Page Index Toggle Pages: [1] 2 3  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Phenom II X2/MSI 790FX-GD70/8GB/GTX280 (Read 22459 times)
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Phenom II X2/MSI 790FX-GD70/8GB/GTX280
02. Jan 2020 at 15:38
Print Post  
Cześć,
Zamarzył mi się wysokowydajny zestaw z Windows XP. Miałem kilka rzeczy na strychu, więc popełniłem takowy.

Pierwotne założenia przewidywały dwie karty Radeon HD4890. Niestety egzemplarze które posiadam pomimo tego, że są identyczne i pracują perfekcyjnie w tandemie, mają swoje wady. Są to Gigabyte GV-R489OC-1GD, które mają ładnie wyglądające chłodzenie Zalmana, lecz jest ono podpięte na sztywno do +12V w efekcie czego nie ma możliwości sterowania wiatrakiem, który nie należy do najcichszych. Ponadto, okazało się, że na pierwszym sterowniku, który obsługuje te karty (Catalyst 9.4), nie działają poprawnie poniższe gry:
- Croc: Legends of the Gobbos (w zasadzie brak tekstur - niegrywalna)
- Monstertruck Madness 2 (pomniejsze błędy w wyświetlaniu grafiki, da się grać)
- Star Wars: Episode 1: Racer (czarny ekran w kantynie)
Zostałem jednak miło zaskoczony, ponieważ sporo gier działa poprawnie na HD4890. Znamienitym przykładem są Need for Speed 3 oraz 5, które na Windowsie 98 i sterownikach Nvidii nowszych niż 56.xx nie działają wcale.

Mimo wszystko, zdecydowałem się użyć konkurencyjnego GTX280, którego również posiadam. Korzystając z premierowych sterowników 177.35, jedyną grą która sprawiała problemy był Star Wars Racer - tutaj kantyna wyświetla się prawidłowo i można przejść do wyścigu, lecz po jego rozpoczęciu otrzymywałem biały ekran. Jest to znany problem i udało mi się go obejść podstawiając plik ddraw.dll pochodzący z wersji GOG do głównego katalogu z grą. Croc i Monstertruck Madness 2 działają bez zarzutu bez żadnych zmian. Dodatkowym atutem jest cicha praca w trybie 2D, lecz odbywa się to kosztem ogromnego poboru energii elektrycznej. Początkowo karty sprawdzałem z miernym zasilaczem Modecom MC 430 Carbon i oto wyniki jakie uzyskałem (dla całego zestawu):
HD4890: 140W / 293W (2D / Furmark)
GTX280: 200W / 360W (2D / Furmark)

Przy tym wszystkim HD4890 potrafi być szybsza! Pobór energii był tak duży, że przy jednoczesnym obciążeniu procesora i karty graficznej (np podczas testów 3DMark06) potrafiło się uruchomić zabezpieczenie przeciw-obciążeniowe w zasilaczu (nic dziwnego skoro miernik potrafił wskazać chwilowo 460-470W).

Po wszystkich przygotowaniach, oto konfiguracja na dzień dzisiejszy:
Obudowa: brak -> docelowo Antec 302
Płyta główna: MSI 790FX-GD70
Procesor: Phenom II X2 545 @ Phenom II X4 B45 3,6GHz / 300MHz HTT / 2,7GHz IMC
RAM: 2x4GB Kinston HyperX 1600C10 @ 1600MHz 9-9-9-24 CL1
Dysk: WD3200AAKS 320GB 7200RPM
Napęd: DVD-RW LG PATA
Grafika: GeForce GTX 280 – referencyjny (postanowiłem podnieść sterownik do 185.85, który niczego nie psuje w kwestii kompatybilności ze starymi grami, a podnosi nieco wydajność)
Zasilacz: Fortron FSP460-60GHN
Chłodzenie:
  • Procesor: Scythe Mugen


Osobiście nie przestaję się zachwycać zestawem płyty głównej i procesora. Jest to jedna z tańszych płyt głównych dostępnych w 2010 roku dla tej podstawki - jako nowa kosztowała około 250zł i jest sparowana z procesorem za 350zł. O ile nie jestem fanem MSI i nie podoba mi się fakt, że "870" w nazwie jest mylące (płyta w rzeczywistości bazuje na zestawie AMD770+SB710 i jest rebrandowanym MSI 770-C45 ze zmienionym kolorem PCB), to nie da się temu zestawowi odmówić potencjału. Zintegrowany jest kontroler sieciowy 1Gbps (bardzo miłe zaskoczenie w tak budżetowej płycie), płyta zachowuje się w 100% przewidywalnie i bardzo szybko postuje. Nawet VRMy nie osiągają jakichś kosmicznych temperatur pomimo braku chłodzenia. Jest to dla mnie kwintesencja idei overclockingu - tani procesor i tania płyta główna osiągające wydajność porównywalną ze znacznie droższymi zestawami (porównywalne z niepodkręconymi, najszybszymi Core 2 Quad).

Jest jeszcze jedna zaleta tej platformy względem LGA775: dowolność w kwestii taktowania procesora. Z poziomu systemu operacyjnego mam możliwość wybrania częstotliwości taktowania w zakresie 150-3600MHz z krokiem co 7,5MHz! Pozwala to na przykład ominąć problem z wyświetlaniem niskiej jakości tekstur w NFS: Porsche bez użycia dodatkowych łatek.

Na potwierdzenie tych słów wyniki:
3DMark99: (You need to Login or Register to view media files and links)
3DMark2000: (You need to Login or Register to view media files and links)
3DMark2001: (You need to Login or Register to view media files and links)
3DMark03: (You need to Login or Register to view media files and links)
3DMark05: (You need to Login or Register to view media files and links) / (You need to Login or Register to view media files and links)
3DMark06: (You need to Login or Register to view media files and links) / (You need to Login or Register to view media files and links)
3DMark Vantage: (You need to Login or Register to view media files and links)
Cinebench R10: (You need to Login or Register to view media files and links)
Cinebench R11.5: (You need to Login or Register to view media files and links)
Cinebench R15: (You need to Login or Register to view media files and links)
Cinebench R20: (You need to Login or Register to view media files and links)

Cinebench R10 działał w 32-bitowym Windows XP, reszta - Windows 7 x64 SP1.

Ostateczne pytanie: czy pójdzie na tym Crysis?
(You need to Login or Register to view media files and links)
Owszem - pójdzie, choć jest dziwny problem z przyspieszaniem i zwalnianiem animacji. Wybaczcie paskudną jakość, ale nie mam sprzętu do przechwytywania.

Kilka fotek zestawu:
(You need to Login or Register to view media files and links) (You need to Login or Register to view media files and links) (You need to Login or Register to view media files and links)

Ze względu na ograniczony czas i środki zestaw w przeciwieństwie do dotychczasowych, przyjmuje charakter iteracyjny. W planach mam przede wszystkim włożyć to do jakiejś obudowy, wymienić płytę główną oraz zasilacz, zmienić podsystem dyskowy na coś z SSD i większym / wydajniejszym twardzielem / twardzielami, włożyć drugiego GTX 280, dołożyć Sound Blastera X-Fi. Plany są, zobaczymy jak pójdzie z realizacją 😉
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3597
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: Phenom II X2/MSI 870-C45/8GB/GTX280
Reply #1 - 02. Jan 2020 at 18:04
Print Post  
Z tego co pamiętam to w crysisa ciosalem na Athlon x2 4000 o geforce 8600gt i chyba 3gb ram, twój zestaw jest mocniejszy więc crysis napewno będzie latał.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1026
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Phenom II X2/MSI 870-C45/8GB/GTX280
Reply #2 - 02. Jan 2020 at 18:20
Print Post  
wiesz,ze mocno przestrzeliles ten zestaw ?
8gb ramu sie marnuje, bo winXP 32-bit widzi tylko 3gb,
gry ktore odpalisz nie skorzystaja z wiecej niz 2 rdzeni, a masz 4,

to ja siedze na Phenomie X3 ; 4gb ddr2 ; Asrock RS480+sb600 ,a tu zabawka do winXP o lepszych parametrach sie marnuje  Angry

forteller wrote on 02. Jan 2020 at 15:38:
Nawet VRMy nie osiągają jakichś kosmicznych temperatur pomimo braku chłodzenia.

ale sekcja jest taka srednia, pierwsza plyta padla po 1.5roku z Phenomem X4 955 obciazonym prawie caly czas (taki serwer, nie wiem do czego),
druga dana w ramach gwarancji nie padla,ale po dwoch latach zaczela zawieszac system pod zwiekszonym obciazeniem - tez wygladalo na objaw dobicia VRM,
zostala zastapiana asrockiem 970DE3 i on daje rade do dzis,
pierwotnie padlo na MSI, zamiast na Asrocka M3770DE ,bo MSI ma 6 gniazd Sata,a Asrock tylko 4 ( 970DE3 ma juz 6 )

forteller wrote on 02. Jan 2020 at 15:38:
Ponadto, okazało się, że na pierwszym sterowniku, który obsługuje te karty (Catalyst 9.4

dlaczego zastosowales taki stary sterownik ? do kart ATI dx10.1 najszybszy sterownik to 11.11, chociaz wzgledem 12.1 roznice sa pomijalne - sprawdzalem tylko 3dmarkami na swojej HD3870,
w kazdym razie to o 2.5 roku mlodsze sterowniki, wiec pewnie naprawily sporo bledow mlodosci
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Phenom II X2/MSI 870-C45/8GB/GTX280
Reply #3 - 02. Jan 2020 at 18:47
Print Post  
Niestety mam w domu tylko kości 4GB DDR3, więc żeby uzyskać dual-channel muszę włożyć 8GB pamięci. W późniejszym czasie postawię jakiś 64-bitowy system, który obsłuży całą pamięć.

Nie rozumiem komentarza odnośnie "marnowania" takiego zestawu do XP. Szybszy komputer można mieć za (You need to Login or Register to view media files and links)

Jeśli chodzi o procesor, to fabrycznie jest 2-rdzeniowy. Skoro jest możliwość odblokowania dodatkowych rdzeni, to dlaczego z tego nie skorzystać? MyPal ładnie korzysta z czterech rdzeni, więc stronki też szybciej się ładują. A wpływ na podkręcalność w przypadku tej sztuki jest znikomy skoro i tak przy odpowiednio wysokim napięciu jestem w stanie uzyskać prawie 4GHz. Dla spokoju jednak, ustawione jest 3,6GHz tak aby nie musieć bardzo wysoko podnosić napięcia.

Do płyty głównej mogę się odnieść tylko tak, że w roli platformy dla serwera jej nie widzę.

Jeśli chodzi o sterowniki, to nowsze tylko pogarszają kompatybilność ze starymi grami. I to nie jest tak, że tylko na HD4890, bo X850XT też nie działa ze starymi grami na sterownikach z 2009 roku (tam akurat mam Catalyst 9.3).

Jeśli o Crysisa chodzi, to muszę przysiąść do tematu tych przycięć. Ogólnie nie jest źle, ale szału też nie ma: 1280x1024 + najwyższe detale jakie da się ustawić pod XP i jest tak około 35-60FPS zależnie od sceny.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Phenom II X2/MSI 870-C45/8GB/GTX280
Reply #4 - 02. Jan 2020 at 18:51
Print Post  
KGB wrote on 02. Jan 2020 at 18:20:
wiesz,ze mocno przestrzeliles ten zestaw ?
8gb ramu sie marnuje, bo winXP 32-bit widzi tylko 3gb,

Czy słyszałeś kiedyś o dual channel ?
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Phenom II X2/MSI 870-C45/8GB/GTX280
Reply #5 - 02. Jan 2020 at 19:09
Print Post  
kazeobi wrote on 02. Jan 2020 at 18:51:
dual channel


no to tyle ze kostki pracuja w parze, ale jakos chyba nie zwieksza to mozliwosci obslugi wiekszej ilosci ramu niz  3-costam GB przez win xp 32 bit?
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Phenom II X2/MSI 870-C45/8GB/GTX280
Reply #6 - 02. Jan 2020 at 19:14
Print Post  
Szerokość magistrali pamięci zostaje zdublowana z 64-bit do 128-bit więc teoretyczna przepustowość rośnie dwukrotnie niezależnie od systemu operacyjnego. Słupki w 3dmarkach ładnie podskoczyły po dołożeniu drugiej kostki.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Phenom II X2/MSI 870-C45/8GB/GTX280
Reply #7 - 02. Jan 2020 at 20:38
Print Post  
czyli dziala toto szybciej i wydajniej ale ilosc obslugiwanej pamieci nie wzrasta jak system nie obsluguje Wink

forteller wrote on 02. Jan 2020 at 18:47:
W późniejszym czasie postawię jakiś 64-bitowy system, który obsłuży całą pamięć.

siodemke Grin
niby bylo xp64 ale o ile pamietam malo co na tym dzialalo - meczylem sie z tym kiedys przez chwile ale jak wpadla w lapska 7mka to dalem se siana

a tego mypala sobie potestuje Cool moze bedzie wygodniejszy w codziennym uzytkuniz opera 36 i ff 48
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Phenom II X2/MSI 870-C45/8GB/GTX280
Reply #8 - 02. Jan 2020 at 20:53
Print Post  
Tak, dokładnie. U mnie dostępne jest 3326MB.

MyPal jest ok jeśli korzystasz z ff48 na XP - MyPal trochę szybszy i wszystko działa. Ale na starszych komputerach nie działa szybko.

Kto wie - może będę świętował koniec wsparcia siódemki instalując ją tutaj Tongue dawno nigdzie nie używałem.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Phenom II X2/MSI 870-C45/8GB/GTX280
Reply #9 - 02. Jan 2020 at 22:25
Print Post  
forteller wrote on 02. Jan 2020 at 20:53:
MyPal jest ok jeśli korzystasz z ff48 na XP - MyPal trochę szybszy i wszystko działa.

reklamy niestety tez, jest do tego jakis adblock?
forteller wrote on 02. Jan 2020 at 20:53:
Ale na starszych komputerach nie działa szybko.

zobaczymy co wyjdzie w praniu Wink

forteller wrote on 02. Jan 2020 at 20:53:
koniec wsparcia siódemki

no i to mnie najbardziej wkurza(zaraz po czesciach padajacych po gwarancji i celowym "postarzaniu produktu")- uwalanie wsparcia dla czegos co po prostu dziala.. bo tak bo takie producent ma widzimisie

a, z zasilaczem przy tych potworach graficznych (i ew podkrecaniu) lepiej ostroznie - jkaos nieco ponad rok temu mialem fajerwerki przy kreceniu radka 4950..
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1026
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Phenom II X2/MSI 870-C45/8GB/GTX280
Reply #10 - 02. Jan 2020 at 22:33
Print Post  
forteller wrote on 02. Jan 2020 at 18:47:
Nie rozumiem komentarza odnośnie "marnowania" takiego zestawu do XP. Szybszy komputer można mieć za 250zł

a widziales jaka tam jest grafa  Tongue
no to tak do gier to nie za szybki  Grin

forteller wrote on 02. Jan 2020 at 18:47:
W późniejszym czasie postawię jakiś 64-bitowy system, który obsłuży całą pamięć.

no wlasnie o to mi chodzi, ze to zestaw do win7 64b i na nim rozwinie skrzydla

forteller wrote on 02. Jan 2020 at 18:47:
jeśli chodzi o sterowniki, to nowsze tylko pogarszają kompatybilność ze starymi grami. I to nie jest tak, że tylko na HD4890, bo X850XT też nie działa ze starymi grami na sterownikach z 2009 roku (tam akurat mam Catalyst 9.3).

OK, nie wiem w takim razie jak stare gry chcesz na tym odpalac,
u mnie chodzil NFS3 i nawet Worms2,
Crysis (demo) dobrze chodzi, w FarCry nie moge ustawic maks, bo znikaja tektury (niezaleznie od systemu, ale na High wyglada swietnie)
moze Crysis nie lubi sie z gtx280 na tych sterownikach

jak odpaliles 3Dmarka99 na winXP ? mam wersje,ktora dziala tylko na win98se (i pewnie starszych,ale nie uzywam,ze to nie wiem) - myslalem, ze 3D99 nie dziala na systemach NT

jak mocno chcesz, to mozesz sprawdzic wydajnosc HL Lost Coast - u mnie na starym systemie z odcietym netem na winXP wychodzilo prawie 20% klatek wiecej niz na tym samym sprzecie z win7,
nie wiem, czy to spadek wydajnosci przez win7, czy jakies "poprawki" gry w aktualnym wydaniu tak uciely wydajnosc
  
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Phenom II X2/MSI 870-C45/8GB/GTX280
Reply #11 - 02. Jan 2020 at 23:06
Print Post  
Xp x64 używałem przez lata... wszystko mi działało poza half-life 1, temu trzeba było w boot.ini obciąć ram na 2GB.

A co do obcinania supportu dla win7... wiecie, mercedesa w123 też w końcu zaprzestano produkować, a takie dobre auto było... żadne tam sztuczne postarzanie, postęp: w124 ma dokładnie dwa razy więcej części  Grin
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Phenom II X2/MSI 870-C45/8GB/GTX280
Reply #12 - 03. Jan 2020 at 01:59
Print Post  
Ja się broniłem przed Win10, uważałem, że Win7 jest the best... a teraz jednak dostrzegam zalety Win10 i uważam, że jest lepszy, szybszy, lepiej wspierany (w przyjętym modelu okresowych dużych update-ów) niż Win7.
Oczywiście przeszkadza ta 'dwoistość' (dwa panele sterowania itp) ale do codziennej pracy jest po prostu lepszy.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Phenom II X2/MSI 870-C45/8GB/GTX280
Reply #13 - 03. Jan 2020 at 07:28
Print Post  
HanJammer wrote on 03. Jan 2020 at 01:59:
Ja się broniłem przed Win10, uważałem, że Win7 jest the best... a teraz jednak dostrzegam zalety Win10 i uważam, że jest lepszy, szybszy, lepiej wspierany (w przyjętym modelu okresowych dużych update-ów) niż Win7.
Oczywiście przeszkadza ta 'dwoistość' (dwa panele sterowania itp) ale do codziennej pracy jest po prostu lepszy.


Taaa...Chyba w przesuwaniu ikonek Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Phenom II X2/MSI 870-C45/8GB/GTX280
Reply #14 - 03. Jan 2020 at 07:59
Print Post  
m4us wrote on 02. Jan 2020 at 22:25:
reklamy niestety tez, jest do tego jakis adblock?

Link: (You need to Login or Register to view media files and links)

Kliknij sobie najnowszą wersję "legacy".

m4us wrote on 02. Jan 2020 at 22:25:
no i to mnie najbardziej wkurza(zaraz po czesciach padajacych po gwarancji i celowym "postarzaniu produktu")- uwalanie wsparcia dla czegos co po prostu dziala.. bo tak bo takie producent ma widzimisie

To tak nie działa. Ponadto, obecny sprzęt coraz częściej stwarza problemy na siódemce - do niektórych komponentów brakuje sterowników. Na wsparcie systemu idzie gruba kasa dla ludzi, którzy piszą / portują z nowszych systemów łatki, albo dla ludzi odpowiedzialnych za wsparcie przez telefon. Trudno się dziwić producentowi, że porzuca wsparcie dla 11-letniego systemu.

KGB wrote on 02. Jan 2020 at 22:33:
a widziales jaka tam jest grafa  Tongue
no to tak do gier to nie za szybki  Grin

no wlasnie o to mi chodzi, ze to zestaw do win7 64b i na nim rozwinie skrzydla

OK, nie wiem w takim razie jak stare gry chcesz na tym odpalac,
u mnie chodzil NFS3 i nawet Worms2,
Crysis (demo) dobrze chodzi, w FarCry nie moge ustawic maks, bo znikaja tektury (niezaleznie od systemu, ale na High wyglada swietnie)
moze Crysis nie lubi sie z gtx280 na tych sterownikach

jak odpaliles 3Dmarka99 na winXP ? mam wersje,ktora dziala tylko na win98se (i pewnie starszych,ale nie uzywam,ze to nie wiem) - myslalem, ze 3D99 nie dziala na systemach NT

jak mocno chcesz, to mozesz sprawdzic wydajnosc HL Lost Coast - u mnie na starym systemie z odcietym netem na winXP wychodzilo prawie 20% klatek wiecej niz na tym samym sprzecie z win7,
nie wiem, czy to spadek wydajnosci przez win7, czy jakies "poprawki" gry w aktualnym wydaniu tak uciely wydajnosc

Nie wiem jaka grafa Cię interesuje. Phenom II i tak nie uruchamia nowych gier, bo brakuje mu instrukcji.

Cała idea zestawu polega na tym, że jest prawie w 100% kompatybilny z Windowsem XP i można na nim uruchamiać starsze gry. Idea jest taka, by uruchamiać gry robione dla Windows 98 oraz Windows XP ze wsparciem dla EAX. Okazuje się, że działają one lepiej tutaj niż na późnych kartach / sterownikach Nvidii pod Windows 98 (np. GeForce 6 które potrzebują driverów minimum 61.77).

Trudno mi uwierzyć by był jakiś babol w sterownikach dla GTX 280 dla tak dużej gry. Sterowniki są z 2009 roku, ta gra była już wtedy 2 lata na rynku, a karta graficzna prawie rok. Niemniej, nie można tego zupełnie wykluczyć...

By umożliwić instalację 3DMark99 należy wypakować zawartość instalatora np 7-zipem i uruchomić setup.exe w trybie kompatybilności z win98 / me. To naprawia pierwszy problem z którym się spotkałem - instalator się wysypywał przy próbie skopiowania pierwszego pliku. Następnie, gdy jest już zainstalowany, wywla błąd braku DirectX 6.1. Na to jest łatka podobna do Star Wars Racer - należy podłożyć plik ddraw.dll, który posiada stub procedury, której szuka 3DMark99, a której nie ma w XP. Patch w załączniku.

Później mogę zerknąć na HL Lost Coast. Powinno iść jak burza, ja grałem we wszystkie "Source'owe" części Half-Life na GeForce 7600GS i chodziło super płynnie.

Ogółem pamiętam, że w okresie przejściowym z XDM na WDDM (czyli XP > Vista, a potem 7) przez pewien okres czasu było tak, że praktycznie wszystkie gry pod XP działały szybciej.

leosh wrote on 03. Jan 2020 at 07:28:
HanJammer wrote on 03. Jan 2020 at 01:59:
Ja się broniłem przed Win10, uważałem, że Win7 jest the best... a teraz jednak dostrzegam zalety Win10 i uważam, że jest lepszy, szybszy, lepiej wspierany (w przyjętym modelu okresowych dużych update-ów) niż Win7.
Oczywiście przeszkadza ta 'dwoistość' (dwa panele sterowania itp) ale do codziennej pracy jest po prostu lepszy.


Taaa...Chyba w przesuwaniu ikonek Smiley

Ja korzystam z Windows 10 praktycznie od momentu premiery. Przesiadałem się z Windows 8.1 z Classic Shell, który wtedy uważałem za praktycznie ideał jeśli chodzi o OS od M$. Szybki start, lepszy Menedżer Zadań, lepsze kopiowanie, lżejszy interfejs, działający normalnie Windows Update, a to wszystko czego nie lubiło się w 8/8.1, naprawiał Classic Shell. W okolicach premiery Win10 byłem zmuszony zrobić format dysku C i postanowiłem zaryzykować, zwłaszcza że Win10 zbierał początkowo całkiem przychylne opinie.

Od tamtego czasu droga była momentami wyboista. Na przestrzeni tych lat kilkukrotnie spotkałem się z jakimiś dziwnymi problemami, niemniej do ubiegłego roku w pracy pracowałem na Windows 7 i mając bezpośrednie porównanie, dziesiątka naprawdę ma dużo usprawnień. Do tego co daje 8.1 dochodzą wirtualne pulpity, znacznie poprawione przeciąganie okien do krawędzi, czarny schemat kolorów który w ostatniej wersji stał się używalny, czy masę innych udogodnień jak środowisko Ubuntu wbudowane w Windowsa.

Nie bronię na siłę dziesiątki - moim zdaniem jest przeciążała. Mam bardzo szybki dysk NVMe i procesor z bardzo silnym pojedynczym wątkiem (i łącznie dwunastoma wątkami), a czasem mam wrażenie, że na pewne rzeczy muszę czekać. Ale powrotu do starszego systemu na codzień sobie nie wyobrażam.
  
(You need to Login or Register to view media files and links) ( 140 KB | 1 Download )

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top