Page Index Toggle Pages: 1 [2]  Send TopicPrint
Hot Topic (More than 10 Replies) Są tu jacyś szpece od sieci ? (Read 4831 times)
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Są tu jacyś szpece od sieci ?
Reply #15 - 07. May 2020 at 17:37
Print Post  
Może zblacklistowało twojego MACa po jakichś kombinacjach a nowy nie był dopisany...?
W każdym razie dobrze że KONKUbina nie pokazała jaką jest kolejność dziobania w waszym stadzie.  Wink
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Są tu jacyś szpece od sieci ?
Reply #16 - 08. May 2020 at 08:43
Print Post  
Co do podatności podanej przez 314TeR, to po szybkim przeczytaniu, jest nie do wykorzystania z internetu przy domyślnych ustawieniach routera, bo przecież panel administracyjny nie jest wystawiony na świat.

Ja mam router którego ostatni firmware powstał w 2015 roku i nie ma DD-WRT / OpenWRT (tzn jest, ale bez obsługi wifi 5GHz). Tak więc ma tą podatność Crack, pewnie Heartbleeda i co tam jeszcze po drodze wyszło. Ogólnie to yolo, na razie nic się nie dzieje Wink
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1705
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Są tu jacyś szpece od sieci ?
Reply #17 - 08. May 2020 at 14:39
Print Post  
No właśnie u @leosh - było podejrzenie i to dość poważne, że jego router jest właśnie podatny na przejęcie ustawień panelu admina od strony internetu. UPnP było jego najmniejszym zmartwieniem.

Co do samego UPnP - To problem jest z nim to, że został u podstaw źle zaprojektowany. W skrócie - stworzono protokół (usługę), która może sterować routerem na prawach administratora, bez konieczności posiadania uprawnień administratora. Bo jak można inaczej sklasyfikować, że wysłanie zwykłego pakietu do routera, bez konieczności autentykacji, pozwala przekierować cały ruch przechodzą przez router w dowolny sposób. Do tego dorzuć złe implementacje UPnP na wielu plastikowych routerach gdzie może przekierowanie zrobić nie tylko do wewnątrz, ale wręcz "wyprowadzić" cały ruch na zewnątrz na konkretny host. 
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top