Page Index Toggle Pages: 1 ... 3 4 [5] 6  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Voodoo1 Quantum3D - rozważania i testy (Read 22566 times)
Kosiara
Senior Member
****
Offline



Posts: 1313
Location: Płońsk
Joined: 17. Jul 2017
Gender: Male
Re: Voodoo1 Quantum3D - rozważania i testy
Reply #60 - 27. Jan 2020 at 23:19
Print Post  
Trzeba to organoleptycznie sprawdzić Wink
  
Back to top
 
IP Logged
 
RaNGuN
Full Member
***
Offline



Posts: 846
Location: Wroclaw
Joined: 09. Dec 2014
Gender: Male
Re: Voodoo1 Quantum3D - rozważania i testy
Reply #61 - 28. Jan 2020 at 09:58
Print Post  
No i tak właśnie będzie:-)
  

Fajne są te retro kompy, takie nie za szybkie, takie nie za stabilne;-)
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo1 Quantum3D - rozważania i testy
Reply #62 - 02. Feb 2020 at 13:54
Print Post  
Quantum3D SB4440 ma 4MB pamięci dla FBI i po 4MB dla każdego TMU. Sprawdzone.
Niestety mój zestaw na Athlonie 1000 nie chce coś współpracować z Obsidianami, pewnie fakt komplikuje dodatkowo zainstalowane Voodoo5. Wywala mi błędy glide2x, 3Dmarki w ogóle Obsidiana nie widzą. A testy mogę raz robić, raz nie.

Trzeba stawiać chyba osobnego kompa pod Quantuma i najlepiej na Win95, bo tylko takie sterowniki są.
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Kosiara
Senior Member
****
Offline



Posts: 1313
Location: Płońsk
Joined: 17. Jul 2017
Gender: Male
Re: Voodoo1 Quantum3D - rozważania i testy
Reply #63 - 02. Feb 2020 at 14:22
Print Post  
Pamiętasz? Na zlocie też mieliśmy problem z szybkimi procesorami. Ostatecznie działał z PII400@533MHz Win98se.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo1 Quantum3D - rozważania i testy
Reply #64 - 02. Feb 2020 at 14:33
Print Post  
Pamiętam. Testowałem to na Thunderbirdzie 1000, nie widzę przeszkód, żeby wrzucić Athlona 600... tylko już nie na tym systemie. Czuję, że Voodoo 1  i Voodoo 5 nie chcą razem w zgodzie żyć. Tongue
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1027
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Voodoo1 Quantum3D - rozważania i testy
Reply #65 - 02. Feb 2020 at 14:39
Print Post  
a moze gryzie sie ze sterownikami do chipsetu, bo A1000 to zapewne na VIA siedzi,a 4in1 potrafi namieszac,
watpie, czy bedzie roznica na win95 i win98se pod wzgledem sterownikow, bo te systemy wewnetrznie nie roznia sie za bardzo i lykaja te same sterowniki,

obecnosc V5 tez moze bruzdzic, bo to jednak sterowniki od tego samego producenta i majace cechy wspolne
  
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo1 Quantum3D - rozważania i testy
Reply #66 - 02. Feb 2020 at 14:47
Print Post  
KGB wrote on 02. Feb 2020 at 14:39:
a moze gryzie sie ze sterownikami do chipsetu, bo A1000 to zapewne na VIA siedzi,a 4in1 potrafi namieszac,
watpie, czy bedzie roznica na win95 i win98se pod wzgledem sterownikow, bo te systemy wewnetrznie nie roznia sie za bardzo i lykaja te same sterowniki,

obecnosc V5 tez moze bruzdzic, bo to jednak sterowniki od tego samego producenta i majace cechy wspolne


Dlatego muszę się bardziej postarać, żeby znaleźć swoją P5A, będzie K6III 550 w środku i Win98.
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
RaNGuN
Full Member
***
Offline



Posts: 846
Location: Wroclaw
Joined: 09. Dec 2014
Gender: Male
Re: Voodoo1 Quantum3D - rozważania i testy
Reply #67 - 24. Feb 2020 at 12:16
Print Post  
Ok, wreszcie była chwila żeby zabrać się za Voodziaki od Kosiary.

No więc jak na mój gust:

1.FBI
-w "normalnym" V2 z kostkami 512kB wszystko oczywiste - kostki na TOP i BOTT layer połączone 1:1, sterowanie za pomocą sygnału RAS
-w V2 z kostkami 1MB dodatkowy pin adresowy nie jest wysterowywany jakimś dedykowanym pin'em/sygnałem tylko sygnałem RAS używanym dla górnych kostek w "normalnym" V2
-mój wniosek: nie widzę opcji na piggyback mod, ale chętnie przyjmę pomysły - można eksperymentować

2. TMU
-"normalne" V2 - układ 4MB identyczny jak w V1 z piggyback mod 4MB
-V2 z kostkami 1MB podobnie jak przy FBI dodatkowy pin adresowy A9 jest "pędzony" sygnałem RAS a nie dedykowanym sygnałem
-mój wniosek: nie widzę opcji na piggyback mod, ale chętnie przyjmę pomysły - można eksperymentować. Być może zrobię eksperyment z "barankiem" z podmienionym sygnałem CAS - jedyne co mi przychodzi do głowy jako opcja 8MB

Generalnie to jak się okazało, że dodatkowy sygnał A9 w kostkach 1MB nie jest sterowany dodatkowym sygnałem z szerszej magistrali adresowej, a "normalnym" sygnałem RAS mój poziom optymizmu z piggyback mod V2 spadł prawie do 0, trzeba też pamiętać, że nie było produktów oryginalnych z więcej niż 12MB, a nie chce mi się wierzyć, że jak by się dało to taki Quantum by tego nie wypuścił, chociażby marketingowo...
  

Fajne są te retro kompy, takie nie za szybkie, takie nie za stabilne;-)
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo1 Quantum3D - rozważania i testy
Reply #68 - 27. Feb 2020 at 12:58
Print Post  
Ehhh... Cry Wielka szkoda, liczyłem po cichu że coś z tego będzie Smiley Na Vogons rozkminiają podobny temat z Voodoo1 chyba wygląda na to że zastąpienie kostek 512KB kostkami 1MB nie wchodzi w grę. W Voodoo2 FBI obsługuje 4MB więc nie poszalejemy Smiley

Czy były Voodoo2 12MB z kostkami 1MB po jednej stronie ale z wolnymi miejscami z tyłu? Jedynie powercolor przychodzi mi do głowy ale ten nie ma wolnych miejsc z tyłu Undecided
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo1 Quantum3D - rozważania i testy
Reply #69 - 27. Feb 2020 at 18:28
Print Post  
MarianX wrote on 27. Feb 2020 at 12:58:
Czy były Voodoo2 12MB z kostkami 1MB po jednej stronie ale z wolnymi miejscami z tyłu?

Były. Produkowane przez STB przejęte przez 3Dfx.

  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo1 Quantum3D - rozważania i testy
Reply #70 - 27. Feb 2020 at 18:59
Print Post  
Bingo! Grin Ktoś ma taką?

Szukając takiego Voodoo2 natknąłem się na sztukę z RAMDAC taktowanym 170 MHz zamiast powszechnych 135 MHz. Zakładając że taki przeszczep to pestka, czy podniesie on jakość obrazu?
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Voodoo1 Quantum3D - rozważania i testy
Reply #71 - 27. Feb 2020 at 20:06
Print Post  
Będzie można ustawić wyższa częstotliwość odświeżania ekranu.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1027
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Voodoo1 Quantum3D - rozważania i testy
Reply #72 - 28. Feb 2020 at 00:24
Print Post  
MarianX wrote on 27. Feb 2020 at 18:59:
Bingo! Grin Ktoś ma taką?

zgodnie z tym, co pisze RaNGuN to taka karta nic nie zmieni, bo musi miec sygnaly podpiete uniwersalnie,
albo tylna strona PCB bedzie miala wyprowadzenia jedynie do 0.5mb ,albo bedzie miala tez pod 1mb - oba przypadki nic nie zmienia, bo to bedzie rownolegle polaczenie dla kostek, czyli uklady tego nie zobacza
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo1 Quantum3D - rozważania i testy
Reply #73 - 28. Feb 2020 at 08:35
Print Post  
RaNGuN wrote on 24. Feb 2020 at 12:16:
nie chce mi się wierzyć, że jak by się dało to taki Quantum by tego nie wypuścił, chociażby marketingowo...

Dlatego robili "kanapki" V2 z pamiecią większą niż 12MB.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
GL1zdA
Senior Member
****
Offline


Alpha Powered

Posts: 1049
Location: Warszawa
Joined: 14. Apr 2017
Gender: Female
Re: Voodoo1 Quantum3D - rozważania i testy
Reply #74 - 28. Feb 2020 at 10:22
Print Post  
MarianX wrote on 27. Feb 2020 at 18:59:
Bingo! Grin Ktoś ma taką?

Szukając takiego Voodoo2 natknąłem się na sztukę z RAMDAC taktowanym 170 MHz zamiast powszechnych 135 MHz. Zakładając że taki przeszczep to pestka, czy podniesie on jakość obrazu?

Voodoo2 i tak nie pójdzie wyżej niż 1024x768, a przy RAMDACu 135 MHz spokojnie przy tej rozdzielczości osiągniesz 100 Hz.
  
Back to top
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top