Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic miroSound FM 10 (Read 3012 times)
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
miroSound FM 10
01. Jan 2020 at 13:07
Print Post  
(You need to Login or Register to view media files and links)
instrukcja (po niemiecku, niestety..)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)

foto rabniete z retrosoundcards.wordpress.com

(You need to Login or Register to view media files and links)
a tu moja

nie pamietam czy pytalem o ta karte, ale zastanawia mnie czy to cos ciekawego (takich ogolnych opisow doszukac sie nei moge..) ma tam jakiegos czipsa yamahy podpisanego opl i..zloconego sledzia
karta wygrzebana z ktoregos z pudel, jeszcze nie odpalana sterownik znalazlem (link powyzej jak ktos potrzebuje)
cos ciekawego, fajnie toto gra czy jakis badziew? Cool
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: miroSound FM 10
Reply #1 - 01. Jan 2020 at 16:06
Print Post  
Jest to bardzo fajna karta z prawdziwym OPL3, dość dobrym codekiem od AD. No i chipy OPTi (929,930,931) są lepsze niż obiegowa opinia o nich. Dobre sterowniki pod DOS, łatwe w konfiguracji. Zgodność z SB Pro (8-bit stereo) i WSS (16-bit stereo).
Do tego interfejs IDE zawsze na propsie.
A no i niebieskie PCB jak kogoś takie rzeczy kręcą.

Generalnie SPOKO! Do 386/wczesnych 486 idealna.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: miroSound FM 10
Reply #2 - 01. Jan 2020 at 17:19
Print Post  
sprawdzal czy dziala bede raczej pod jakims pentium (nie mam plyt 386/486 do ktorych moglbym toto wcisnac..

dzieki za info Smiley

"Dobre sterowniki pod DOS, łatwe w konfiguracji."
poratowalbys linkiem? jedyne jakie znajduje to win i w dosie ni huhu nie odpalaja

hmmm znalazlem i sciagnalem sndindos.exe , niby pod takarte, konfiguracja faktycznie ez, no i w doomie jest muzyczka..
ale zeby nie bylo za fajnie - o ile muzyczka gra przyzwoicie to efekty dzwiekowe (wystrzaly itp) dzialaja tylko po zaznaczeniu opcji mpu401 .. i przyprawiaja o bol zebow..
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1026
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: miroSound FM 10
Reply #3 - 05. Jan 2020 at 00:30
Print Post  
wykorzystam temat, zeby nie zakladac drugiego...

pierwsza i ostatnia dzwiekowke ISA mialem dwadziescia lat temu,
to byl chyba jakis uklad OPTi i pamietam, ze na win98 zawsze instalowalem ja za trzecim razem, bo na plycie byly trzy katalogi ze sterownikami i trybil tylko jeden z nich,
nie pamietam dokladnie jak to bylo, czy win znajdowal jakas karte w trybie P&P, czy nie widzial jej i dopiero sterownik sprawial, ze sie ukazywala w systemie,

to jest wlasnie zrodlem mojej konsternacji, bo mam teraz dzwiekowke na OPTi 931 ,a dokladniej model MED3931 v1.0 z koncowki roku 96,
z wierzchu wyglada na absolutnie zdrowa, zadnych uszkodzen,
po wlozeniu do MoBo nie jest jednak wykrywana - sprawdzalem ja na Solteku socketA, ktory ma jedno gniazdo ISA,
wiem,ze to nie jest dobra plyta do kart ISA, bo jest zbyt nowa i ma zintegrowana karte dzwiekowa, ktora moze zabierac odpowiednie przerwanie,
ale wkladalem ja jeszcze do jakiejs plyty socket7 i tez nigdzie sie nie pokazala,

czy tak ma byc, ze ta karta nie bedzie widoczna do momentu zainstalowania sterownika, czy jest po prostu uszkodzona ?

P.S.
mam jeszcze karte sieciowa 3com EtherLink III i instaluje sie bez problemow, ale to popularna sieciowka i win ma do niej sterowniki wbudowane, wiec to pewnie odmienna sytuacja niz przy dzwiekowkach
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: miroSound FM 10
Reply #4 - 05. Jan 2020 at 01:28
Print Post  
m4us wrote on 01. Jan 2020 at 17:19:
sprawdzal czy dziala bede raczej pod jakims pentium (nie mam plyt 386/486 do ktorych moglbym toto wcisnac..

dzieki za info Smiley

"Dobre sterowniki pod DOS, łatwe w konfiguracji."
poratowalbys linkiem? jedyne jakie znajduje to win i w dosie ni huhu nie odpalaja

hmmm znalazlem i sciagnalem sndindos.exe , niby pod takarte, konfiguracja faktycznie ez, no i w doomie jest muzyczka..
ale zeby nie bylo za fajnie - o ile muzyczka gra przyzwoicie to efekty dzwiekowe (wystrzaly itp) dzialaja tylko po zaznaczeniu opcji mpu401 .. i przyprawiaja o bol zebow..


(You need to Login or Register to view media files and links)

KGB wrote on 05. Jan 2020 at 00:30:
wykorzystam temat, zeby nie zakladac drugiego...

pierwsza i ostatnia dzwiekowke ISA mialem dwadziescia lat temu,
to byl chyba jakis uklad OPTi i pamietam, ze na win98 zawsze instalowalem ja za trzecim razem, bo na plycie byly trzy katalogi ze sterownikami i trybil tylko jeden z nich,
nie pamietam dokladnie jak to bylo, czy win znajdowal jakas karte w trybie P&P, czy nie widzial jej i dopiero sterownik sprawial, ze sie ukazywala w systemie,


To nie są karty PnP. Brak zworek o tym nie świadczy. Parametry konfigurujesz za pomocą softu pod DOSem (lub w konfiguracji urządzenia w Windows ale to nie musi działać) i są zapamiętywane w ROMie karty. Pod Windows zadziała dopiero po instalacji driverów.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1026
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: miroSound FM 10
Reply #5 - 05. Jan 2020 at 01:37
Print Post  
OK, zatem poszukam sterownika i pobawie sie, tylko raczej na socket7, wiec musze cos poskladac
  
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: miroSound FM 10
Reply #6 - 05. Jan 2020 at 09:28
Print Post  
a, faktycznie jest tam sterownik dla dosa. tylko rozpakowac toto trza bylo pod winda <facepalm> no to dzis znow zabawa z tym ustrojstwem Cool
edit:
pod win95 jest dzwiek zglaszania sie systemu a w doomie95 odglosy wystrzalow itp sfx ok..ale muzyczki nie ma  Angry
ehh ciag dalszy nastapi
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: miroSound FM 10
Reply #7 - 06. Jan 2020 at 01:53
Print Post  
A chyba miałem ostatnio z podobną kartą podobny problem i nie było trudno go rozwiązać (ale nie pamiętam dokładnego rozwiązania). Generalnie pamiętaj, że ta karta w DOS będzie zgodna tylko z SBPro więc muzykę w Doomie konfigurujesz jak dla SBPro. MPU401 nie ruszasz - tego używasz jeśli do wewnętrznego headera miałbyś podłączony moduł wavetable (lub zewnętrzny moduł do złącza Midi.
No i sprawdź czy OPL nie jest po prostu wyciszony w mikserze karty.

PS: Pod Windows midi odtwarza?
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: miroSound FM 10
Reply #8 - 06. Jan 2020 at 12:11
Print Post  
no raczej cos w ustawieniach mam spaprane, pod dosem jest midi w doomie ale sfx sie pierdzieli pod winda jest dzwiek systemu i sfx w doom ale muzyki niet (na niczym innym nie sprawdzalem jeszcze)
w mikserze na 50% poustawiane mniej wiecej
czyli imo karta sprawna tylko cos zle poustawiane, pozniej znow pomecze i zobaczymy
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top