Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Dwa monitory, tablet ekranowy i problem (Read 1708 times)
Lou Fontaine
Full Member
***
Offline



Posts: 285
Joined: 07. Nov 2019
Gender: Female
Dwa monitory, tablet ekranowy i problem
06. Oct 2020 at 18:30
Print Post  
Mam pewien problem... Kupiłam sobie wczoraj nowy monitor, 27 cali i UHD, niby wszystko działa... ale nie do końca.
Posiadam:
- rzeczony monitor 27 cali podłączony do GeForce GTX 1070 przez HDMI
- tablet Huion KAMVAS 20 podłączony do GeForce GTX 1070 przełączką HDMI do gniazda DVI
- monitor 21 cali podłączony do karty zintegrowanej przed D-sub

Pierwszym babolem, jaki zauważyłam jest to, że program MediBang Paint Pro wyświetlany na tablecie ma powiększony, tak jakby dziwnie i sztucznie, interfejs. Strasznie mnie to denerwuje, a często używam tego programu... Drugi babol - coś się gdzieś skaszaniło i mimo próby zrobienia screena na tablecie programem Gadwin PrintScreen zamiast pulpitu z tabletu widzę czarne pole. Coś jest nie tak, ale nie mam pojęcia co - stary monitor 23 calowy był podłączony w identyczny sposób i nic takiego się nie działo. Dodam, że nie zmieniałam kompletnie nic - problem wystapił po podłączeniu nowego monitora.
Jakiś pomysł jak to przywrócić do normalności?
  
Back to top
 
IP Logged
 
Lou Fontaine
Full Member
***
Offline



Posts: 285
Joined: 07. Nov 2019
Gender: Female
Re: Dwa monitory, tablet ekranowy i problem
Reply #1 - 06. Oct 2020 at 18:47
Print Post  
Zastanawia mnie też, skąd się wzięły te rozdzielczości... W samych ustawieniach systemu wszystko jest, teoretycznie, jak należy (1920x1080 i 1680x1050)...

  
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Dwa monitory, tablet ekranowy i problem
Reply #2 - 06. Oct 2020 at 19:52
Print Post  
Mam podobnie przy podłączaniu telewizora do kompa. Przy włączeniu drugiego ekranu to na monitorze wszystko robi się znacznie większe, nienaturalne jak piszesz i to mimo tego, że rozdzielczość pokazuje prawidłową. Zmieniło się to z którąś wersją sterowników nvidia. Nie pamiętam już którą. Dalej nie wnikałem, bo ja tylko odpalam filmy na kompie i oglądam na tv.
  
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1706
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Dwa monitory, tablet ekranowy i problem
Reply #3 - 06. Oct 2020 at 20:13
Print Post  
Przede wszystkim upewnij się, że monitory działają jako niezależne. Potem ustaw ich kolejność (układ) a każdemu natywną rozdzielczość.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Lou Fontaine
Full Member
***
Offline



Posts: 285
Joined: 07. Nov 2019
Gender: Female
Re: Dwa monitory, tablet ekranowy i problem
Reply #4 - 07. Oct 2020 at 05:00
Print Post  
314TeR wrote on 06. Oct 2020 at 20:13:
Przede wszystkim upewnij się, że monitory działają jako niezależne. Potem ustaw ich kolejność (układ) a każdemu natywną rozdzielczość.

Wysyłam screeny do wglądu. Wink
Naprawdę mnie to dziwi, bo wcześniej przy starym monitorze wszystko było ok, a tu nagle taki psikus.

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Dwa monitory, tablet ekranowy i problem
Reply #5 - 07. Oct 2020 at 07:45
Print Post  
No niestety, takie uroki monitorów UHD i skalowania w Windowsie. Jak ustawisz skalowanie na 100% na głównym monitorze, to poza tym że ciężko będzie na nim pracować, to pozostałe wyświetlacze powinny wrócić do normy.

Polecam zwrócić monitor i wymienić na odpowiednik z rozdzielczością 2560x1440 z której normalnie korzysta się bez skalowania na 27-calowym monitorze.

Różne skalowanie zależnie od monitora zostało wprowadzone wraz z jedną z aktualizacji Windows 10. Wcześniej to ustawienie było globalne dla wszystkich monitorów. Efekt jest taki, że naprawdę sporo aplikacji nie działa z tym "ficzurem" poprawnie i potem są takie kwiatki o jakich wspomniałaś.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top