Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic IBM ThinkPad 770 i CF-PCMCIA (Read 974 times)
Lou Fontaine
Full Member
***
Offline



Posts: 285
Joined: 07. Nov 2019
Gender: Female
IBM ThinkPad 770 i CF-PCMCIA
03. Apr 2021 at 16:19
Print Post  
Dobry  Grin
Dostałam od mojego faceta IBM ThinkPad 770 na zasadzie "sprawdź sobie czy to w ogóle działa". Działa. Smiley Wymieniłam baterię na płycie głównej, ale mam następujący problem:
Chcę zainstalować tam Windowsa 95. Laptop ma sprawny dysk twardy.
Laptop nie ma żadnego cd-romu, takiego na USB siłą rzeczy nie podepnę, tzn podepnę ale i tak nie zadziała. Mam kartę CF oraz przejściówkę PCMCIA. I teraz, proszę się nie śmiać, bo nigdy nie miałam do czynienia ze starym laptopem, jak zmusić ten sprzęcik żeby zobaczył ten port, kartę CF i instalkę Win 95, która na niej jest? Pewnie to tylko kwestia sterowników, ale nie bardzo ogarniam temat...   Lips Sealed
  
Back to top
 
IP Logged
 
mt777
Full Member
***
Offline


Pegasus

Posts: 293
Location: Poznań
Joined: 29. Nov 2018
Gender: Male
Re: IBM ThinkPad 770 i CF-PCMCIA
Reply #1 - 03. Apr 2021 at 16:43
Print Post  
Potrzebny jest adapter IDE to CF 44pin. Sam tak używam w thinkpadzie (jeśli ma to być jako główny dysk).
Później naturalnie można mieć dodatkowy CF przez pcmcia jako drugi dysk, ale to wymagane są sterowniki Card Services i odpowiednia konfiguracja w Config.sys
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Lou Fontaine
Full Member
***
Offline



Posts: 285
Joined: 07. Nov 2019
Gender: Female
Re: IBM ThinkPad 770 i CF-PCMCIA
Reply #2 - 03. Apr 2021 at 16:50
Print Post  
mt777 wrote on 03. Apr 2021 at 16:43:
Potrzebny jest adapter IDE to CF 44pin. Sam tak używam w thinkpadzie (jeśli ma to być jako główny dysk).
Później naturalnie można mieć dodatkowy CF przez pcmcia jako drugi dysk, ale to wymagane są sterowniki Card Services i odpowiednia konfiguracja w Config.sys

Tzn mi chodzi tylko o zainstalowanie systemu z karty CF poprzez PCMCIA. Sam dysk twardy jest sprawny, ale po prostu nie mam pomysłu jak zainstalować system, no chyba że zmajstruję 20 dyskietek z Win 95. Wink
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: IBM ThinkPad 770 i CF-PCMCIA
Reply #3 - 03. Apr 2021 at 18:48
Print Post  
A masz sprawną stację dyskietek? Najprostsza metoda na instalację to skopiowanie z płyty CD zawartości folderu (chyba) win95 - tego w którym jest setup.exe. Kopiujesz cała zawartość np do folderu C:\win95src i stamtąd instalujesz.

Najprościej zrobić to w ten sposób, że kupujesz adapter 44-pin IDE na USB i podpinasz dysk z laptopa do nowszego komputera i kopiujesz pliki instalacyjne na dysk. Potem wkładasz dysk do laptopa, odpalasz dosa z dyskietki na laptopie, nawigujesz do wspominanego wcześniej win95src, wklepujesz setup i jedziesz z instalacją.

Starego laptopa nie wystartujesz z CF na PCMCIA. Ja w moim ThinkPadzie 765 takiej opcji nie mam.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1027
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: IBM ThinkPad 770 i CF-PCMCIA
Reply #4 - 03. Apr 2021 at 19:50
Print Post  
najprosciej to zaczac instalowac OS na tym dysku podpinac go pod komputer np. stacjonarny,
pozniej przekladasz do laptoka i konczysz instalacje,

potrzebny jest tylko adapter IDE40->IDE44,
najlepiej dzielisz dysk na partycje, na podrzedna przegrywasz pliki windowsa i z niej uruchamiasz instalacje - wtedy po wlozeniu dysku do innego kompa nie bedzie szukal plikow, by dokonczyc instalacje
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top