkim adres gdzie to wysłać - i kij tam, zapłacę za przesyłkę  Grin
Varus zamknie forum. Założy ktoś inny  Grin

Gdy cena jakiegoś sprzętu po latach spadnie do 1€ wybierajcie spośród nich te co kosztowały jako nowe najwiecej. Ot cała fylozofyja zbieractwa....
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3597
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: Karty graficzne w przyszłości pożądane
Reply #55 - 03. Jan 2020 at 22:21
Print Post  
O to to to.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 2 3 [4] 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top