Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Drukarka 3D (Read 1741 times)
mario990
YaBB Newbies
*
Offline


I Love RETRO

Posts: 76
Location: Sztum
Joined: 05. May 2020
Gender: Male
Drukarka 3D
23. May 2020 at 22:16
Print Post  
Jako że jestem zielony w temacie i stawiam pierwsze kroki, ciekaw jestem Waszych opinii za i przeciw, na temat drukarek 3D z przedziału cenowego do 2000 zł.
Jakie drukarki polecacie a jakie omijać szerokim łukiem.
Z jakich drukarek korzystacie, wrzućcie przykładowe wydruki - pochwalcie się swoimi pracami.  Smiley
Jakie są bolączki tanich drukarek i na co zwrócić uwagę.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4203
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Drukarka 3D
Reply #1 - 23. May 2020 at 22:31
Print Post  
Jako early adopter nie mam się czym szczególnie chwalić - mam drukarkę V3 z tygodnika 3D Create&Print. Składanie jej samemu przyniosło mi dużo satysfakcji i dogłębną wiedzę jak to wszystko funkcjonuje. Sam sprzęt nie jest zbyt wysokich lotów, choć są sprzęty jeszcze prostsze i o mniejszych możliwościach. Tu mam przynajmniej podgrzewany bed i obudowaną konstrukcję. Obszar drukowania jest tylko 14 na 14 cm i mniej więcej tyle samo wysokości. W PLA drukuje bardzo dobrze, ale z ABSem ledwo daje radę - absolutny max temperatury dyszy. Przykładów jest tu kilka w moich postach - w elektronice obudowa do flash carta którą już widziałeś i mocowanie do panelu słonecznego doładowującego stację pogodową. W buildach kilka części do moich mini retro kompów na zloty - Lunatic Pandora i Skrzynka Robinsona, oraz nóżki i mocowanie czytnika CF do 386. Na moim kanale na YouTubie w filmikach z montażu jest sprzęt w akcji kilka razy.
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Drukarka 3D
Reply #2 - 24. May 2020 at 14:08
Print Post  
Ja mam 3D da Vinci 1.0 Pro od XYZprinting. Używam jakieś dwa lata. Prosty intuicyjny sprzęt w drukowaniu. Skanowanie obiektów 3D mocno kuleje i nie działa tak jak powinno. Proste elementy drukuje bez problemu. Nie lubię szlifowania wydruków. Moim zdaniem tracą na "surowości" a tą akurat lubię. Widoczny raster itp. Jak potrzebuję dokładniej, bardziej gładko - daję cieńszy raster.
(You need to Login or Register to view media files and links)

Nie wiem jakie ma teraz ceny standardowo...
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
mario990
YaBB Newbies
*
Offline


I Love RETRO

Posts: 76
Location: Sztum
Joined: 05. May 2020
Gender: Male
Re: Drukarka 3D
Reply #3 - 24. May 2020 at 23:28
Print Post  
konku całkiem ładnie drukuje Ci ten sprzęt
takie maski można drukować do walki z pandemią koronawirusa zamiast ściągać z chin nie spełniające wymogów  Wink  Smiley
myślę tak po cichu nad creality ender 3
a jakim programem przygotowujesz druk i generowanie G-kodu? korzystasz z Cury?
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Drukarka 3D
Reply #4 - 28. May 2020 at 22:10
Print Post  
Modelowanie albo zmiany w gotowych projektach robię (prostackim) 3D Builderem albo w XYZmaker Suite. Wydruk za pomocą XYZware Pro. Oprogramowanie dopasowane do tej drukarki.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top