Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Katalogowanie zbiorów (Read 7435 times)
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #15 - 30. Jun 2020 at 09:39
Print Post  
Ja tylko dodam, że jeśli chcesz przetestować rzetelnie wszystkie wymienione karty w tym xls (czyli od Virge do 6600GT z kartami AGP v1.0 pomiędzy), to w sumie nie mam pomysłu na dobrą platformę Wink Potencjalnie i815EPT z Tualem 1,4GHz będzie najmniej problemowy, ale z całą pewnością GF6 (ani nawet GF4) w pełni skrzydeł tam nie rozwinie. Do tego mostek PCI-E <> AGP wyklucza jakieś egzotyczne chipsety w stylu SiS pod P4. Możesz jeszcze próbować z KT333 pod AMD, bo tam implementacja AGP działała już chyba na tyle, ale pewny nie jestem.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #16 - 30. Jun 2020 at 12:38
Print Post  
@pawlak
Fajnie to wygląda więc zrobię coś podobnego xD

Nie planujesz dodać taktowania pamięci i szerokości szyny? Takie np rage 128 lub późniejsze radeony/geforce mają różne szyny co przełoży się na wyniki. Spisujesz stery grafik? przerobiłem masę sterowników przy testach savage2000, karta w syntetykach zachowywała się jak chciała 1x1, 1x2 i 2x4 jeśli chodzi o konfigurację potok x TMU. Wczesne geforce najszybsze są na starych sterach a powszechnie polecane 30.xx są jedynie najbardziej kompatybilne.

A tak w ogóle na czym testujesz?
  
Back to top
 
IP Logged
 
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #17 - 30. Jun 2020 at 15:47
Print Post  
@forteller
Platformę mam jak poniżej. Mam jeszcze w szafie P4 3.0GHz na ASUS P4P800-E S478  i 2GB DDR tylko nie bardzo wiem od jakiego "poziomu" karty lepiej już w tym drugim testować. Wiem też że np voodoo1 nie ma sensu wkladać w to  ale mam jeszcze zestaw na k6iii 400mhz. Po za v1 jakie karty mogą jeszcze mieć taki problem?
@MarianX
Testuje na SL-75KAV +Athlon XP 2400+ 2000MHz 512MB RAM, Windows 98 SE Directx9.0a. Szerokość szyny jest ale mam problem z pozyskaniem tych danych czasem. Na windows XP miał bym GPU-Z a na 98 używam EVEREST Home Edition. Nie wiem czy ten pierwszy nie wyciągną by tych danych. Zamierzam jeszce doionstalować RivaTuner, może tam się wiecej pokaże.  Z początku miał to być tylko katalog. Po tym pomyślałem  że skoro każda kartę sprawdzam czy działa to może jakieś proste benchmarki. Po tym myślę sobie skoro już jest w kompie i jakieś testy robię to nic się nie stanie jak zrobię ich więcej ;p A teraz właśnie sluszna uwaga ze gdybym chiał robić testy na "poważnie" czyli z najlepiej dobranymi sterami a nie tylko aby działało, warto by notować jaki sterownik był użyty. Myslę nie robic po to kolejnej kolumny tylko wpisywać to w komentarzu komórki Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #18 - 30. Jun 2020 at 16:27
Print Post  
pawlak wrote on 30. Jun 2020 at 15:47:
Szerokość szyny jest ale mam problem z pozyskaniem tych danych czasem

Sam używam najczęściej aida64 ale te wszystkie programy to praktycznie to samo tylko inne opakowanie. Często gubi się na kartach z 32-bitową szyną lub źle liczy przepustowość bo nie odróżni zwykłych pamięci SD od DDR. Najpewniej jest rzucić okiem na ramy, liczba kostek x szerokość każdej kostki daje ogólną szerokość szyny. W nielicznych przypadkach jest inaczej.

Dalej, jedna rzecz to sterownik do karty a druga do płyty i tu Via da mnóstwo zabawy bo co jeden driver to inny bug Tongue Dalej jest jeszcze DirectX, taki np rage 128 i chyba nie tylko dla ostatniego sterownika wymaga DX8. Ale przy testach starszych trupów zauważyłem delikatne zmniejszenie punktów w 3Dm99, czyli im nowszy DX tym mniej punktów.

Ogólnie jest dużo czynników które mogą minimalnie wpłynąć na wynik końcowy testu, kwestia tego czy olejesz to czy będziesz skrupulatnie dbał o takie detale. Ja olewam Cool W biosie mam wyłączone peryferia i dzwiękówkę bo nie podłączam głośników Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #19 - 30. Jun 2020 at 16:39
Print Post  
No staram się podchodzić jednak do teko tak jak bym podchodził w "epoce" czyli jak już jakaś karta wpadła do ulepszenia kompa to w czasie gdzie dostępu do internetu nie miałem to każdy sterownik na którym poprawnie działało cieszył i już tego nie tykałem i nie było mi w głowie że na innym było by być może lepiej;p
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #20 - 30. Jun 2020 at 16:54
Print Post  
U mnie wygląda to mniej więcej tak: ma być DX7 dla starszych grafik na których nie puszczam 3Dm2000, sterownik Via4in1 pierwszy lepszy. Jeśli wpadnie nowa karta do testów to instaluję tylko nowy sterownik VGA, jeśli karta jest nowsza to DX adekwatny do testów i tak do zamulenia systemu. Nie planuje teraz tego systematyzować bo musiałbym wszystkie grafy testować jeszcze raz na milion sposobów. Zresztą same punkty w syntetykach są nic niewarte, wolę wyniki cząstkowe które coś mówią o karcie. W 3dm99 w 640x480 i 800x600 taki savage4 extreme wbija więcej punktów niż Voodoo3 2000 dopiero od 1024x768 wzwyż ma trochę mniej punktów. Syntetyki są super jeśli chodzi o ogarnianie różnic pomiędzy różnie wyposażonymi kartami z tym samym chipem, chodzi o ram/jego rodzaj/szyna lub różnymi generacjami tego chipa Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #21 - 30. Jun 2020 at 17:16
Print Post  
Hmm to może timedemo z q3 będzie lepsze do pokazania różnic  miedzy chipami i obejmie największy zakres kart?
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #22 - 30. Jun 2020 at 17:39
Print Post  
Q3 jest ok, często testuję we wszystkich możliwych trybach, później od high podbijam rozdzielczości do 1280x1024 (max mojego monitora) i ostatni test z detalami i wszystkim na maxa. Tu jest dobre porównanie pomiędzy kartami. Z direct3D czasem zapuszczę Turok2 bo ma fajny wbudowany benchmark i działa na demku.

Jeśli dobrze pamiętam Serious Sam (OpenGL) również ma jakiś benchmark który poza klatkami na sekundę mierzy dużo innych fajnych, chyba fillrate itp Ale tego nie sprawdzałem Undecided Chcę dziś sprawdzić kyro2 więc może uda mi się zobaczyć o co kaman
  
Back to top
 
IP Logged
 
bobdylan
Junior Member
**
Offline


386 MMX istnieje

Posts: 106
Location: Kraków
Joined: 21. Mar 2018
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #23 - 07. Jul 2020 at 18:33
Print Post  
pawlak wrote on 12. Jun 2020 at 18:03:
Używacie albo znacie jakiś program albo może jakaś dobrze przemyślany w tym celu arkusz excel do katalogowania zbiorów np kart graficznych? Coraz częściej przyłapuję się na tym ze odkrywam coś u siebie na nowo i ogolnie przestaje już panować nad tym co mam i gdzie i w ogóle. Chciał bym wszystko sobie skatalogować, najlepiej z możliwością dodawania zdjęć i móc schować bez potrzeby ciągłego przewalania wszystkiego co zresztą tylko szkodzi. Jakie macie rozwiązania u siebie?


Panowie jeżeli jesteście zainteresowani takim softem to własnie go tworzę. Noszę się z tym od ponad roku bo praca, dzieci i po 22 to już mi sie nie chce programować. Sam mam ten problem, że już nie wiem co mam i w jakim stanie więc w końcu się za to zabrałem. Jak będę miał coś już działającego to mogę wrzucić na serwer też dla was.

Główne założenia na początek:
- katalogowanie wszystkiego, nie tylko sprzętu (ja mam np sporo gier i gazet)
- możliwość personalizacji danej kategorii, czyli np. karty graficzne będą miały pola producent, model, pamięć, wer. dx
- szybkie dodawanie przedmiotów, z komórki ze zdjęciem
- wygląd coś a'la (You need to Login or Register to view media files and links)

To tak na szybko, w głowie mam więcej pomysłów. Jeżeli też macie jakieś to chętnie posłucham.
  
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #24 - 07. Jul 2020 at 19:16
Print Post  
(You need to Login or Register to view media files and links)
no jest troche do katalogowania wszystkiego, myslalem, zeby wyjsc z excela do czegos takiego...
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
bobdylan
Junior Member
**
Offline


386 MMX istnieje

Posts: 106
Location: Kraków
Joined: 21. Mar 2018
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #25 - 07. Jul 2020 at 22:58
Print Post  
Dla mnie kluczowe jest żeby to była aplikacja WEB z możliwością dodawania zdjęć. Tzn. chcę katalogować mój sprzęt otwierając aplikację na komórce, robiąc zdjęcia i od razu wpisując nazwę i parametry. Dodaj i następny. Później na laptopie mogę sobie dopieścić dopisać parametry (np ze screenów), dodać dane z benchamrka itp.
  
Back to top
 
IP Logged
 
retro77
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 168
Location: Chorzów
Joined: 26. Jun 2020
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #26 - 08. Jul 2020 at 09:06
Print Post  
Czekam na pierwszą wersję do testów. Powodzenia.
  
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1706
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #27 - 08. Jul 2020 at 23:31
Print Post  
Chętnie bym coś takiego przetestował.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #28 - 05. Nov 2020 at 19:01
Print Post  
Ostatnio pojawiło się nieco wolnego czasu i coś tam skatalogowałem z testami. Obecnie wygląda to tak: (You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
 
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Online


OC freak

Posts: 4203
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Katalogowanie zbiorów
Reply #29 - 05. Nov 2020 at 20:26
Print Post  
Bardzo ładne i czytelne. A na jakim sprzęcie testowane te karty?
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top