Page Index Toggle Pages: 1 2 3 [4] 5 6  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Komp w obudowie Sega Saturn :) jaka konfiguracja? (Read 15358 times)
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Nie wyświetla obrazu ATI Rage 128 Pro/Ultra 32 MB
Reply #45 - 02. May 2020 at 22:00
Print Post  
Wszystko się zgadza. K6-III na szynie 66MHz to rzadkość jak tual na szynie 100MHz. Zobaczysz to tylko wtedy gdy płyta nie obsługuje wysokiego FSB a ma np modowany bios dla chipsetów TX. Czyli cache L3 może w niektórych sytuacjach ratować wydajność przy wąskim FSB. Ale nie po to kupuje się te proce by je dławić szyną Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1027
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Nie wyświetla obrazu ATI Rage 128 Pro/Ultra 32 MB
Reply #46 - 02. May 2020 at 22:20
Print Post  
a gdy masz proca, anie masz plyty z fsb100 ?
gdybym kupil K6-3 to mniej wiecej w takiej sytuacji bym byl  Wink

P.S.
i430TX nie jest jedynym chipsetem do s7,
czy K6-3 nie ruszy na plycie z obsluga K6-2 ? sa plyty na TX z fabryczna obsluga K6-2 i sa plyty s7 na innych chipsetach z obsluga K6-2

P.S.
ma ktos pozyczyc K6-3  Huh
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Nie wyświetla obrazu ATI Rage 128 Pro/Ultra 32 MB
Reply #47 - 02. May 2020 at 23:13
Print Post  
No właśnie o tym piszę, masz K6-III ale cienką płytę i tu cache może pomóc i to mówią testy które przedstawiłeś. Tu jest konieczność zdławienia procka i TX nie jest jedyny, to tylko przykład chociaż najczęstszy.
  
Back to top
 
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1027
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Nie wyświetla obrazu ATI Rage 128 Pro/Ultra 32 MB
Reply #48 - 04. May 2020 at 23:04
Print Post  
w tescie K6-3 na fsb66 ma najwieksze roznice - az dziwne jak to sie ma do K6-2 na fsb100 i roznicy az 150MHz,

ale zauwaz, ze normalnie ,czyli K6-3 na fsb100 roznice tez sa duze przy braku L3, bo az ~10%,
oczywiscie w jednym programie roznice sa tak duze, a w innym sa juz znacznie mniejsze, ale wynika z tego, ze zawsze lepiej L3 miec,
na tamtej plycie jest chyba 512kB L3, wiec jeszcze nie wszystko zostalo zbadane
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Nie wyświetla obrazu ATI Rage 128 Pro/Ultra 32 MB
Reply #49 - 04. May 2020 at 23:11
Print Post  
Aaaaa to L3 tak myślałem 1MB vs 2MB na MVP3. Tak myślę że może to też zależeć od płyty głównej. Opieram się na testach na różnych mobo pod tuala i badziewny ECS jest lepszy niż MSI więc i tu może być kwestia dostępnych ustawień BIOS, tych niedostępnych, sterów i rzecz jasna użytkownika Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
bistro
YaBB Newbies
*
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 41
Joined: 24. Apr 2020
Re: Nie wyświetla obrazu ATI Rage 128 Pro/Ultra 32 MB
Reply #50 - 04. May 2020 at 23:19
Print Post  
Sorka, za brak odzewu, ale intensywnie się majówkowałem Smiley
Ja mam ustawione FSB na CPU i na RAM na 100 MHz, AGP na 66, a PCI na 33 MHz. Cache na płycie jest i chyba działa bo jest włączony w BIOS. Pamięć to PC133, ale płyta nie obsługuje takiego taktowania. Mnożnik mam teraz na 4x i napięcie na 2.4 V.
Tutaj jest manual od tej mojej płyty (You need to Login or Register to view media files and links)
Jestem otwarty na rady odnośnie BIOSu i zworek, bo przyznam szczerze, że do perfekcji nie opanowałem tej wiedzy Smiley

Zaintrygował mnie ten SIS 315 co ma 52 mm. Szybsze to będzie od TNT 2 M64? Gdzie to dostać? Cheesy

Savage 4 Pro 32 MB testowałem na tej płycie czysto teoretycznie, bo i tak się nie mieści, ale to jest taki szajs, że dostaje baty od TNT 2 M64 i tego ATI Rage.

Odnośnie grzania się i cyrkulacji to musze zdejmować pokrywę CD, bo bez tego po jakichś 2 h mam odcięcie z powodu przegrzania. Prędzej grafiki, bo nie da się dotknąć radiatora taki gorący. Jak ściągnę pokrywę CD to może to działać 24 h na dobę.
  
Back to top
 
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1027
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Nie wyświetla obrazu ATI Rage 128 Pro/Ultra 32 MB
Reply #51 - 04. May 2020 at 23:38
Print Post  
bistro wrote on 04. May 2020 at 23:19:
Cache na płycie jest i chyba działa bo jest włączony w BIOS.

na twojej plycie jest cache 512kb i moze byc wlaczony, ale wlozyles 256MB RAM, wiec cache jest omijany przez windowsa (cala pamiec nie jest keszowana, a win uzywa pamieci od konca),
to praktycznie tak, jakbys cache wylaczyl - zobacz sobie na filmiku, ktory wkleilem jakie sa roznice, gdy Filip ma 128MB, a pozniej 512MB i z wylaczony cache ; z 512MB dziala praktycznie jak z wylaczonym cache,
dlatego powinienes zmniejszyc ilosc RAM do 128MB i w biosie ustawic WT ,albo 64MB i WB

bistro wrote on 04. May 2020 at 23:19:
Pamięć to PC133

taka pamiec mozna ustawic na 100MHz cl2, co jest szybsze niz cl3
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Nie wyświetla obrazu ATI Rage 128 Pro/Ultra 32 MB
Reply #52 - 04. May 2020 at 23:39
Print Post  
Takiego Sisa 315 mam dzięki uprzejmości Neo, odebrałem na zlocie ale jak ostatnio sprawdzałem na ebay to coś nie ma. Haczyk jest taki że mogę mniej więcej porównać do innych kart ale na tualu. Nie mam pojęcia jaka będzie wydajność na socket 7. Ma T&L, ale to 32 MB PCI, sporo może też zależeć od wymagań sterownika względem CPU. Cyba coś wrzucałem do benchmarków grafik
  
Back to top
 
IP Logged
 
bistro
YaBB Newbies
*
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 41
Joined: 24. Apr 2020
Re: Nie wyświetla obrazu ATI Rage 128 Pro/Ultra 32 MB
Reply #53 - 04. May 2020 at 23:44
Print Post  
To przy następny podejściu do zabawy tym wehikułem zainstaluję kostkę 128 MB. Mogę też 2x 64 lecz nie wiem czy to się będzie różniło od 1x 128. Dałem 256 w myśl zasady RAMu nigdy nie za wiele.

Polowałem na sprawnego Rage i upolowałem srogo przepłacając to i może upoluję SIS 315 Cheesy

Oooo nawet jest na Allegro lecz to jest 32 MB pod AGP. Jednak trochę szkoda mi na to 90 zł dawać.
(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Nie wyświetla obrazu ATI Rage 128 Pro/Ultra 32 MB
Reply #54 - 04. May 2020 at 23:58
Print Post  
Chyba był jakiś ostatnio na allegro ale nie wiem jak z wysokością, wersja 32MB ale nie wiem jaki rodzaj pamięci. Mój ma 32MB, szyna 32-bit DDR, taktowanie 133 MHz czyli przepustowość jak w Rage ale bez bajerów AGP. Kwestia sprawności w innej platformie. Mogę jutro zmierzyć model AGP ale ten jest wyższy oraz podrzucić testy na s370.

EDIT:
Ten z allegro również ma szynę 32-bit
  
Back to top
 
IP Logged
 
bistro
YaBB Newbies
*
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 41
Joined: 24. Apr 2020
Re: Nie wyświetla obrazu ATI Rage 128 Pro/Ultra 32 MB
Reply #55 - 05. May 2020 at 00:03
Print Post  
Jak by Ci się chciało to możesz go przez coś przepuścić na Socket 370, ale bez ciśnienia. Podejrzewam, że to może być wolniejsze od M64 i Rage. Ja jak coś to mam dwie platformy na s370 w jednej jest P III Tualatin 1400 MHz, a w drugiej 2x Celeron 500 MHz to mogę to samo co Ty puścić na którymś wyposażonym w Rivkę M64 i bym miał jakieś porównanie Smiley

KGB wrote on 02. May 2020 at 22:20:
P.S.
ma ktos pozyczyc K6-3  Huh

Chętnie pożyczę K6-3 400 na miesiąc jak chcesz Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
bistro
YaBB Newbies
*
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 41
Joined: 24. Apr 2020
Re: Komp w obudowie Sega Saturn :) jaka konfiguracja?
Reply #56 - 05. May 2020 at 03:27
Print Post  
Pozwolę sobie na napisanie posta pod postem, gdyż będzię on dotyczył innej myśli, a mianowicie testów tych dwóch grafik, które posiadam i które się mieszczą w tej budzie posklejanej na Poxipol i klej z pistoletu Smiley (zmieniłem też tytuł wątku, ponieważ mam już Rage'a działającego).

I tak...

Gry nowsze, których wymaganiom ten set i tak nie sprostuje, działają lepiej na ATI Rage 128. Mam na mysli tutaj GTA 3, Mafię, Project I.G.I., Grandię 2. Jednak w nieco starszych grach więcej FPS jest na Rivce M64 32 MB.

Największą rozterkę co do doboru karty mam przy moich ulubionych retro grach czyli ścigałkach. Colin 2.0 działa dużo lepiej na Rivce M64, a NFS Porche lepiej na Rage 128 i to są baardzo odczuwalne różnice rzędu 10 FPS.

Zagadką jest dla mnie oryginalny Outcast z 1999 r. ponieważ na obu tych kartach gra działa tak tragicznie, że nie ma mowy o normalnym graniu t.j. gra wyciąga ok 5 fps. Być może to wina tego, że gra oryginalnie przeznaczona jest do instalacji jednej z płyt CD, a grania z drugiej. A ja to wszystko odpalam na jednym dysku HDD. W sesnie gra działa z dysku HDD, a obraz płyty jest emulowany z wirtuala też na tym samym dysku HDD. Wtedy w sumie były już napędy CD 32x i 40x i zazwyczaj to dane gry szły z HDD, a dane z CD z napędu. U mnie HDD jest obecnie Toshiba 160 GB SATA, na adapterze do PATA, na której są partycje: Windowsowa98 na 8 GB i DATA na 120 GB, bo BIOS starych płyt ponoć nie obsłuży więcej niż 138 GB, więc specjalnie zachowałem dystans i partycje są od początku dysku, a nie od np. połowy.
  
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Komp w obudowie Sega Saturn :) jaka konfiguracja?
Reply #57 - 05. May 2020 at 03:36
Print Post  
co dodyskow to zmierz tam predkosci, niektore 2,5 hdd trgicznie wolno dzialaja z niektorymi przejsciowkami..
ewentualnie skombinuj ssd, u mnie dalo sporego kopa do wydajnosci starych kompow (glownie p3 i p4..)
no i nie tyrpa :p
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
bistro
YaBB Newbies
*
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 41
Joined: 24. Apr 2020
Re: Komp w obudowie Sega Saturn :) jaka konfiguracja?
Reply #58 - 05. May 2020 at 03:41
Print Post  
Odnośnie kombinowania z SSD to ruszył tylko jeden na takiej przejściówce PATA -> SATA. To był taki najbardziej paździerzowy SSD kupiony z rok temu kedy były lepsze ceny. To był SILICON POWER 128 GB SSD xd kosztował wtedy z 7 dych. Wszystko nie działało ani odrobine szybciej niż na HDD, więc go zamontowałem gdzieś w starym lapku u dalszej rodziny, i myśleli wówczas, że wymieniłem "całe wnętrzności komputera",a ten lapek jeszcze na C2D Wink

EDIT. rozwinę myśl. Próbowałem przeróżnych SSD, różnych firm i niektóre nie były wykrywane przez tą przejściówkę, a niektóre wywalały błąd w trakcie instalacji Win98 z CD. Próbowałem Cruciali, Samsungów, Toshib i Kingstonów, a zainstalował system od początku do końca jedynie SILICON POWER xd ale jak wyżej pisałem, zero różnic na korzyść SSD skoro to wszystko idzie przez PATA. Może powinienem kupić u chińczyka nową przejściówkę, bo ta którą mam jest z jakiegoś 2011/2012 roku.
W ogóle to najlepszy byłby taki cienki kontroler SATA pod PCI, ale i tak pewnie by nie szło z niego bootować. Na Komputroniku ze 2 lata lata temu zakupiłem o taki jak w załączniku kontrolerek z myślą flashowania jego BIOSu i może by jakoś pykło, ale przyszło zupełnie coś innego, 2x grubsze, a przecież nie będę facetowi w salonie tłumaczył do czego mi to potrzebne no i nie odebrałem towaru, a ten się tłumaczył, że mają to w umowie zaznaczone xd ze towar może się różnić wizualnie. Brechłem i poszedłem  Undecided
  
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Komp w obudowie Sega Saturn :) jaka konfiguracja?
Reply #59 - 05. May 2020 at 04:42
Print Post  
u mnie na pierdolkach wtykanych w gniazdo ide smiga, bootuje bez problemu
bistro wrote on 05. May 2020 at 03:41:
128 GB SSD xd

mam kingstona 60 gb, kupowane jeszcze za czasow eeePC (jak mobilnego ustrojstwa potzrebowalem Wink
heh, jak ssd tak potanialy to musze sie za kilkoma rozejrzec
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 2 3 [4] 5 6 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top