Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Odzyskiwanie partycji LVM (Read 1051 times)
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Odzyskiwanie partycji LVM
06. Feb 2020 at 18:25
Print Post  
Witam,

Czy na forum jest ktoś kto przynajmniej średnio zaawansowanym użytkownikiem linuxa, żeby podpowiedzieć jak się dostać do partycji lvm?

Problem polega na tym, że mam kilka dysków, wcześniej miałem system na talerzowym + partycja na dane + inne talerzowce z jedną partycją na dane.

Kilka miesięcy temu system postawiłem na ssd, który padł - szlak trafił lvm backup metadata. Jak ssd padł to płyta główna zaczęła bootować z następnego dostępnego dysku, gdzie na pierwotnym talerzowcu zrobił się śmietnik z plikach systemowych i mam tylko "Failed to connect to lvmetad". Z innymi dyskami, które miały tylko jedną partycję na magazyn nie ma problemu, montują się bez problemu.

Jak zaczynam badać z poziomu nowo postawionego debiana na oddzielnym dysku, to:

- wywala mi błędną liczbę magiczną oraz wykryto partycję pmbr
- mogę uzyskać informację o partycjach która zaczyna się i kończy w danym sektorze,
- uzyskuję informację o tym, że tablica partycji jest uszkodzona,
- testdisk pokazuje partycje, ale jako usunięte.

No i co teraz, żeby nie narobić więcej szkód? Da się to jakoś ręcznie podmontować bo teraz jest jako pusty dysk czy trzeba zrekonstruować metadata lvm?

Pozdr.
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
IIIdfx
Full Member
***
Offline



Posts: 527
Joined: 23. May 2012
Re: Odzyskiwanie partycji LVM
Reply #1 - 09. Feb 2020 at 22:11
Print Post  
Nie jestem pewny ale możesz spróbować. Na pewno nie zepsuje a może pomóc --> (You need to Login or Register to view media files and links)
  

Powered by GNU Linux Gentoo
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top