Page Index Toggle Pages: 1 [2]  Send TopicPrint
Hot Topic (More than 10 Replies) Dobry Router DSL do dużej chaty (Read 5302 times)
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Dobry Router DSL do dużej chaty
Reply #15 - 30. Jan 2020 at 22:09
Print Post  
Każdy tu widzę ma swoje ulubione firmy, więc dorzucę trzy grosze.
Po pierwsze koledzy mają rację, jedno urządzenie nie da rady, przerobiłem temat przy dwóch kondygnacjach i padaka. Nie ważne ile ma to anten, jak dużych i jaka technologia. Wszystko najlepiej działa w tym samym pomieszczeniu, każda przeszkoda w jakimś mniejszym lub większym stopniu ogranicza sygnał. W moim przypadku skończyło się na tym, że wywaliłem modem i router na strych, w każdym pomieszczeniu mam gniazdko LAN, WiFi puszczam z Acces Pointów przy czym można sobie zrobić jedno SSID, ja wybrałem opcję, że każde ma inną Wink
Zaufałem firmie Fritz, nie jest tania, liczyłem więc, że będzie dobra. Rok temu jak to wszystko skonfigurowałem, tak do dziś zero awarii, ani jednej zwieszki, zapomniałem już jak to działa :-P

1x FritzBox 6890 LTE (światłowód + awaryjnie LTE)
4x Fritz WLan Repeater 1750E (jako Acces Pointy)

PS.
Asus tylko ładnie wygląda na obrazkach.... potwierdzam, tandeta jeśli chodzi o sprzęt.
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Kosiara
Senior Member
****
Offline



Posts: 1313
Location: Płońsk
Joined: 17. Jul 2017
Gender: Male
Re: Dobry Router DSL do dużej chaty
Reply #16 - 31. Jan 2020 at 06:57
Print Post  
Dokładnie każdy ma jakieś upodobania. Kupiłem router Asusa i nie był to najlepszy wybór. Cyklicznie muszę go resetować, aby działał poprawnie.
  
Back to top
 
IP Logged
 
GL1zdA
Senior Member
****
Offline


Alpha Powered

Posts: 1049
Location: Warszawa
Joined: 14. Apr 2017
Gender: Female
Re: Dobry Router DSL do dużej chaty
Reply #17 - 31. Jan 2020 at 07:14
Print Post  
Ze swojej strony dodam, że warto szukać czegoś, co pozwala na wymianę oprogramowania na OpenWRT/DDWRT etc, bo obsługują routery, dla których producent dawno przestał wypuszczać aktualizacje. I trzeba zwrócić uwage nie tylko na to, czy da się zainstalować alternatywne oprogramowanie, ale też na to, czy WiFi będzie z nim działać. Co do ASUSa, to w życiu miałem jednego -RT-N66U - i działa do dziś, ale problemem jest właśnie brakiem OpenWRT dla urządzenia.
  
Back to top
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8092
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Dobry Router DSL do dużej chaty
Reply #18 - 31. Jan 2020 at 07:52
Print Post  
Ja się przesiadłem z openWRT i Tomato po latach z netgear z dużą nieufnością na Mikrotika... Jestem zadowolony tą zmianą. Na wrt każdy upgrade softu był z zaciśniętymi zębami i kciukami, zamkniętymi oczami - żeby się nie zwaliło, żeby się nie zwaliło... już sie zdarzały ubicia i żmudne unbrick, a tu upgrade softu do 20 sekund... Dwa interfejsy: podstawowy - szybka konfiguracja i zaawansowany. Bajka...
Tyle, że na warunki Voodoomana to potrzeba 7 stówek na mikrotika...
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1707
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Dobry Router DSL do dużej chaty
Reply #19 - 31. Jan 2020 at 11:16
Print Post  
Największą zaletą Mikrotików to ich wsparcie. Soft dostępny jest na wszystkie platformy jakie wypuścili i nawet 15-letnie RB433 są wspierane. Drugą największą zaletą i wadą jest jego funkcjonalność, zrobić się da niemal wszystko, wada bo trzeba wiedzieć jak. Tu nie ma ładnych i prostych kreatorów które ciągną za rączkę, poza bardzo podstawowym quick setem.

Generalnie w cenie kilkuset PLN nie ma nic bardziej funkcjonalnego niż Mikrotiki, ale niestety jakakolwiek bardziej zaawansowana konfiguracja dla kogoś kto nie miał z nimi styczności to będzie koszmar. Za to jak ktoś umie wykorzystać jego zalety, np CAPs z zarządzaniem AP lub np odpalenie wielu połączeń VPN w zależności od kierunku i typu ruchu - po prostu bajka. No i wsparcie i pewność, że po roku czy dwóch producent tego wypasionego pudełka nie porzuci go tylko dla tego abyś kupił od niego następne.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top