Page Index Toggle Pages: [1] 2 3  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Katalogowanie zbiorów (Read 7433 times)
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Katalogowanie zbiorów
12. Jun 2020 at 18:03
Print Post  
Używacie albo znacie jakiś program albo może jakaś dobrze przemyślany w tym celu arkusz excel do katalogowania zbiorów np kart graficznych? Coraz częściej przyłapuję się na tym ze odkrywam coś u siebie na nowo i ogolnie przestaje już panować nad tym co mam i gdzie i w ogóle. Chciał bym wszystko sobie skatalogować, najlepiej z możliwością dodawania zdjęć i móc schować bez potrzeby ciągłego przewalania wszystkiego co zresztą tylko szkodzi. Jakie macie rozwiązania u siebie?
  
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1706
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #1 - 12. Jun 2020 at 18:21
Print Post  
Dołączam się do poszukiwań... ostatnio 2-gi raz kupiłem VGA którą okazało się już dawno miałem...

  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #2 - 12. Jun 2020 at 18:47
Print Post  
kiedys jakiegos softu do katalogowania monet uzywalem ale co to bylo to nie pamietam (a i tak wiekszosc w notesach ktore gdzies wsadzilem i... zapmnialem gdzie Embarrassed)

looknijcie na jakies fora numizmatyczne tam cos sensownego powinno byc w kwestii softu

(kiedys cos byylo na kafejce allegro.. ale juz dawno allezuo usunelo ta opcje Angry
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #3 - 12. Jun 2020 at 20:38
Print Post  
Od dawna używam zwykłego excela. Później moge wrzucić foto jak to wygląda u mnie. Spoko wystarcza do porównania parametrów grafik/CPU/mobo i szybkiego ogarnięcia co już mam Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #4 - 21. Jun 2020 at 15:01
Print Post  
Obnyślam sobie tabelkę do katalogowania kart i chciał bym w niej mieć też wyniki benchmarków. Chcę jak najdokładniej je opisać i przy okazji mieć z tego dane do jakiegoś swojego rankingu wydajności kart. I tu pytanko do Was. Jakich testów z jakimi ustawieniami używać aby na tych samych ustawieniach ogarnać jak największy zakres kart? Jak to sensownie podzielić co czym i jak zbenchmarkować?
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #5 - 21. Jun 2020 at 15:43
Print Post  
Jeśli chodzi o benchmarki to do starszych grafik mogę polecić Final reality oraz 3Dmark99. Ten pierwszy zapodaję od niedawna ale drugi nadaje się do porównań kart z tym samym chipem między sobą np przy próbie ogarnięcia parametrów jeśli narzędzia nic nie mówią. Główny wynik zależy tylko od kilku testów reszta jest dla picu np rendering tekstur. Dla przykładu podam że Savage4 z 16 MB własnej pamięci przydziela sobie 28 pamięci AGP więc wynik dla 32-megowej tekstury jest mizerny, po zwiększeniu pamięci AGP do liczby większej niż 32 wynik jest dobry ale wynik ogólny testu dla karty taki sam Grin

Ważny jest też dobór platformy testowej, o ile sam używam płyty z tualem z FSB 133MHz, nie miałem żadnych problemów z grafikami poza starszymi kartami tridenta na AGP 9750 i chyba też 9850. Tu wymusiłem FSB 66 MHz i znaczenie może sprawdzanie różnych wersji sterowników Via4in1. Voodoo1 również krzaczy się na tualu ale jakiś P3 na szynie 100MHz ogarnął sprawę Smiley

Syntetyczne benchmarki mają też swoje optymalizacje: 3Dm99 - pentium i pentium III, 3Dm2000 - Pentium III, TnL software oraz hardware TnL. Nie wiem czy są optymalizacje pod AMD typu 3Dnow!

Od jakiegoś czasu zacząłem puszczać coś więcej niż 3Dm99 ale u mnie testy wyglądają mniej więcej tak. Pomijam Final reality dla mocarzy typu GF4 ale dla kompletności tabelki można pyknąć xD

Final Reality - Nie pamiętam co zaznaczam w opcjach ale w tym teście najbardziej interesuje mnie wynik fillrate. Planuję robić test z i bez teksturowania AGP

3Dmark99 - Optymalizacje PIII, rozdzielczości 640, 800, 1024 i 1280. Więcej monitor nie robi, póki co tylko 16-bit

3Dmark 2000 i 2001SE, wszystko na default i wszystkie wymienione wcześniej optymalizacje
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #6 - 21. Jun 2020 at 15:51
Print Post  
3dmarki mają optymalizacje 3dnow, ale sse zazwyczaj daje więcej.

Pytanie jak dużo tych testów chcesz robić i jaki zakres dat pokryć. Bo np Voodoo to tylko 640x480 i max PIII 500 (około, zależnie od platformy - jak pokazane na ostatnim zlocie), ale testowanie na takich ustawieniach i na takiej platformie np GeForce 2 mija się z celem.

3dmark2001se w ogóle skaluje się z procesorem bardzo, bardzo wysoko i np GF4MX potrafi wykręcić wynik rzędu 10 tysięcy przy Core 2 Duo. A przecież nie robi w ogóle testu Nature (i liczy się jakby wygenerował tam 0fps).

Także na Tualu to testował bym co najwyżej karty o wydajności gf2mx.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #7 - 21. Jun 2020 at 16:07
Print Post  
Zgadza się. Zależy jaki jest zakres kart do testowania, jeśli będą to moje ulubione padaczki lub karty 3.3 V to taki tual styknie ale do mocniejszych kart potrzeba czegoś więcej. Taki Matrox Parhelia nie ma też sterów do win98 Roll Eyes

Udało mi się przetestować Voodoo1 na standardowej platformie wymieniając tuala na PIII, wydaje mi się że był to model 650MHz. Nie wiadomo o co chodzi z tymi historiami
  
Back to top
 
IP Logged
 
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #8 - 21. Jun 2020 at 21:27
Print Post  
Testować będę na SL-75KAV 2400+ i na GA-5SG100 + k6III400mhz. Głownie na tym soltku bym chciał. Karty testować najchętniej wszystkie jakie mam:) Myślę w takim razie  o kolumnach w tabeli:3Dmark99 640, 800 i 1024 i próbować na tych trzech testach wszystkiego co włoże w kompa niezależnie od roku. Jakaś kolumna wyników dla kart na ISA. Jaki bench dla takich kart polecacie? No i coś jeszcze dla kart z shaderem 1.0 wzwyż ale test robić jeden dla wszystkich czyli 3DMark 2001 a tam tylko test 800 i 1024 ponieważ jak pamiętam wtedy głownie się grało na 800 a 1024 jak szło to już było wow:D. To dało by mi 6 kolumn wyników. Reszta parametrów z tebalce to producentgpu, zdjecie, producent, zlacze, chip gpu, taktowanie gpu, typ pamieci, ns pamieci, data produkcji,      wspierany directx, shader model, sprawnosc posiadanego egzemplarza, ramdac, mem bus. Podejrzewam że może mi to zająć nawet ponad rok przy obecnej ilości wolnego czasu dlatego nie chciał bym po np roku testowania i katalogowania wpaść na pomysł " kurde powinna być jeszcze kolumna z xxx" i wygrzebywać znów wszystko od nowa;p Nie wiem czy nie robię błędu pomijając 3dm2000?
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #9 - 21. Jun 2020 at 21:50
Print Post  
U mnie wygląda to tak Tongue Jest to o czym piszesz jeśli chodzi o samo info o karce. Podzieliłem wszystko wg producentów, jedynie karty nowsze niż GF256 dostały osobną zakładkę. W S3 na obrazku widać tylko środek, tu podział leci Savage3D, w tym samym rzędzie MX i IX jako że to takie poprawione wersje i akurat jest miejsce Smiley Poniżej Savage4 LT i GT a za nimi Pro z szyną pamięci 32-bit. Nie widać Pro z pełną szyną a jeszcze niżej są również Pro ale o lepszych taktach. Każdy chip ma inny kolor
  
Back to top
 
IP Logged
 
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #10 - 21. Jun 2020 at 22:47
Print Post  
Fajnie to wygląda:) Ja chyba jednak będę wprowadzać dane wierszami i wszystko w jednej tabeli. Jutro jadę na operacje przegrody nosowej to tak za 4 dni usiąde do tego:)
  
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1706
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #11 - 21. Jun 2020 at 23:01
Print Post  
A może spróbujmy wypracować wspólnie jakiś fajny schemat takiego arkusza np w Google Docs? Każdy potem sobie skopiuje i heja... A tak wspólnymi siłami kreatywnie może się uda zrobić coś uniwersalnego.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #12 - 21. Jun 2020 at 23:01
Print Post  
Procki, płyty główne, karty dźwiękowe i ram poleciałem wierszami Smiley tak trochę po macoszemu. Excel jest banalnym rozwiązaniem ale dobrze się sprawdza, zresztą korzystam jeszcze z wersji sprzed 20 lat xD Dodatkowa zaleta to możliwość korzystania na telefonie Smiley 10 minut czytania i zasypiam xD
  
Back to top
 
IP Logged
 
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #13 - 25. Jun 2020 at 11:43
Print Post  
(You need to Login or Register to view media files and links)
Wypuścili mnie ze szpitala to można coś lepić:p Mniej więcej widzę to tak jak w pliku wyżej. Tabela posiada sporo gotowych danych z list wyboru i można łatwo sortować sobie dane np wedle roku, producenta, ilości czy też rodzaju pamięci. Wada taka ze duźe zdjęcie jest w hiperlinku do foty na dysku i przy przeniesieniu pliku pewnie wszystko szlaq trafi i nie wiem jak to rozwiązać bo fajnie by było oprucz miniatury w komórce mieć w arkuszu a nie pod linkem na dysku duże foto
  
Back to top
 
IP Logged
 
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #14 - 30. Jun 2020 at 09:26
Print Post  
(You need to Login or Register to view media files and links)
Tabelka na bieżąco modyfikowana w miarę wpisywania kolejnych kart i myślę już takową zostawić. Kolumny P i L zawierają hiperlinki do zdjęć w dużej rozdzielczości. Moźna sortować wedle wydajności, wielkości pamieci, dat produkcji czy producentów Smiley Uwagi o stanie oraz  planowanych testach albo naprawach. Spore ułatwienie do ogarniania powoli rosnącego chaosu no i nie tzreba już przewalać wiecznie wszystkiego na nowo co tylko szkodzi. Zachęcam do pobierania koszystania i modyfikowania:)
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top