Page Index Toggle Pages: 1 2 [3]  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Epicki MPC2 (czyli 486DX2@VLB "z epoki"). (Read 7474 times)
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Epicki MPC2 (czyli 486DX2@VLB "z epoki").
Reply #30 - 26. Apr 2020 at 17:13
Print Post  
BIOS możesz zrzucić programikami pod DOSem (są do tego przeznaczone małe utile, ale też NSSI to posiada), choć mi akurat łatwiej użyć do tego celu programatora.

Link do instrukcji podałem Ci przecież wyżej...

"Edit: no niespełna minuta szukania: (You need to Login or Register to view media files and links) "

Na tym moim Shuttle HOT-409 takim jak Twój ta zielona Varta też żyje O_o (ale już miała ślady nalotu, więc wyleciała).
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Online


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1027
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Epicki MPC2 (czyli 486DX2@VLB "z epoki").
Reply #31 - 26. Apr 2020 at 17:48
Print Post  
HanJammer wrote on 26. Apr 2020 at 17:13:
BIOS możesz zrzucić programikami pod DOSem (są do tego przeznaczone małe utile, ale też NSSI to posiada), choć mi akurat łatwiej użyć do tego celu programatora

bede musial sie z nimi zapoznac,ale to juz na zlozonym zestawie, wiec nie za predko

HanJammer wrote on 26. Apr 2020 at 17:13:
Link do instrukcji podałem Ci przecież wyżej...
"Edit: no niespełna minuta szukania: (You need to Login or Register to view media files and links) "
to jest link do Shuttle na socket1 i korzystam

a szukam instrukcji do NoName socket3 - no moze nie taki noname, bo po oznaczeniach TEAN TN1 google powiedzialo mi, ze to American Way AW-100, a takiej plyty na th99 nie ma

HanJammer wrote on 26. Apr 2020 at 17:13:
Na tym moim Shuttle HOT-409 takim jak Twój ta zielona Varta też żyje O_o (ale już miała ślady nalotu, więc wyleciała).


na HOT-409 zielona Varta zdechla, napiecie 0.03v ,to jest ogniwo NiMH i nie sprawdzalem,czy jest ladowane podczas pracy,
na AW-100 mam niebieskie GP, ogniwo NiCd i jest ladowane napieciem 4.2v w czasie pracy kompa,
przed chwila sprawdzalem,ze po nie calej dobie napiecie spadlo do 1.55v i godzina sie przestawila,
wiec za wczesnie pochwalilem
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Epicki MPC2 (czyli 486DX2@VLB "z epoki").
Reply #32 - 28. Apr 2020 at 17:58
Print Post  
Wracając do wątku - dorobiłem szybki na miejsce tej nieco uszkodzonej. Wyszły zawodowo. Jedna w wersji bez napisów (naklejone od spodu - wydrukowane na folii do drukarki laserowej, ale wydruk powtórzę jeszcze w lepszej drukarce), druga z napisami grawerowanymi laserem (będą wyglądać lepiej po wypełnieniu ich farbą i wyczyszczeniu z resztek folii zabezpieczającej). Pasują idealnie.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 2 [3] 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top