Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic ATI X800 XT i Win9x (Read 905 times)
XTac
YaBB Newbies
*
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 78
Joined: 08. Jul 2018
Gender: Male
ATI X800 XT i Win9x
17. Jul 2020 at 00:34
Print Post  
Witam, niedawno stalem sie posiadaczem karty ATI X800 All in Wonder AGP. Z tego co mi wiadomo to karty z serii R400 sa ostatnimi z wsparciem sterownikow w Windows 9x, wiec pomyslalem sobie ze wloze ja w 775i65g i bedzie z tego bardzo mocna konfiguracja pod 98/ME.

Karta dziala poprawnie pod Win 2000 i XP. Ale to nie dlatego ja kupilem. Pod Windows ME karta zostaje rozpoznana przez sterowniki ATI 6.2 i jest niby wszystko ok. Problemy oczywiscie zaczynaja sie gdy wlaczy sie benchmark czy gre - karta dziala przez 30 sekund a potem brak sygnalu.

Znam ten typ - mialem tak gdy wiatrak na karcie padl. Ale otwieram komputer a tam wiatrak sie kreci, a jednak karta jest piekielnie goraca. Pod 2K tego problemu nie ma, grafika pracuje godzinami i nic sie nie wylacza. Malo tego, wedlug AIDA wiatrak karty pracuje na 96% a temperature w spoczynku pod ME to ponad 60 stopni.

Moze byc tak ze te sterowniki sprawiaja ze karta chodzi cieplej niz powinna? Mozna temu jakos zaradzic?
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: ATI X800 XT i Win9x
Reply #1 - 17. Jul 2020 at 07:44
Print Post  
Zaobserwowałem, że pod w98 karty X800/X850 grzeją się znacznie bardziej w pulpicie, ale nie miało to żadnych negatywnych skutków, a kontrola obrotów działała poprawnie.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
pawelemtica
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1118
Joined: 30. Jan 2018
Gender: Male
Re: ATI X800 XT i Win9x
Reply #2 - 17. Jul 2020 at 18:03
Print Post  
Spróbuj na omegach, standardowe sterowniki od ati u mnie zawsze coś mieszały lub nie działały poprawnie.
  

Jeśli są błędy w moich postach to znaczy, że piszę z tel Smiley
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top