Page Index Toggle Pages: [1] 2 3  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Pentium III 1GHz / CUBX / 512MB / GeForce3 64MB (Read 4480 times)
Trurl
YaBB Newbies
*
Offline



Posts: 57
Joined: 29. May 2020
Pentium III 1GHz / CUBX / 512MB / GeForce3 64MB
30. May 2020 at 00:28
Print Post  
Witam! Mój pierwszy post. Smiley Oto mój wymarzony Pentium III którego wreszcie mogłem zbudować na stare lata! Smiley
  • System operacyjny: Windows 98SE ze wszystkimi uaktualnieniami
  • Procesor: Pentium III 1GHz SL5QV 100MHz FSB Socket 370
  • Pamięć: 512MB Mitsubishi PC133 ECC SDRAM
  • Płyta główna: Asus CUBX rev. 1.02, chipset Intel 440BX
  • Karta graficzna: Abit Siluro GeForce3 AGP VIVO 64MB
  • Dyski twarde: Western Digital Caviar SE 120GB (plus 80GB w kieszeni) 7200RPM 8MB Cache IDE
  • Napęd DVD-ROM: Pioneer DVD-119 16x IDE
  • Nagrywarka: Plextor PlexWriter PX-W4824TA CDRW 48x IDE
  • Karta dźwiękowa pod Windows: Sound Blaster Audigy 2 Platinum (SB0240) z przednim panelem i pilotem
  • Karta dźwiękowa pod DOS: Sound Blaster 16 IDE (CT2290) z Advanced Signal Processor
  • Tuner TV+FM: AVermedia TV Studio 203 (chipset Brooktree Bt878) z pilotem
  • Karta SCSI: Adaptec AHA-2940U2W PCI
  • Karta sieciowa: 3Com Etherlink 3C905-TX PCI
  • Stacja FDD: 3.5" 1.44MB TEAC FD-235
  • Stacja LS-120: Matsushita LKM-F394-1 IDE
  • Stacja zewnętrzna tak dla jaj: Avatar Shark 250
  • Zasilacz: Enermax EG-465AX-VE 460W ATX
  • Obudowa: ATX "no-name USB" Smiley


Facjata:
(You need to Login or Register to view media files and links)

Wnętrze:
(You need to Login or Register to view media files and links)

Pełny zestaw (stare zdjęcie):
(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
 
IP Logged
 
mario990
YaBB Newbies
*
Offline


I Love RETRO

Posts: 76
Location: Sztum
Joined: 05. May 2020
Gender: Male
Re: Pentium III 1GHz / CUBX / 512MB / GeForce3 64MB
Reply #1 - 30. May 2020 at 10:49
Print Post  
Widać olbrzymi wkład pracy i masę poświęconego czasu aby sprzęty wyglądały na dopieszczone w każdym najmniejszym detalu  Cheesy Bezcenne  Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Trurl
YaBB Newbies
*
Offline



Posts: 57
Joined: 29. May 2020
Re: Pentium III 1GHz / CUBX / 512MB / GeForce3 64MB
Reply #2 - 30. May 2020 at 14:27
Print Post  
mario990 wrote on 30. May 2020 at 10:49:
Widać olbrzymi wkład pracy i masę poświęconego czasu aby sprzęty wyglądały na dopieszczone w każdym najmniejszym detalu  Cheesy Bezcenne  Smiley


Dziękuję za dobre słowa i bardzo się cieszę, że to zauważasz i doceniasz. Smiley Zbudowanie tych trzech maszyn zajęło mi dwa lata i dla mnie są tego warte. Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Pentium III 1GHz / CUBX / 512MB / GeForce3 64MB
Reply #3 - 30. May 2020 at 21:54
Print Post  
Cześć.
A po co ten kontroler scsi?  Huh
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Trurl
YaBB Newbies
*
Offline



Posts: 57
Joined: 29. May 2020
Re: Pentium III 1GHz / CUBX / 512MB / GeForce3 64MB
Reply #4 - 30. May 2020 at 22:17
Print Post  
Callahan wrote on 30. May 2020 at 21:54:
Cześć.
A po co ten kontroler scsi?  Huh


1. A tak dla jaj. Smiley
2. Żeby podłączyć napędy optyczne Plextor w obudowie zewnetrznej widocznej na lewym skraju zdjęcia całego zestawu.
  
Back to top
 
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1026
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Pentium III 1GHz / CUBX / 512MB / GeForce3 64MB
Reply #5 - 30. May 2020 at 22:52
Print Post  
upchales do obudow tych sprzetow chyba wszystkie napedy, ktore miales  Tongue
przez to nie da sie zrobic prawdziwego porzadku z kablami - widac, ze robiles co tylko mozna, ale jest tam gesto,
to dodaje autentycznosci sprzetu skladanego szybko na handel  Cheesy

w obu zestawach ATX mocno przestrzeliles sie z zasilaczami, co dodatkowo utrudnia ulozenie kabli, bo mocne zasilacze maja ich duzo,
ja w swoich/do swoich zestawow dobieram zasilacze pod wzgledem zuzycia energii i dodatkowo usuwam przewody zbedne, zeby nie plataly sie po budzie,
bo po co mi przewod dedykowany do P4  Tongue
  
Back to top
 
IP Logged
 
Trurl
YaBB Newbies
*
Offline



Posts: 57
Joined: 29. May 2020
Re: Pentium III 1GHz / CUBX / 512MB / GeForce3 64MB
Reply #6 - 30. May 2020 at 23:16
Print Post  
KGB wrote on 30. May 2020 at 22:52:
upchales do obudow tych sprzetow chyba wszystkie napedy, ktore miales  Tongue
przez to nie da sie zrobic prawdziwego porzadku z kablami - widac, ze robiles co tylko mozna, ale jest tam gesto,
to dodaje autentycznosci sprzetu skladanego szybko na handel  Cheesy

w obu zestawach ATX mocno przestrzeliles sie z zasilaczami, co dodatkowo utrudnia ulozenie kabli, bo mocne zasilacze maja ich duzo,
ja w swoich/do swoich zestawow dobieram zasilacze pod wzgledem zuzycia energii i dodatkowo usuwam przewody zbedne, zeby nie plataly sie po budzie,
bo po co mi przewod dedykowany do P4  Tongue


Nie widzę w niczym co wymieniłeś jakiegokolwiek problemu.  Grin

Kable są uporządkowane maksymalnie jak się da, a do środka nigdy nie zaglądam. Uważam ze jest to znak dawnych czasów bo wtedy w kompach był bałagan. Smiley

A co do zasilaczy:

1. Lepiej jest mieć mocniejszy zasilacz chodzący powiedzmy na 50% obciążenia niż słabszy ale obciążony na 90%, bo taki obciążony do max szybciej padnie.

2. Mocniejsze, markowe zasilacze z tej epoki są zdecydowanie lepszej jakości niż "250W ATX PENG TING POWAR" za 5 zł. Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1705
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Pentium III 1GHz / CUBX / 512MB / GeForce3 64MB
Reply #7 - 30. May 2020 at 23:24
Print Post  
Ja tu nie widzę żadnego nadmiernego bałaganu ani nadmiarowego zasilacza. Ważne aby zasilacz miał wysoką wydajność prądową na liniach 3,3 i 5V, a tu wydaje mi się (bo nie widać dokładnie na zdjęciu) jest przyzwoite 2 x po 35A. Jeśli nie są kombinowane moce, to masz bardzo fajny zapas i święty spokój.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1026
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Pentium III 1GHz / CUBX / 512MB / GeForce3 64MB
Reply #8 - 30. May 2020 at 23:29
Print Post  
Trurl wrote on 30. May 2020 at 23:16:
Nie widzę w niczym co wymieniłeś jakiegokolwiek problemu.  Grin

Kable są uporządkowane maksymalnie jak się da, a do środka nigdy nie zaglądam. Uważam ze jest to znak dawnych czasów bo wtedy w kompach był bałagan. Smiley

A co do zasilaczy:

1. Lepiej jest mieć mocniejszy zasilacz chodzący powiedzmy na 50% obciążenia niż słabszy ale obciążony na 90%, bo taki obciążony do max szybciej padnie.

2. Mocniejsze zasilacze z tej epoki są zdecydowanie lepszej jakości niż "250W ATX PENG TING POWAR" za 5 zł.


pisalem o porzadkowaniu kabli, a to nigdy nie jest problemem, dopoki ktorys nie wkreca sie w wentylator  Grin
tzn. ani porzadek, ani jego brak nie jest problemem praktycznym,

1. co do mocy zasilacza, to chodzi mi o to ,ze nie uzywasz 50% mocy zamiast 90% , tylko uzywasz 20% zasilacza przy maks obciazeniu sprzetu,
a krowa z metrami przewodow siedzi w budzie i kreci makaron  Tongue

2. nie przesadzaj z ta epokowoscia, bo to nie jest zasilacz z epoki, tak jak napedy optyczne nie sa z epoki - wtedy nie bylo nagrywarek 48x
w zestawie z 233MMX tez zasilacz i napedy nie pochodza z epoki, bo nagrywarka CD 24x byla jedynie w mokrych snach piratow - 2x to byl mega wypas, 4x byly moze zapowiedziane w cenach uzywanego samochodu,
24x jest nieosiagalne na tym sprzecie, bo powyzej 8x czas nagrywania plyty rosnie przez przestoje,
testowalem kiedys na K6 333, co prawda na VX, czyli z kontrolerem PIO4 ,a TX ma ATA33 ,ale niekoniecznie transfer kontrolera kulal  Wink
  
Back to top
 
IP Logged
 
Trurl
YaBB Newbies
*
Offline



Posts: 57
Joined: 29. May 2020
Re: Pentium III 1GHz / CUBX / 512MB / GeForce3 64MB
Reply #9 - 30. May 2020 at 23:34
Print Post  
KGB wrote on 30. May 2020 at 23:29:
pisalem o porzadkowaniu kabli, a to nigdy nie jest problemem, dopoki ktorys nie wkreca sie w wentylator  Grin
tzn. ani porzadek, ani jego brak nie jest problemem praktycznym,

co do mocy zasilacza, to chodzi mi o to ,ze nie uzywasz 50% mocy zamiast 90% , tylko uzywasz 20% zasilacza przy maks obciazeniu sprzetu,
a krowa z metrami przewodow siedzi w budzie i kreci makaron  Tongue



Dalej nie wiedzę żadnego problemu. Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Trurl
YaBB Newbies
*
Offline



Posts: 57
Joined: 29. May 2020
Re: Pentium III 1GHz / CUBX / 512MB / GeForce3 64MB
Reply #10 - 30. May 2020 at 23:40
Print Post  
KGB wrote on 30. May 2020 at 23:29:
2. nie przesadzaj z ta epokowoscia, bo to nie jest zasilacz z epoki


Czepiasz się. Z epoki - sprzed 20 lat, czyli nie taki jakie są teraz w produkcji. Wtedy najważniejszym napięciem bylo 5V, a teraz jest to 12V, dlatego niektóre zasilacze
produkowane teraz nie potrafią uciągnąć wypasionego systemu retro.

KGB wrote on 30. May 2020 at 23:29:
24x jest nieosiagalne na tym sprzecie, bo powyzej 8x czas nagrywania plyty rosnie przez przestoje,


To może na twoich maszynach, bo jeśli chodzi o moją to tu się baaaaardzo grubo mylisz. Smiley 24x nagrywa bezbłędnie i bez zatrzymań gdy dane są ssane z drugiego dysku. Chcialłem nawet Plextora 40x wsadzić, ale niestety tylko do 32x nagrywanie było niezawodne.

UDMA to moim zdaniem kolosalna różnica, bo procesor nie jest wtedy odpowiedzialny za przesył danych tak jak w PIO.
  
Back to top
 
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1026
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Pentium III 1GHz / CUBX / 512MB / GeForce3 64MB
Reply #11 - 30. May 2020 at 23:41
Print Post  
pisalem juz, ze to nie jest problem techniczny, a zadnego innego nie zobaczysz, bo przeciez sam te sprzety skladales  Grin
jedynie wyrazilem swoja opinie, co do takiego podejscia - ja mam inne, ktos inny ma swoje i np. boi sie zasilaczy AT ,przez co musi przerobic nowego ATX 500W, zeby spokojnie zasilac 486 zuzywajace 25W  Shocked


Trurl wrote on 30. May 2020 at 23:40:
Czepiasz się. Z epoki - sprzed 20 lat, czyli nie taki jakie są teraz w produkcji. Wtedy najważniejszym napięciem bylo 5V, a teraz jest to 12V, dlatego niektóre zasilacze
produkowane teraz nie potrafią uciągnąć wypasionego systemu retro.

wypasionego tak, bo maja linie 5v 20A ,a to malo dla czegos mocniejszego na socketA o  grzejnikach P4 nie wspominajac,
ale cos takiego jak P3 to juz jest lajcik i mozna pokombinowac, a socket7 to juz w ogole z baterii zasilisz  Tongue
ja uzywam watomierza, zeby nie przesadzac

Trurl wrote on 30. May 2020 at 23:40:
To może na twoich maszynach, bo jeśli chodzi o moją to tu się baaaaardzo grubo mylisz. Smiley 24x nagrywa bezbłędnie z drugiego dysku. Chcialłem nawet Plextora 40x wsadzić, ale niestety tylko do 32x nagrywanie było niezawodne.

moze spieta jedna tasma z CDromem do tego samego kanalu omija przeplyw danych przez magistrale plyty i dlatego ograniczeniem jest tylko tryb pracy kontrolera, ale to i tak nie ma praktycznego sensu, bo gdy bedziesz nagrywal dane z dysku twardego, to ograniczenie wystapi
  
Back to top
 
IP Logged
 
Trurl
YaBB Newbies
*
Offline



Posts: 57
Joined: 29. May 2020
Re: Pentium III 1GHz / CUBX / 512MB / GeForce3 64MB
Reply #12 - 30. May 2020 at 23:43
Print Post  
KGB wrote on 30. May 2020 at 23:41:
pisalem juz, ze to nie jest problem techniczny, a zadnego innego nie zobaczysz, bo przeciez sam te sprzety skladales  Grin
jedynie wyrazilem swoja opinie, co do takiego podejscia - ja mam inne, ktos inny ma swoje i np. boi sie zasilaczy AT ,przez co musi przerobic nowego ATX 500W, zeby spokojnie zasilac 486 zuzywajace 25W  Shocked


No jak to się mówi po jankesku, we can agree to disagree (and leave it there). Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1026
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Pentium III 1GHz / CUBX / 512MB / GeForce3 64MB
Reply #13 - 31. May 2020 at 00:11
Print Post  
po prostu ostatnio wyczulilem sie na ulozenie kabelkow, bo mialem kupic zasilacz modularny, zeby ladnie rozprowadzic, ale spodobal mi sie inny, kable ma dlugie, wiec ciezko do tematu podejsc (a gwarancja 5lat, wiec na razie nie moge pociac  Tongue ),
niestety przezroczyste obudowy maja swoje minusy  Roll Eyes

w retro sprzetach latwiej nad tym zapanowac, wieksze mozliwosci i chce z tego skorzystac,

widze,ze wszedzie pakujesz pamieci ECC nonR - zapodasz fotke jak wygladaja takie EDO i SDRAM ?
  
Back to top
 
IP Logged
 
Trurl
YaBB Newbies
*
Offline



Posts: 57
Joined: 29. May 2020
Re: Pentium III 1GHz / CUBX / 512MB / GeForce3 64MB
Reply #14 - 31. May 2020 at 02:09
Print Post  
KGB wrote on 31. May 2020 at 00:11:
widze,ze wszedzie pakujesz pamieci ECC nonR - zapodasz fotke jak wygladaja takie EDO i SDRAM ?


No SDRAM wygląda jak SDRAM, tylko ma więcej kości niż bez ECC. Mam go bardzo dużo w różnych konfiguracjach.

(You need to Login or Register to view media files and links)

A EDO DRAM ECC wygląda tak samo jak bez ECC tylko ma 9 kości zamiast 8 po każdej stronie.

  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top